Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Gdynia, Karwiny

Znaleziono 50 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Solano
  Pod wynajem

  Solano

  Spravia

  Mieszkanie Mały Kack, Gdynia
  ul. Strzelców
  5.5 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 43-143 m2
  • Mieszkań: 50
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Karwin:

Karwiny - perspektywiczna dzielnica Gdyni

Karwiny to jedna z młodszych dzielnic Gdyni, wydzielona z Wielkiego Kacka - innej dzielnicy miasta - dopiero w latach 70-tych. To jeden z tych obszarów, które w ciągu kilkunastu lat zamieniły się w osiedla mieszkaniowe. Na miejscu dawnych pól i pastwisk powstała gęsta zabudowa z wielkiej płyty. Choć, trzeba przyznać, wysokich bloków jest tu niewiele - zaledwie 10. Przeważa zabudowa niska, do czterech pięter. Obecnie mieszkania na sprzedaż w Gdyni na Karwinach powstają również w niskich blokach. Dzięki temu nie zaburza się dotychczasowego krajobrazu. Karwiny dzielą się na trzy części: Karwiny I, Karwiny II oraz Karwiny III. Dwie ostatnie części sąsiadują z lasem należącym już do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To sąsiedztwo wpływa znacznie na atrakcyjność dzielnicy. Mieszkania na Karwinach kupują przede wszystkim osoby szukające ciszy, nie chcące jednocześnie rezygnować z infrastruktury miejskiej. Mimo oddalenia aż o 8 km od centrum, dzielnica przyciąga coraz więcej osób. Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania w Gdyni na Karwinach?

Mieszkania na Karwinach

Nowe budownictwo wyróżnia się znacznie lepszym standardem niż to z wielkiej płyty. Wysoka jakość materiałów oraz dopracowany sposób budownictwa sprawiają, że mieszkania w Gdyni na Karwinach są znacznie lepiej zaizolowane. To z kolei wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Kolejnym atutem jest nowoczesny wygląd budynku i całego osiedla. Duża ilość zieleni, miejsca wypoczynku, place zabaw, wózkarnie i rowerownie - to jedne z licznych udogodnień oferowanych przez niektórych deweloperów. Coraz częściej widać też osiedla zamknięte, monitorowane i nadzorowane przez odpowiednie osoby. Większość mieszkań na sprzedaż w Gdyni na Karwinach posiada również drzwi antywłamaniowe, co jeszcze bardziej zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Mogą oni cieszyć się również parkingiem podziemnym czy windami cichobieżnymi.

Szukając mieszkania na Karwinach, warto zwrócić uwagę również na dodatkową powierzchnię w postaci ogródków, balkonów, tarasów czy loggii. Deweloperzy oferują często również komórki lokatorskie. Takie dodatkowe metraże są korzystne dla wielu osób, ponieważ mogą służyć jako przechowalnia czy miejsce odpoczynku. Oprócz powyższych, w niektórych bardziej luksusowych inwestycjach obecne są takie udogodnienia, jak siłownia czy klub fitness do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. Większość nowych osiedli zrzeszona jest we wspólnoty mieszkaniowe zamiast typowych spółdzielni. Mieszkańcy mają zatem większy wpływ na wygląd miejsca, w którym mieszkają.

Cena mieszkania na sprzedaż w Gdyni na Karwinach

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest jednym z najdroższych w Polsce. Zarówno w Gdyni, jak i w Gdańsku czy Sopocie ceny rzędu 8 000 zł/mkw. to norma. W centrach i atrakcyjnych dzielnicach oscylują one nawet wokół kwot 10 000 - 13 000 zł/mkw. Dlatego nie dziwi średnia cena mieszkania na Karwinach wynosząca ok. 7 400 zł/mkw. Bardzo rzadko można znaleźć nowe M poniżej 7 000 zł/mkw. Najczęściej buduje się tu apartamenty, których koszt zakupu to ok. 7 500 - 9 500 zł/mkw. W ramach jednej inwestycji kwoty te mogą być bardzo różne - zależnie od metrażu, piętra, atrakcyjności danego mieszkania. Na sprzedaż w Gdyni na Karwinach jest wystawionych stosunkowo niewiele lokali, jeśli chodzi o rynek pierwotny. To również wpływa na cenę. Kolejnym czynnikiem jest popyt - a ten w Trójmieście nie słabnie. Wszystkie te elementy powodują ciągły wzrost cen nieruchomości w Gdyni, w tym również w dzielnicach, których położenie przesądza o ich atrakcyjności. Obecnie obserwuje się również trend przenoszenia się z centrum na obrzeża, gdzie jest więcej zieleni, ciszy i spokoju.

Luksusowe mieszkania na Karwinach

Biorąc pod uwagę położenie dzielnicy, trudno wyobrazić sobie, że jest ona atrakcyjna dla turystów. A jednak pojawia się coraz więcej ogłoszeń związanych z poszukiwaniem luksusowego mieszkania w Gdyni na Karwinach. Zarówno osoby, które chcą je zakupić, by mieć własne miejsce letniskowe, jak i wynajmujący turyści doceniają ciszę, spokój oraz mniejszą ilość osób. Nie bez znaczenia jest bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. O ile jednak zakup mieszkania na sprzedaż w Gdyni na Karwinach może okazać się dobrą inwestycją, o tyle jego wynajem wiąże się już z ryzykiem. Przede wszystkim warto dokładnie zapoznać się z rynkiem oraz zwrócić uwagę na rzeczywistą ilość wynajmujących turystów. Wynajem krótkoterminowy oznacza również z sezonowość, a sama atrakcyjność miejsca zależy od pogody. Trzeba zatem wziąć pod uwagę, że pojawią się sezony lepsze i gorsze. Nie dla każdego atrakcyjny jest zmienny przychód. Dlatego luksusowe mieszkania na Karwinach cieszą się popularnością głównie wśród osób, które chcą w nich zamieszkać na stałe lub mieć apartament wakacyjny.

Komunikacja

Szukając mieszkania na sprzedaż w Gdyni na Karwinach bardzo istotna jest znajomość możliwości komunikacyjnych tego rejonu. Dzielnica znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie S6 - obwodnicy Trójmiasta, oraz drogi krajowej nr 20. Zapewniają one łatwy dojazd i wyjazd. Niewątpliwie ich sąsiedztwo sprawia, że Karwiny zyskują w oczach poszukujących nieruchomości. Południową granicę dzielnicy stanowi droga wojewódzka nr 474, którą można dojechać do drogi wojewódzkiej nr 468, a także w pobliże plaży Redłowskiej. Dojazd samochodem na samą plażę zajmuje zaledwie ok. 15 min. Do centrum Gdyni z kolei 20 min. Jeśli kierunkiem jest Stare Miasto w Gdańsku, to na dojazd do niego trzeba zarezerwować sobie ok. 30 min. Warto również wziąć pod uwagę, że w godzinach szczytu czas się wydłuży.

Komunikacja miejska na Karwinach dostępna jest w postaci autobusów oraz pociągów. Jeździ tu wiele autobusów, które zatrzymują się na przystankach rozlokowanych głównie wzdłuż ul. Chwaszczyńskiej. Z kolei pociągi regionalne oraz SKM odbierają pasażerów ze stacji Gdynia Karwiny. Warto również skorzystać z roweru, dzięki któremu uniknie się korków. Rowerem na plażę Redłowską dojedzie się w ok. 30 min., z kolei do Śródmieścia w w ok. 40 min.

Karwiny - dzielnica rozwijająca się

Osoby, które zdecydują się szukać mieszkania w Gdyni na Karwinach, powinny być zadowolone przede wszystkim z rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Znajdą tu m.in. dużą ilość sklepów, dyskontów i marketów, a także lokali usługowych typu fryzjer, kosmetyczka itd. Nie brakuje ofert gastronomicznych. Niedaleko znajduje się również Tesco z pasażem handlowym. Na terenie Karwin działają placówki edukacyjne oraz poradnie zdrowia. Za ofertę kulturową odpowiada biblioteka. W wakacje działa kino plenerowe. Osoby lubiące ruch z pewnością zadowoli funkcjonowanie basenu oraz obecność wielu ścieżek do biegania, w tym w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Karwiny cały czas się rozwijają, stąd co i rusz pojawiają się tu nowe obiekty użyteczności publicznej, jak drogi, kładki itp. Jednak warto pamiętać, że nie jest to centrum Gdyni. Nie należy się spodziewać obecności klubów czy dużych ośrodków kultury. Aby skorzystać z tego typu rozrywki, trzeba udać się do Śródmieścia. Na Karwinach organizowane są za to warsztaty, spotkania sąsiedzkie czy konsultacje społeczne dotyczące rozwoju.

Informacje o Karwinach

Na Karwinach dostępnych jest 50 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy na Karwinach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 43 do 143 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (8 mieszkań).
 • 3-pokojowe (31 mieszkań).
 • 4-pokojowe (11 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Karwinach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Karwinach kosztuje 519 109 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: