mazowieckie, Warszawa, Białołęka

Informacja na temat Białołęki

Aktualnie na Białołęce dostępnych jest 2 514 ofert w 62 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Białołęka

Białołęka to północna, druga pod względem wielkości powierzchni, dzielnica Warszawy odznaczająca się najszybszym rozwojem. Występują tutaj zarówno osiedla domów jednorodzinnych w północnej części obszaru, jak również wysoka, nowoczesna zabudowa mieszkaniowa. Dużą popularnością nadal cieszą się białołęckie osiedla z wielkiej płyty: Nowy Tarchomin, Nowodwory i Nowe Świdry. W strefie centralnej i południowej rozwija się infrastruktura handlowo-usługowa, więc obszar ten ma szansę stać się czymś więcej, niż kolejną warszawską "sypialnią". Białołęka jest jedną z najspokojniejszych dzielnic, a wypoczynek umożliwiają: kompleksy leśne, parki, rezerwaty przyrody i ścieżki rowerowe. Dogodnym sposobem dojazdu do centrum miasta są tutaj liczne linie autobusowe z pętlą Nowodwory, zaś do głównych arterii dzielnicy należą fragmenty dróg krajowych: ul. Modlińska i Trasa Toruńska, a także ul. Płochocińska.

Informacja o lokalizacji

Dynamicznie rozwijające się osiedla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych o niskiej zabudowie to charakterystyczna cecha dzielnicy Białołęka – obszaru położonego w północnej części prawobrzeżnej Warszawy. Duża powierzchnia z przewagą terenów rolnych, leśnych i przemysłowych wpływa na relatywnie niski stopień zaludnienia dzielnicy (ok. 1350 osób na km2) oraz decyduje o bezpieczeństwie lokalizacji. W środkowo-zachodniej części obszaru występują osiedla o gęstej, wysokiej zabudowie, zaś estetykę przestrzeni zapewniają liczne kwietniki, zieleńce, dwa rezerwaty przyrody i cztery parki.

W ofercie edukacyjnej dzielnicy znajdują się różnorodne placówki oświatowe, przy czym najwięcej jest przedszkoli i punktów przedszkolnych – aż 91, a ponadto działa: 20 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 3 licea ogólnokształcące (w tym 2 dla dorosłych), 6 szkół wyższych, 2 szkoły muzyczne oraz 5 ośrodków badawczych.

Dwa publiczne zakłady opieki zdrowotnej oferują pacjentom usługi medyczne w przychodniach rodzinnych i specjalistycznych oraz możliwość wykonania badań w pracowniach USG i RTG. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z 25 niepublicznych ośrodków zdrowia oraz nocnej pomocy zdrowotnej.

Atrakcją Białołęki są ścieżki rowerowe wyznaczone pośród zielonego krajobrazu parków, rezerwatów i lasów, zaś w zimie zainteresowaniem cieszy się lodowisko. Ważniejsze placówki sportowe to: Białołęcki Ośrodek Sportowy i Centrum Sportów Martjack Extreme.

Białołęka to dzielnica dużych firm budowlanych oraz serwisów i warsztatów motoryzacyjnych, ale znajdują się tutaj także drobne sklepy, nieco większe pawilony handlowe, jak: Galeria pod Dębami, pasaż Czerwona Torebka, Dom Handlowy Tarchomin, zaś w trakcie realizacji jest projekt Galerii Północnej przy ul. Światowida.

W Białołęckim Ośrodka Kultury powstało kameralne Kino na boku oraz scena, wokół której skupiają się amatorskie grupy teatralne. W okolicy funkcjonuje 10 filii bibliotek, a także znajdują się liczne lokale gastronomiczne (puby, pizzerie, restauracje i kawiarnie).

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Białołęce mogą wybierać z pośród 62 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 383 mieszkania i 90 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Białołęce wahają się od 2 820 do 12 911 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 9 ofert promocyjnych. Na Białołęce mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Białołęce

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Białołęki

BI Polska kontynuuje sprzedaż mieszkań w Osiedle Morelowa

,

BI Polska kontynuuje sprzedaż mieszkań w Osiedle Morelowa

Warszawska tkanka miejska nieustannie się rozwija. Jednym z rejonów, który prężnie się rozrasta, stanowi bliska Białołęka.

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Bouygues Immobilier Polska wyłonił generalnego wykonawcę  Osiedla Morelowa

,

Bouygues Immobilier Polska wyłonił generalnego wykonawcę Osiedla Morelowa

Deweloper Bouygues Immobilier Polska wybrał firmę, która zrealizuje dwuetapową inwestycję Osiedle Morelowa.

Aluzyjna 17 – Yuniversal Podlaski zmierza do finału

,

Aluzyjna 17 – Yuniversal Podlaski zmierza do finału

Dobiegają końca prace wykończeniowe budynku mieszkalnego przy ul. Aluzyjnej 17 w Warszawie. Powstał on w pracowni architektonicznej DiM'84 Dom i Miasto. Generalnym wykonawcą jest firma PRiBO Suwałki, deweloperem zaś Yuniversal Podlaski.

Mieszkanie w Warszawie nie musi być drogie

,

Mieszkanie w Warszawie nie musi być drogie

Francuski deweloper Bouygues Immobilier, jeden z czołowych inwestorów w Warszawie, wprowadza do sprzedaży kameralne Osiedle Morelowa.