Wyniki Dom Development za I Q 2019

Dom Development S.A.

Data publikacji: 04.04.2019, Data aktualizacji: 17.04.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu

Wyniki Dom Development za I Q 2019
W I Q 2019 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. sprzedała 926 lokali. W minionym kwartale Grupa przekazała rekordową liczbę 1215 lokali, o 191 % więcej niż w I Q 2018 roku.

W I kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. sprzedała 926 lokali netto: 608 w Warszawie, 227 w Trójmieście i 91 we Wrocławiu, osiągając wzrost o 9,2 % r/r. Największą kwartalną sprzedaż Grupa odnotowała w Warszawie na projektach: Port Żerań (83 lokale), Żoliborz Artystyczny (73), Cybernetyki (72), Wilno (64), Amsterdam (56), Regaty (55).

W minionym kwartale Grupa przekazała rekordową liczbę 1215 lokali, o 191 % więcej niż w I kwartale 2018 roku. Na wynik finansowy za I kwartał 2019 roku wpływają głównie przekazania na warszawskich projektach: Amsterdam (287 lokale), Port Żerań (260), Wilno (157), Cybernetyki (105).

Trend wzrostowy cen, który rozpoczął się w 2018 r., utrzymywał się w pierwszym kwartale 2019 r., chociaż przy niższym tempie wzrostu niż w ostatnich miesiącach. Wynika to z silnego popytu na nowe mieszkania, wspartego rekordowo niskimi stopami procentowymi, niskim bezrobociem i rosnącymi płacami. Wysokie zainteresowanie ofertą oraz duża liczba transakcji zawartych w minionym kwartale przez Dom Development S.A. może potwierdzać, że zarówno indywidualni inwestorzy, jak i kupujący lokale na własne potrzeby zaakceptowali nowe wyższe poziomy cenowe.

Dostępność kredytów hipotecznych na rynku pozostawała wysoka. Obserwowaliśmy również kontynuację trendu wzrostowego wartości nowo udzielanych kredytów hipotecznych przy niesłabnącym 40 % udziale zakupów za gotówkę w sprzedaży w Dom Development S.A. Zwiększona dostępność usług budowlanych, zmniejszenie ilości startujących budów, jak również łagodna zima sprzyjały terminowej realizacji inwestycji i przekazywaniu gotowych lokali klientom. Ceny robót początkowych i stali ustabilizowały się, natomiast nadal wysokie pozostawały ceny robót wykończeniowych.

Podaż pozostaje ograniczona. Wpływają na to głównie koszty nabycia, oraz skomplikowana sytuacja prawna gruntów, utrudniające szybki start inwestycji i uzupełnienie oferty przez wielu deweloperów. Problemy z dostępnością działek oraz zastojami administracyjnymi, są szczególnie widoczne w Warszawie. Taka sytuacja stwarza szansę tylko dla najlepszych deweloperów. Przy ograniczonej podaży i rosnących cenach, bardzo dobre wyniki sprzedaży Grupy Kapitałowej Dom Development S.A. odzwierciedlają jakość i szeroki asortyment naszej oferty. Silna rozbudowa banków ziemi w Trójmieście i Wrocławiu, doprowadzić ma do istotnego wzrostu znaczenia tych rynków w działalności całej Grupy.

Obecny rynek nie jest dla amatorów. Nasza doświadczona kadra jest w stanie maksymalizować zyski przy wielu nadarzających się okazjach. Dzięki naszemu zdywersyfikowanemu bankowi ziemi, wysokomarżowym projektom i silnemu bilansowi z optymizmem patrzymy w przyszłość.  Spodziewamy się kolejnego bardzo dobrego roku – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: