Osiedle Hermes

Mieszkania na sprzedaż ul. Starołęcka, oferowane bezpośrednio przez Osiedle Hermes

Poznań, Nowe Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, ul. Starołęcka 36/40
Ceny od: 8 480 zł/m2
Osiedle Hermes

5 zdjęć

Osiedle Hermes
Osiedle Hermes
Osiedle Hermes
Osiedle Hermes

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Osiedle Hermes dostępnych jest 27 ofert

 • Lista
 • Rzuty

Promocje

 • Przecena

  W ostatnim czasie obniżono ceny niektórych ofert

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • teren ogrodzony
 • usługi concierge
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Opis Inwestycji

Osiedle Hermes logo

„Historia płynąca z nurtem Warty”

Osiedle Hermes to kameralny kompleks położony w zielonym zaciszu Warty, z bezpośrednim dojściem do rzeki. Doskonała lokalizacja łączy w sobie spokój i harmonię otaczającej przyrody oraz optymalną bliskość centrum miasta. 42 przestronne i ustawne mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe z ogródkami lub balkonami zostały zaprojektowane dla tych, którzy cenią sobie nie tylko miejski styl życia, ale także otoczenie natury oraz spokój i przytulność.

Osiedle Hermes to miejsce stworzone po to, by jego mieszkańcy mogli cieszyć się energią miasta, korzystać z nieocenionych atutów nabrzeża Warty i czuć się bezpiecznie.

Pierwszy etap Osiedla Hermes stanowi wysoki na 7 kondygnacji budynek, o charakterystycznym kształcie foremnego sześcianu, wykończony elewacyjną płytką klinkierową w ciemnym, antracytowym kolorze oraz uzupełniony o nawiązujące do jego kubatury balkony z balustradami ze szkła i ocynkowanej stali.

W budynku znajdą się łącznie 42 przestronne i funkcjonalne mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe – w większości z możliwością wydzielenia zamkniętej kuchni z oknem, miejsca podziemne w hali garażowej oraz parking naziemny, komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania, a dla wygody przyszłych mieszkańców także obszerne pomieszczenie dla rowerów i wózków.

Powstające nad brzegiem rzeki Osiedle Hermes zawdzięcza swoją unikatową architekturę doświadczonemu absolwentowi Politechniki Poznańskiej, założycielowi pracowni projektowej Habitat, architektowi - Panu Piotrowi Napierale i współpracującemu z nim zespołowi inżynierów. Projekt stanowi swojego rodzaju manifest zmieniającego się oblicza dzielnicy i jest skierowany do odbiorców szukających indywidualności, a jednocześnie ceniących sobie komfort.

• Przestronne i funkcjonalne mieszkania

• balkony lub ogródki komórka lokatorska dla każdego mieszkania

• rowerownia i wózkarnia

• możliwość wydzielenia kuchni

• druga linia zabudowy

Inwestycja Osiedle Hermes znajduje się na Starołęce-Minikowie-Marlewie, ul. Starołęcka 36/40 (3.9 km od centrum Poznania), jest realizowana przez Osiedle Hermes.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 42 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Hermes w sprzedaży jest 27 nowych mieszkań o powierzchni od 34 do 84 metrów kwadratowych, w cenie od 8 480 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

 • 2-pokojowe o powierzchni od 47 do 58 m2 (6 mieszkań)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 34 do 72 m2 (14 mieszkań)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 48 do 84 m2 (7 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców Osiedle Hermes przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się 42 komórki lokatorskie Od 2 do 5 m2, cena 5000 zł/m2, komórka przynależna do każdego mieszkania.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2023 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 42 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada (42): Od 2 do 5 m2, cena 5000 zł/m2, komórka przynależna do każdego mieszkania
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne: garaże w bryle budynku (ilość: 35 - 35000 zł/miejsce), miejsca zewnętrzne (ilość: 15 - 15000 zł/miejsce). Zakup miejsca postojowego jest obowiązkowy..
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 27 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 34 do 84 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 8 480 do 13 230 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Osiedle Hermes znajduje się 6 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja stanowiąca pierwszy etap Osiedla Hermes powstanie przy ulicy Starołęckiej 36/40 i tym samym znajdzie się w drugiej linii zabudowy, przy zadrzewionej, nadrzecznej polanie nad brzegiem Warty. Od zgiełku ulicy osłoniona będzie budynkiem przy Starołęckiej 38, który zbudowany zostanie w drugim etapie. Nasza inwestycja od strony północnej sąsiaduje z eleganckim osiedlem Warta Widok, a od strony południowej z niskimi budynkami warszawskiego instytutu, za którym znajdują się nowoczesne apartamenty Warta Residence. Z okien większości mieszkań Osiedla Hermes rozpościerać się będzie widok na rzekę, rozległy, południowy klin zieleni i panoramę Poznania. Położenie osiedla w sąsiedztwie którego, we współpracy z miastem Poznań i osiedlem Warta Widok, projektowany jest również nadwarciański park, zagwarantuje niemal nieograniczony kontakt z naturą. Lokalizacja Osiedla Hermes zapewnia dogodny dostęp do: • uczelni poznańskich takich jak Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny lub Uniwersytet im. Adama Mickiewicza • terenów spacerowych i rekreacyjnych: Wartostrady, Parku Rekreacji Starołęka Mała, południowego klina zieleni przez kładkę Mostu Dębińskiego • przydatnych na co dzień obiektów handlowych i usługowych, m.in. supermarketów, apteki, przychodni • ważnych tras komunikacyjnych oraz przystanków tramwajowych i autobusowych, stacji kolejowej Poznań Starołęka

Nowe Miasto to najstarsza część Poznania, którą ze wschodu na zachód przecina linia kolejowa a z północy na południe ul. Bolesława Krzywoustego. Dzielnica ma powierzchnię ponad 100 km kw na której mieszka 136 tys. mieszkańców. Dzielnicę przecinają na południu i północy drogi krajowe i europejskie E30, S11 i 92 a w odległości 7 km znajduje się Port Lotniczy Poznań-Ławica. Najbardziej atrakcyjnym pod względem przyrodniczym punktem dzielnicy jest Jezioro Maltańskie z ogrodem zoologicznym i Parkiem Tysiąclecia. Od wschodu dzielnicę pokrywają lasy miejskie. W odległości 1 km od granic dzielnicy znaleźć można Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską czy Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych. W samej dzielnicy i w promieniu 500 metrów znajdują się szpitale Szpital-Przychodnia Celsus, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, ZOZ Poznań-Nowe Miasto, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny czy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej.

Komunikacja

Nowe Miasto to dzielnica doskonale skomunikowana z resztą miasta poprzez sieć komunikacji miejskiej. Poza tym dzielnicę przecina linia kolejowa a dworzec Poznań Główny znajduje się w odległości ok. 1,5 km na zachód. Przez Nowe Miasto przebiegają ważne drogi krajowe EE30, S11 i 92. Lotnisko znajduje się w odległości 7 km na zachód.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Hermes?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Hermes mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 570 metrów od inwestycji Osiedle Hermes znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Poznań Starołęka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Hermes znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Hermes znajduje się 1 placówka edukacyjna. Najbliżej położone to: Publiczne Przedszkole Parostatek w odległości 270 m.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Hermes w odległości 50 m znajduje się Centrum sportowe.

Data publikacji: 02.11.2021
Data aktualizacji: 01.08.2022
Osiedle Hermes logoStrona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

Plac Andersa 7, 61-894 Poznań Biurowiec Andersia Business Centre, wejście A

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 17:00
 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 09:00 - 17:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: