Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Dąbrowy:

Gdańska Dąbrowa - zielone zacisze miasta

Dąbrowa jest jedną z najmłodszych dzielnic Gdańska, którego ostateczny podział na mniejsze jednostki pomocnicze został uchwalony w 2004 roku. W wyniku tego podziału pojawiło się wiele obszarów o zróżnicowanej powierzchni, ilości mieszkańców itd. Dąbrowa jest jednym z mniejszych terenów. Graniczy z dzielnicami: Chwarzno-Wiczlino, Karwiny, Wielki Kack, a także gminą Żukowo i Wzgórzami Chwaszczyńskimi. Stanowi swego rodzaju sypialnię Gdyni. Wiele osób kupuje mieszkania na gdańskiej Dąbrowie ze względu na ich niską cenę oraz zalety tej dzielnicy. Znajduje się tu dużo zieleni i obszarów wodnych, a także torfowisk. Kolejną zaletą jest infrastruktura miejska - niemal w pełni rozbudowana. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że Dąbrowa często rywalizuje z Karwinami o wybudowanie czy remont poszczególnych elementów infrastruktury. Jednym z nich była np. budowa basenu, który ostatecznie powstał na sąsiednich Karwinach. Dąbrowa z kolei jest regularnie rozbudowywana o nowe drogi, w tym rowerowe, chodniki, zakończyła się tu także budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej przy wielu ulicach. To nie jedyne powody, dla których warto szukać mieszkania w Gdańsku na Dąbrowie.

Mieszkania w Gdańsku: Dąbrowa

Nie można napisać, że to dzielnica idealna. Niewątpliwie jej dużymi zaletami są cisza, spokój i kameralność w wielu miejscach, bliskość obwodnicy i dobra lokalizacja pozwalająca na bezproblemowe dostanie się do każdej części Trójmiasta. Do minusów należą jednak podtopienia i zalewanie piwnic, problem z Giełdą Towarową czy brak niektórych elementów rozrywkowych, jak puby, kawiarnie. Z drugiej strony, sprawy te dotyczą zazwyczaj starszych inwestycji oraz wybranych miejsc, a nie całej dzielnicy. Mieszkania w Gdańsku na Dąbrowie kuszą zwłaszcza niskimi cenami i choć nie ma tu wielkiego wyboru, praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowe inwestycje, których usytuowanie jest dalekie od podtapianych terenów. W przeciwieństwie do centrum miasta, tutaj nabywcy mogą cieszyć się dużą ilością zieleni na terenie nowych osiedli, kameralną zabudową czy wieloma udogodnieniami. Nowe mieszkania w Gdyni na Dąbrowie powstają w niewielkich ilościach, częściej to niskie domy wielorodzinne niż wysokie wieżowce. Kameralna zabudowa sprzyja odpoczynkowi od pracy. Sypialniany charakter Dąbrowy ma swoje zalety, w tym właśnie ciszę i spokój.

Wysoki standard mieszkania w Gdyni na Dąbrowie

Jedną z większych zalet zakupu mieszkania w Gdyni na Dąbrowie jest wspomniana wyżej kameralność budownictwa. Inwestycje powstają najczęściej w otoczeniu zieleni, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Brak wysokich zabudowań, tzw. miejskiej dżungli, pozytywnie wpływa na samopoczucie wielu osób. Większa prywatność, przyjemne otoczenie, cisza i spokój - jeśli to są priorytety, warto szukać nowego mieszkania w Gdyni na Dąbrowie, zwłaszcza w pobliżu lasów. Jednocześnie zamieszkanie w tej dzielnicy nie oznacza braku infrastruktury.

Warto zwrócić uwagę na wysoki standard nowego budownictwa w tej części miasta. Do licznych udogodnień należą szerokie balkony i loggie, windy, parkingi podziemne, a nawet spore ogródki. Dodatkowo tereny osiedli są często ogrodzone i monitorowane. Niektóre z inwestycji mogą się pochwalić placami zabaw czy miejscami odpoczynku dla mieszkańców. Niewątpliwie do zalet nowych mieszkań w Gdyni na Dąbrowie należą dobrej jakości materiały, z których budowane są bloki. Budynki nie odstają także od okolicznej zabudowy jednorodzinnej, dzięki czemu krajobraz jest bardziej jednolity.

Cena mieszkania w Gdyni na Dąbrowie

To jeden z tańszych rejonów, choć jego lokalizacja wydaje się naprawdę dobra. Średnia cena mieszkania w Gdyni na Dąbrowie wynosi ok. 6 500 zł/mkw., ale nowe inwestycje można znaleźć już od 6 000 zł/mkw. W centrum Gdyni średni koszt lokalu to ok. 11 000 zł/mkw. - oczywiście można znaleźć tańsze inwestycje, jednak zazwyczaj nie kosztują one mniej niż 8 000 zł/mkw. Ogólnie panuje przekonanie, że Trójmiasto samo w sobie jest bardzo drogim rejonem pod kątem nieruchomości w Polsce. Niemniej mieszkania w Gdyni na Dąbrowie są tu jednymi z tańszych. Być może dlatego cieszą się tak wielką popularnością wśród kupujących. W przeciwieństwie do nieruchomości położonych na dość dalekich i mało rozwiniętych obszarach Gdańska czy Gdyni, te na Dąbrowie oprócz tego, że są tanie, to jeszcze otoczone atrakcyjnymi terenami zielonymi i infrastrukturą miejską. Nie można zatem powiedzieć, że ta dzielnica to odludzie, na którym nic nie ma. Wręcz przeciwnie.

Cena mieszkania w Gdyni na Dąbrowie wydaje się atrakcyjna na tle innych obszarów tego miasta, niemniej i tak jest dość wysoka. W pobliskich mniejszych miejscowościach, jak Rumia czy Wejherowo, koszty zakupu nieruchomości są znacznie niższe, podczas gdy dojazd wychodzi podobnie. Szukając w tej okolicy własnego M, warto zwrócić uwagę na poziom rozwoju infrastruktury miejskiej czy choćby komunikacji oraz plany rozwoju - na tym polu widać zdecydowaną przewagę mieszkania w Gdyni na Dąbrowie.

Dąbrowa - wszędzie blisko

Wbrew pozorom, z tej dzielnicy można bez problemu wszędzie dojechać. Niewątpliwym atutem jest tu obecność drogi krajowej nr 20 oraz obwodnicy Trójmiasta - S6. Istotna dla mieszkańców jest zwłaszcza ta druga, ponieważ dzięki niej z Dąbrowy do Śródmieścia Gdyni można dojechać zaledwie w ok. 20 min, a do centrum Gdańska w ok. 30 min. Oczywiście do tego czasu w godzinach szczytu trzeba doliczyć korki, wychodzi więc ok. 40 min do centrum Gdyni, co jednak nadal pozostaje standardowym czasem dojazdu. Inne ważne arterie w Dąbrowie to: ul. Rdestowa, ul. Wiczlińska i ul. Nowowiczlińska, a także ul. Miętowa. Mieszkając w tej części Gdyni, warto mieć samochód.

Dzielnica jest skomunikowana z innymi częściami Trójmiasta za pomocą autobusów oraz trolejbusów, które jadą w kierunku Gdyni, Gdańska, Sopotu czy Małego Trójmiasta. Niemniej ich ilość nie jest wystarczająca - dzielnica szybko się powiększa, pojawiają się tu nowi mieszkańcy, którzy mogliby dojeżdżać komunikacją miejską do pracy czy szkoły. Jednak ze względu na niewystarczającą ilość połączeń wybierają oni samochody, co powoduje korki, przyczynia się także do powstawania smogu. Zaletą za to jest duża ilość ścieżek rowerowych, którymi można dostać się do wielu miejsc.

Modernizacja pełną parą

Dzielnica od kilku lat jest poddawana intensywnej modernizacji. Do najistotniejszych inwestycji należą m.in. podłączenie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, budowa chodników i ścieżek rowerowych, rozbudowa oświetlenia, remonty dróg. Dzięki temu mieszkańcom znacznie przyjemniej się żyje. Dodatkowo rozwija się tu infrastruktura miejska - pojawiają się np. nowe sklepy, choć i obecnie nie można narzekać na ich niedomiar. Funkcjonują tu m.in. Tesco z pasażem, Biedronka, Stokrotka, Żabka itd. Działa wiele zakładów fryzjerskich, kosmetyczek i siłowni, w tym 2 siłownie na świeżym powietrzu. W parku Leśna Polana można rozpalić ognisko w miejscu do tego wyznaczonym, a przy granicy z Karwinami i Wiczlinem obecny jest ogromny las, w którym można spacerować, biegać czy jeździć na rowerze. Niedaleko (ok. 20 min jazdy samochodem) jest także morze.

W Dąbrowie znajdują się żłobki i przedszkola, centrum medyczne, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbywają się tu zajęcia z jogi, siatkówki, kursy tańca towarzyskiego, turnieje tenisa stołowego… Jednym słowem w dzielnicy sporo się dzieje, choć nie jest ona zbyt duża. Kameralny charakter Dąbrowy zachęca do wspólnych sąsiedzkich imprez, pikników i innych imprez.

Informacje o Dąbrowie

Dąbrowa jest dzielnicą średniej wielkości: zajmuje 5,32 metra kwadratowego. Mieszka tutaj około 14 600 osób, a gęstość zaludnienia wynosi około 2750 osób na kilometr kwadratowy. Dąbrowa to typowa dzielnica mieszkaniowa. Dopiero w latach 90. ubiegłego wieku zaczęło w niej powstawać więcej budynków. Dziś są to przede wszystkim kilkupiętrowe bloki, szeregowce oraz mniejsze domy jednorodzinne. Największym sklepem w tej części miasta jest hipermarket Tesco. Dużą powierzchnię zajmują tereny rekreacyjne: lasy i małe zbiorniki wodne. Mieszkańcy chętnie spacerują po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, który otacza dzielnicę. Na górze Donas, leżącej w paśmie Wzgórz Chwaszczyńskich, znajdują się taras widokowy oraz najwyższy maszt antenowy w województwie pomorskim.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: