Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Łódź, Bałuty, Radogoszcz - 2 oferty w 1 inwestycjach

 • Atrium Radogoszcz

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Świtezianki (7.2 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 799 brutto/m2
  Atrium Radogoszcz
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 2
  Powierzchnia: 57 m2
  Liczba pokoi: 3
  Tree Development Group Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Bema 16/18

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Bema 16/18 (6.2 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Bema 16/18

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Abart Development
 • Helińskiego Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Helińskiego 10 (6.6 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Helińskiego Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Peira
 • Trio Prestige

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Julianów-Marysin-Rogi, ul. Jasińskiego 26/28 (6.2 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Trio Prestige

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Maxbud Noveo sp. z o.o. sp.k.
 • Sokołówka II

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Świętej Teresy (5 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Sokołówka II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.
 • Julianów Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Julianów-Marysin-Rogi, ul. Przedwiośnie 27 (6.1 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Julianów Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Apartamenty Julianów Sp. z o. o. s.k.
 • Słoneczne Osiedle w Łodzi

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Okoniowa 9 (7 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Słoneczne Osiedle w Łodzi

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  TOM-BUD Developer
 • Osiedle Świtezianki

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Świtezianki (7.3 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Osiedle Świtezianki

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.
 • Liściasta Park - 1

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Bałuty Zachodnie, ul. Liściasta 74 (7 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Liściasta Park - 1

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  PRB BUDOMAL A.LEŚNIAK , R.LEŚNIAK SP.J
 • Liściasta Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Liściastej 74 (5.7 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Liściasta Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  PRB BUDOMAL A.LEŚNIAK , R.LEŚNIAK SP.J
 • Jeziorna 19

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Jeziorna 19 (6.6 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Jeziorna 19

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Familiadom Sp. z o.o.
 • Bema 40

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Radogoszcz, ul. Bema 40 (6.3 km od centrum Łodzi)
  Archiwalna
  Bema 40

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  MaxBud Construction Sp. J.

Radogoszcz to osiedle znajdujące się w Łodzi, w dawnej dzielnicy Bałuty, a więc w północnej części miasta. De facto podzielone jest na trzy mniejsze osiedla: Radogoszcz Wschód, Radogoszcz Zachód i Liściasta. W skład pierwszego z nich wchodzi również os. Sitowie. Jednak wszystkie te jednostki administracyjne łączy przynależność do tej samej spółdzielni oraz inne cechy, są więc zazwyczaj rozpatrywane jako całość. Różni zaś rodzaj zabudowy. Po stronie zachodniej dominują budynki z lat 80. XX wieku, z czego aż 60 wyposażona jest w kolektory słoneczne. Wschód osiedla natomiast to przeważnie zabudowa z końca lat 80. XX wieku, w tym budynki tworzone tzw. systemem szczecińskim. Duża ilość terenów wolnych sprawiła, że okolica ta jest atrakcyjna również dla współczesnych deweloperów, którzy budują mieszkania. Radogoszcz staje się zatem jeszcze bardziej zróżnicowany pod względem zabudowy. Jego rozbudowaną infrastrukturę coraz bardziej doceniają nowi oraz dotychczasowi mieszkańcy Łodzi. Jakie jeszcze można wymienić zalety zakupu nieruchomości w tej części miasta?

Mieszkania na Radogoszczu

W 2017 roku w Łodzi oddano do użytku 2 520 mieszkań, w tym całkiem sporo na obrzeżach i na osiedlach między centrum a granicami miasta. Coraz więcej osób preferuje właśnie tereny oddalone od Śródmieścia. Szukają miejsc, w których dominują cisza, spokój i rozbudowana infrastruktura. Dlatego wielu z nich spodobała się jakość mieszkania na Radogoszczu. To osiedle przyciąga nie tylko stosunkowo niskimi cenami, ale także innym standardem w nowo budowanych inwestycjach.

Można zauważyć, że oferta mieszkania na Radogoszczu jest dość zróżnicowana. Do wyboru są M w blokach wysokich, jak i niskich. Jedne zostały ogrodzone w ramach danej inwestycji, inne wręcz przeciwnie. Deweloperzy oferują również bardzo różne udogodnienia - od placów zabaw i terenów rekreacyjnych, aż po windy czy wózkownie. Warto zwrócić uwagę na dość duże powierzchnie dodatkowe: balkony, tarasy, loggie czy ogródki. Jeśli poszukuje się mieszkania na Radogoszczu, niewątpliwie istotnym elementem będzie usytuowanie - czy przy rzece Sokołówka, czy w pobliżu Lasu Okręglik. Niemal wszystkie inwestycje znajdują się na terenach własnościowych, a zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa.

Cena mieszkania na Radogoszczu

Koszt zakupu nieruchomości na tym obszarze jest bardzo różny. Na rynku wtórnym można znaleźć niezwykle tanie lokale, zwłaszcza w blokach budowanych systemem szczecińskim, których obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Rynek pierwotny wypada w zestawieniu oczywiście nieco drożej. Średnia cena mieszkania na Radogoszczu wynosi ok. 5 000 zł/mkw., podczas gdy dla całej Łodzi jest to ok. 5 300 zł/mkw., podobnie jak dla dzielnicy Bałuty. Oczywiście, wiele zależy tu od dokładnej lokalizacji. I tak, przy ul. Zgierskiej bez problemu znajdzie się nowe M za ok. 4 500 zł/mkw. Istnieją również droższe lokalizacje ze stawką nawet 5 500 zł/mkw. Najdroższe mieszkania na Radogoszczu znajdują się na osiedlu Radogoszcz Wschód. Z kolei najwięcej M mieści się w przedziale 4 500 - 5 000 zł/mkw.

Trudno ocenić, czy koszty te są wysokie, czy niskie. Z pewnością w porównaniu z innymi dzielnicami Łodzi wypadają dość atrakcyjnie. Niemniej, jak wspomniano wyżej, wiele zależy od dokładnej lokalizacji mieszkania. Radogoszcz Wschód cieszy się większą popularnością niż Zachód, tam też znajdzie się droższe M. Warto również zaznaczyć, że niekiedy różnice te działają na niekorzyść kupującego. Po stronie zachodniej można bowiem dostać M w takim samym standardzie, ale w niższej cenie. Osoby, które chcą mieszkać na Radogoszczu Wschód, będą musiały zapłacić nieco więcej.

Mieszkania: Radogoszcz jednym z lepszych osiedli

Każde miasto ma swoją mapę miejsc chętnie zamieszkałych i takich, których lepiej unikać. Radogoszcz zdecydowanie znajduje się w tej pierwszej kategorii. Mieszkańcy zachwalają sobie bezpieczeństwo, ciszę i spokój, rozbudowaną infrastrukturę. Lepsza jest również jakość samego budownictwa. W niewielkiej cenie można wynająć M w dobrym standardzie, podczas gdy czasem ciężko znaleźć cokolwiek tańszego na Śródmieściu. Dlatego wiele osób decyduje się dojeżdżać, ale mieszkać w bardziej komfortowym miejscu, jakim jest Radgoszcz.

To również przyczyna, dla której wiele osób decyduje się zakupić mieszkania na Radogoszczu pod inwestycję. Zysk przynoszą zwłaszcza M w dobrym standardzie i w stosunkowo nowym budownictwie, ponieważ takich nieruchomości poszukują ludzie młodzi. Modne są nowoczesne lokale z parkingami, jak również z dużymi powierzchniami dodatkowymi, np. balkonami czy loggiami. Wiele rodzin preferuje osiedla ogrodzone i monitorowane z placami zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedli.

Komunikacja na osiedlu

Mimo że położone w znacznej odległości od centrum, osiedle może się pochwalić świetną jakością komunikacji. Przede wszystkim znajduje się tu skrzyżowanie dróg krajowych nr 72 oraz 91. Ta druga, której częścią jest ul. Zgierska, to właśnie granica między zachodnią a wschodnią częścią osiedla. Poza wymienionymi wyżej, do istotnych arterii należą: 11 Listopada, Liściasta, Świtezianki, Okulickiego. Samochodem do ścisłego centrum można się dostać w ok. 20 minut. Oczywiście trzeba być przygotowanym na to, że w godzinach szczytu drogi są gdzieniegdzie zakorkowane, ale dotyczy to głównie centrum.

Komunikacja miejska również nie jest najgorsza. Do najważniejszych punktów należy stacja kolejowa Radogoszcz Zachód. Liczne linie autobusowe i tramwajowe umożliwiają dość szybkie dotarcie w każdą stronę miasta. Do centrum dotrze się bezpośrednio tramwajem w ok. 40 min., podobnie jest z autobusami. Warto nadmienić, że na osiedlu znajduje się duża ilość ścieżek rowerowych. Do jazdy rowerem zachęcają również przyjemne krajobrazy oraz wypożyczalnie: Łódzki Rower Publiczny.

Zalety i wady mieszkania na Radogoszczu

Jak każde osiedle, także i to ma swoje wady i zalety. Zaczynając od wad, można wymienić sporą odległość od centrum. Niemiłym widokiem są też stare blokowiska, jak i niszczejące budynki. Zalet jest jednak zdecydowanie więcej. Na pierwszy plan wybija się duża ilość zieleni w postaci dziedzińców i skwerów, okolic rzeki Brzozy. Radogoszcz graniczy również z Lasem Okręglikiem i Parkiem im. Adama Mickiewicza. Rozbudowana infrastruktura miejska zadowoli każdego: rodziców, pracujących, dzieci. **Wliczają się do niej zarówno placówki edukacyjne, zdrowotne i kulturalno-sportowe, jak i handlowo-usługowe. A marketów czy dyskontów tu nie brakuje. Jakość mieszkania na Radogoszczu poprawiają również liczne przedsiębiorstwa specjalistyczne, jak również restauracje, kawiarnie, knajpy i puby. Jest tu niemal wszystko, co potrzebne do życia. Ważna instytucją w pobliżu Radogoszcza jest Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Biblioteki, żłobki czy świetlice - na tym osiedlu można znaleźć ich mnóstwo. Radogoszcz jest wymieniany jako jedno z lepszych miejsc do zamieszkania w Łodzi. Doceniane jest zwłaszcza bezpieczeństwo.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij