Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Jastarnia

Znaleziono 5 ofert w 1 inwestycji
Mapa
 • La Mer Residence

  Freedom Nieruchomości

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Jastarni:

Kup mieszkanie w Jastarni i wyprowadź się nad morze

 

Jastarnia to legendarny kurort nadmorski położony w środkowej części Mierzei Helskiej, co oznacza że od Władysławowa dzieli ją ok. 22 km, a od Helu jedynie ok. 13 km. Miasteczko to zajmuje powierzchnię 4,1 km kw. i zamieszkuje ją 2734 osób. Pierwsze wzmianki o Jastarni pochodzą z XIV w., ale jej przyspieszony rozwój datuje się dopiero na lata międzywojenne. Wtedy powstał tu port rybacki i doprowadzono linię kolejową. Od tego momentu licznie zaczęli docierać tu wczasowicze i miejscowość stała się popularnym kurortem. Jastarnię tworzą trzy miejscowości: Kuźnica, Jastarnia i Jurata, która zyskała sławę modnego kąpieliska lat 30-tych XX w. Oryginalną zabudowę tworzą głównie wille o charakterze pensjonatowym i władze miasta chcą aby osiedla z nowymi mieszkaniami w Jastarni wpisywały się w ten trend. Powstająca zabudowa mieszkalna ma podnosić standard i estetykę miasta i nie zakłócać infrastruktury społecznej. Pomimo tego, że dominuje zabudowa jednorodzinna, szukając mieszkania w Jastarni można zainteresować się osiedlami wielorodzinnymi w centrum i we wschodniej części Juraty.

 

Gdzie szukać nowych mieszkań w Jastarni?

Nowe inwestycje koncentrują się w trzech rejonach. Jastarnia centrum to głównie jednorodzinne budownictwo mieszkalne i usługowe, a w Juracie przeważają wille o charakterze apartamentowym. Ze wszystkich trzech członów tego organizmu miejskiego to Jastarnia jest miejscem w którym zlokalizowane są podstawowe usługi służące mieszkańcom – są to placówki oświatowe, zdrowotne, ośrodki kulturowe, administracyjne, handlowe i sportowe. Ponieważ w grę wchodzi uzupełnianie istniejącej już zabudowy, szukając mieszkania w Jastarni warto zajrzeć właśnie do centrum – to ten obszar jest najlepiej skomunikowany i wyposażony w infrastrukturę handlowo-usługową. Z kolei poszukujący mieszkania do wynajęcia w Jastarni powinni przejechać się do Juraty, gdzie kwitnie rozbudowa apartamentów w stylu pensjonatowym. O ile Jastarnia to głównie zabudowa wolnostojąca zabudowa wśród zieleni, bez zwartych systemów ulicznych, o tyle Jurata ma regularny, prostopadły układ ulic. Budując osiedla z nowymi mieszkaniami w Jastarni deweloperzy muszą się dostosować to tych wymogów decydujących o unikalnym charakterze miejscowości.

 

Mieszkanie w Jastarni w stylu kurortowym

Wypoczynkowy charakter miejscowości determinuje architekturę zabudowy. Nowe mieszkania w Jastarni powstają w stylu marynistycznym, w którym dominuje jasna kolorystyka, oszczędne formy i duże, słoneczne okna. Popularne są także projekty o charakterze pensjonatowym ze spadzistymi dachami i przestronnymi balkonami. Budynki są najczęściej niskie, maksymalnie trzypiętrowe, co sprawia, że idealnie wpasowują się w istniejącą już zabudowę. Deweloperzy oferują lokale o małych metrażach – kawalerki i mieszkania dwupokojowe – ale także komfortowe, obszerne apartamenty. Wnętrza są nie tylko nowoczesne, ale też funkcjonalne i zaprojektowane tak aby właściciel czuł się możliwie najwygodniej. W niektórych inwestycjach przewidziano ogródki, gdzie można odpocząć albo urządzić przyjęcie dla znajomych i komórki lokatorskie. Kupując mieszkanie w Jastarni można uzgodnić z deweloperem zmiany w celu zindywidualizowania projektu. Wielu przedsiębiorców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje lokale całkowicie wykończone w stylu jaki preferuje nabywca.

