Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Krakowski Bieżanów-Prokocim – dzielnica dobrze skomunikowana z centrum miasta

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 22.11.2022, Data aktualizacji: 22.04.2024

13 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 15 głosów

Dzielnica Bieżanów-Prokocim w Krakowie
Bieżanów-Prokocim to jedna z dzielnic Krakowa, która cieszy się sporą popularnością wśród osób poszukujących nowego mieszkania. Dlaczego jest ciekawym wyborem? Co warto wiedzieć o krakowskiej dzielnicy? Sprawdź.

Bieżanów-Prokocim to dzielnica, na terenie której powstaje coraz więcej inwestycji deweloperskich. W tej części Krakowa nie brakuje zabytków, instytucji kulturalnych, placówek handlowo-usługowych oraz edukacyjnych. Dzielnica słynie z doskonale rozwiniętej infrastruktury i komunikacji miejskiej.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego Bieżanów-Prokocim jest chętnie wybieranym miejscem do życia
 • jakie są zalety mieszkania we wspomnianej lokalizacji
 • czy spodoba się osobom ceniącym sobie ciszę i spokój

Bieżanów-Prokocim – informacje ogólne

Bieżanów-Prokocim to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która usytuowana jest po południowej stronie Wisły. Dawniej wchodziła w skład Podgórza. Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim jest obecnie podzielona na następujące jednostki urbanizacyjne.

Zobacz mieszkania i domy na sprzedaż w dzielnicy Bieżanów-Prokocim

 • Łazy – kameralne osiedle położone jest w pobliżu głównych dróg przelotowych Krakowa. Dominuje tu zabudowa domów jednorodzinnych oraz ogródki działkowe.
 • Kaim – znajduje się na granicy Krakowa i Wieliczki. Na terenie dawnej wsi usytuowane jest wzgórze stanowiące atrakcję turystyczną.
 • Bieżanów – na tym obszarze zachowały się liczne zabytki. Przeważa tu niska zabudowa mieszkaniowa.
 • Osiedle Nowy Bieżanów – położone jest w zachodniej części dzielnicy XII. Na jego terenie dominuje wysoka zabudowa wielorodzinna.
 • Osiedle Medyków – powstaje tutaj spora liczba nowych inwestycji deweloperskich. Na przeważającym obszarze dominuje niska zabudowa bloków z wielkiej płyty.
 • Osiedle Kolejowe – nie brakuje tu domów jednorodzinnych. Miejsce to słynie z Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych.
 • Osiedle na Kozłówce – ograniczone jest ul. Nowosądecką, Wielicką, Facimiech i potokiem Drwinka. Na jego obszarze przeważają wysokie bloki oraz punkty handlowo-usługowe.
 • Osiedle Nowy Prokocim – w tej części dzielnicy XII powstaje sporo nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.
 • Osiedle Nad Potokiem – charakterystyczne są typowe blokowiska oraz 3- i 4-kondygnacyjne kamienice.
 • Osiedle Złocień – na przeważającym obszarze znajdują się budynki mieszkalne w zabudowie szeregowej oraz bloki niskokondygnacyjne.
 • Prokocim – usytuowane są tu głównie domy jednorodzinne. We wschodniej części osiedla dominują bloki mieszkalne.
 • Rząka – zabudowa jest dość zróżnicowana. Na osiedlu znajdują się zarówno stare budynki jednorodzinne, jak i nowe wielokondygnacyjne.
Osiedle Zodiak, Bieżanów-ProkocimOsiedle Zodiak, Bieżanów-Prokocim

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Bieżanów-Prokocim usytuowany jest na wschodniej ścianie miasta. Od północy sąsiaduje z dzielnicą XIII (Podgórze), od strony zachodniej z XI (Podgórze Duchackie). Bieżanów-Prokocim rozmieszczony jest na powierzchni 1847,39 ha.

Planowany rozwój dzielnicy

Szereg działań podejmowanych przez władze Bieżanowa-Prokocimia służy zaspokajaniu najważniejszych potrzeb społeczności lokalnej. Środki finansowe są przeznaczane na realizację wielu przedsięwzięć, w tym remont placówek oświatowych, dróg i chodników wraz z oświetleniem czy rewitalizację ogródków jordanowskich. Do zadań priorytetowych zalicza się utworzenie nowych zieleńców i skwerów oraz elementów małej architektury, przebudowę ulic gminnych, zmiany osiedlowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Na najbliższe lata zaplanowane jest uporządkowanie i przekształcenie nieużytkowanego terenu przy os. Nowy Prokocim w park miejski. Obszar ten ma być przystosowany do rekreacji i odpoczynku. W przestrzeni ogólnodostępnej powstaną alejki spacerowe, drewniane podesty, nawierzchnie asfaltowe i mineralne. Plan zagospodarowania obejmuje także utworzenie zielonej ściany oraz licznych atrakcji dla dzieci. Na terenie zieleni urządzonej pojawią się nowe drzewa i rośliny, ławki z oparciem, kosze, oświetlenie.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

W dzielnicy Bieżanów-Prokocim żyje się dość spokojnie, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Mieszkańcy mają dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej oraz doskonale rozwiniętej siatki połączeń komunikacyjnych. Na terenie dzielnicy XII znajduje się wiele atrakcji, które spodobają się miłośnikom historii. W Bieżanowie-Prokocimiu usytuowany jest między innymi pomnik lotników z Prokocimia czy upamiętniający stulecie odzyskania niepodległości. Oprócz tego mieszczą się atrakcyjne kompleksy zieleni miejskiej.

 • Fort artyleryjski 50 Prokocim – powstał w latach 1882-1886. Służył do obrony Traktu Lwowskiego podczas zwycięskiej walki z Rosjanami w 1914 roku. W okresie międzywojennym stanowił magazyn wojskowy, a później cywilny. Aktualnie został zagospodarowany do rozgrywek airsoftowych. Na jego terenie zachowały się fragmenty wałów obronnych.
 • Dwór Czeczów – znajduje się w zabytkowym budynku, który pochodzi z XV wieku. Od 1992 roku posiada status miejskiej instytucji kulturalnej. Obecnie mieści się tam centrum kultury, które organizuje wydarzenia i imprezy kulturalne oraz zajęcia o różnorodnej tematyce dla dzieci i rodziców. 
 • Obelisk na wzgórzu Kaim – zachował się z 6 grudnia 1914 roku i upamiętnia walki o Kraków. Położony jest na granicy Krakowa oraz Wieliczki, w południowej części dawnej wsi Bieżanów. Pomnik w formie obelisku został wpisany do rejestru zabytków Małopolski.
 • Park Aleksandry – zajmuje powierzchnię ok. 10 ha. Usytuowany jest w dolinie potoku Bieżanowskiego, w rejonie ul. Wielickiej, Jerzmanowskiego oraz Aleksandry. Na jego terenie znajdują się cenne siedliska przyrodnicze, boiska wielofunkcyjne i place zabaw.
 • Pałac i Park im. Anny i Erazma Jerzmanowskich – zabytkowy budynek powstał pod koniec XIII wieku. Zespół pałacowo-parkowy znajduje się na terenie dawnej wsi Prokocim. Obecnie to siedziba oddziału Polskiego Towarzystwa Astronomii, które organizuje cykliczne wykłady popularnonaukowe.
 • GO Karting Center – centrum rozrywki usytuowane jest przy ul. Domagały. Na jego terenie znajduje się profesjonalny tor wyścigowy oraz restauracja. Oprócz tego mieści się nowocześnie wyposażona sala konferencyjna, gdzie organizowane są szkolenia i spotkania biznesowe.
Drożdżownia Bieżanów Prokocim KrakówDrożdżownia, Bieżanow Prokocim

Bezpieczeństwo dzielnicy

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policjanci z Komisariatu VI przy ul. Ćwiklińskiej. Policyjne statystyki wskazują, że Bieżanów-Prokocim jest bezpiecznym miejscem na mapie Krakowa. Nieco odmienne są opinie mieszkańców, dla których najbardziej problematyczne jest poruszanie się po dzielnicy po zmroku. Najczęściej wskazywane przez nich problemy odnoszą się do wandalizmu, napisów na murach czy zagrożenia kradzieżą.

Oferta dla dzieci

Godnym polecenia miejscem do zabawy jest „Mini Świat Bieżanów” usytuowany przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Na najmłodszych mieszkańców czekają tutaj miasteczka z domkami tematycznymi oraz sporo przestrzeni do budowania z klocków magnetycznych. Natomiast rodzice mogą skorzystać z przyjaznej strefy do odpoczynku. Na terenie placówki organizowane są także przyjęcia urodzinowe. Ciekawe zajęcia dla najmłodszych oferuje też Centrum Kultury Podgórze, które znajduje się w budynku Dworu Czeczów.

Na terenie dzielnicy XII usytuowane są liczne place zabaw dla dzieci, które zostały wyposażone w nowoczesne konstrukcje. Można je znaleźć przy niemal każdym osiedlu. Do najpopularniejszych należy plac zabaw „Na Kozłówce”, przy ulicy Aleksandry, w parku miejskim Lilli Wenedy oraz im. Anny i Erazma Jerzmanowskich.

Komunikacja w Bieżanowie-Prokocimiu

Przez dzielnicę XII przebiega wiele linii tramwajowych i autobusowych. Bieżanów-Prokocim usytuowany jest w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych, dzięki czemu można stąd szybko dotrzeć w pozostałe rejony Krakowa oraz do pobliskich miast województwa małopolskiego. Przez południową część dzielnicy biegnie fragment autostrady A4 i droga krajowa nr 94 łącząca Kraków z Rzeszowem.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Bieżanów-Prokocim znajduje się w odległości ponad 10 km od Starego Miasta. Do centrum Krakowa można dotrzeć samochodem w ok. 20-25 minut. Podróż tramwajem zajmuje średnio 30-35 minut. Nieco więcej należy przeznaczyć na dojazd autem w godzinach szczytu. Czas przejazdu do centrum miasta w korkach może się wydłużyć do nawet 1 godz.

Tramwaje

Transportem publicznym podróżuje się szybko i wygodnie. Tramwaje kursują tutaj dość często – średnio co ok. 5 minut. Spośród najważniejszych linii tramwajowych przebiegających przez dzielnicę XII warto wymienić:

 • 3 – (Bratysławska – Prokocim – Nowy Bieżanów P+R);
 • 9 – (Mistrzejowice – AWF – Nowy Bieżanów P+R);
 • 13 – (Nowy Bieżanów P+R – Wawel – Bronowice);
 • 74 – (Kopiec Wandy – TAURON Arena Kraków – Nowy Bieżanów P+R).
Bieżanów Prokocim - komunikacjatramwaje w Krakowie

Autobusy

Przez teren Bieżanowa-Prokocimia przebiegają także linie autobusowe. Autobusy miejskie kursują w częstotliwością 10-20 minut. Spośród najpopularniejszych linii autobusowych warto wymienić:

 • 125 – (Mały Płaszów P+R – Nowy Bieżanów P+R – Miejskie Centrum Opieki);
 • 143 – (Podgórze SKA – Prokocim Rynek – Bieżanów);
 • 144 – (Rząka – Bonarka – Prądnik Biały);
 • 163 – (Nowy Bieżanów Południe – Szpital Żeromskiego – Szpital Rydygiera);
 • 503 – (Nowy Bieżanów Południe – Nowy Kleparz – Górka Narodowa Wschód).

Metro

W Krakowie planowana jest budowa premetra, którego całkowita długość wyniesie prawie 22 km. Trasa zostanie wybudowana etapami i powstanie prawdopodobnie do 2037 roku. Pierwszy odcinek premetra ma pokrywać się z nową linią tramwajową do Mistrzejowic.

Dworce/ zajezdnie

Na terenie Bieżanowa-Prokocimia usytuowane są trzy stacje kolejowe: Kraków Prokocim, Kraków Bieżanów Drożdżownia, Kraków Bieżanów. Ostatnia z wymienionych została zmodernizowana w 2022 roku i przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przez Bieżanów-Prokocim przebiega Szybka Kolej Miejska, dzięki czemu mieszkańcy mogą wygodnie dojechać do centrum Krakowa, Balic czy Wieliczki. Oprócz tego znajduje się pętla tramwajowa Nowy Bieżanów i Prokocim oraz autobusowa Nowy Bieżanów Południe.

Ścieżki rowerowe

Mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia mogą wybrać się na ciekawe wycieczki rowerem po mieście. Przez dzielnicę XII przebiegają atrakcyjne trasy rowerowe. Najbardziej malownicza ścieżka ciągnie się od Rynku Głównego i biegnie wzdłuż fragmentu Drogi Królewskiej, następnie w stronę ul. Grodzkiej do Ronda Matecznego oraz Kamieńskiego, gdzie powstała nowa kładka. Dalej prowadzi ulicą Wielicką w kierunku Prokocimia i Bieżanowa do Parku Anny i Erazma Jerzmanowskich, gdzie usytuowana jest słynna fontanna prof. Wiktora Zina.

ścieżki rowerowe - Bieżanów Prokocim

Korki – gdzie najczęściej występują?

Niewielkie zatory tworzą się głównie w godzinach szczytu, wzdłuż ulicy Wielickiej i Bieżanowskiej. Największy ruch samochodowy panuje na obwodnicy w pobliżu autostrady A4. Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa w Bieżanowie-Prokocimiu umożliwia szybki wyjazd poza granice miasta. Większość mieszkańców nie skarży się na zakorkowane ulice i chwali sobie sprawną komunikację ze ścisłym centrum oraz pozostałymi dzielnicami.

Planowane inwestycje drogowe

Pod koniec września 2022 r. rozpoczęły się prace związane z modernizacją ulicy Sucharskiego. Remontowany jest odcinek od Złocieniowej do Szkoły Podstawowej nr 124. Drogowcy pracują nad lokalnym zwężeniem jezdni, następnie zajmą się wymianą nawierzchni. Prace drogowe w tej części dzielnicy mają potrwać do grudnia br. Oprócz tego wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od Konrada Wallenroda do budynku nr 17.

Planowana jest budowa linii tramwajowej na os. Złocień oraz rozbudowa ulicy Domagały. Konsultacje społeczne związane z nową inwestycją odbyły się w okresie od 10 czerwca do 1 lipca 2022 r. Ich celem był wybór najlepszego korytarza drogowo-tramwajowego, który wpłynie korzystnie na odciążenie ulicy Półłanki.

Edukacja w Bieżanowie-Prokocimiu

Na terenie dzielnicy i w okolicy znajduje się wiele placówek oświatowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W Bieżanowie-Prokocimiu funkcjonuje także kilka szkół średnich. Niektóre placówki edukacyjne oferują ciekawe zajęcia dodatkowe i są ukierunkowane na rozwój sportowy lub artystyczny.

Żłobki i przedszkola

W Bieżanowie-Prokocimiu znajduje się 30 placówek dla dzieci w wieku 3-6 lat. Na terenie dzielnicy usytuowane są 2 żłobki samorządowe, 19 przedszkoli publicznych (w tym 2 specjalne) oraz 9 niepublicznych. Warto wymienić takie placówki jak:

 • Samorządowy Żłobek nr 20 „Pluszowy Miś”;
 • Samorządowy Żłobek nr 28;
 • Samorządowe Przedszkole nr 135 im. Księcia Kraka;
 • Samorządowe Przedszkole nr 35 im. Anny Dymnej;
 • Samorządowe Przedszkole nr 36 „Krakowski Żaczek”;
 • Publiczne Przedszkole „Bajlandia”;
 • Publiczne Przedszkole „Happy Feet 2” w Krakowie.

Szkoły podstawowe

Ogółem funkcjonuje tutaj 15 placówek oświatowych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na terenie Bieżanowa-Prokocimia mieści się 10 publicznych szkół podstawowych (w tym 1 specjalna i 1 z oddziałami integracyjnymi) oraz kilka niepublicznych. Na liście ogólnodostępnych placówek w Bieżanowie-Prokocimiu znajduje się:

 • Szkoła Podstawowa nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej;
 • Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Kochanowskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 111 im. Wojska Polskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 123 im. gen. Józefa Bema;
 • Szkoła Podstawowa nr 124 im. Marii Skłodowskiej-Curie;
 • Szkoła Podstawowa nr 157 im. Ignacego Jana Paderewskiego;
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 148;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 150.
Bieżanów Prokocim - edukacja

Licea i technika

Na terenie dzielnicy XII usytuowane są 4 placówki edukacyjne dla młodzieży. Wśród dostępnych szkół średnich w Bieżanowie-Prokocimiu znajduje się:

 • XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie Skłodowskiej;
 • XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego;
 • Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki;
 • I Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Uczelnie wyższe

Dzielnica XII staje się coraz bardziej atrakcyjna dla studentów. Najczęściej poszukują oni mieszkania w bliskiej odległości od uczelni wyższych. Na terenie Bieżanowa-Prokocimia usytuowany jest:

 • Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Medycznej;
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej przy ul. Prostej.

Rekreacja w Bieżanowie-Prokocimiu

Na terenie dzielnicy XII usytuowane są liczne parki i tereny zielone. Nie brakuje kompleksów zieleni, które sprzyjają pieszym oraz rowerowym wycieczkom po okolicy. Jeśli chodzi o ofertę rekreacyjną, mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia nie mają powodów do narzekań. W tej części miasta znajduje się wiele siłowni plenerowych, klubów fitness oraz boisk sportowych. Bez wątpienia odnajdą się tu miłośnicy sztuk walki, piłki nożnej, siatkówki czy gry w badmintona i tenisa.

Osiedle na Kozłówce Osiedle na Kozłówce

Tereny zielone

Szczególnie popularnym miejscem na mapie Bieżanowa-Prokocimia jest Park Aleksandy. Na tym obszarze znajduje się wiele gatunków roślin i ptaków, torfowisk niskich oraz oczko wodne, w którym występują liczne płazy. Atrakcyjny wizualnie teren został odpowiednio zagospodarowany dla osób chcących korzystać z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Mieszkańcy często też wybierają na spacer Park im. Jerzmanowskich, Lilli Wenedy, Rząka lub kieszonkowy – Zakręcony Ogród Krakowian.

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Na obszarze Bieżanowa-Prokocimia znajduje się znana sieć Fitness Platinium, Pole Dance & Body Fitness oraz Centrum Sportu Bieżanowianka. Klub sportowy o tej nazwie usytuowany jest przy ulicy Lipowskiego bierze udział w licznych inicjatywach na rzecz społeczności lokalnej. W pobliżu Centrum Sportu Bieżowianka mieści się Street Workout Park Kraków Bieżanów.

Natomiast boiska sportowe zlokalizowane są m.in. przy ulicy Górników oraz Badurskiego. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą się wybrać na basen Com-Com Zone Prokocim, a miłośnicy sztuk walki na trening do Jiu Jitsu Banzai.

Gastronomia i kultura

W Bieżanowie-Prokocimiu znajduje się sporo lokali gastronomicznych, które oferują smaczne posiłki w rozsądnej cenie. W menu lokalnych restauracji nie brakuje tradycyjnych dań z domowych przepisów, włoskiej pizzy i makaronów oraz potraw orientalnych. Osoby zamieszkujące na terenie dzielnicy XII mogą korzystać nie tylko z oferty gastronomicznej, ale też kulturalnej. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje wiele bibliotek publicznych oraz placówek kultury, które organizują ciekawe warsztaty i zajęcia ogólnorozwojowe.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Wybór lokali gastronomicznych jest na tyle szeroki, że bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Tradycyjne dania serwuje „Jadłodajnia do Mati”, a kuchnia włoska przeważa w „Rimini Pizza”. Można tu spróbować pizzy, makaronów, sałatek czy mięsnych potraw z wieprzowiny, drobiu czy wołowiny. Na pyszne burgery zaprasza krakowska restauracja „Wół w Fanaberii”, która usytuowana jest przy ulicy Złocieniowej 17. W przygotowywaniu potraw orientalnych specjalizuje się restauracja „Thien Long” przy ul. Republiki Korczakowej.

Rozrywka w dzielnicy

Na terenie Bieżanowa-Prokocimia mieszczą się filie Centrum Kultury Podgórza, takie jak: Klub Aleksandry, Klub Przewóz oraz Dwór Czeczów. Funkcjonuje też Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej, który zlokalizowany jest przy ulicy Aleksandry. Placówka istnieje od 1990 roku i posiada bogaty program zajęć dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W tym miejscu organizowane są również liczne wydarzenia oraz warsztaty dla maluchów. W Bieżanowie-Prokocimiu nie ma kin, muzeów czy teatrów, ale mieszkańcy mogą korzystać z oferty placówek zlokalizowanych w pobliskich dzielnicach.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Na obszarze dzielnicy XII rozlokowane są liczne sklepy osiedlowe, dyskonty oraz supermarkety, np. Lidl, Kaufland czy Carrefour. Mieszkańcy mogą w nich kupić produkty żywnościowe, kosmetyki i odzież. W Bieżanowie nie ma większych centrów handlowych, ale znajdują się dwa targowiska. Mieszkańcy mogą kupić świeże warzywa i owoce na Placu Targowym Prokocim (przy ul. Jerzmanowskiego) lub Placu Targowym Kozłówek. Oprócz tego mogą skorzystać z oferty wielu salonów urody i fryzjerskich.

Osiedle Zodiak Osiedle Zodiak Bieżanów-Prokocim

Zdrowie w Bieżanowie-Prokocimiu – oferta dzielnicy

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje wiele przychodni zdrowia POZ, poradni specjalistycznych oraz gabinetów stomatologicznych. Niektóre z nich świadczą usługi medyczne w ramach NFZ. W Bieżanowie-Prokocimiu funkcjonuje kilka szpitali publicznych oraz przychodni prywatnych. Na jego obszarze znajdują się też apteki, które są czynne przez całą dobę.

Jakość powietrza i wody

Problem smogu występuje zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. W okresie grzewczym często dochodzi do przekroczenia norm stężeń pyłów PM10 oraz PM 2,5. Wówczas zaleca się mieszkańcom ze schorzeniami układu oddechowego ograniczenie przebywania poza domem do minimum. Podobnie jak w pozostałych dzielnicach Krakowa, jakość kranówki w Bieżanowie-Prokocimiu jest dobra, więc można ją pić bez przegotowania.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia są zadowoleni z opieki medycznej. Do najpopularniejszych placówek medycznych w dzielnicy XII zalicza się:

 • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie przy ulicy Wielickiej;
 • Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Jakubowskiego;
 • Przychodnia Zdrowia Bieżanów przy ulicy Ks. J. Popiełuszki;
 • NZOZ „Judym” przy ul. Heleny;
 • Centrum Medyczne Prokocim Nowy przy ul. Teligi;
 • NZOZ Kozłówek.

Warto wiedzieć o krakowskim Bieżanowie-Prokocimiu

Dzielnica XII cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób szukających ciszy i spokoju. Ze względu na sporą liczbę placówek medycznych zyskuje na popularności wśród seniorów. Z pewnością spełni oczekiwania osób, którym zależy na dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej oraz handlowo-usługowej. W porównaniu z centralnymi dzielnicami Krakowa, ceny nieruchomości są tutaj dużo niższe. W związku z tym Bieżanów-Prokocim często wybierają także single i studenci. Na terenie dzielnicy XII nie ma zbyt wielu placówek edukacyjnych, przez co cieszy się mniejszą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023