Wiadomości mieszkaniowe

Letnie aranżacje

Większość z Was zgodnie przyzna, że lato to pora roku, na którą z wytęsknieniem czeka się cały długi rok. Dobrej, słonecznej pogody przez kilka miesięcy nie możemy się w naszym, polskim klimacie spodziewać, niemniej w porównaniu do długiej, mroźnej zimy, wakacyjne miesiące to czas, który warto wykorzystać pod każdym względem. Podpowiemy Wam, jak w prosty sposób zaaranżować wnętrze, aby nabrało przyjemnego, letniego klimatu.

Oddaj swój głos!

Letnie aranżacje

Kolory lata

Każda pora roku rządzi się innymi prawami. Lato to czas, kiedy nabieramy szczególnej chęci do mniejszych i większych zmian w mieszkaniu, choćby z uwagi na fakt, że mamy więcej energii i dłuższy dzień do zagospodarowania. Okres ten daje nam wiele różnych możliwości i przepięknych barwnych inspiracji. Lato to czas zielonych traw, kolorowych kwiatów, dojrzewających owoców, wycieczek nad morze, wysoko świecącego słońca. To właśnie z natury czerpiemy najczęściej te kolory, które możemy wykorzystać we wnętrzu. Mamy więc do dyspozycji wyraźne odcienie żółtego, pomarańcze, nasycone zielenie, błękity, czerwienie, czy fiolety. Świetnie sprawdzą się wyraźne barwy, połączone z delikatnymi pastelami. Stworzenie letniego klimatu w mieszkaniu to duży krok w stronę polepszenia samopoczucia. Warto zrobić kilka zmian z wykorzystaniem letnich kolorów, a nasz dzień od samego rana będzie o wiele przyjemniejszy.

Kwiatowe motywy

Lato to bezspornie najbardziej kwitnący okres w całym roku. Żaden miesiąc nie obfituje tak bardzo w barwną roślinność, którą możemy wykorzystać jako naturalne wykończenie naszych wnętrz. Wprowadzenie kwiecistych motywów w dodatkach, zdecydowanie wpłynie na klimat każdego pomieszczenia - sypialni, salonu, czy kuchni. Wprowadzając lato do Waszych domów w postaci kwiecistych dodatków, czy motywów na ścianach, pamiętajcie, że powinny być one też zgodne z letnim kanonem barw, o których wspomnieliśmy powyżej. Motyw z wykorzystaniem czarnych kwiatów prezentował się będzie zapewne pięknie, niemniej nie sprawi, iż wnętrze przypomni Wam o letnich podróżach i kwiecistych łąkach. Motyw florystyczny świetnie sprawdza się dobrze na ścianach, tekstyliach czy zastawach stołowych. Możecie pokusić o odrobinę szaleństwa, ponieważ lato to pora roku, która pozwala na więcej. Dużo się dzieje zarówno w naturze, jak i w Waszym życiu, aranżacje letnie mogą więc też być odważniejsze.

W marynistycznych klimatach

Żadna inna pora roku nie daje tak dużej możliwości plażowania i nadmorskich wycieczek jak właśnie lato. Warto wykorzystać motyw marynistyczny we wnętrzu, aby przenieść ten wyjątkowy klimat do Waszych mieszkań. Nie musicie remontować całego mieszkania i dostosowywać go do wymagań tego stylu, chyba że planujecie większe zmiany. Styl marynistyczny, zwany też marynarskim to przede wszystkim biel, czerwień i granat. Wykorzystując właśnie te kolory, wraz z dodatkami przywołującymi na myśl dalekie morskie podróże (muszle, kotwice, motywy statków) stworzycie w swoich domach niepowtarzalny, letni klimat. Styl ten idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w ogrodowych aranżacjach, jeśli przygotowaliście miejsce wypoczynkowe. Z uwagi na barwy, których wykorzystanie od razu przywodzi na myśl morskie skojarzenia, wszelkie zabiegi z ich wykorzystaniem przyniosą zamierzony efekt. Nie jest to styl wymagający specjalnej wiedzy ani dużych nakładów finansowych. Z powodzeniem poradzą sobie laicy, którzy nie mają doświadczenia w urządzaniu wnętrz. Przygotowując się do letnich zmian w mieszkaniach, zdecydowanie warto się nad stylem marynistycznym pochylić i wykorzystać jego niezwykły urok.


Dodaj komentarz

Twoje imię

Twój komentarz

Artykuły powiązane

Lato w domu, czyli kilka zmian, które poprawią Wam humor

Lato w domu, czyli kilka zmian, które poprawią Wam humor

Kilka pomysłów na ogrodowe aranżacje

Kilka pomysłów na ogrodowe aranżacje

W południowym stylu, czyli jak urządzić mieszkanie w stylu śródziemnomorskim

W południowym stylu, czyli jak urządzić mieszkanie w stylu śródziemnomorskim

Słowa kluczowe

lato we wnętrzach, wnętrza z wakacyjnym klimatem, aranżacja wnętrza w stylu marynistycznym, aranżacja wnętrz, letni wystrój wnętrz, kwiaty we wnętrzach, kolory lata w mieszkaniu