 

Mieszkanie na wynajem w Jastarni jako pomysłowa inwestycja

Jastarnia ma wiele do zaoferowania inwestorom. Jako prestiżowy kurort nadmorski przyciąga wczasowiczów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Jego unikalny urok trzech połączonych miejscowości o różnym charakterze sprawia, że miasto cieszy się praktycznie całorocznym zainteresowaniem. Przekłada się to na ceny nieruchomości i zyski z najmu, szczególnie krótkoterminowego. Zakup mieszkania na wynajem w Jastarni to obecnie jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału, a także wykreowanie dochodu biernego. Atrakcyjna lokalizacja na Helu, dobry dostęp do morza i rozrywek miejskich sprawia, że apartamenty inwestycyjne są rozchwytywane. Deweloperzy zdają sobie z tego sprawę – realizowane przez nich inwestycje często mają charakter pensjonatowy, przystosowany do najmu. Mieszkanie na wynajem w Jastarni to wprawdzie spory koszt, ale też stopa zwrotu prezentuje się korzystnie. Miasto kultywuje swój turystyczno-wypoczynkowy charakter i jego strategia rozwoju zmierza do utrzymania zainteresowania wczasowiczów.

 

Ile kosztują nowe mieszkania w Jastarni?

Podobnie jak inne miasta kurortowe, Jastarnia może się pochwalić jednymi z najwyższych cen nieruchomości w kraju. Pomimo tego deweloperzy nie mogą narzekać na brak popytu – zakup mieszkania na wynajem w Jastarni stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Koszty zakupu nieruchomości są tutaj znacznie wyższe niż w Trójmieście, ale też lokalizacja miasta jest wyjątkowa. Średnia cena mieszkania w Jastarni to ok. 23 tys. zł za mkw., ale należy pamiętać, że na tę wartość składają się nie tylko małe lokale, ale również obszerne apartamenty w wysokim standardzie, oferujące wszystkie możliwe udogodnienia. Powstają one z myślą o bardzo zamożnych nabywcach krajowych i zagranicznych, którzy są skłonni zapłacić taką stawkę. Nie należy się także spodziewać spadku cen, bowiem inwestycje deweloperskie w Jastarni wykupowane są praktycznie na pierwszych etapach budowy. Inwestorów chcących zarobić na mieszkaniu na wynajem w Jastarni jest w dalszym ciągu bardzo dużo i trudno się dziwić – Jurata jest ulubionym miejscem wypoczynku biznesmenów, artystów i celebrytów z całej Polski.

 

Niesłabnąca popularność Jastarni

Jastarnia to nie tylko prestiżowa miejscowość kurortowa, ale także gmina o wysokim poziomie życia oferująca bezpieczne warunki zamieszkania i rekreacji, dbająca o ochronę walorów środowiskowych i kulturowych, w tym tożsamości kaszubskiej. Znajduje się tutaj cenny, zabytkowy drzewostan zarówno parkowy, jak i uliczny – w tym wiele drzew oczekujących na objęcie ochroną pomnikową. Urządzono również nadmorski ciąg rowerowy, stymulujący ruch rekreacyjny pomiędzy Juratą, Jastarnią, a Kuźnicą. Ta forma wypoczynku urasta powoli do rangi tradycji sobotnio-niedzielnej mieszkańców i turystów. Warte zobaczenia są historyczne fragmenty miasta podlegające ochronie konserwatorskiej. To przede wszystkim zabytkowe miejskie zespoły ruralistyczne w Kuźnicy, Jastarni i Borze, a także osada z wczesnej epoki żelaza.

Najbardziej popularnym obszarem rekreacyjnym w Jastarni jest strefa nadmorska, szczególnie rozległa plaża, zarówno od strony morza, jak i Zatoki Puckiej. Wczasowicze mogą tu korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji szlaki turystyki pieszej, w tym niebieski szlak Nadmorski oraz ścieżkę rowerową przebiegającą wzdłuż drogi nr 216. Oprócz tego wyznaczono ścieżki przyrodnicze: Uroczysko Każa i Góra Lubek w Kuźnicy, Torfowe Kłyle w Jastarni oraz Żyzne lasy z Orlicą w Juracie. Pozwalają one odwiedzić miejsca o wyjątkowych walorach krajobrazowych, między innymi obszary leśne, wydmowe i torfowe. Na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego Półwysep Helski, można przede wszystkim zaobserwować wiele gatunków ptaków – prawdziwa gratka dla każdego ornitologa.   

Informacje o Jastarni

W Jastarni dostępnych jest 7 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Jastarni mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 46 do 107 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 3-pokojowe (3 mieszkania).
 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Jastarni nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: