Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Wilda, Zielony Dębiec

Znaleziono 20 ofert w 1 inwestycji
Mapa
 • Red Park etap IV

  Red Park etap IV

  RED Real Estate Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Zielony Dębiec, Wilda, Poznań
  ul. 28 Czerwca 1956 r.
  5 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 36-56 m2
  • Mieszkań: 20
  • Pokoje: 2-3
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Red Park etap III
  Oferta archiwalna

  Red Park etap III

  RED Real Estate Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Zielony Dębiec, Wilda, Poznań
  ul. 28 Czerwca 1956 r.
  5 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Red Park etap II
  Oferta archiwalna

  Red Park etap II

  RED Real Estate Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Zielony Dębiec, Wilda, Poznań
  ul. 28 Czerwca 1956 r. 382
  5 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Poznań - Dąbrowskiego
  Oferta archiwalna

  Poznań - Dąbrowskiego

  ART-BUD sp. z o. o.

  Mieszkanie Wilda, Poznań
  ul. Dąbrowskiego
  0.3 km od Poznania
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Koral - Mieszkania ul. Czeremchowa
  Oferta archiwalna

  Koral - Mieszkania ul. Czeremchowa

  Family House Sp. z o.o.

  Mieszkanie Świerczewo, Wilda, Poznań
  ul. Czeremchowa
  4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Koralik
  Oferta archiwalna

  Koralik

  Family House Sp. z o.o.

  Mieszkanie Świerczewo, Wilda, Poznań
  ul. Czeremchowa
  4 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Zielonego Dębca:

W poszukiwaniu nowych mieszkań w Poznaniu - Zielony Dębiec

 

Osiedle Zielony Dębiec powstało z połączenia osiedli Dębina i Dębiec w wyniku reformy funkcjonalnej jednostek pomocniczych w Poznaniu. Graniczy ze Świerczewem, Górczynem, Wildą i Osiedlem Starołęka-Minikowo-Marlewo. Zajmuje powierzchnię 4,12 km kw., a liczba mieszkańców wynosi 13777. Początki zabudowy mieszkalnej datują się na lata 40-te kiedy wybudowano tutaj osiedle dla pracowników Zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Była to poważna inwestycja, której realizacja trwała 20 lat. W rezultacie powstały pierwsze nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu. W latach 70-tych planowano stworzenie kolejnych dużych osiedli, ale przedsięwzięcie powiodło się jedynie częściowo z powodu braku pieniędzy i materiałów budowlanych. Jego kulminacyjnym punktem było powstanie Dębiny. Obecnie deweloperzy wracają w tę część miasta – potencjalni klienci poszukują mieszkań w Poznaniu na Dębcu zachęceni zielonym otoczeniem i rozwojem infrastruktury niezbędnej w codziennym życiu. Dla osób pracujących w centrum jest to oaza, do której mogą uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć.

 

Lokalizacja nowych mieszkań w Poznaniu na Zielonym Dębcu

Położony nad Wartą Dębiec w ponad połowie zajmują obszary zielone i z tego korzystają deweloperzy wybierając miejsca pod inwestycje. Bliskie sąsiedztwo rzeki i parków stwarza niepowtarzalne możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury, a dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej gwarantuje sprawne poruszanie w obrębie miasta i poza nim. Zmotoryzowani mieszkańcy mają do dyspozycji bezpośredni zjazd na autostradę A2, a poruszający się transportem publicznym – przystanki autobusowe położone w pobliżu osiedli. Nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu powstają głównie w pobliżu punktów ważnych w życiu mieszkańca – aptek, sklepów i punktów usługowych. Na terenie osiedla znajdują się przedszkola i szkoły, a także strefy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Większe zakupy można zrobić w Galerii Dębiec, a zdrową żywność nabyć na Ekorynku. Biznesowe otoczenie zapewnia Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy, oferujący przestrzeń biurową dla firm i pracowników i środowisko rozwoju przedsiębiorczości.

 

Standard mieszkań w Poznaniu na Dębcu

Deweloperzy w Poznaniu dbają o nowoczesny design swoich inwestycji. Architektura budynków współgra z otoczeniem i istniejącą już zabudową, a elewacje utrzymane są w modnej kolorystyce. W zależności od projektu osiedla tworzą wielokondygnacyjne wysokościowce albo niskie, maksymalnie trzypiętrowe bloki. Nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu mają różne metraże – dostępne są małe kawalerki, dwu- i trzypokojowe lokale oraz przestronne apartamenty, w których poczują się wygodnie nawet duże rodziny. Duże okna zapewniają odpowiednie doświetlenie, dzięki czemu pomieszczenia są jasne przez cały rok. Niektóre projekty przewidują przynależne do mieszkań balkony i loggie albo tarasy. Lokale parterowe mają często dostęp do ogródków. Mieszkania w Poznaniu na Dębcu są przestronne i funkcjonalne. Zdarza się także, że deweloperzy oferują możliwość łączenia lokali, przearanżowania ich na etapie budowy albo całościowego wykończenia. W otoczeniu osiedli powstają place zabaw, ścieżki rowerowe lub szlaki do biegania.

 

Inwestycja w nowe mieszkania w Poznaniu na Zielonym Dębcu

Poznań, jak wiele innych dużych miast, jest dobrym miejscem na zakup nieruchomości do celów inwestycyjnych. Mają tu siedzibę firmy zatrudniające setki pracowników, a także liczne szkoły wyższe, publiczne i prywatne. Z tą myślą inwestorzy nabywają mieszkania w Poznaniu na Dębcu. Osiedle to oferuje spokój, bezpieczeństwo, kontakt z naturą, a także dobry dojazd do pracy albo na uczelnię. Zamysł ten podchwycili deweloperzy – w realizowanych inwestycjach coraz częściej pojawiają się mieszkania zaprojektowane z myślą o wynajmie – najczęściej są to ustawne kawalerki albo dla odmiany wielopokojowe lokale, w których może zamieszkać kilku lokatorów. Tylko w 2016 r. aż 90% mieszkań w Poznaniu zostało przeznaczonych na wynajem lub dalszą odsprzedaż, a boom inwestycyjny nadal trwa. W zależności od miasta zysk na wynajmowanym lokalu może być różny, ale w dalszym ciągu jest to jeden z lepszych pomysłów na budowanie dochodu biernego. W każdym razie amatorów nowych mieszkań w Poznaniu na Nowym Dębcu nie brakuje.

 

Mieszkania w Poznaniu nie należą do najtańszych

W ostatnim kwartale 2018 r. w Poznaniu sprzedało się więcej mieszkań niż w przeciągu całego 2017 r. Stało się tak mimo faktu, że ceny lokali podniosły się o 10%. W pierwszym kwartale tego roku na rynku pojawiło się kolejne 2,8 tys. mieszkań, a sprzedaż także jest rekordowa. Większość lokali oferowanych przez deweloperów zamyka się w przedziale ok. 6-7 tys. zł za mkw., ale są też takie które kosztują ok. 10 tys. zł. Średnia cena nowych mieszkań w Poznaniu na Zielonym Dębcu wynosi 6 tys. zł za mkw. – to o 1 tys. zł mniej niż na Starym Mieście, co w połączeniu z pozostałymi atutami Dębca czyni z tego osiedla opcję wartą rozważenia. Mieszkańcy zgłaszają duże zapotrzebowanie na kolejne inwestycje, co wymaga od deweloperów poszukiwania nowych lokalizacji, często z dala od centrum a bliżej terenów rekreacyjnych. Oddawane do użytku mieszkania w Poznaniu na Dębcu powstają najczęściej w ramach kolejnych etapów zrealizowanych już inwestycji.

 

Modernizacja Zielonego Dębca

Zielony Dębiec to cisza, spokój i bezpieczeństwo. To dobra komunikacja, ale także odpoczynek w otoczeniu zieleni. Okazuje się, że są to cechy, które cenią sobie mieszkańcy w różnym wieku – zarówno młode rodziny, jak i emerytowani poznaniacy. Kolejne inwestycje deweloperskie na Dębcu cieszą się ogromną popularnością i przyciągają nabywców, a wokół nich rośnie infrastruktura – przedszkola, żłobki, sklepy, ale także restauracje, kawiarnie i siłownie plenerowe. Rozwija się sieć połączeń autobusowych i ścieżek rowerowych. Jedną z planowanych inwestycji miejskich jest budowa węzła Dębiec, który ma stanowić miejsce przesiadkowe dla pasażerów komunikacji miejskiej i kolei. Przebudowa czeka także niektóre ulice – będą one poszerzone i wyposażone w nowe chodniki. Powstanie przy nich więcej miejsc parkingowych.

Władze osiedla mocno stawiają na zieleń i rozwój stref rekreacyjnych. Rozbudowa czeka Zieleniec Dębiec i Lasek Dębiecki - powstaną nowe alejki, ławki i place zabaw. Stworzenie przestrzeni sportowej pozwoli wszystkim mieszkańcom spędzić czas aktywnie i podnieść walory osiedla, jako miejsca w którym warto mieszkać. Prace renowacyjne przeprowadzone także zostaną w zabytkowym forcie IXa Witzleben – jednym z elementów Twierdzy Poznań i jedynym zachowanym forcie starego typu, w którym teraz odbywają się turnieje paintballa.

Zielony Dębiec zdecydowanie przeżywa rozkwit infrastrukturalny i społeczny. Na osiedlu prężnie rozwija się inicjatywa lokalna. W 2018 r. mieszkańcy utworzyli Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki w ramach którego realizowano cykl animacji dla dzieci i dorosłych. Ponadto na Dębcu organizowane są przedstawienia teatralne, warsztaty prozdrowotne, mecze, festyny i imprezy sezonowe, takie jak Lato na Dębcu, czy Kindernalia

Informacje o Zielonym Dębcu

Na Zielonym Dębcu dostępnych jest 20 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy na Zielonym Dębcu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 36 do 56 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (11 mieszkań).
 • 3-pokojowe (9 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Zielonym Dębcu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: