mazowieckie, wołomiński

Informacja na temat powiatu wołomińskiego

Aktualnie w powiecie wołomińskim dostępnych jest 1 337 ofert w 37 inwestycjach

mazowieckie, wołomiński

Powiat wołomiński położony jest na północny wschód od Warszawy i należy do najbardziej zaludnionych powiatów województwa mazowieckiego. Obszar o powierzchni ok. 955 km2 zamieszkują ponad 222 tys. osób, a przeważającą część terenu stanowią grunty rolne i kompleksy leśne. Do powiatu należy 5 gmin wiejskich, zaś miasta: Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin i Tłuszcz usytuowane są wśród zielonych, zacisznych okolic. Zabudowę mieszkalną miast stanowią niskie budynki jedno- i wielorodzinne oraz czterokondygnacyjne bloki. Ząbki to miasto-ogród z zabytkowymi willami, zaś w Markach znajduje się unikatowa architektura postindustrialna. W Markach zlokalizowane są też duże zakłady produkcyjne, zaś na pozostałym obszarze – cegielnie. W obrębie powiatu znajdują się rezerwaty: Horowe Bagno i Grabicz oraz kąpielisko Glinianki. Kursują tutaj autobusy warszawskiej komunikacji miejskiej oraz pociągi Kolei Mazowieckich. Najważniejsza arteria to droga krajowa nr 8 (Warszawa – Białystok).

Informacja o lokalizacji

Powiat wołomiński znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Dogodna lokalizacja sprawia, że na terytorium wielkości ok. 955 km2 mieszkają ponad 222 tys. osób. W obrębie powiatu znajduje się 7 miast i 5 gmin wiejskich. Zaletą okolic są kameralne warunki mieszkaniowe, gdyż znaczną część obszaru zajmują tereny rolne i leśne. Zabudowę mieszkaniową stanowią: wille, domy jednorodzinne i wielorodzinne oraz bloki. Ośrodkiem przemysłu są Marki, zaś popularnym miejscem rekreacji – kąpielisko Glinianki w Zielonce.

Na bazę edukacyjną powiatu składają się: 53 przedszkola, 68 szkół podstawowych, 40 gimnazjów, 29 liceów, 10 szkół technicznych i 6 – zawodowych. Funkcjonuje również 7 placówek policealnych, szkoły językowe i muzyczne, zaś w Wołominie mieści się Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera.

Podstawową placówką medyczną w powiecie jest Szpital Powiatowy w Wołominie, na który składa się: 11 oddziałów specjalistycznych, Izba Przyjęć oraz 16 poradni dla dorosłych i dla dzieci. Usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej w ramach NFZ świadczą placówki zlokalizowane w miastach, np. Miejski Ośrodek Zdrowia w Zielonce, Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Radzyminie czy Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kobyłce. W Ząbkach mieści się renomowany szpital psychiatryczny SPZOZ Mazowieckie Centrum Psychiatrii Drewnica Sp. z o.o.

Kompleksy leśne są miejscem spacerów i wycieczek rowerowych, na rzekach odbywają się spływy kajakowe, a strefami rekreacji są kąpieliska: Glinianki w Zielonce oraz graniczący z powiatem – Zalew Zegrzyński. W Markach znajduje się największa w Polsce Hala Tenisowa, zaś w Kobyłce: Alternatywa Fitness Club oraz Klub Sportowy Torstar, który udostępnia sale do tenisa, squasha i sportów walki oraz oferuje zajęcia w Studiu Tańca Free Art Fusion. Atrakcją Wołomina jest pływalnia i strzelnica pneumatyczna, zaś Ząbek – basen, kręgielnia i sala do squasha. Ponadto w powiecie znajdują się hale i boiska sportowe, siłownie oraz sale fitness.

Największymi kompleksami handlowo-usługowymi w powiecie są: Centrum Handlowe M1 w Markach oraz Galeria Handlowa Fokus w Kobyłce. Popularne miejsca zakupów to sieciowe hipermarkety jak: Tesco, Biedronka, Lidl czy Kaufland, miejskie targowiska oraz Praska Giełda Spożywcza w Ząbkach. Ze względu na niewielką odległość od Warszawy mieszkańcy powiatu mogą robić zakupy także w stołecznych centrach handlowych.

W powiecie wołomińskim zlokalizowane jest Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości, które gromadzi zbiory etnograficzne oraz ludową twórczość artystyczną. W Wołominie znajdują się: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich Dom nad Łąkami oraz Galeria przy Fabryczce, zaś w Kobyłce – Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej. W każdym z miast funkcjonuje ośrodek kultury, a ponadto w powiecie działają 2 kina: Kino za Rogiem w Kobyłce i Kino Kultura w Wołominie oraz 13 bibliotek i 29 filii bibliotecznych na czele z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wołominie.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie wołomińskim mogą wybierać z pośród 37 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 279 mieszkań i 54 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie wołomińskim wahają się od 3 193 do 9 050 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne. W powiecie wołomińskim mamy także 3 mieszkania w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w powiecie wołomińskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu wołomińskiego

Mieszkania z przyszłości – można do nich wejść już dziś

,

Mieszkania z przyszłości – można do nich wejść już dziś

Polnord SA wprowadził do swoich biur sprzedaży aplikację 3D, połączoną z technologią Virtual Reality, która daje bardzo realistyczne wrażenie znalezienia się wewnątrz mieszkania. Klienci, po włożeniu gogli Oculus Rift, mogą wejść do wszystkich pomieszczeń, wyjść na balkon czy...

Metropolie to połowa lokalowego rynku

,

Metropolie to połowa lokalowego rynku

Nieczęsto pojawiają się informacje dotyczące wartości mieszkań sprzedanych w Polsce. Takie ciekawe dane niedawno opublikował Główny Urząd Statystyczny. Informacje zebrane przez GUS, pozwalają nam na sprawdzenie, jak bardzo rynek lokali mieszkalnych jest skoncentrowany w dużyc...

Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w inwestycji Neptun II

,

Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w inwestycji Neptun II

Polnord przekroczył 80 % sprzedaży mieszkań w pierwszym etapie osiedla Neptun II w podwarszawskich Ząbkach. Ze 150 oferowanych lokali do nabycia pozostało tylko 29 mieszkań w atrakcyjnych cenach, rozpoczynających się już od 4.750 zł za m kw.

Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą osiedla Neptun II

,

Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą osiedla Neptun II

Korporacja Budowlana DOM Sp. z o.o. została generalnym wykonawcą drugiego etapu osiedla Neptun II, które powstanie w podwarszawskich Ząbkach. Spółka została wybrana w wyniku ogłoszonego przez Polnord przetargu, w którym złożyła ofertę o łącznej wartości 36,4 mln zł netto. Rea...

Środki z MdM szybko się kończą

,

Środki z MdM szybko się kończą

Bank Gospodarstwa Krajowego zarezerwował już przeważającą część pieniędzy przeznaczonych na dopłaty do wkładu własnego w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". Jest już niemal pewne, że w styczniu ta pula całkowicie się wyczerpie.