Wiadomości mieszkaniowe

Dom Development S.A.

Regionalne - Warszawa - Wiadomości

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 9 głosów

Sztuka na osiedlach Dom Development

Na terenie nowej odsłony Żoliborza Artystycznego oraz Wilna powstały nowe przykuwające wzrok neony i mural ścienny. Projekty artystyczne dołączą do kolekcji Fundacji Dom Development City Art.

Sztuka na osiedlach Dom Development

Na terenie popularnych warszawskich osiedli: nowej odsłony Żoliborza Artystycznego oraz Wilna powstały nowe przykuwające wzrok neony i mural ścienny. Projekty artystyczne zrealizowane na terenie osiedli Dom Development - największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce -  dołączą do kolekcji Fundacji Dom Development City Art.

Żoliborz Artystyczny

W nowej odsłonie osiedla Żoliborz Artystyczny położonego pomiędzy ul. Powązkowską, a ul. Przasnyską w Warszawie, realizowanego od 2018 roku, na elewacji budynku powstał nowoczesny neon zatytułowany „Słońce” nawiązujący do kultowej piosenki „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar – patronki jednej z nowych kolonii osiedla. Jest to świetlno-cyfrowa praca autorstwa Rafała Dominika – żoliborskiego artysty młodego pokolenia. Wielobarwne „Słońce” świeci przez większą część doby. Iluminacja świetlna co godzinę zmienia kolory.

Artysta Rafał Dominik w nawiązaniu do neonu „Słońce” zaprojektował także świetlną instalację, pod tytułem „Promienie”, zdobiącą główne wejście od ul. Przasnyskiej do kolonii budynku mieszkalnego.

Prace Rafała Dominika znalazły się także wewnątrz budynku nowej odsłony Żoliborza Artystycznego i zdobią wnętrza wind prezentując wielobarwne, graficzne portrety Anny Jantar nawiązujące do popartowskich prac Andy’ego Warhola.

Wszystkie prace wpisują się w koncepcję artystyczną pierwszej odsłony Żoliborza Artystycznego (kilkuletni projekt zakończony w 2017 roku, w ramach którego powstało kilkadziesiąt dzieł). Ten projekt mieszkaniowy był wielokrotnie nagradzany za unikatową architekturę i urbanistykę podkreślającą styl warszawskiego, starego Żoliborza.

Osiedle Wilno

Mural zlokalizowany na warszawskim osiedlu Wilno – nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, popularnej wśród młodych ludzi - powstał na elewacji budynku przy ul. Janowieckiej. Praca autorstwa amerykańskiego artysty Davida Bowmana tworzącego pod pseudonimem Design Turnpike przedstawia awangardowy plan miasta Wilno. Intensywne kolory muralu wpisują się w nowoczesny projekt i atmosferę warszawskiego osiedla. Mural ścienny nawiązuje swoim charakterem do już istniejących kamiennych reliefów w pierwszej części osiedla.

Żoliborz Artystyczny i Wilno to osiedla lubiane i popularne, ze społecznościami, które silnie identyfikują się z miejscem zamieszkania. Sztuka może być zachętą do dialogu sąsiedzkiego, nawiązania kontaktu, zabawy. Przede wszystkim jednak prace, które powstają zmieniają estetykę otoczenia. W planach mamy kolejne odsłony prac - nie tylko murali, ale także innych form sztuki – mówi Radosław Bieliński, Rzecznik Prasowy Grupy Dom Development.

Wszystkie prace można zobaczyć w nowych inwestycjach w Warszawie przy ul. Przasnyskiej (Żoliborz) oraz Janowieckiej (Targówek/Elsnerów) w Warszawie.

 

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy