mazowieckie, Warszawa, Żoliborz

Informacja na temat Żoliborza

Aktualnie na Żoliborzu dostępnych jest 1 027 ofert w 18 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Żoliborz

Najmniejsza wśród warszawskich dzielnic znajduje się nad samą Wisłą, w lewobrzeżnej części miasta i słynie z piękna willowej zabudowy harmonijnie wkomponowanej w zieleń parków i ogrodów, stąd nazwa Żoliborz, czyli „piękny brzeg” (joli bord). Żoliborz to miejsce kameralne i pełne uroku – na jedną osobę przypada 50 m2 zieleni, a zarazem dzielnica ekskluzywna, w której mieszkały niegdyś elity intelektualne. Oprócz willi, występuje tutaj niska zabudowa wielorodzinna, a w postindustrialnej części powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Wysokie bloki znajdują się jedynie na Marymoncie. Do najpiękniejszych zakątków należy miasto-ogród Żoliborz Oficerski, ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, a ważnym miejscem pamięci – Cmentarz na Powązkach. Osadzona na piaszczystej skarpie plaża z Boogaloo Beach Barem to popularna strefa rekreacyjna. Atutem Żoliborza jest niewielka odległość do centrum, gdzie w kilka minut można dojechać autobusem, tramwajem lub metrem.

Informacja o lokalizacji

Leżący na lewym brzegu Wisły, Żoliborz, jest najmniejszą, a przy tym jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Na powierzchni 8,5 km2 miesza ok. 46 tys. osób, a znaczna część terenu to kompleksy zieleni, m.in.: najstarszy w stolicy Park Kaskada, miasto-ogród Żoliborz Oficerski, Park Żeromskiego z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Fosa i stoki Cytadeli. Dominuje niska zabudowa willowa i wielorodzinna, a bloki stoją na Marymoncie. Znajdują się tu: muzea, galerie sztuki, 2 teatry, kino, kawiarenki, kluby oraz piaszczysta plaża.

Dawny Żoliborz był zakątkiem skupiającym warszawskie elity intelektualne, a obecnie funkcjonują tu 3 uczelnie wyższe oraz 4 instytuty badawcze, a także 11 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe, 4 gimnazja i 7 szkół ponadgimnazjalnych.

Mieszańcy Żoliborza mają do dyspozycji 12 przychodni działających przy SPZZLO Warszawa-Żoliborz. Na terenie dzielnicy znajdują się ponadto: Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej oraz Poradnia Chorób Naczyniowych Mózgu.

Ważnym miejscem rekreacji i sportu na świeżym powietrzu jest piaszczysta plaża, w pobliżu której znajdują się: przystań jachtowa, stadnina koni, pole golfowe i korty tenisowe. Szeroką ofertę zajęć sportowych (m.in. pływanie, taniec, strzelectwo, samoobronę czy zajęcia dla seniorów) posiada lokalny OSiR, zaś edukację olimpijską prowadzi Centrum Olimpijskie.

Lokalizacja dzielnicy w sąsiedztwie Woli, Śródmieścia i Pragi rekompensuje brak wielkich ośrodków handlowo-usługowych, toteż mieszkańcy Żoliborza korzystają z centrów handlowych znajdujących się w innych dzielnicach, zwłaszcza z pobliskiej Arkadii.

Na niewielkim obszarze Żoliborza funkcjonuje wiele instytucji i placówek kulturalnych, do których zaliczają się: Cytadela z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskie, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Teatr Komedia, Kino Wisła, Galeria Autorska i Teatr Well-Art., a także drobne kawiarenki, kluby i galerie sztuki.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Żoliborzu mogą wybierać z pośród 18 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 993 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Żoliborzu wahają się od 7 662 do 18 011 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Żoliborzu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Żoliborza

Start budowy inwestycji dewelopera NAPOLLO „Dom Pod Szóstką”

,

Start budowy inwestycji dewelopera NAPOLLO „Dom Pod Szóstką”

Inwestor i deweloper NAPOLLO rozstrzygnął przetarg na Generalnego Wykonawcę projektu mieszkaniowego „Dom pod Szóstką” na warszawskim Żoliborzu, przy ul. Ficowskiego 6. Inwestycję zrealizuje spółka F.B.I. TASBUD S.A. z Warszawy.

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Nie tylko dla inwestorów – nowy gracz z atrakcyjną inwestycją na warszawskim Żoliborzu.

,

Nie tylko dla inwestorów – nowy gracz z atrakcyjną inwestycją na warszawskim Żoliborzu.

Żoliborz Business Concept, to nowy gracz na rynku warszawskich nieruchomości komercyjnych, który rozpoczyna budowę mikroapartamentów inwestycyjnych na Żoliborzu.

Apartamenty Krasińskiego II z pozwoleniem na użytkowanie

,

Apartamenty Krasińskiego II z pozwoleniem na użytkowanie

Firma Atlas Estates poinformowała, że z początkiem sierpnia uzyskała ostateczne i prawomocne pozwolenie na użytkowanie inwestycji Apartamenty Krasińskiego II.

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...