małopolskie, Kraków, Bieżanów-Prokocim

Informacja na temat Bieżanowa-Prokocimia

Aktualnie na Bieżanowie-Prokocimiu dostępnych jest 503 oferty w 15 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Bieżanów-Prokocim

Bieżanów-Prokocim to XII dzielnica Krakowa, która powstała z przyłączenia do miasta wsi Bieżanów, Prokocim i Rżąka. Do 1990r. należała do dzielnicy Podgórze. Zajmuje powierzchnię 1847,39 ha, a mieszka w niej 63 026 osób. Rozwój i zabudowa dzielnicy miały ścisły związek z historią jej poszczególnych części, np. na Bieżanowie, gdzie działały liczne fabryki, powstały bloki i osiedla niskokondygnacyjnych domów dla pracowników, a na Prokocimiu wybudowano wielkopłytowe bloki dla kolejarzy pracujących na tutejszej kolei i ich rodzin. Z czasem powstała cała infrastruktura typowa dla obszarów zurbanizowanych, czyli urzędy, placówki dydaktyczno-wychowawcze, punkty handlowo-usługowe itp. Krajobraz dzielnicy jest dość urozmaicony, ze względu na różną wysokość budynków mieszkalnych, a także z uwagi na niektóre zabytki, rozbudowane linie kolei towarowej oraz liczne tereny zielone. Ze względu na wysoki stopień uprzemysłowienia, Bieżanów-Prokocim musiał być dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Do dziś regularnie kursują tu autobusy miejskie i tramwaje. Przez dzielnicę przechodzą drogi krajowe nr 7 i 94, a część południowej granicy Bieżanowa-Prokocimia stanowi autostrada A4.

Informacja o lokalizacji

Z Bieżanowa-Prokocimia do innych części miasta biegną linie autobusowe i tramwajowe. Przez wschodnią część dzielnicy przebiega droga krajowa nr 7, a część południowej granicy stanowi fragment autostrady A4 i droga krajowa nr 94.

Dzieci i młodzież mieszkająca na terenie Bieżanowa-Prokocimia mogą uczęszczać do jednego z 10 przedszkoli, a w dalszej kolejności mają do dyspozycji 7 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 4 zespoły szkół ogólnokształcących. W dzielnicy działa też zespół szkół specjalnych.

Mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną lekarzy z 4 niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Funkcjonują tu także Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii Collegium Medicum oraz przychodnie prywatne.

W Bieżanowie-Prokocimiu działają 4 kluby sportowe i nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne. Dostępny jest też Orlik. Terenami pozwalającymi na aktywny wypoczynek są tutejsze parki, w tym Park im. E. i A. Jerzmanowskich i Park Aleksandry.

Dzielnica XII jest bogata w markety i sklepy dyskontowe, jak Carrefour, Kaufland, Obi, Żabka. Najważniejszym punktem handlowo-usługowym jest CH Tesco znajdujący się w zachodniej części Bieżanowa-Prokocimia.

W dzielnicy znajduje się 8 domów kultury, które organizują rozmaite imprezy kulturalne. Dzięki dobrym połączeniom, można też wybrać się do placówek kulturalnych w pobliskich dzielnicach, np. w Podgórzu. Ważnymi elementami kulturalnymi w dzielnicy są zabytki, takie jak zespół pałacowo-parkowy w Parku Jerzmanowskich czy Dwór Czeczów de Lindenwald.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Bieżanowie-Prokocimiu mogą wybierać z pośród 15 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 499 mieszkań i 4 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Bieżanowie-Prokocimiu wahają się od 4 199 do 14 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Bieżanowie-Prokocimiu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bieżanowa-Prokocimia

Mieszkanie w MdM od 763 zł miesięcznie? To możliwe!

,

Mieszkanie w MdM od 763 zł miesięcznie? To możliwe!

Krakowska firma PROINS S.A. wprowadza specjalną ofertę i otwiera się na osoby młode, które kupując nowe mieszkanie w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnych upustów.

Apartamenty Wielicka- dobry adres w Krakowie!

,

Apartamenty Wielicka- dobry adres w Krakowie!

Apartamenty Wielicka przyciągają nietuzinkową architekturą i skrojoną na potrzeby niejednego klienta, ofertą mieszkaniową. Modernistyczny budynek osadzony pośród zieleni, w sposób atrakcyjny uzupełnia mieszkaniową mapę dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Od początku kwietnia b.r. krakowianie mogą nabywać „mieszkania dla młodych”, których cena nie przekracza 5013,80 zł/mkw. Dane portalu RynekPierwotny.com wskazują, że w Stolicy Małopolski średni koszt zakupu 1 mkw. nowych lokali jest o 30% wyższy od ustalonego limi...

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

,

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

Dzielnica XVIII (Nowa Huta) to jedna z najlepiej rozpoznawalnych części Krakowa. Jej obecny układ urbanistyczny jest rezultatem ogromnego przedsięwzięcia, które rozpoczęło się pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku. W trakcie kolejnej dekady na podmiejskim terenie powstał odr...