Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Bieńczycka
  Oferta archiwalna

  Bieńczycka

  Murapol S.A.

  Mieszkanie Bieńczyce, Kraków
  ul. Agatowa 18
  5.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Modernity
  Oferta archiwalna

  Modernity

  Bulwarowa Park Sp.z o.o.

  Mieszkanie Nowa Huta, Kraków
  os. Stalowe 16
  7.7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Wężyka 10
  Oferta archiwalna

  Wężyka 10

  Wawel Service Sp. z o.o.

  Mieszkanie Czyżyny, Kraków
  ul. Wężyka 10
  5.1 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Szklane Domy
  Oferta archiwalna

  Osiedle Szklane Domy

  Grupa Proins

  Mieszkanie Nowa Huta, Kraków
  ul. Gardy-Godlewskiego
  7 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle pod Orzechem
  Oferta archiwalna

  Osiedle pod Orzechem

  Vivienda Investment Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Bieńczyce, Kraków
  ul. Odmogile
  7.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Mieszkania Fatimska
  Oferta archiwalna

  Mieszkania Fatimska

  Unitour Development

  Mieszkanie Bieńczyce, Kraków
  ul. Fatimska 4
  6.9 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Bulevar Verde
  Oferta archiwalna

  Bulevar Verde

  Vivienda Investment Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Nowa Huta, Kraków
  Bulwarowa 31
  7.4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Budynek wielorodzinny przy ul. Śliwkowej 8
  Oferta archiwalna

  Budynek wielorodzinny przy ul. Śliwkowej 8

  Towarzystwo Budownictwa Społecznego Krak-System S.A.

  Mieszkanie Nowa Huta, Kraków
  ul. Śliwkowa 8
  5.2 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Nowej Huty:

Nowa Huta jest dość kontrowersyjnym tematem w Krakowie ze względu na wiele mitów, którymi obrosła. Jej budowa rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo w 1949 roku. Koncepcje miasta idealnego oraz miasta ogrodu, które przyświecały architektom Nowej Huty zostały tylko w części zrealizowane, chociażby z powodu przyłączenia do stolicy Małopolski. Rozwój tego sektora Krakowa skończył się wraz z komunizmem. W 1990 roku podzielono go na pięć dzielnic, tylko niewielki obszar pozostawiając pod nazwą Nowa Huta. Obecnie można podziwiać resztki niezwykle ciekawej architektury socrealistycznej, której część została wpisana do rejestrów zabytków Krakowa. Niemniej stopniowo zanika ona ze względu na brak dbałości oraz decyzje konserwatorskie podejmowane przez wspólnoty mieszkaniowe. Dlatego specyficzne elementy, z których słynie architektura tamtego okresu są przykrywane styropianem, zamalowywane czy też niszczone, mimo że stanowią integralny element elewacji mieszkania. Nowa Huta nadal ma jednak swój urok. Jako jedna z nielicznych dzielnic Krakowa może się pochwalić zarówno rozbudowanymi osiedlami, jak i zielenią czy ośrodkami rozrywki. To miasteczko w mieście - niemal samowystarczalne.

Mieszkania: Nowa Huta

Mimo narosłych mitów, warto poznać tę dzielnicę samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to najbardziej niebezpieczne i zanieczyszczone miejsce w mieście - wiele danych wskazuje tu na Stare Miasto - co można zauważyć po wynikach licznych badań. Dlatego nie warto na podstawie mitów rozpowszechnianych głównie przez media, skreślać poszukiwania mieszkania w Nowej Hucie. Wiele z nowych inwestycji stara się wtopić architektonicznie w otoczenie bez straty na udogodnieniach dla mieszkańców. Do ich zalet należą zwłaszcza miejsca parkingowe, szerokie loggie/balkony oraz bezczynszowość. Zwłaszcza brak przynależności do państwowej spółdzielni mieszkaniowej jest pozytywnie odbierana przez kupców nieruchomości. Daje to im bowiem większy wpływ na wygląd, konserwację czy nawet możliwość powiększenia osiedla/budynku, w którym mieszkają. Ze względu na otoczenie, mieszkania na Nowej Hucie są nisko kondygnacyjne. Często powstają tu zielone dziedzińce, place zabaw i miejsca do relaksu w myśl koncepcji miasta ogrodu. Poza tym niektóre z inwestycji to tak naprawdę odrestaurowane budynki powstałe w latach 50-tych, utrzymane w stylu socrealistycznym, ale w nowoczesnej odsłonie.

Cena mieszkania na sprzedaż: Kraków Nowa Huta

Na tle średnich kosztów nieruchomości w stolicy Małopolski, Dzielnica XVIII wypada bardzo atrakcyjnie. Największy wpływ mają na to oczywiście znaczna odległość od centrum oraz malejące znaczenie tych terenów. Dlatego często średnia cena mieszkania na sprzedaż w Nowej Hucie wynosi ok. 6 000 zł/m kw., a nierzadko jest niższa. Dla pozostałych dzielnic Krakowa to średnio od 7 000 do 13 000 zł/m kw. Najdrożej jest na Starym Mieście - tu cena nieruchomości często stanowi dwu-, a nawet trzykrotność kosztów mieszkania w Nowej Hucie. A standard jest porównywalny, jeśli nie lepszy w Dzielnicy XVIII ze względu na większą ilość przestrzeni do zagospodarowania i mniejszą ciasnotę osiedli. W Nowej Hucie zaletę można stanowić również duża ilość zieleni oraz dobrze przygotowana infrastruktura miejska. Tereny te były zagospodarowywane w oparciu o konkretną ideę, której przyświecała m.in. wygoda mieszkańców. Stąd szerokie ulice, niska zabudowa czy większa odległość między blokami. Koszty nowego mieszkania na sprzedaż w Nowej Hucie również powstają w ramach koncepcji wygody mieszkańców. Dostępne dla nich są szerokie windy, udogodnienia dla matek z wózkami i niepełnosprawnych, miejsca parkingowe i wiele innych.

Mieszkania do wynajęcia: Kraków Nowa Huta

Jeśli ktoś chce zainwestować w nieruchomości tanim kosztem, powinien rozważyć opisywaną tu dzielnicę. Atrakcyjna cena lokali to nie jedyna jej zaleta. Dobre połączenia komunikacyjne, brak korków i rozbudowana infrastruktura miejska przyciągają zarówno studentów, jak i rodziny z dziećmi. Zatem zakup mieszkania do wynajęcia w krakowskiej Nowej Hucie może okazać się opłacalną inwestycją. Jego cena waha się w zależności od lokalizacji i standardu. Lokale z rynku wtórnego będą znacznie tańsze, ale też częściej będą wymagały remontów i napraw. Aby znaleźć lokatora na dłużej, trzeba również zadbać o adekwatność ceny wynajmu do standardu. Przewagą nowego mieszkania do wynajęcia w Krakowie w Nowej Hucie jest przede wszystkim miejsce parkingowe, a nierzadko monitoring, ogrodzenie i bezczynszowość. A także wygoda oraz pewność, że prywatna firma administracyjna zadba o wszystko bez konieczności dopraszania się. Ceny rynkowe wynajmu nowego lokalu wahają się między 1 500 zł/mies. aż do 3 000 zł/mies. Jeśli chodzi o rynek pierwotny, kwoty te zaczynają się już od 800 zł/mies. do 2 000 zł/mies. w przypadku tego samego metrażu.

Jak dojechać z mieszkania w Nowej Hucie do pracy?

Ze względu na koncepcję miasta idealnego, która przyświecała tworzeniu miejscowości od podstaw zanim została ona włączona w granice Krakowa, sieć komunikacyjna w Nowej Hucie jest gęsta i rozbudowana. Przebiegają tędy trzy drogi krajowe: nr 57, nr 79 oraz nr 75, a także wojewódzka nr 776. Do ważniejszych ulic należą: al. Jana Pawła II, al. Solidarności, Kocmyrzowska, Klasztorna, Ujastek Mogilski, Branicka, Wyciąska. Ponadto przez Nową Hutę przebiega również część IV Obwodnicy Krakowa. Zaletą szerokich ulic, w większości budowanych w XX i XXI wieku, jest niemal całkowity brak korków. Dlatego to jedno z nielicznych miejsc w Krakowie, po których dobrze się jeździ. Południową granicę dzielnicy stanowi Wisła, co umożliwa przeprawy wodne: kajakami, tramwajami wodnymi itp. Zastanawiając się nad kupnem mieszkania w Nowej Hucie, warto zwrócić uwagę na komunikację miejską. Dostępnych jest wiele linii autobusowych i tramwajowych, ma tu miejsce również zajezdnia MPK. Bez obaw można dojechać wszędzie, zarówno do centrum, jak i do innych dzielnic. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że dojazd ten będzie dość długi - autobusem do centrum jedzie się średnio ok. 40-60 minut w godzinach szczytu, co wynika w dużej mierze z korków w dzielnicach, takich jak Stare Miasto, Grzegórzki czy Czyżyny.

Rozwój przemysłu i architektury w Nowej Hucie

Nowa Huta jako miasto została utworzona przez wzgląd na powstanie tu kombinatu metalurgicznego. Istnieje on do dziś pod nazwą ArcelorMittal Poland Oddział w Krakowie. W jego ramach wybudowano największą hutę w mieście. Oprócz niej rozwinął się tu przemysł, zarówno w postaci dużych, jak i średnich oraz małych przedsiębiorstw. Zakłady te powstały głównie po 1989 roku, częściowo przejmując pracowników z likwidowanych spółek państwowych. Obecnie Nowa Huta rozwija się przede wszystkim dzięki turystyce, handlowi i usługom. Z większych firm warto wymienić: Profil SA Zakład Walcowniczy, Cementownia Kraków - Nowa Huta Sp. z o.o., Nafto Sp. z o.o., Złomex SA, Enki Sp. z o.o., Metalbud Sp.J., Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów ZTPO.

Rozwój przemysłu oraz koncepcja stworzenia idealnego miasta spowodowały, że Nowa Huta do dziś szczyci się specyficzną architekturą, w której dominuje socrealistyczna fascynacja starożytnym Rzymem i Grecją. Klasycyzm widać tu nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w zwykłych blokach mieszkalnych. Cieniowanie, ozdoby, kolumnady i sukiennice to tylko niektóre z nich. Wiele wspólnot mieszkaniowych zdecydowało się zrezygnować z tej architektury i stopniowo pozbywa się jej poprzez ocieplanie styropianem czy zamalowywanie szarych i białych budynków. Promienisty układ ulic Nowej Huty biegnący od Placu Centralnego również powoli zostaje zaburzony przez dobudowywanie kolejnych dróg. Niemniej pozostała gęsta sieć osiedli zwłaszcza bliżej centrum, z budynkami o specyficznej elewacji.

Co ciekawego jest w Nowej Hucie?

Przede wszystkim lepsze powietrze. Koncepcja miasta, w później dzielnicy Krakowa, zakładała stworzenie takiego układu urbanistycznego, który będzie wietrzony bez przeszkód. Poza tym jest tu dostępna cała infrastruktura miejska od opieki zdrowotnej poprzez sklepy aż do oferty kulturalno-sportowej. W Nowej Hucie zachowały się także ciekawe zabytki. Należą do nich, oprócz Placu Centralnego i ratusza, Pałac Wodzickich w Kościelnikach, Dwór Popielów w Ruszczy, liczne forty i pomniki, Kopiec Wandy. Z instytucji kulturalnych najbardziej znane są: Teatr Ludowy, Kino Świt, Kino Światowid, Kino Sfinks, Teatr Łaźnia Nowa, Muzeum „Dzieje Nowej Huty”, Muzeum Czynu Zbrojnego, Muzeum PRL-u, Nowohuckie Centrum Kultury – „NCK”, Ośrodek Kultury im. Norwida. Mieszkania na Nowej Hucie są zlokalizowane blisko aktywnie działających klubów sportowych, a także obiektów, jak stadiony, baseny czy boiska. W Dzielnicy XVIII znajduje się również wiele terenów zielonych. Do najbardziej popularnych należą: Zalew Nowohucki i Park nad Zalewem, Łąki Nowohuckie, Park Ratuszowy, Park Wiśniowy Sad, Park Szwedzki oraz wiele zbiorników wodnych z plażami miejskimi.

Informacje o Nowej Hucie

Nowa Huta, czyli dzielnica XVIII Krakowa zajmuje teren o powierzchni 6540,99 ha, co czyni ją największą z dzielnic tego miasta. Mieszka w niej 54 588 osób. Leży w północno-wschodniej części Krakowa i jest bardzo zróżnicowana. Choć w większości spotykane są tu tereny uprzemysłowione, to jednak pojawiają się także rejony upraw rolnych, a w niektórych okolicach spotykana jest nawet zabudowa wiejska. Większość budynków została postawiona na początku II połowy XXw. W ostatnich latach zaczęło przybywać również nowoczesnych nieruchomości wielorodzinnych, co dodatkowo urozmaica krajobraz Nowej Huty. Choć dzielnica nie obfituje w tereny zielone, to na otoczenie przyrody można liczyć na Łąkach Nowohuckich i w Lasku Mogilskim, który dodatkowo zaskoczy znajdującymi się w nim ruiny amfiteatru. Uwagę zwraca także rozwinięta infrastruktura społeczna. Działa tu łącznie ponad 30 szkół i przedszkoli. W Nowej Hucie znajduje się też Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera i 4 centra zdrowia. Rozwija się tu również życie kulturalne, o czym świadczą m.in. 3 teatry i 2 muzea. Ciekawostką jest istnienie Yacht Klubu mającego przystań żeglarską i wioślarską. Przez dzielnicę przebiegają drogi krajowe nr 75 i 79 oraz droga wojewódzka nr 776. Kursuje tu 10 linii tramwajów i autobusów miejskich.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: