Krakowskie Podgórze Duchackie – dzielnica z klimatem warta uwagi

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 21.11.2022, Data aktualizacji: 01.12.2022

Krakowskie Podgórze Duchackie - dlaczego warto tu zamieszkać?
Podgórze Duchackie to jedna z dzielnic Krakowa, która jest często wybierana przez osoby zainteresowane zakupem mieszkania. Dlaczego cieszy się dużą popularnością? Co warto wiedzieć o dzielnicy? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Podgórze Duchackie to stale rozwijająca się dzielnica Krakowa, która zaliczana jest do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji. Słynie z doskonale rozwiniętej i zróżnicowanej infrastruktury handlowo-usługowej oraz dogodnych połączeń komunikacyjnych. Na terenie dzielnicy dominuje zabudowa wielkomiejska, powstaje tu wiele nowych osiedli mieszkaniowych składających się głównie z kameralnych bloków mieszkalnych.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego warto zamieszkać w Podgórzu Duchackim
 • dla kogo dzielnica jest rekomendowana
 • jakie są zalety i wady tej lokalizacji

Podgórze Duchackie – informacje ogólne

Podgórze Duchackie to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która oddalona jest zaledwie 2,5 km od Wisły. Do 1990 r. wchodziła w skład Podgórza. Obecnie dzielnica XI Podgórze Duchackie to odrębna jednostka administracyjna, która została podzielona na następujące osiedla.

 • Kurdwanów – jest jedną z większych sypialni Krakowa. Na terenie osiedla znajduje się wiele miejsc sprzyjających rekreacji. Usytuowany jest rozległy Park Kurdwanów z licznymi alejkami i boiskami, dwoma placami zabaw dla dzieci oraz siłownią plenerową. Dominuje tu zabudowa bloków mieszkalnych.
 • Kurdwanów Nowy – osiedle położone jest na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, dzięki czemu można stąd szybko dotrzeć zarówno do centrum Krakowa, jak i w pozostałe części miasta. Na tym obszarze powstaje coraz więcej nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych.
 • Osiedle Piaski Nowe – zlokalizowane jest około 6 km od Starego Miasta. Posiada doskonałe połączenie komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Na tym osiedlu przeważa zabudowa wielokondygnacyjna, nie brakuje też pawilonów handlowo-usługowych.
 • Piaski Wielkie – obszar wchodzący w skład Podgórza Duchackiego znajduje się ok. 7 km od Rynku Głównego. Przeważa tu podmiejska zabudowa jednorodzinna.
 • Osiedle Podlesie – stanowi doskonałe miejsce pod inwestycje. Na przeważającej części znajdują się domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz tereny zielone.
 • Wola Duchacka – przez teren osiedla przepływa rzeka Wilga. Nie brakuje tu blokowisk, punktów handlowo-usługowych oraz placówek edukacyjnych. Obszar ten dzieli się na Wolę Duchacką Wschód i Wolę Duchacką Zachód.

Nowe mieszkania na Podgórzu Duchackim

KurdwanówKurdwanów, Podgórze Duchackie

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Podgórze Duchackie znajduje się w południowej części miasta. Od północy graniczy z dzielnicą XIII Podgórze, od południa z X Swoszowice, od wschodu z XII Bieżanów-Prokocim, a od zachodu z IX Łagiewniki-Borek Fałęcki. Podgórze Duchackie zajmuje powierzchnię 954 hektarów. 

Planowany rozwój dzielnicy

Podgórze Duchackie należy do najbardziej rozwijających się rejonów stolicy Małopolski. Dzielnica bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Największe zmiany zaszły w rejonie pętli tramwajowej Kurdwanów, gdzie wybudowana została Trasa Łagiewnicka. Na terenie Podgórza Duchackiego powstała też kładka rowerowa nad al. Powstańców Śląskich. Istotne znaczenie dla dzielnicy XI miała gruntowna przebudowa stacji kolejowej Kraków Bonarka. Zmodernizowany został Park Duchacki, zakończono też pierwszy etap rewitalizacji Parku Kurdwanów.

Na kolejne lata zaplanowano utworzenie publicznego Parku Słona Woda, który ma być częścią tak zwanych Plant Podgórskich. Miasto Kraków wykupi łącznie 1,72 ha gruntów od Uniwersytetu Jagiellońskiego z przeznaczeniem pod zieleń. Koszt nowej inwestycji oscyluje w granicach 2,3 mln złotych. Kompleks zieleni połączy siecią alejek kilka parków, m.in. Aleksandry, Jerzmanowskich, Lilli Wenedy oraz Drwinka. 

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Mieszkańcy Podgórza Duchackiego mają dostęp do wielu miejskich udogodnień. Jednocześnie mogą też odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Na terenie dzielnicy nie brakuje ciekawych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Charakterystycznym punktem na mapie Podgórza Duchackiego jest galeria handlowa „Bonarka”, która istnieje od 2009 roku jako nowe centrum miejskie.

 • Dwór w Piaskach Wielkich – klasycystyczny budynek z XVI wieku mieści się przy ulicy Podedworze. W otoczeniu obiektu znajduje się zabytkowy park, na terenie którego nie brakuje pomników przyrody. Pod koniec XIX wieku dwór został przebudowany i obecnie funkcjonuje jako hotel.
 • Park Kurdwanów – zajmuje powierzchnię ponad 4 hektarów. Słynie z licznych atrakcji, m.in. z organizowanego co roku festynu „Jesień Kurdwanowska”. W ramach imprezy organizowane są koncerty, biegi czy wyścigi rowerowe.
 • Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – neogotycki obiekt sakralny został wybudowany w latach 1923-1927. Usytuowany jest przy ulicy Cechowej w Piaskach Wielkich. Obecnie odbywają się tu msze i różne uroczystości.
 • Kościół pw. Przemienienia Pańskiego – drewniana budowla pochodzi z XVII wieku. Najstarsza jej część została zbudowana z bali modrzewiowych. W środku drewnianego kościółka znajduje się barokowy ołtarz, ambona z rzeźbą św. Jana i obraz Przemienienie Pańskie z XVIII-XIX w.
 • Bonarka City Center – jest wielofunkcyjnym centrum handlowym, które powstało na terenie dawnych zakładów chemicznych. Na powierzchni handlowej ponad 92 tys. metrów kw. mieści się ok. 230 punktów handlowo-usługowych. Ponadto funkcjonuje tu ośrodek edukacyjno-wychowawczy „Siemacha Spot”.
Park Kurdwanów Park Kurdwanów 

Bezpieczeństwo dzielnicy

Podgórze Duchackie zaliczane jest do spokojnych i bezpiecznych miejsc. Na terenie dzielnicy zrealizowanych zostało wiele projektów, które przyczyniły się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach kolejnej edycji „Bezpieczne Podgórze Duchackie” sfinansowano dodatkowe patrole policyjne, które odbywają się wieczorami w weekendy. Przy przejściach dla pieszych (ul. Beskidzka i Przy Kuźni) zamontowane zostało nowe oświetlenie, dzięki czemu mieszkańcy mogą poruszać się swobodniej oraz bezpieczniej.

Oferta dla dzieci

Podgórze Duchackie jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla najmłodszych mieszkańców. Z myślą o nich powstały Sale Zabaw „Fikołki” w Bonarka City Center. Nie brakuje tu miejsca do kreatywnej zabawy i edukacji dla dzieci w wieku do 11 lat. W przestrzeni „Fikołki” znajdują się rozbudowane konstrukcje wyposażone np. w labirynt z przeszkodami, tyrolkę oraz wiele rodzajów zjeżdżalni.

Organizowane są warsztaty ogólnorozwojowe i edukacyjne, imprezy urodzinowe  czy rodzinne. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców placówka zatrudnia profesjonalnych animatorów oraz zapewnia opiekę doświadczonych prowadzących zajęcia.

Na terenie dzielnicy XI Podgórze Duchackie znajduje się wiele atrakcyjnych placów zabaw. Jeden z nich usytuowany jest w pobliżu Parku Duchackiego. Osiedlowy plac zabaw został wyposażony w konstrukcje do wspinania, huśtawki, bujaczki, trampolinę, karuzelę, piaskownicę oraz drewniany pociąg.

Rodzice z dziećmi mogą też wybrać się do Parku Kurdwanów. Oprócz alejek spacerowych i górki ze zjeżdżalnią znajdują się tu dwa place zabaw. Najmłodsi mieszkańcy mogą też skorzystać z oferty Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, gdzie prowadzone są różnorodne zajęcia edukacyjne, konkursy oraz imprezy.

Bodnarka City CentreBodnarka City Centre

Komunikacja w Podgórzu Duchackim  

Dzielnica XI jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami Krakowa. Pomimo faktu, że nie sąsiaduje bezpośrednio z centrum, znajduje się stosunkowo blisko Starego Miasta. Mieszkańcy Podgórza Duchackiego mają do dyspozycji wiele linii tramwajowych oraz autobusowych. Bez większego problemu mogą też dotrzeć komunikacją miejską poza granice miasta.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Z Podgórza Duchackiego do Starego Miasta można dotrzeć samochodem w około 15-20 minut. Na dojazd transportem publicznym trzeba przeznaczyć ok. 25-35 min. Podróż w godzinach szczytu może zająć zdecydowanie więcej czasu – nawet 40 minut.

Tramwaje

Podgórze Duchackie posiada dogodne połączenia komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami. Przebiega tu wiele linii tramwajowych. Mieszkańcy mogą korzystać z następujących połączeń komunikacyjnych:

 • 11 – (Mały Płaszów – Piaski Nowe – Czerwone Maki P+R);
 • 24 – (Kurdwanów P+R – Podgórze SKA – Bronowice Małe);
 • 50 – (Dworzec Towarowy – Piaski Nowe – Borek Fałęcki).

Autobusy

Na terenie Podgórza Duchackiego znajduje się spora liczba przystanków autobusowych. Większość z nich usytuowana jest w bliskiej odległości od osiedli mieszkaniowych. Do najważniejszych linii autobusowych kursujących w Podgórzu Duchackim można zaliczyć:

 • 107 – (Zajezdnia Wola Duchacka – Piaski Wielkie – Sobonowice);
 • 164 – (Piaski Nowe – Wola Duchacka – Górka Narodowa);
 • 204 – (Czerwone Maki P+R – Kurdwanów P+R – Węzeł Wielicki/ granica taryf – Wieliczka Miasto);
 • 224 – (Centrum JP II – Piaski Nowe – Węzeł Wielicki);
 • 469 – (Górka Narodowa – Wola Duchacka – Piaski Wielkie);
 • 610 – (Prądnik Czerwony – Zajezdnia Wola Duchacka – Borek Fałęcki).
Komunikacja - podgórze duchackie

Metro

W Krakowie ma powstać premetro o długości prawie 22 km. Łącznie zaplanowano 32 przystanki, pomiędzy którymi odległość wyniesie około 670 metrów. Decyzja środowiskowa na budowę I etapu premetra ma być wydana w 2023 roku.

Dworce/ zajezdnie

W okolicy dzielnicy XI znajduje się stacja kolejowa Kraków Bonarka, która została zmodernizowana w 2021 roku. Obecnie przystosowana jest do podróżnych o ograniczonej możliwości poruszania się. Stanowi ważny element krakowskiej kolei aglomeracyjnej. Odnowiona stacja Kraków Bonarka została wyposażona w nowoczesne perony, wyższe platformy, ścieżki naprowadzające oraz nawierzchnie o zróżnicowanej strukturze.

Na terenie Podgórza Duchackiego znajduje się pętla tramwajowa Kurdwanów P+R oraz zajezdnia autobusowa Wola Duchacka, która usytuowana jest przy ulicy Walerego Sławka. W tym miejscu stacjonują wszystkie elektryczne autobusy. Największa zajezdnia krakowskiego MPK obsługuje pojazdy niskopodłogowe.

Ścieżki rowerowe

Podgórze Duchackie staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom. Jedna z najbardziej atrakcyjnych tras rowerowych prowadzi z Kurdwanowa na Przylasek. Wiedzie przez tereny zielone oraz poprzemysłowe. Biegnie w pobliżu malowniczego Parku Jerzmanowskich, dalej wzdłuż linii kolejowych i w okolicy klasztoru w Mogile. Trasa o długości ponad 24 km ma swój koniec w Przylasku, gdzie powstał nowy ośrodek rekreacyjny. Mieszkańcy dzielnicy XI zyskali też nową ścieżkę pieszo-rowerową przy ul. Witosa i Nowosądeckiej.

ścieżki rowerowe - Podgórze Duchackie

Korki – gdzie najczęściej występują?

Najbardziej zakorkowane są okolice mostu oraz drogi wojewódzkiej nr 776. Największe korki tworzą się w godzinach szczytu, w pobliżu głównych ulic, takich jak: Wincentego Witosa, Łużycka, Walerego Sławka czy Stanisława Stojałowskiego. Przez południową część Podgórza Duchackiego przebiega część autostrady A4, tzn. droga krajowa nr 7. Fragment IV obwodnicy miasta korkuje się zwłaszcza w piątkowe popołudnia i niedzielne wieczory.

Planowane inwestycje drogowe

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje się do budowy rond i chodników w Podgórzu Duchackim. Celem nowych inwestycji jest poprawa warunków ruchu drogowego w niektórych rejonach. Na terenie dzielnicy XI ma powstać m.in. rondo Łużycka-Bochenka oraz na skrzyżowaniu ulic Cechowej i Bojki. Planowana jest także rozbudowa odcinka od ul. Podedworze do Szpakowej oraz budowa nowych chodników wraz z przejściami dla pieszych. Jeden z nich powstanie na ulicy Cechowej, w rejonie budynku nr 48. Drugi chodnik zostanie wybudowany na ul. Niebieskiej, od pętli autobusowej Piaski Wielkie do KS Orzeł.

Edukacja w Podgórzu Duchackim

Na terenie dzielnicy XI funkcjonuje kilkanaście placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta edukacyjna w Podgórzu Duchackim jest dość zróżnicowana oraz bogata. Nie bez powodu dzielnica XI cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Żłobki i przedszkola

W Podgórzu Duchackim znajduje się ponad 30 placówek dla dzieci w wieku 3-6 lat. W granicach dzielnicy XI usytuowane są 2 żłobki samorządowe. Oprócz tego funkcjonuje 17 przedszkoli publicznych i 15 prywatnych. Do najpopularniejszych placówek dla najmłodszych zalicza się:

 • Żłobek Samorządowy nr 31;
 • Żłobek Samorządowy nr 32;
 • Samorządowe Przedszkole nr 6 im. Henryka Jordana;
 • Samorządowe Przedszkole nr 22 „Tajemniczy Ogród”;
 • Samorządowe Przedszkole nr 32 im. Ludwika Jerzego Kerna;
 • Przedszkole Publiczne „Żyrafa”;
 • Publiczne Przedszkole „Chatka Maluszka”;
 • Publiczne Przedszkole „Happy Kids”.

Szkoły podstawowe

Na terenie dzielnicy XI znajduje się 8 placówek dla dzieci w wieku 7-14 lat. Funkcjonuje tu 7 publicznych szkół podstawowych oraz 1 niepubliczna. Lista popularnych i dostępnych placówek w Podgórzu Duchackim przedstawia się w następujący sposób:

 • Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Konopnickiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 55 im. Jarosława Iwaszkiewicza;
 • Szkoła Podstawowa nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej;
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 90;
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162;
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Molli;
 • Szkoła Podstawowa im. bł. Celiny Borzęckiej.
edukacja - Podgórze Duchackie

Licea i technika

Na terenie Podgórza Duchackiego funkcjonują 3 szkoły ponadpodstawowe. Zalicza się do nich 1 liceum oraz 2 technika. Na liście dostępnych szkół średnich znajduje się:

 • XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego;
 • Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7;
 • Technikum Odzieżowe nr 18.

Uczelnie wyższe

Dzielnica XI zyskuje na popularności wśród studentów. Przy granicy Podgórza Duchackiego usytuowane są znane uczelnie wyższe. Spośród najpopularniejszych placówek warto wymienić:

 • Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego;
 • Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Collegium Medicum.

Oprócz tego znajdują się domy studenckie, m.in. Collegium Medicum czy Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN.

Rekreacja w Podgórzu Duchackim

Mieszkańcy chętnie spędzają czas wolny w okolicznych parkach. Obszary zieleni miejskiej w Podgórzu Duchackim są modernizowane i dostatecznie zagospodarowane. Na terenie dzielnicy znajdują się parki o stosunkowo niewielkiej powierzchni oraz liczne miejsca do rekreacji. Z pewnością odnajdą się tutaj osoby aktywne, które często korzystają z siłowni plenerowych, klubów fitness czy boisk sportowych. Najwięcej miejsc sprzyjających rekreacji na świeżym powietrzu znajduje się na osiedlu Kurdwanów.

Piaski Wielkie Podgórze Duchackie Piaski Wielkie, Podgórze Duchackie

Tereny zielone

W pobliżu Podgórza Duchackiego usytuowany jest Rezerwat Przyrody Nieożywionej Bonarka o powierzchni ponad 2 ha. Na tym obszarze znajduje się wiele ciekawych miejsc, m.in. zachowane dno pradawnego morza czy pionowe wapienne skały. W bliskim otoczeniu położony jest Kamieniołom Libana oraz Kopiec Krakusa o wysokości 271 metrów n.p.m. Można tu podziwiać pozostałe skamieniałości i przejść się ścieżką dydaktyczną.

Na terenie dzielnicy XI mieści się zrewitalizowany Park Duchacki, gdzie powstały drewniane pomosty, podjazdy dla wózków, schodki oraz place zabaw. W rejonie ul. Turniejowej i Bujaka usytuowany jest Park Kurdwanów, który zajmuje powierzchnię ponad 4 hektarów. Na jego terenie znajduje się boisko, plac zabaw, górka saneczkowa oraz amfiteatr. Pomiędzy Piaskami a Kozłówkiem mieści się Park Rzeczny Drwinka, w pobliżu którego powstaje wiele kameralnych i rodzinnych osiedli.

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Mieszkańcy Podgórza Duchackiego mogą korzystać z oferty wielu obiektów sportowych. Na obszarze krakowskiej dzielnicy XI funkcjonuje My Fitness Place Bonarka, Fitness & Wellness Azik, Flex Sport & Health Club, Akademia Ruchu Vidius Active. Doskonałym miejscem na aktywne spędzanie wolnego czasu i wypoczynek jest Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Kurdwanów Nowy, w którym mieści się pływalnia, sauna, sala gimnastyczna oraz grota solna. Obiekt usytuowany przy ul. Marii i Bolesława Wysłouchów organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gastronomia i kultura

Na terenie dzielnicy XI znajduje się wiele miejsc, gdzie można zjeść smacznie i zdrowo. Większość lokali gastronomicznych oferuje dania kuchni polskiej, śródziemnomorskiej lub azjatyckiej w przystępnej cenie. W niektórych restauracjach można też zamówić jedzenie z dowozem do domu. Podgórze Duchackie posiada także bogate zaplecze rozrywkowe oraz kulturalne. Na obszarze dzielnicy usytuowane są liczne centra rozrywki i instytucje kultury wysokiej.

Gastronomia - Podgórze Duchackie

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Koneserzy dobrego smaku mogą skorzystać z oferty lokali serwujących dania kuchni włoskiej, takich jak: Pizzeria Fun czy Restauracja Banolli. Tradycyjne potrawy, świeże makarony i owoce morza serwuje „Pieprz i Wanilia”. Lokal znajduje się przy ulicy Gołaśka. Na terenie Podgórza Duchackiego działa też sieć znanych restauracji typu fast food. Na smaczne burgery i frytki można się wybrać do McDonald’s lub Burger King położonym w centrum handlowym Bonarka. Domowe pierogi, barszcz czerwony, kopytka oraz gołąbki oferuje „Przystanek Pierogarnia”.

Rozrywka w dzielnicy

W galerii handlowej Bonarka mieści się kino Cinema City. Na terenie dwupoziomowego multipleksu znajduje się unikatowa strefa VIP oraz 20 klimatyzowanych sal, które są w stanie pomieścić ponad 3200 widzów jednocześnie. Oprócz tego działa filia Centrum Kultury Podgórze – Klub Wola Duchacka. Placówka posiada ciekawy program dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z myślą o młodych mieszkańcach Podgórza Duchackiego powstał Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, który usytuowany jest przy ulicy Beskidzkiej.

Na terenie dzielnicy XI znajduje się bardzo znany teatr profilaktyczny „Kurtyna”. Nieprzerwanie od 20 lat organizowane są tam nie tylko przedstawienia teatralne, ale też warsztaty i spektakle okolicznościowe. Ponadto mieszczą się filie biblioteki miejskiej, z księgozbioru których chętnie korzystają uczniowie oraz studenci.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Mieszkańcy mają dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej. Na terenie Podgórza Duchackiego znajduje się sklepów osiedlowych oraz supermarketów, np. Lidl, Carrefour czy Lewiatan. Nie brakuje też punktów usługowych, które świadczą usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Na większe zakupy mieszkańcy wybierają najczęściej centrum handlowe Bonarka, gdzie można znaleźć setki markowych sklepów. Bardzo często korzystają też z oferty lokalnych dostawców i kupują produkty żywnościowe na targowisku „Manhattan”, które zlokalizowane jest przy ul. Białoruskiej.

Bodnarka City CentreBodnarka City Centre

Zdrowie w Podgórzu Duchackim – oferta dzielnicy

Na terenie dzielnicy XI nie ma zbyt wielu placówek NFZ. Funkcjonuje jeden szpital publiczny wraz z kilkoma poradniami. W Podgórzu Duchackim znajduje się wiele przychodni NZOZ i prywatnych, w których świadczenia zdrowotne są udzielane pacjentom odpłatnie. W tej części Krakowa nie brakuje aptek, w niektórych można zrobić zakupy przez całą dobę. Wiele placówek znajduje się w pobliżu placówek medycznych.

Jakość powietrza i wody

Dzielnica XI Podgórze Duchackie zmaga się z problemem smogu szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od października do lutego jakość powietrza pozostawia tu wiele do życzenia. Stężenie PM10 czy PM2.5 jest wysokie i często przekracza dopuszczalne normy w okresie grzewczym. Jak zapewniają przedstawiciele krakowskiego MPWiK, woda kranowa ma dobrą jakość. Wielu mieszkańców pije kranówkę bez obaw o własne zdrowie.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy mogą skorzystać z kompleksowej opieki medycznej w Szpitalu św. Rafała. Przy placówce medycznej działa wiele poradni specjalistycznych (m.in. chirurgii onkologicznej i urazowo-ortopedycznej, ginekologiczna, kardiologiczna, neurochirurgiczna). Część zabiegów oraz wizyt jest tutaj realizowana w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Spośród placówek medycznych w Podgórzu Duchackim warto wymienić:

 • Miejskie Centrum Stomatologii przy ulicy Białoruskiej;
 • Szpital św. Rafała w Krakowie przy ul. Bochenka;
 • Centrum Medyczne Piaski Nowe;
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Kraków – Południe. Laboratorium Medyczne. Przychodnia;
 • Przychodnia Kurdwanów NZOZ Kraków – Południe.

Warto wiedzieć o krakowskim Podgórzu Duchackim

Dzielnica XI dynamicznie się rozwija i zyskuje na popularności wśród studentów, singli oraz rodzin z dziećmi. Podgórze Duchackie położone jest w dość spokojnej i bardzo czystej okolicy, jednocześnie w stosunkowo niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta. Dzielnica słynie z dobrze rozwiniętej komunikacji, infrastruktury miejskiej i szerokiej oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ceny nieruchomości są tu atrakcyjniejsze niż na Starym Mieście czy Grzegórzkach, przez co lokalizacja ta cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Z minusów mieszkania w Podgórzu Duchackim warto wymienić korki w godzinach szczytu czy poziom zanieczyszczeń powietrza.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: