Zmień lokalizację

Bydgoszcz

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 19 deweloperów w Bydgoszczy

Aktualnie nasi deweloperzy w Bydgoszczy realizują 38 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Deweloper z Bydgoszczy - jak wybrać?

Bydgoszcz rozbudowuje się bardzo intensywnie. Powstają tu nowe apartamentowce, osiedla mieszkaniowe, deptaki i lokale handlowo-usługowe. Deweloperzy Bydgoszcz zapełniają coraz liczniejszymi budynkami. Atrakcyjne są dla nich zwłaszcza tereny Brdy czy okolice opery. Im bliżej centrum, tym lepiej. Muszą się oczywiście liczyć z licznymi ograniczeniami dotyczącymi np. wysokości budynków, jednak nie przeszkadza im to stawiać nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Co istotne, na nowych inwestycjach deweloperskich w Bydgoszczy pojawiają się również elementy małej architektury, place zabaw i zieleń. Ta ostatnia jest szczególnie potrzebna, by miasto nie utonęło w betonie. Dlatego urzędy dbają, by nie zabudowano całej Bydgoszczy. Atrakcyjne tereny powoli się kończą. Zostały wykupione niemal wszystkie miejsca w centrum przy Brdzie, a nawet Wyspa Młyńska. Mimo licznych zakupów deweloperzy z Bydgoszczy nie spieszą się z budową - odbiór mieszkania przez nabywcę może trwać nawet i 3 lata. Popyt sprawił, że obecnie na rynku mieszkaniowym kupuje się przysłowiową dziurę w ziemi. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dewelopera z Bydgoszczy?

 

Nieterminowość - grzech deweloperów z Bydgoszczy

Obecnie trudno znaleźć firmę deweloperską, która zagwarantuje odbiór mieszkania w wyznaczonym terminie, a do tego rzeczywiście obietnicę spełni. Niektórzy mają problem z pozyskaniem siły roboczej, inni - kłopoty finansowe. Jeszcze inni to oszuści, a niektórych budowa danej inwestycji zwyczajnie przerosła. Dlatego wybierając dewelopera w Bydgoszczy należy zachować ostrożność. Zwłaszcza, że w wyniku boomu deweloperskiego pojawiło się wiele firm nieprofesjonalnych, którym zależy tylko na otrzymaniu pieniędzy, w zamian nic nie dając płacącym. W internecie można znaleźć artykuły na temat oszukanych nabywców, którzy wpłacili spore sumy, a mieszkania nadal nie otrzymali. Albo nie zostało ono jeszcze wybudowane i oddane do użytku, albo deweloper nie podpisał aktu notarialnego przekazującego własność kupcowi. Niektóre sprawy skończyły się w sądzie. To ważna poszlaka - jeśli deweloper w Bydgoszczy buduje kolejną inwestycję, nie skończywszy poprzedniej, w dodatku mieszkańcy licznie informują na forach, że termin oddania dawno minął, a z firmą nie ma kontaktu - warto unikać takiego przedsiębiorstwa.

 

Jaką jakość oferuje deweloper w Bydgoszczy?

Oczywiście nie warto tu porównywać apartamentów do mieszkań w zwykłym standardzie. Chodzi o to, co obiecał deweloper z Bydgoszczy w prospekcie, a czego nie dotrzymał. Najczęściej sytuacja wygląda tak, że w umowie została zawarta informacja o użyciu konkretnej jakości materiałów do budowy i wykończenia osiedla. Przy odbiorze mieszkania okazuje się, że ta jakość jest zdecydowanie niższa niż obiecana. Traci na tym nabywca, który zapłacił za materiały, a dostał tańsze zamienniki. Płaci podwójnie - cenę mieszkania, jak również koszty napraw słabszej jakości budownictwa. W praktyce oznacza to, że np. rury do odpływów (mieszkanie pod klucz) miały wytrzymać 15 lat przy użyciu obiecanych w umowie materiałów, a trzeba je wymienić po 7 latach. Po 14 latach wymian już są dwie, a co za tym idzie - to podwójne koszty.

Do tego dochodzi jakość wykonania. Wszelkie krzywizny, niedoróbki, szpary między oknami a parapetami, źle zamontowane balkony itd. należy dokładnie spisać przy odbiorze mieszkania. A następnie rozwiązania są trzy:

 • wezwanie dewelopera z Bydgoszczy do naprawy,
 • pójście do sądu,
 • zerwanie umowy.

Każde z tych rozwiązań wiąże się ze stratami po stronie nabywcy, któremu nikt nie zwróci zapłaconych rat z kredytu hipotecznego, ewentualnych kosztów sądowych, czasu i nerwów.

Jednak nie wszyscy deweloperzy z Bydgoszczy traktują w taki sposób swoich klientów. Niektórzy z nich, aby przyciągnąć nabywców, oferują dobrej jakości materiały oraz wykonanie. Drobne usterki mogą się oczywiście zdarzyć, jednak uczciwy deweloper powinien szybko je naprawić. Po czym zatem poznać uczciwego dewelopera w Bydgoszczy?

 

Poszukiwany uczciwy deweloper w Bydgoszczy

Nieocenione okazują się opinie osób trzecich. Na forach internetowych można często znaleźć całe opisy problematycznych sytuacji, jakie nastąpiły w związku z budową danej inwestycji. Opinie te mogą dotyczyć również kontaktu z deweloperem z Bydgoszczy i samego wykonania mieszkania. Jeśli są niepochlebne i stanowią zdanie osób opisujących konkretnie, z czym miały problem, warto im wierzyć. Z drugiej strony trzeba mocno odsiać informacje reklamowe, których na forach pełno. Nieprawdziwe opinie mogą wprowadzić nabywcę w błąd, który będzie go słono kosztował. Z pewną dozą uważności należy podchodzić też do negatywnych wypowiedzi, w których nie ma nic konkretnego. Niekiedy warto przejechać się na miejsce poprzedniej inwestycji i spytać mieszkańców o ich zdanie i proces zakupowy u konkretnego dewelopera z Bydgoszczy.

Uczciwe firmy dbają nie tylko o jakość i terminowość wykonania, ale także dobry kontakt na etapie sprzedaży i posprzedażowy. Trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę - jeśli po podpisaniu umowy deweloper z Bydgoszczy się nie odzywa i praktycznie nie ma możliwości skontaktowania się z nim, nie wróży to nic dobrego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, z kim rozmawia się podczas zakupu nieruchomości - czy to biuro sprzedaży, czy osoba bezpośrednio z firmy dewelopera z Bydgoszczy. Ta druga ma zazwyczaj więcej uprawnień, powinna mieć również większą wiedzę o danej inwestycji. Biuro sprzedaży jako pośrednik w umowie nie zawsze będzie w stanie pomóc nabywcy, np. w kwestii opóźnień. Podpisując umowę za jego pośrednictwem, kupiec powinien wymagać kontaktu do osoby bezpośrednio pracującej u dewelopera z Bydgoszczy.

 

Umowa przedwstępna i właściwa

De facto, decydując się na zakup mieszkania, podpisuje się co najmniej dwie, jeśli nie trzy, umowy. Można zacząć od tej rezerwacyjnej, by następnie przejść do przedwstępnej, a potem właściwej. Co powinno znaleźć się w każdej umowie z deweloperem z Bydgoszczy? Przede wszystkim wszelkie dane inwestycji oraz firmy deweloperskiej. Warto sprawdzić, czy dany deweloper widnieje w KRS-ie i jaka jest jego przeszłość. Istotne są również dane nabywcy, metraż mieszkania, jego położenie, adres oraz cena. W umowie przedwstępnej oraz właściwej warto zawrzeć znacznie bardziej szczegółowe informacje, zwłaszcza finansowe, a także daty oddania poszczególnych etapów i przewidywaną datę oddania inwestycji do użytku. Do umowy właściwej potrzebny będzie również prospekt informacyjny, w którym znajdą się dokładne dane dotyczące inwestycji. Dzięki temu nabywca ma podstawę, by móc egzekwować u dewelopera z Bydgoszczy np. terminowe oddanie do użytku.

Umowy są niezbędne, by transakcja kupna mieszkania była prawomocna i legalna. Jeśli zatem dany deweloper z Bydgoszczy usiłuje przekonać nabywcę, że wystarczy wpłacić odpowiednią sumę, by M zostało dla niego zarezerwowane, ten powinien szukać lokalu u innej firmy. Takie zachowanie bowiem świadczy raczej o próbie oszustwa niż pójściu na rękę kupującemu. Przy ewentualnych problemach nabywca będzie miał znacznie trudniejszą drogę, by odzyskać należności. Każdą umowę warto również skonsultować z adwokatem lub notariuszem, który może wychwycić niezgodne z prawem klauzule.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: