Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Kraków, Bieńczyce

Znaleziono 7 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 10 636 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Bieńczyc:

Bieńczyce to dawna część Nowej Huty, a obecnie Dzielnica XVI Krakowa. Położona jest na północnym wschodzie miasta, granicząc z Mistrzejowicami, Wzgórzami Krzesławickimi, Nową Hutą i Czyżynami. Od centrum dzielą ją jeszcze Grzegórzki i południowa część Prądnika Czerwonego. Bieńczyce zostały włączone do Krakowa w 1951 roku, wcześniej stanowiły podkrakowską wieś, przez większość czasu zarządzaną przez kościół. Obecnie składają się z 12 osiedli, w skład których wchodzą: Albertyńskie, Jagiellońskie, Kalinowe, Kazimierzowskie, Kościuszkowskie, Na Lotnisku, Niepodległości, Przy Arce, Strusia, Wysokie, Złotej Jesieni, Bieńczyce. Ze względu na rozbudowę na początku lat 60-tych XX wieku, w dzielnicy przeważa zabudowa blokowa wysoko i nisko kondygnacyjna. Pojawiają się także nowe mieszkania. Bieńczyce w Krakowie to jedno z najbardziej zielonych miejsc, co przyciąga wiele osób, które szukają odpoczynku od zgiełku centrum. Ich największą zaletą jest jednak przemyślany układ urbanistyczny, który zapewnia optymalne warunki do życia mieszkańcom. Jak wygląda rynek mieszkań w Bieńczycach?

Jakie są nowe mieszkania w Bieńczycach?

Współczesne inwestycje deweloperskie powstały w założeniu o badania rynkowe. Najwięcej jest lokali 2-pokojowych, ponieważ popyt na nie wciąż rośnie i obecnie jest większy niż chęć zakupu nieruchomości mniejszych i większych. Najpopularniejsza powierzchnia mieszkania w Bieńczycach, w Krakowie, wynosi ok. 50 mkw., podobnie jak w pozostałych dzielnicach. Co ciekawe, rośnie powierzchnia lokali 2-pokojowych - nieraz można się spotkać z sytuacją, w której są one tak duże, jak 3-pokojowe. Wynika to przede wszystkim z potrzeb poszukujących swojego M. Szukają oni przestronnego lokum, podzielonego na część oficjalną i prywatną. Stanowią największą grupę wśród kupujących mieszkania w Bieńczycach. Drugie, znacznie mniej liczne grono, to inwestorzy lokujący środki finansowe w lokale na wynajem.

Współczesne nieruchomości w Dzielnicy XVI to nowoczesne nisko kondygnacyjne bloki usytuowane na kameralnych osiedlach. W niczym nie przypominają komunistycznych mrówkowców. Zawierają także liczne udogodnienia dla mieszkańców: podziemne parkingi, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie i wiele innych. Deweloperzy oferują również wykończenie mieszkania w Bieńczycach pod klucz, dzięki czemu jedyne, co pozostaje, to zamontowanie sprzętu i mebli.

Cena mieszkania: Kraków a Bieńczyce

W każdym dużym mieście można wyróżnić obszary, w których nieruchomości są bardzo drogie, a także takie, w których ceny są przystępne. Do tych pierwszych należą ścisłe centrum i okolice, osiedla willowe oraz dzielnice w pobliżu centrum. Wśród tych drugich znajdują się przeważnie obrzeża i dzielnice dalej położone od Śródmieścia. Taka sytuacja występuje również w Krakowie. Z jednej strony średni koszt nieruchomości na Starym Mieście i Kazimierzu wynosi ok. 13 000 zł/mkw., a na Grzegórzkach czy Krowodrzy ok. 8 000 zł/mkw. Z drugiej, średnia cena mieszkania w Bieńczycach to tylko ok. 6 900 zł/mkw. Różnica jest więc odczuwalna. Dlatego na lokale położone dalej od centrum decyduje się znacznie więcej rodzin i osób, którym nie zależy na bliskości centrum. Odwrotnie działają inwestorzy, dla których lokalizacja stanowi kluczowy element składowy cech, które wpływają na popyt oraz cenę najmu. Ze względu na liczne udogodnienia i standard ceny poszczególnych mieszkań w Krakowie i w Bieńczycach znacznie się od siebie różnią. Lokalizacja jednak wpływa znacznie na koszt. Nawet nieruchomości z rynku wtórnego potrafią być tak samo drogie, jak te z rynku pierwotnego, jeśli położone są w modnej i popularnej części miasta, choć ich standard jest zazwyczaj niższy.

Czy opłaca się inwestować w mieszkania, w Krakowie i w Bieńczycach?

Niskie ceny (nawet ok. 5 500 zł/mkw.) przyciągają wielu chętnych na zakup nieruchomości w Dzielnicy XVI. Z jednej strony jest to więc świetna opcja dla osób, które nie dysponują nieograniczonym kapitałem na cele inwestycyjne. Z drugiej, warto sprawdzić, czy popyt jest na tyle duży, że bez problemu lokal zyska nowych lokatorów tymczasowych lub stałych.

Jeśli chodzi o mieszkania na wynajem w Bieńczycach, nie są tak popularne, jak te położone bliżej centrum. Jednak znajdzie się grono chętnych, zwłaszcza wśród osób po studiach, które decydują się właśnie na tak oddalone od Starego Miasta części Krakowa. Szukają oni lokalu w pobliżu pracy lub przy atrakcyjnych punktach komunikacyjnych. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości na wynajem zorientować się, czy leży ona w dobrej lokalizacji z punktu widzenia najemców. Średnio miesięcznie za podnajem nowego mieszkania w Bieńczycach płaci się ok. 1 500 zł - kawalerka i 1 800 zł - 2-pokojowe. Wiele jednak zależy od konkretnej lokalizacji i standardu.

Odsprzedaż wykończonego M wydaje się lepszym pomysłem. Istnieje wiele rodzin i osób pracujących, które poszukują mieszkania na sprzedaż w krakowskich Bieńczycach. Nie każdy ma czas na urządzanie lokalu, zwłaszcza jeśli do zrobienia są także podłogi czy ściany. Cena i wystrój muszą być jednak mocno wyważone. Warto postawić na dobry standard i stonowaną aranżację, dzięki czemu w grupie docelowej znajdzie się więcej potencjalnych kupców. A ile można zarobić na sprzedaży? Średnio od 20 000 do nawet 100 000 zł.

Dojazd z Bieńczyc do innych części Krakowa

Dzielnica XVI jest dobrze skomunikowana, choć w porównaniu z centrum transport publiczny jest bardziej ograniczony. Przez południowo-zachodnią część przebiega fragment drogi krajowej nr 79, która prowadzi od stolicy Małopolski do Warszawy z jednej strony, a z drugiej do Katowic. Wchodzi również w skład obwodnicy Krakowa, dzięki czemu z mieszkania w Bieńczycach można dostać się szybko do dzielnic położonych na obrzeżach miasta. Innymi ważniejszymi drogami są m.in.: Władysława Broniewskiego, Obrońców Krzyża, Stanisława Mikołajczyka, Fatimska, Gen. Leopolda Okulickiego, Kocmyrzowska, Cienista, Bulwarowa, Marii Dąbrowskiej, Xawerego Dunikowskiego. Arterie te pozwalają mieszkańcom szybko się przemieszczać, a ich spora ilość jest przyczyną braku korków.

Komunikacja publiczna obejmuje liczne autobusy i tramwaje, w tym linie nocne i dzienne. Z zajezdni autobusowej można dojechać do Starego Miasta w ok. 40 minut. Na pochwałę zasługuje fakt, że dobrze skomunikowana jest cała dzielnica, a nie tylko jej centralna część, jak to się dzieje np. we Wrocławiu na Fabrycznej. Mieszkańcy nie muszą posiadać samochodu, aby się szybko przemieszczać po mieście. Dodatkowo atutem jest wypożyczalnia rowerów miejskich, której kilka stacji funkcjonuje w Bieńczycach.

Bieńczyce - zielono i przyjemnie

Jak wspomniano wyżej, Dzielnica XVI jest jedną z najbardziej zielonych w Krakowie. Znajdują się tu długie Planty Bieńczyckie pełne drzew, skwerów i placów zabaw. Oprócz nich, na wschodnim krańcu dzielnicy mieści się park z Zalewem Nowohuckim - sporym jeziorkiem. Przez wschodnią część Bieńczyc przepływają rzeki Dłubnia i Młynówka, a na północy znajdują się Rodzinne Ogródki Działkowe Hutnik. O kulturę dbają m.in. Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka i Biblioteka Miejska. W zakresie sportu mieszkańcy mogą skorzystać z oferty Klubu Wanda, basenu i wielu prywatnych siłowni oraz klubów. Na Bieńczycach znajduje się wiele szkół podstawowych i liceów. Można tu zobaczyć zabytkowe dworki i rzeźby. Ponadto dzielnica posiada dobre zaplecze usługowe i handlowe, w skład którego wchodzi wiele sklepów, dyskontów, lokali gastronomicznych i fryzjerskich, i wiele więcej. Funkcjonuje tu również Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera oraz Hospicjum św. Łazarza. Bieńczyce to świetna dzielnica do zamieszkania dla rodzin oraz osób bardziej ceniących dzielnice położone dalej od centrum.

Informacje o Bieńczycach

W Bieńczycach dostępnych jest 6 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Bieńczycach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 37 do 69 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (2 mieszkania).
 • 3-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 4-pokojowe (3 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Bieńczycach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Bieńczycach kosztuje 431 012 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: