Dzielnica Wilda – co warto wiedzieć?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 22.12.2022, Data aktualizacji: 28.03.2023

14 minut czytania

Średnia ocen 2/5 na podstawie 3 głosów

Poznańska dzielnica Wilda
Wilda to jedna z dzielnic Poznania, która cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin z dziećmi. Dlaczego wzrasta tu popyt na mieszkania? Co warto wiedzieć o Wildze? Sprawdź.

Wilda to atrakcyjne miejsce na mapie Poznania, które jest mocno zróżnicowane pod względem zabudowy. Słynie z bogatego zaplecza kulturalno-sportowego, licznych terenów zielonych i dogodnego położenia, które sprzyja planowaniu odpoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Mieszkańcy poznańskiej Wildy są zadowoleni z oferty gastronomicznej i handlowo-usługowej oraz komunikacji z pozostałymi częściami miasta.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego zamieszkuje tu coraz więcej osób
 • czy w dzielnicy można znaleźć ciekawe oferty mieszkaniowe
 • jakie nowe inwestycje są planowane w tej lokalizacji

Dzielnica Wilda – informacje ogólne

Wilda jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Poznaniu. Od 2011 r. wchodzi w skład 42 jednostek pomocniczych zwanych osiedlami. Wilda była dawniej jedną z pięciu fyrtli – administracyjnych dzielnic Poznania. Obecnie to dynamicznie rozwijające się osiedle, które ma wiele do zaoferowania mieszkańcom. Wcześniejszy podział na dzielnice funkcjonuje jednak w statystykach i działalności niektórych urzędów. Z tego powodu w artykule została zachowana poprzednia nomenklatura. Wilda jest podzielona na następujące jednostki pomocnicze. 

 • Świerczewo – osiedle zlokalizowane jest nieopodal południowej granicy Poznania. Na tym obszarze znajdują się zarówno budynki jednorodzinne, jak i wielorodzinne. Z usytuowanych tu zabytków warto wymienić Fort IXa.
 • Wilda – na terenie osiedla nie brakuje szerokich pasów zieleni. Obszar ten charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową. Górna Wilga uchodzi za część bardziej mieszkaniową. Natomiast na Dolnej Wildzie zabudowa jest mieszana. Powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych i znajduje się sporo zakładów przemysłowych. W centralnym puncie mieści się Rynek Wildecki.
 • Zielony Dębiec – osiedle jest doskonale skomunikowane ze ścisłym centrum miasta i najważniejszymi poznańskimi uczelniami. Na jego obszarze znajduje się Lasek Dębiecki. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna i szeregowa.
Ulica Opolska ul. Opolska, Wilda

Położenie dzielnicy na mapie Poznania

Wilda jest położona w południowo-centralnej części miasta. Od północy sąsiaduje z centrum, od południa z Dębcem, od wschodu z Łęgami Dębińskimi, a od zachodu z Łazarzem i Górczynem. Powierzchnia Wildy wynosi ok. 15 km kw., przez co jest zaliczana do najmniejszych dzielnic Poznania.

Planowany rozwój dzielnicy Wilda

Wilda to klimatyczne miejsce na mapie Poznania, które cieszy się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów. Obecnie powstaje tu spora ilość nowocześnie zaprojektowanych osiedli. Wiele z nich znajduje się w samym sercu dzielnicy. W bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnych inwestycji mieści się wszystko, co jest niezbędne do wygodnego życia – sklepy, punkty usługowe, przystanki autobusowe, lokale gastronomiczne.

Wiele inwestycji na Wildzie powstaje w ramach kolejnych edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do końca listopada 2022 r. potrwa zliczanie głosów oddanych przez mieszkańców na projekty, takie jak: stworzenie ogrodu zmysłów przy Szkole Podstawowej nr 25, rewitalizacja skweru Bohdana Jańskiego, organizacja zajęć sportowych w okolicy Warty i pływalni Chwiałka, poprawa bezpieczeństwa rowerzystów na Dolnej Wildzie, utworzenie Dębieckiego Ogrodu Zimowego, rozbudowa placu do ćwiczeń street workout w Parku Jana Pawła II.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Mieszkańcy Wildy mogą odpocząć od zgiełku miasta i korzystać z wielu udogodnień. Dzielnica otoczona jest kompleksami zieleni i znajduje się w dobrym punkcie komunikacyjnym. Rozwinięta infrastruktura, bliskość terenów rekreacyjnych i dworca PKP sprawia, że Wilda to miejsce przyjazne do życia dla osób w każdym wieku. Na terenie Wildy organizowane są rodzinne wydarzenia, koncerty, seanse filmowe „pod chmurką”, spotkania literackie oraz coroczne jarmarki bożonarodzeniowe.

 • Rynek Wildecki – to jedno z największych targowisk w Poznaniu, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Popularny plac targowy znajduje się w reprezentacyjnej części dzielnicy, u zbiegu ulic Przemysłowej i Górna Wilda. Na Rynku Wildeckim odbywają się lokalne jarmarki świąteczne.
 • Lasek Dębiecki – niewielki park miejski usytuowany jest na os. Dębiec. W 2018 roku został zmodernizowany, przez co odzyskał dawny blask. Na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym została wymieniona nawierzchnia alejek, jak również powstał nowy ciąg pieszy. Lasek na Dębcu zyskał też wygodne miejsca do odpoczynku, m.in. ławki z oparciem.
 • Łęgi Dębińskie – zielona płuca Wildy znajdują się w dorzeczu Warty. Miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez mieszkańców. Doskonale nadaje się nie tylko do organizowania aktywnego wypoczynku, ale też imprez plenerowych.
 • Lodowisko Chwiałka – nowoczesny i funkcjonalny obiekt należy do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (POSiR). Usytuowany jest przy ul. Ojca Mariana Żelazka. Na terenie lodowiska znajdują się zmodernizowane bandy oraz boksy dla hokeistów. Oprócz tego mieści się pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja, barek, szatnia oraz wypożyczalnia łyżew.
 • Plaża Wilda Eco Village – plenerowe miejsce usytuowane jest nad Wartą, przy ul. Piastowskiej. Na poznaniaków czeka tu mnóstwo atrakcji. W sezonie wiosenno-letnim organizowane są m.in. rodzinne wydarzenia, warsztaty dla dorosłych i dzieci, potańcówki, przedstawienia, seanse filmowe.
Legi dębinskieŁęgi dębińskie, Wilda

Bezpieczeństwo dzielnicy Wilda

W przeszłości owiana złą sławą Wilda powoli zmienia swoje oblicze. Jak wskazują policyjne statystyki dochodzi tu do znacznie mniejszej liczby wykroczeń i przestępstw niż w ubiegłych latach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Wilda.

Na terenie dzielnicy organizuje się szereg inicjatyw oraz programów, które przyczyniają się do obniżenia liczby niebezpiecznych incydentów po zmroku. Dzięki nim mieszkańcy Wildy czują się bezpieczniej. Obecnie to dzielnica, która charakteryzuje się niskim poziomem przestępczości.

Oferta dla dzieci

Najmłodsi mieszkańcy Wildy nie mogą narzekać na brak rozrywek. Wilda oferuje szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Na terenie dzielnicy organizowane są liczne warsztaty i zajęcia ogólnorozwojowe. Wiele z nich odbywa się w klubach malucha oraz młodzieżowych domach kultury. Rodziny z dziećmi chętnie też korzystają z oferty lodowiska Chwiałka czy krytej pływalni przy ulicy Jana Spychalskiego.

Na obszarze Wildy rozlokowane są liczne place zabaw. Niektóre z nich zostały niedawno zmodernizowane i wyposażone w nowoczesne konstrukcje. Najbardziej atrakcyjne place zabaw usytuowane są w Parku Jana Pawła II. Dysponują oryginalnymi atrakcjami dla najmłodszych, m.in. układem z drabinkami i zjeżdżalnią, okręgiem z huśtawkami czy karuzelą. W bliskim sąsiedztwie znajduje się asfaltowy plac dla rolkarzy oraz znana pizzeria „Mamma Wilda”.

Łęgi Dębińskie Łęgi Dębińskie

Komunikacja w dzielnicy Wilda

Poznańska dzielnica stale rozwija się pod względem komunikacyjnym. Z każdym rokiem poszerza się siatka połączeń komunikacji miejskiej na Wildzie. Dzielnica jest doskonale skomunikowana z pozostałymi rejonami Poznania. Przez obszar Wildy przebiega wiele linii autobusowo-tramwajowych. Mieszkańcy nie mają większych problemów z dotarciem do pracy czy szkoły komunikacją miejską. W godzinach szczytu chętnie korzystają z połączeń tramwajowych.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Mieszkańcy Wildy mogą korzystać z dogodnych połączeń komunikacyjnych. Podróż do centrum miasta autobusem miejskim zajmuje średnio 30-45 min. Czas przejazdu samochodem wynosi ok. 20-25 minut. Nieco więcej czasu trzeba przeznaczyć na dojazd do centrum miasta w godzinach szczytu.

Ulica Opolska ul. Opolska, Pętla Tramwajowa, Wilda

Tramwaje

Przez dzielnicę Wilda przebiega wiele linii tramwajowych. Niektóre tramwaje powróciły na ul. 28 Czerwca 1956 r. po niedawnej przebudowie torowiska. Spośród najważniejszych linii kursujących po Wildzie warto wymienić:

 • 2 – (Dębiec PKM – Poznań Główny – Ogrody);
 • 9 – (Dębiec PKM – Rynek Wildecki – Aleje Marcinkowskiego);
 • 10 – (Dębiec PKM – Rynek Wildecki – Błażeja).

Autobusy

Kluczowymi przystankami autobusowymi na Wildzie są os. Dębina, Dolna Wilda, Droga Dębińska, Rolna. Autobusami można również dotrzeć do stref podmiejskich. Do najważniejszych linii autobusowych na Wildzie można zaliczyć:

 • 168 – (Strzeszyn PKM – Strzeszyńska Lisner – Poznań Główny);
 • 171 – (Os. Dębina – Poznań Główny – Os. Wichrowe Wzgórze);
 • 176 – (Os. Dębina – Dolna Wilda – Garbary PKM);
 • 179 – (Dębiec PKM – Górecka – Kacza);
 • 603 – (Garbary PKM – Droga Dębińska – Os. Dębina/ – Łęczyca/Dworcowa).

Metro

Stolica Wielkopolski nie dysponuje metrem. Mieszkańcy Poznania mogą korzystać z Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Dworce/ zajezdnie

Na Wildzie funkcjonuje stacja kolejowa Poznań Dębiec. Usytuowana jest na linii nr 271 Wrocław Główny - Poznań Główny. Kilka lat temu pasażerowie zyskali bezpieczne dojścia do każdego z peronów oraz dwupoziomowe skrzyżowanie.

Przystanek na poznańskim Dębcu zmienił się nie do poznania w ramach akcji „Gra Kolorów”, czyli pomalowaniu według projektu Pawła Kozłowskiego. Na terenie Wildy znajduje się pętla autobusowa i tramwajowa Dębiec PKM.

Ścieżki rowerowe

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach są zadowoleni z infrastruktury dostępnej na Wildzie. Na obszarze dzielnicy znajduje się wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych. Dużym powodzeniem cieszą zwłaszcza trasy wzdłuż Warty i prowadzące do Kampusu UAM Morasko.

Praktycznie każdego roku powstają tu nowe ścieżki rowerowe. Cykliści mogą też korzystać z odnowionych odcinków dróg dla rowerów na Wildzie, biegnących m.in. po południowej stronie ul. Hetmańskiej czy we wschodniej części Drogi Dębińskiej. Nowe inwestycje są realizowane w ramach zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Korki – gdzie najczęściej występują?

Do ważnych arterii komunikacyjnych zalicza się odcinek wzdłuż ul. 28 Czerwca 1956 r. i Drogi Dębińskiej w kierunku AWF. Kolejki samochodów tworzą się najczęściej przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w godzinach szczytu. Duży ruch i utrudnienia w przejeździe mogą pojawić się na ul. Hetmańskiej, Wierzbięcice, Górna czy Dolna Wilda. Gęsta sieć dróg i modernizacja torowisk umożliwia jednak rozładowywanie korków nawet w godzinach szczytu.

Zabudowa mieszkalna, Wilda, PoznańZabudowa mieszkalna, Wilda, Poznań

Planowane inwestycje drogowe

W grudniu 2022 r. prawdopodobnie rozpoczną się prace budowlane, dzięki którym będzie bezpieczniej na Wildzie. Mowa o dostosowaniu ponad 70 przejść dla pieszych do standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Na zmianach skorzystają głównie mieszkańcy z dysfunkcjami narządu ruchu i wzroku oraz seniorzy.

W ramach nowej inwestycji zostanie wyregulowana wysokość krawężników i wymieniona nawierzchnia chodników. Dodatkowo utworzone zostaną oznaczenia fakturowe w postaci specjalnych płytek z wypustkami. Prace budowlane będą prowadzone m.in. na ul. Pamiątkowej, św. Jerzego, Roboczej oraz Fabrycznej i potrwają do lipca 2023 r.

Edukacja – oferta dzielnicy Wilda  

Oferta edukacyjna w dzielnicy jest bardzo atrakcyjna. Na Wildzie funkcjonują placówki dydaktyczne, które zapewniają wysoki poziom nauczania. W dzielnicy znajduje się spora liczba przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich.

Szczególnym powodzeniem cieszą się placówki prywatne i dwujęzyczne. Dobre miejsce w rankingach ogólnopolskich szkół zajmują licea ogólnokształcące.

Żłobki i przedszkola

Na Wildzie znajduje się ogółem ponad 30 placówek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci. Funkcjonuje tu 12 żłobków, w tym 2 miejskie. Oprócz tego mieści się 28 przedszkoli, z czego 15 to publiczne. Spośród dostępnych na Wildzie placówek edukacyjnych warto wymienić:

 • Żłobek „Miś Uszatek”;
 • Żłobek „Żurawinka”;
 • Przedszkole nr 22;
 • Przedszkole nr 41;
 • Przedszkole nr 42 „Kwiaty Polskie”;
 • Przedszkole nr 43;
 • Przedszkole nr 54 „Tajemniczy Świat”;
 • Przedszkole nr 65 „Wiolinek”;
 • Przedszkole nr 81 Skrzata Borodzieja;
 • Przedszkole nr 87 im. „Jacusia i Agatki”;
 • Przedszkole Specjalne nr 111.

Szkoły podstawowe

Na Wildzie działa 7 państwowych placówek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Funkcjonuje też kilka szkół podstawowych prywatnych. Rodzice nie zgłaszają problemów w zakresie dostępności miejsc. Do ogólnodostępnych placówek na Wildzie zalicza się:

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta;
 • Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Łozowej;
 • Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi;
 • Szkoła Podstawowa nr 42 im. Bolesława Chrobrego;
 • Szkoła Podstawowa nr 79 przy ul. Jesionowej;
 • Szkoła Podstawowa nr 84 im. Tadeusza Kościuszki;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna przy ul. 28 Czerwca 1956 r.
Edukacja - Wilda

Licea i technika

Na terenie Wildy znajdują się cztery szkoły średnie. W dzielnicy funkcjonuje 1 liceum publiczne i 1 niepubliczne. Oprócz tego usytuowane są 2 szkoły techniczne. Wśród dostępnych placówek na Wildzie znajduje się:

 • V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny z Działyńskich Potockiej;
 • Liceum Akademickie Linde przy ul. Różanej;
 • Technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego;
 • Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej.

W bliskim sąsiedztwie dzielnicy znajduje się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 oraz VI LO im. Paderewskiego.

Uczelnie wyższe

Wilda to dzielnica, która jest coraz częściej wybierana jako miejsce do życia przez studentów. Pomimo faktu, że na jej terenie znajduje się niewielka liczba klubów nocnych. Do najpopularniejszych uczelni wyższych na Wildzie można zaliczyć:

 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu (budynek główny AWF);
 • WSHIU Akademia Nauk Stosowanych;
 • Wyższa Szkoła Uni-Terra;
 • Rektorat Politechniki Poznańskiej;
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości;
 • Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

Rekreacja w dzielnicy Wilda

Na obszarze dzielnicy znajduje się spora ilość terenów rekreacyjnych. Usytuowane są także liczne skwery, ogródki działkowe oraz parki. Bliskość natury sprawia, że mieszkańcy Wildy chętnie korzystają z możliwości aktywnego wypoczynku.

Nie brakuje tu siłowni standardowych i plenerowych, klubów fitness, pływalni oraz boisk wielofunkcyjnych. Szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się ośrodek sportowo-rekreacyjny POSiR oraz doskonale zagospodarowana plaża miejska.

Tereny zielone

Atrakcyjnym miejscem na wiosenny lub letni spacer jest Park im. Jana Pawła II, który znajduje się na Łęgach Dębińskich. Na jego obszarze mieści się zbiornik wodny poprawiający lokalny mikroklimat, nowoczesny plac zabaw, boisko do gry w koszykówkę, siłownia plenerowa oraz wiele miejsc piknikowych.

Mieszkańcy Wildy często też odwiedzają Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich, usytuowany po południowej stronie ul. Królowej Jadwigi. Zabytkowy teren zajmuje powierzchnię 4,50 ha i jest zagospodarowany małą architekturą ogrodową. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także Lasek Dębiński, który stanowi pozostałość po lasach lęgowych w dolinie Warty.

Park Bambrów PoznańskichPark Bambrów Poznańskich

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Mieszkańcy Wildy chętnie korzystają z zajęć organizowanych przez placówki, tj.: „Halkownia”, „Fabryka Formy Green Point” czy „Organic Fitness – Poznań Dębiec”. Szczególnym powodzeniem cieszy się również oferta kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Chwiałka”, na terenie którego znajduje się pływalnia kryta i letnia oraz nowoczesne lodowisko.

Oprócz tego usytuowane są boiska do siatkówki plażowej dla grup zorganizowanych. Na mapie dzielnicy wyróżnia się także „APR Arena Dębiec”. W tym miejscu znajduje się boisko ze sztuczną trawą, które jest zadaszone w sezonie jesienno-zimowym halą pneumatyczną.

Gastronomia i kultura – oferta dzielnicy Wilda

Oferta gastronomiczna Wildy przypadnie do gustu koneserom wyszukanych smaków. Restauracje usytuowane na terenie dzielnicy cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich poznaniaków. Można tu dobrze zjeść, zorganizować wspólny wieczór z przyjaciółmi, przyjęcie rodzinne lub spotkanie biznesowe.

Mieszkańcy Wildy nie narzekają również na brak rozrywek i wydarzeń kulturalnych. Chętnie też korzystają z zasobów filii Biblioteki Raczyńskich czy oferty pobliskiego Centrum Kultury – Zamek Cesarski w Poznaniu.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Na szybki lunch warto wpaść do pizzerii „Mamma Wilda”, która cieszy się dobrymi opiniami klientów. Pyszne dania kuchni włoskiej serwuje również „Restauracja Italia” przy ul. Dolna Wilda. Polecanym miejscem z menu opartym na sezonowych i polskich produktach jest „SPOT”. Restauracja proponuje dania kuchni europejskiej odpowiednie dla osób na diecie niskokalorycznej oraz bezglutenowej. Dużym powodzeniem cieszy się także lokal „Nooks” położony przy ul. Poplińskich.

Rozrywka w dzielnicy

Moc atrakcji czeka na mieszkańców podczas kolejnych edycji Lata na Madalinie. Na terenie starej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego otwarta jest każdego roku strefa rekreacyjna (od końca maja do początku września). W ramach Lata w Madalinie odbywają się liczne koncerty, prezentacje artystyczne, turniej kulinarny czy degustacje dań. W 2022 roku w programie był także Teatr Fuzja. Mnóstwo rozrywki oferuje także plaża miejska nad Wartą, która znajduje się na wysokości Łazienek Rzecznych.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Mieszkańcy Wildy mają dostęp do wielu supermarketów oraz osiedlowych sklepików. Mogą zrobić zakupy w najpopularniejszych sieciach handlowych typu Lidl, Kaufland, Stokrotka i wiele innych. Na terenie dzielnicy usytuowane są także duże centra handlowe, takie jak: Galeria Dębiec, Avenida Poznań czy Galeria Green Point. Można tu znaleźć wiele markowych sklepów oraz punktów usługowych.

Lokalne produkty, przysmaki i świeże warzywa mieszkańcy mogą kupić na Rynku Wildeckim. W okolicy świąt przestrzeń ta cieszy się dużą popularnością również wśród turystów.

Zdrowie na Wildzie – oferta dzielnicy

Mieszkańcy oceniają dostęp do służby zdrowia jako dobry. Na Wildzie znajduje się wiele placówek medycznych. Można tu skorzystać z oferty publicznych i prywatnych przychodni oraz szpitala miejskiego. Z tego względu dzielnica jest szczególnie przyjazna seniorom i rodzinom z dziećmi. Na jej terenie usytuowane są również liczne apteki. Przy ul. 28 Czerwca 1958 r. znajdują się placówki, w których można zrobić zakupy całodobowo.

Staw Słoneczny - Wilda Staw Słoneczny, Wilda

Jakość powietrza i wody

Szereg inicjatyw podejmowanych przez władze miasta przyczynia się do coraz skuteczniejszej walki ze smogiem. Na terenie Wildy dochodzi do przekroczenia dopuszczalnych norm jedynie w pojedyncze dni. Jakość powietrza w tym miejscu jest określana jako umiarkowana.

Warto jednak sprawdzać aktualne mapy zanieczyszczeń, na przykład na platformie airly.org. Woda kranowa na Wildzie jest bezpieczna dla zdrowia. Jak przekonuje firma Aquanet nadaje się do picia nawet bez przegotowania.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy Wildy mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na miejscu. Na terenie dzielnicy usytuowane są zarówno przychodnie POZ, jak i specjalistyczne. Spośród najpopularniejszych placówek medycznych warto wymienić:

 • NZOZ. Poradnia Medycyny Rodzinnej;
 • Centrum Medyczne Scanmed Poznań;
 • NZOZ. Wielospecjalistyczne Gabinety Lekarskie;
 • Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „Zdrowa Rodzina”;
 • Centrum Medyczne HCP – Szpital im. św. Jana Pawła II.

Warto wiedzieć o dzielnicy Wilda

Oferta mieszkaniowa w dzielnicy jest bardzo atrakcyjna i dość zróżnicowana. Na Wildzie powstają nieruchomości, które zapewniają dostęp do szeregu udogodnień. Do pozostałych atutów dzielnicy można zaliczyć dobre połączenie z centrum miasta, stale rozwijającą się infrastrukturę miejską, dużo zieleni i obiektów sportowo-rekreacyjnych. Bez wątpienia odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i osoby poszukujące odpoczynku od zgiełku miasta. Z minusów lokalizacji wymienia się najczęściej niewielką liczbę żłobków oraz klubów nocnych.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: