pomorskie, Gdynia

Informacja na temat Gdyni

Aktualnie w Gdyni dostępnych jest 886 ofert w 28 inwestycjach

pomorskie, Gdynia

Gdynia to najbardziej na północ wysunięte miasto Trójmiasta. Mieści się w województwie pomorskim na powierzchni 125 km kw, z liczbą mieszkańców ok.250 tys. Gdynia dzieli się na 22 dzielnice, z których największa to Chwarzno-Wiliczno (27 km kw) a najmniejsza to Kamienna Góra (0,63 km kw). Miasto z Sopotem, Gdańskiem i pozostałymi miastami woj. pomorskiego łączy Szybka Kolej Miejska a pociągi dalekobieżne zatrzymują się na głównej stacji Gdynia Główna. Największe miejskie szpitale to Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpital Morski im. PCK w Gdyni i Szpital św. Wincentego a Paulo. To miasto doskonale łączące współczesne wygody z pięknem przyrody, którą można cieszyć się głównie na tutejszych plażach nad Morzem Bałtyckim i czterech miejskich kąpieliskach a także w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym czy tutejszych trzech rezerwatach przyrody. W mieście można znaleźć też ponad 40 km ścieżek rowerowych. Największe kluby sportowe to Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia.

Informacja o lokalizacji

Gdynia to nadmorskie miasto o powierzchni 125 km kw podzielone na 22 dzielnice. Amatorów sportu przeciągają tu ścieżki rowerowe, Trójmiejski Park Krajobrazowy, plaże, 4 kąpieliska nadmorskie i klub sportowy Arka Gdynia. Transport kolejowy umożliwia stacja Gdańsk Główny i kilkanaście pomniejszych stacji miejskich. Działa tu też tramwaj morski łączący Gdynię z Kaliningradem, Sopotem czy Helem. W mieście można znaleźć 2 państwowe szkoły wyższe, wydział zamiejscowy Uniwersytetu Gdańskiego i 6 szkół wyższych prywatnych. Zakupy umożliwia 8 wielkopowierzchniowych galerii handlowych, sklepy osiedlowe i supermarkety sieci takich, jak Tesco, Carrefour czy Biedronka.

Na terenie miasta działa 46 przedszkoli publicznych i prywatnych, 41 szkół podstawowych, 32 gimnazja, 44 szkoły średnie. Szkoły wyższe, które przyciągają studentów z całej Polski, to Akademia Marynarki Wojennej, Akademia Morska i wydziały zamiejscowe Uniwersytetu Gdańskiego. Do tego działa tu 6 prywatnych uczelni.

W Gdyni mieści się Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpital Morski im. PCK w Gdyni i Szpital św. Wincentego a Paulo a także Szpital Miejski im. J. Brudzińskiego.

Ciekawymi terenami rekreacyjnymi są miejskie plaże Gdyni i cztery miejskie, strzeżone kąpieliska letnie. Uprawianie sportu umożliwia też ponad 40 km tutejszych ścieżek rowerowych. Gdynię obejmuje też Trójmiejski Park Krajobrazowy a do tego miejskie parki i rezerwaty: Kępa Redłowska, Kacze Łęgi czy Cisowa, park Kamienna Góra.

Największe galerie handlowe w mieście to Centrum Handlowe Riviera, Centrum Handlowe Kwiatkowskiego, Centrum Handlowe Szperk, Centrum Handlowe Witawa, Centrum Handlowe Batory, Dom Towarowy „Chylonia”, Klif i Miejskie Hale Targowe. Ponadto w mieście znajdują się sklepy sieci Tesco, Carrefour, Auchan, Leroy Merlin czy Media Markt.

W Gdyni działają kina: Helios, Multikino i kino Grom, Teatr Muzyczny, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Galeria Desa, Salon Sztuki Orientalnej. Największe muzea to Muzeum Miasta Gdyni, Akwarium Gdyńskie czy Muzeum Marynarki Wojennej. Największe festiwale to coroczny Festiwal Filmowy w Gdyni i międzynarodowy festiwal muzyczny Open Air, na którym można posłuchać takich wykonawców jak Bjork, Sting czy Monika Brodka.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Gdyni mogą wybierać z pośród 28 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 883 mieszkania i 3 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Gdyni wahają się od 5 700 do 19 400 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W Gdyni mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Gdyni

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Gdyni

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Ceny mieszkań stale rosną. Ten wzrostowy trend rozpoczął się już w 2013 roku. Nasi analitycy wzięli więc pod lupę kilkanaście ważnych rynków mieszkaniowych.

Beauforta i Futura Park w sprzedaży

,

Beauforta i Futura Park w sprzedaży

Gdański Euro Styl S.A. z Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce, rozpoczął sprzedaż łącznie 62 lokali w ramach dwóch trójmiejskich inwestycji.

Archicom: dynamiczny rozwój i rekordowy zysk netto Grupy w 2017 r.

,

Archicom: dynamiczny rozwój i rekordowy zysk netto Grupy w 2017 r.

Zysk netto Grupy wyniósł 57,3 mln zł, czyli o ok. 53,5% więcej niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wyniosły 330,3 mln zł przy 942 przekazanych lokalach i były o 17% wyższe niż w 2016 r., przy liczbie przekazań podobnej do zeszłego roku. Sprzedaż w 2017 r. osiągnęła 1....

Inteligentne miasta

,

Inteligentne miasta

W Polsce trzy miasta mają certyfikat ISO 37120, czyli spełniają normę „smart city” - inteligentnego miasta. Jak dołączyć do tego grona?

Mieszkać w mieście i blisko natury

,

Mieszkać w mieście i blisko natury

Nic tak nie sprzyja odpoczynkowi jak kontakt z przyrodą. Codzienne przebywanie na świeżym powietrzu wśród zieleni uspokaja i poprawia nasze samopoczucie. Jednak mieszkając blisko centrum miasta ułatwiamy sobie życie i oszczędzamy wiele godzin nie stojąc w korkach. Specjaliśc...