Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Zielonka - 97 ofert w 2 inwestycjach

 • Eko Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Wojska Polskiego 1A (1.4 km od Warszawy)
  Ceny od: 6 611 brutto/m2
  Eko Park
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 88
  Powierzchnia: 27 - 58 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  BS Developer
 • Szwoleżerów

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Ząbki, ul. Szwoleżerów 142 (0.8 km od Warszawy)
  Ceny od: 6 300 brutto/m2
  Szwoleżerów
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 40 - 70 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Stolmar Suchodolscy Sp. J.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Andersena II - dobre pod inwestycje

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Ząbki, ul. Andersena 45 (0.6 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Andersena II - dobre pod inwestycje

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.B. Stolmar sp.j.
 • Andersena II

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Ząbki, ul. Andersena 45 (0.6 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Andersena II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.B. Stolmar sp.j.
 • Zielone Łąki III etap

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Ossowska (2.5 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Zielone Łąki III etap

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.P.U.H GLIF Sławomir Ziółkowski
 • Ząbki ul. Powstańców

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Ząbki, ul. Powstańców 47 (0.4 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Ząbki ul. Powstańców

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Firma Wiśniewscy
 • Wyszyńskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Wyszyńskiego 7H (1.4 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Wyszyńskiego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  PHU Słomski Development
 • Rezydencje Mazowiecka

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Mazowiecka (2.8 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Rezydencje Mazowiecka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Willa Developer
 • Osiedle Pomorska

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Marki, ul. Pomorska 10 (3.1 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Pomorska

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.B.H Koneka S.C.
 • Osiedle Parkowa Aleja Etap II

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Kobyłka, ul. Ceramiczna (3.9 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Parkowa Aleja Etap II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Parkowa Aleja Sp. z o.o. Sp.k
 • Inwestycja przy ul. Paderewskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Paderewskiego 1 (1.4 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Inwestycja przy ul. Paderewskiego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  PHU Słomski Development
 • Eko Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż wołomiński, Zielonka, ul. Ossowska (2.6 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Eko Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Ziółkowski S.C 

Zielonka to niewielka miejscowość o powierzchni 79,5 km2, która znajduje się na północnym wschodzie od Warszawy, w środkowej części województwa mazowieckiego. Zamieszkuje ją ok. 17 499 zameldowanych osób, a także wielu przyjezdnych. Dominują tu tereny zielone, w tym wiele należących do wojska. Ze względu na to, że Zielonka graniczy ze stolicą, powoli staje się miastem satelickim. Miasto satelickie to takie, do którego ludzie przyjeżdżają niejako tylko spać. Cały dzień spędzają oni w sąsiedniej miejscowości, w której np. pracują, robią zakupy itp., natomiast do domu przybywają późnym wieczorem, by następnego dnia wcześnie rano znów go opuścić. Miasta satelickie to najczęściej niewielkie miasteczka wokół dużej aglomeracji, w których nieruchomości są o wiele tańsze. Koszt zakupu mieszkania w Zielonce jest o wiele niższy niż w Warszawie, stąd wiele osób szuka go właśnie tutaj. Niemniej to niewielkie miasteczko ma do zaoferowania znacznie więcej. Jak wygląda rynek mieszkań w Zielonce i czy warto tu mieszkać?

Zielonka: mieszkania do wynajęcia i kupna w świetnym standardzie

W Zielonce powstaje wiele nowoczesnych inwestycji, które wyróżniają się świetną jakością wykonania oraz wielu usprawnień dla mieszkańców. Osiedla są pełne zieleni, monitorowane i zamknięte. Zazwyczaj są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, dzięki czemu każdy z mieszkańców może mieć realny wpływ na okoliczną przestrzeń i zmiany. Często wspólnoty takie wynajmują prywatną firmę administracyjną, która zapewnia całodobową ochronę, konserwację i specjalistów od napraw. Dzięki temu wszystko odbywa się o wiele sprawniej niż w przypadku tradycyjnej spółdzielni mieszkaniowej. Wiele części wspólnych, jak dziedzińce czy place zabaw, to okazja do integracji sąsiedzkiej. Nowe mieszkania w Zielonce mieszczą się zazwyczaj w niskich blokach z dużymi balkonami lub ogródkami. Posiadają szerokie klatki schodowe, windy oraz duże okna na korytarzach, co jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem, bo pozwala oszczędzić prąd. Na piętrze -1 znajdują się parkingi podziemne. Dzięki przemyślanej konstrukcji, ruch samochodowy i pieszy odbywa się sprawnie i bezproblemowo.

Zielonka: mieszkania oddane do użytku

Obecnie w tej niewielkiej miejscowości buduje się coraz więcej osiedli zamkniętych. Ich popularność rośnie wraz z trendem wynoszenia się rodzin z wielkich miast na obrzeża lub do sąsiednich miejscowości. W 2016 roku oddano 51 mieszkań w Zielonce - wszystkie przeznaczone zostały na cele indywidualne. Spośród nich ponad 60% to lokale na wynajem lub sprzedaż. Inwestycje w nieruchomości stają się coraz bardziej wyraźnym trendem na rynku mieszkań w Zielonce. Dzieje się tak również ze względu na rosnące ceny lokali w stolicy, które w niektórych dzielnicach są znacznie wyższe niż możliwości przeciętnego Polaka. Ponadto, jak już wyżej wspomniano, wiele rodzin przenosi się z dużego zatłoczonego miasta do mniejszej miejscowości pełnej zieleni, ciszy i spokoju. Dzięki świetnej komunikacji dojazd do miejsca pracy w Warszawie nie sprawia większych problemów, nie trwa też długo. Mieszkanie w Zielonce ma też wiele innych zalet: czystsze powietrze, brak tłoku, wiele terenów rekreacyjnych, bezpieczniejsze osiedla.

Cena mieszkania w Zielonce

Ze względu na bliskość stolicy, mieszkania w Zielonce nie są tak tanie, jak można by się spodziewać po takiej niewielkiej i mniej rozwiniętej kulturowo miejscowości. Nadal są to ceny dość atrakcyjne, ale jednak nie niskie. Średnia cena mieszkania w Zielonce wynosi ok. 4 650 zł/mkw. Warto jednak zaznaczyć, że lokale w nowoczesnym budownictwie, na zamkniętych osiedlach mogą być znacznie droższe. Przykładowo, koszt nieruchomości na ul. Wyszyńskiego w inwestycji wybudowanej przez Słomski Development zaczyna się od 5 000 zł/mkw. Do ceny lokalu należy również często doliczyć koszt garażu podziemnego, który może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście w niewielkiej miejscowości cena ta będzie o wiele niższa niż w Warszawie. Często wartość mieszkania w Zielonce zależy nie tylko od standardu, ale także od lokalizacji. Spokojna, ale dobrze skomunikowana nieruchomość będzie znacznie droższa niż wysoki standard położony z dala od najważniejszych dróg. Na szczęście większość nowych inwestycji w Zielonce jest położona w miejscach z pełną infrastrukturą publiczną, z dobrym dojazdem do Warszawy i okolicznych miasteczek.

Zielonka: miasto rozwijające się

Pomimo niewielkich rozmiarów i sąsiedztwa Warszawy, Zielonka jest miejscem, które intensywnie się rozwija pod kątem nieruchomości czy gospodarki. Domeną są tu niewielkie firmy z branż: spożywczej, włókienniczej, odzieżowej, cegielnianej. Szybko rozwijają się także przedsiębiorstwa oparte na usługach, np. gastronomia, fryzjerstwo. Funkcjonują tu też Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Centralny Wojskowy Ośrodek Metrologii, Wojskowe Zakłady Lotnicze. Ma powstać najnowocześniejsze na świecie Laboratorium Badań Napędów Lotniczych Polonia Aero. Mimo wszystko, nadal znacznie więcej osób wyjeżdża do Warszawy, do pracy. Stąd często mieszkanie w Zielonce wiąże się z codziennym podróżowaniem do stolicy. Dobra komunikacja to zatem podstawa. Podstawą są drogi wojewódzkie numer 631 i 634. Pierwsza z nich obsługuje trasę Warszawa - Zielonka - Nowy Dwór Mazowiecki, a druga Warszawa - Zielonka - Tłuszcz. W planach jest budowa drogi S8 do Marek, do której to dostęp będzie otwarty również dla mieszkańców Zielonki. Poza licznymi drogami, możliwy jest przejazd koleją na trasach Zielonka – Tłuszcz – Białystok; Zielonka – Warszawa Wileńska; Zielonka – Warszawa Zachodnia. Mieszkańcy mają również do dyspozycji autobusy, a także liczne ścieżki rowerowe.

Zabytki i atrakcje

Historia Zielonki jest bardzo interesująca, co można zauważyć chociażby po jej materialnych pozostałościach. Warto zobaczyć zwłaszcza kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Dom Pomocy Społecznej - dawne schronisko dla nauczycielek, skwer Armii Krajowej wraz z pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej i rozstrzelanych mieszkańców, zabudowa letniskowa przy ulicy Kolejowej, tablica "Wypędzonych", willa z ogrodem - drewniano-murowana. Ciekawym obiektem jest też kaplica Cudu nad Wisłą, Osoby zainteresowane historią powinny odwiedzić także Muzeum Zielonki. Miasto słynie z wielu ciekawych tras rowerowych i obszarów przyrodniczych. Dlatego funkcjonuje bardziej jako ośrodek rekreacyjny dla rodzin i miłośników botaniki. Znajduje się tu m.in. część rezerwatu Bagno Jacka, wiele pomników przyrody, rzeka Długa, 5 glinianek, Jezioro Czarne (Krucze) oraz wiele stawów. To miejsca idealne do weekendowego odpoczynku od zgiełku miasta.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij