Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Romanowska, oferowane bezpośrednio przez

Apartamenty Plus Sp. z o.o.

Łódź, Bałuty, Bałuty Zachodnie, ul. Romanowska 55

Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora

6 zdjęć

Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora
Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora
Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora
Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

Gotowe

Powierzchnie

25 - 80/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

5

Budynki

2

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Przystanek Tramwajowy - 2346 m

Przystanek Autobusowy - 245 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

2 placówki medyczne, 3 placówki edukacyjne, 6 kawiarni i restauracji, 10 sklepów, 9 obiektów sportowych, 11 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • teren ogrodzony
 • usługi concierge
 • recepcja
 • winda
 • Standard deweloperski

Rekreacja

 • boisko
 • korty tenisowe
 • siłownia plenerowa

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 60 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 262 do 270 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

miejskie c.o.

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

loggia, balkon

Komórki lokatorskie:

posiada (60): 3-9 m2

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (14 miejsc)

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 49 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 25 do 80 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

W Łodzi, w centrum istniejącego osiedla mieszkaniowego Villa Romanów w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych, powstaje budynek, w którym będą mieściły się funkcjonalne apartamenty dedykowane seniorom.

Inwestor, realizujący tę inwestycję, Spółka „Apartamenty Plus” zdecydowała się na przygotowanie oferty mieszkaniowej skierowanej właśnie dla tej - najstarszej grupy społeczeństwa. Inwestycja jest realizowana przy ul. Romanowskiej w Łodzi, nieopodal Aleksandrowa Łódzkiego. Wyróżnikiem inwestycji jest jej wkomponowanie w strukturę istniejącego i rozbudowywanego osiedla mieszkaniowego. Stworzona zostanie więc możliwość zamieszkania na osiedlu mieszkaniowym kilku pokoleń jednej rodziny. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest położenie w zacisznym, bezpośrednim sąsiedztwie zagospodarowanych terenów zielonych (Zieleniec Miejski wraz z infrastrukturą do rekreacji). To doskonałe miejsce odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta.

Wizytówką tej inwestycji będą apartamenty wyposażone w szereg udogodnień. Postawiono na ich użyteczność i funkcjonalność, m.in. apartamenty będą pozbawione barier architektonicznych, co oznacza, że będą znakomicie nadawały się do zamieszkania przez seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Zostały zaprojektowane tak, aby przebywanie w nich łączyło się z komfortem i przyjemnością. W inwestycji przewidziano również część usługową (klinikę medyczną i restaurację) oraz pomieszczenia ogólnego wykorzystania przeznaczone dla mieszkańców, podnoszące komfort i jakość zamieszkania (np. wydzielone miejsca spotkań towarzyskich).

Apartamenty będą oferowane do zakupu w stanie deweloperskim, jednak dla zainteresowanych będzie istniała możliwość - za dodatkową opłatą - wykończenia apartamentu „pod klucz”. Aranżacja wykończenia będzie odbywała się przy udziale współpracującego z deweloperem architekta. Architekci zwrócą szczególną uwagę na funkcjonalność przestrzeni i łatwość aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Po zakupie apartamentu właściciel będzie miał również możliwość wyposażenia lokalu według własnego projektu np. w meble z poprzedniego mieszkania. Ponadto Deweloper przygotuje część apartamentów pod wynajem. Apartamenty na wynajem będą wykończone i gotowe do zamieszkania.

Całość będzie uzupełniona o bogatą infrastrukturę otoczenia budynków (tereny do rekreacji i wypoczynku). Dla mieszkańców budynku przewidziano możliwość korzystania z tarasu rekreacyjnego na dachu parteru kompleksu.

W budynku zaprojektowano również wielofunkcyjne pomieszczenia typu klubowego. Elastyczna aranżacja i nowoczesne wyposażenie umożliwią zorganizowanie kameralnych spotkań towarzyskich. Tutaj w gronie rodziny i sąsiadów będzie można obchodzić wspólne święta, organizować uroczystości rodzinne czy też wspólnie obejrzeć wydarzenia sportowe czy filmy.

Inwestorem kompleksu jest spółka celowa, z Grupy deweloperskiej Prywatnej Korporacji Mieszkaniowej Sp. z o.o., która zrealizowała z powodzeniem szereg projektów mieszkaniowych zarówno na terenie przylegającym do opisywanej inwestycji (Osiedle Zielony Romanów, Villa Romanów, Ogrody Romanów) jak i na terenie Polski (Warszawa, Poznań, Zielona Góra, Żagań, Gubin).

Mieszkaniowa oferta w Kompleksie Senioralnym oferowana będzie nie tylko osobom starszym ale również osobom w każdym wieku, chcącym nabyć mieszkania dla siebie, swoich bliskich lub na wynajem, mając jednocześnie dedykowaną osobom starszym opiekę zlokalizowaną w budynku.

Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć miejsce niezwykłe, wyjątkowe pod wieloma względami. Osiedle Villa Romanów będzie łączyło udogodnienia wielkiego miasta ze spokojem leśnych krajobrazów. Nie trzeba będzie już wybierać między życiem w mieście, a bliskością natury. Nasza inwestycja splata je w harmonijną całość. Wielopokoleniowe rodziny będą mogły korzystać i cieszyć się ze swojej bliskości, zamieszkując na jednym, wspólnym osiedlu mieszkaniowym.

Inwestycja Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora znajduje się na Bałutach Zachodnich, ul. Romanowska 55 została zrealizowana przez Apartamenty Plus Sp. z o.o.

Inwestycja Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2023 roku.

Cały projekt składa się z 60 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora w sprzedaży jest 49 nowych mieszkań o powierzchni od 25 do 80 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców Apartamenty Plus Sp. z o.o. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne (14 miejsc)

W inwestycji znajduje się 60 komórek lokatorskich 3-9 m2.

Lokalizacja inwestycji

Rozciągające się w północnej części miasta Bałuty to największa dzielnica Łodzi, na którą składa się 8 osiedli. Ich łączna powierzchnia liczy sobie 79km2, a zamieszkuje ją ponad 203 tysiące osób. Część dzielnicy od początku miała charakter typowo mieszkalny i była przeznaczona dla pracowników łódzkich fabryk. Obok szarych blokowisk i licznych kamienic budowane są dziś nowe osiedla domów jednorodzinnych. Wciąż jednak widać pozostałości zabudowań przemysłowych. Niektóre z nich, tak jak Manufaktura, odzyskują dawną świetność i po gruntownej rewitalizacji stają się cenionymi nieruchomościami handlowymi lub biurowymi. Mimo to Bałuty są najbardziej zieloną częścią miasta, a znajdujący się na ich terenie las Łagiewnicki jest największym w kraju obszarem leśnym leżącym w granicach miasta. Przez Bałuty biegną 3 drogi krajowe, w tym droga E75 będąca częścią międzynarodowego szlaku z Helsinek do Aten. Z Bałut do centrum miasta prowadzą linie autobusowe i tramwajowe odbywające regularne kursy dzienne i nocne.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora?

Bałuty to dzielnica, do której kursują liczne linie autobusowe i tramwajowe, dzięki czemu jest ona bardzo dobrze połączona z centrum miasta oraz pozostałymi częściami Łodzi.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 245 metrów od inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Zielony Romanów.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora znajdują się 3 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Prywatna Szkoła Podstawowa na Zielonym Romanowie w odległości 133 m, szkoła w odległości 156 m, Przedszkole ALA w odległości 195 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 414 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 649 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 283 m znajduje się Dino, w odległości 337 m znajduje się Stokrotka, w odległości 388 m znajduje się Stacja Paliw Orlen.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kompleks Senioralny - Ostoja Seniora w odległości 131 m znajduje się boisko / kort, w odległości 138 m znajduje się boisko / kort, w odległości 169 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 07.03.2023
Data aktualizacji: 26.02.2024
Apartamenty Plus Sp. z o.o. logo

Apartamenty Plus Sp. z o.o.

Adres biura sprzedaży:

ul. Romanowska 55E lok. usł. 17, Łódź

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 08:00 - 16:30
 • Wtorek: 08:00 - 16:30
 • Środa: 08:00 - 16:30
 • Czwartek: 08:00 - 16:30
 • Piątek: 08:00 - 14:00
 • Sobota: 10:00 - 13:00

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: