wielkopolskie, Poznań, Wilda

Informacja na temat Wildy

Aktualnie na Wildzie dostępnych jest 337 ofert w 12 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań, Wilda

Wilda to poznańska dzielnica ograniczona od wschodu rzeką Wartą, od północy ul. Królowej Jadwigi, od zachodu linią kolejową a od południa granicą ogrodów działkowych. Dzielnicę przecina z zachodu na wschód ul. Hetmańska a z północy na południe droga wojewódzka nr 430, krzyżująca się na południu z Autostradą Wolności. Na powierzchni 7 km kw żyje tu ok.6,8 tys. osób. Na zabudowę Wildy składają się w większości stare, poprzemysłowe kamienice, z których wiele wpisanych jest na listę zabytków. Po Wildzie kursuje 6 linii tramwajowych i 12 autobusowych. Na terenie dzielnicy działają liczne przedszkola, szkoły i szkoły wyższe, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości i Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu. Ma tu siedzibę również Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. Do największych parków dzielnicy należy Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II a zieleń uzupełniają też ogródki działkowe.

Informacja o lokalizacji

Wilda to dzielnica położona w środkowej części Poznania, ograniczona Wartą, ul. Królowej Jadwigi, terenem ogrodów działkowych i linią kolejową przy której mieści się dworzec Poznań Dębiec i Poznań Główny. Największe arterie dzielnicy to przecinająca ją ul. Hetmańska i biegnąca na południu Autostrada Wolności. W dzielnicy działają 4 szkoły wyższe a także Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. Mieszczą się tu duże tereny zielone, takie jak Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II. W dzielnicy mieszczą się głównie przedwojenne kamienice mieszkalne, a zespół architektoniczno-urbanistyczny dzielnicy został wpisany do krajowego rejestru zabytków.

Działa tu 13 przedszkoli, 9 szkół podstawowych, 2 gimnazja i 2 licea. Znajdują się tu również uczelnie wyższe: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości oraz Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu.

Największy szpital dzielnicy to Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. W odległości ok. 100 m na północ od Wildy działa Szpital Dziecięcy im. B. Krysiewicza i Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Na terenie dzielnicy znaleźć można Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II – oba wymarzone do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Znajduje się tu też Stadion im. Edmunda Szyca, stadion KS Warta a obok niego klub fitness i pływalnię. Działkowicze znajdą tu dwa duże tereny ogródków działkowych.

Największa galeria handlowa w okolicy to Galeria Dębiec. Jej ofertę uzupełnia mieszczący się w odległości ok. 50 m na północ Stary Browar. Z kolei w odległości ok. 100 m na południe znaleźć można centrum handlowe Factory Outlet. W dzielnicy działa też targowisko Dolna Wilda i supermarkety sieci takich jak Lidl czy Netto.

Po drugiej stronie torów kolejowych, które ograniczają Wildę od zachodu, mieści się teren Międzynarodowych Targów Poznańskich a w odległości ok. 50 m. na północ centrum kulturalno-handlowe Stary Browar. Teatr Nowy im. T. Łomnickiego mieści się w odległości ok. 1 km na północ.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Wildzie mogą wybierać z pośród 12 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 324 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Wildzie wahają się od 5 700 do 14 581 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Wildzie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wildy

Osiedle Czarnieckiego - sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe.

,

Osiedle Czarnieckiego - sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe.

Niewiele jest inwestycji, które od samego początku budziły tak duże zainteresowanie. Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, sprzedała wszystkie mieszkania na poznańskim Osiedlu Czarnieckiego. Nowe osiedle w dzielnicy Wilda to ponad 500 mieszkań zrealizowa...

Większy wkład własny? To nie problem!

,

Większy wkład własny? To nie problem!

Od stycznia zakup mieszkania na kredyt będzie możliwy po wpłaceniu zwiększonego, 15-procentowego wkładu własnego. Jednak, jeżeli przyjrzeć się badaniom TNS Polska, zmiany nie będą stanowiły problemu dla Polaków.

Stare dzielnice, nowy charakter

,

Stare dzielnice, nowy charakter

W wielu  dużych miastach, zauważalnym trendem jest kupowanie mieszkań w starych dzielnicach, które przeżywają drugą młodość. Powstaje wiele inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców. Deweloperzy inwestują i kupują wolną ziemię w centrum miasta.

Osiedle Czarnieckiego otrzymało pozwolenie na użytkowanie

,

Osiedle Czarnieckiego otrzymało pozwolenie na użytkowanie

Zakończono pierwszy etap budowy projektu Osiedle Czarnieckiego na poznańskiej dzielnicy Wilda. Budynek otrzymał zgodę na uzytkowanie a cała inwestycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Poznania i okolic. Około 80% lokali zostało sprzedanych jeszcze w fazi...

Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiego

,

Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiego

II i III etap Osiedla Czarnieckiego zostanie zrealizowany w poznańskiej dzielnicy Wilda, w której spółka Unidevelopment S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości. W styczniu 2015 zostaną wprowadzone do sprzedaży kolejne mieszkania w tej inwestycji. Pozwoli to uzu...