łódzkie, Łódź, Bałuty

Informacja na temat Bałut

Aktualnie na Bałutach dostępnych jest 979 ofert w 29 inwestycjach

łódzkie, Łódź, Bałuty

Rozciągające się w północnej części miasta Bałuty to największa dzielnica Łodzi, na którą składa się 8 osiedli. Ich łączna powierzchnia liczy sobie 79km2, a zamieszkuje ją ponad 203 tysiące osób. Część dzielnicy od początku miała charakter typowo mieszkalny i była przeznaczona dla pracowników łódzkich fabryk. Obok szarych blokowisk i licznych kamienic budowane są dziś nowe osiedla domów jednorodzinnych. Wciąż jednak widać pozostałości zabudowań przemysłowych. Niektóre z nich, tak jak Manufaktura, odzyskują dawną świetność i po gruntownej rewitalizacji stają się cenionymi nieruchomościami handlowymi lub biurowymi. Mimo to Bałuty są najbardziej zieloną częścią miasta, a znajdujący się na ich terenie las Łagiewnicki jest największym w kraju obszarem leśnym leżącym w granicach miasta. Przez Bałuty biegną 3 drogi krajowe, w tym droga E75 będąca częścią międzynarodowego szlaku z Helsinek do Aten. Z Bałut do centrum miasta prowadzą linie autobusowe i tramwajowe odbywające regularne kursy dzienne i nocne.

Informacja o lokalizacji

Bałuty to największa, a zarazem najsłynniejsza dzielnica Łodzi, która rozpościera się na północ od centrum miasta. Zamieszkuje ją ponad 200 tysięcy osób. Choć przeważają tu blokowiska rozdzielone starymi, przemysłowymi budynkami, to coraz więcej jest domów jednorodzinnych tworzących urokliwe, nowoczesne osiedla. Sporo jest tu terenów zielonych, w tym las Łagiewnicki o powierzchni 1205 km2. To także na Bałutach znajduje się znana w Europie galeria handlowa, która powoli staje się kulturalno-rozrywkowym centrum miasta, czyli Manufaktura.

Ze względu na dużą populację, na Bałutach działa 25 szkół podstawowych, 12 szkół gimnazjalnych, a także licea, technika i szkoły zawodowe. W dzielnicy znajduje się Akademia Sztuk Pięknych.

Najważniejszymi placówkami medycznymi na Bałutach są Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Władysława Biegańskiego i Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Marii Curie-Skłodowskiej. Ponadto funkcjonuje tu ok. 40 przychodni i centrów medycznych o różnych profilach, w tym 11 placówek podlegających Zespołowi Opieki Zdrowotnej Łódź-Bałuty.

Bałuty to nie tylko zabudowania, ale i 8 parków, a wśród nich te z miejscami piknikowymi i grillowymi oraz placami zabaw i boiskami nadającymi się do uprawiania sportu. Działają tu też m.in. klub golfowy i centrum nurkowe.

Głównym centrum handlowym Bałut jest Manufaktura, lecz w okolicy znajduje się szereg popularnych marketów, np. Lidl, Kaufland, Tesco, Carrefour oraz wiele mniejszych sklepów.

Najważniejszym obiektem kulturalnym Bałut jest Manufaktura stanowiąca swoiste centrum kulturowo-rozrywkowe, w którym znajdziemy m.in. kino, teatr, 3 muzea, park rozrywki, kręgielnię oraz przeszło 40 restauracji i pubów. W dzielnicy działa też Bałucki Ośrodek Kultury.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Bałutach mogą wybierać z pośród 29 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 946 mieszkań i 10 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Bałutach wahają się od 4 200 do 10 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 6 ofert promocyjnych. Na Bałutach mamy także 2 mieszkania w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 2 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Bałutach

Inwestycje polecane