Dolna Górna Wilda

Mieszkania na sprzedaż ul. Górna Wilda, oferowane bezpośrednio przez

OKRE Development Sp. z o.o.

Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Górna Wilda

Dolna Górna Wilda

6 zdjęć

Dolna Górna Wilda
Dolna Górna Wilda
Dolna Górna Wilda
Dolna Górna Wilda

Termin oddania

1 kw. 2026

Powierzchnie

33 - 113/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

5 - 7

Budynki

3

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Poznań Główny - 970 m

Przystanek Tramwajowy - 120 m

Przystanek Autobusowy - 290 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

22 placówki medyczne, 40 placówek edukacyjnych, 170 kawiarni i restauracji, 85 sklepów, 71 obiektów sportowych, 28 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 5 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2023 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2026 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 93 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 250 do 290 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

loggia, taras, balkon

Komórki lokatorskie:

posiada: 63 szt w budynku A i 15 w hali plus 4 zależne z miejscami postojowymi

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępne są 93 mieszkania

Powierzchnie mieszkań:

od 33 do 113 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Dolna Górna Wilda to kameralne założenie znajdujące się przy granicy poznańskiej Wildy i ścisłego centrum miasta, które uzupełnia ważną lukę w urbanistycznej tkance historycznej dzielnicy. Trzy rozdzielone zielonymi dziedzińcami współczesne kamienice łączą ze sobą dwa charakterystyczne wildeckie światy – śródmiejski, XIX wieczny urbanistyczny klimat Górnej Wildy z pełnym powietrza, rekreacyjnym i nieco modernistycznym charakterem Dolnej Wildy na wysokości dawnego Stadionu Szyca i przyszłego Parku Wilda.

Projekt architektoniczny inwestor – belgijska firma OKRE Development – powierzył po raz kolejny pracowni Ultra Architetcs, wraz z którą w ubiegłym roku odebrał Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego i wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania w konkursie im. Jana Baptysty Quadro za kamienicę Rynek Wildecki 3. W najnowszym projekcie architekci sięgnęli po zróżnicowane, choć bardzo powściągliwe środki wyrazu – otwierająca się na Górną Wildę elewacja narożnej kamienicy jest współczesną trawestacją historycznych fasad, podczas gdy minimalistyczny, na wskroś nowoczesny front budynku zlokalizowanego od strony Dolnej Wildy harmonizuje z zielonym pejzażem rozciągającym się po drugiej stronie ulicy. Środkowa, otoczona ogrodem część założenia należy równocześnie do tych dwóch przenikających się światów.

Budynki łączy formalny minimalizm – wysokie okna typu porte-fenêtre, transparentne szklane balustrady i złamana biel wszystkich elewacji uwypuklają szlachetność naturalnych detali. Posadzki z szarego granitu kontrastują tu z białą drewnianą stolarką okienną. Panele ścienne i portale wejściowe do mieszkań zaprojektowane zostały z naturalnej dębowej sklejki. Efektowne kompozycje w lobby i oznaczenia mieszkań projektu Oskara Zięty wykonane zostaną z charakterystycznego dla tego uznanego designera polerowanej stali przetworzonej w technologii FiDU.

Kontrastowym tłem dla układu brył jest patchworkowo zaprojektowana zieleń dziedzińców, na których projektanci zestawili różnorodne rodzaje roślin – traw, kwiatów i kwitnących krzewów. Nieregularna bioróżnorodna szachownica będzie intrygować zarówno widokiem z góry, jak i z poziomu człowieka. W wysokich betonowych donicach i na skarpie zostaną posadzone ozdobne drzewa wielopniowe. W najwyższym punkcie założenia, od strony Górnej Wildy zaplanowano lokalizację miejskiej rzeźby Zięty, która będzie widoczna dla przechodniów ulicy.

Trzy budynki mieszczą łącznie zaledwie 93 mieszkania o bardzo zróżnicowanej strukturze –

od 33 metrowych studio do ponad 110 metrowych śródmiejskich apartamentów z efektownymi tarasami. Znaczną część projektu zajmują wygodne 3- i 4-pokojowe mieszkania rodzinne. Pod całością założenia znajdzie się hala garażowa.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na jesień 2023 r.

Inwestycja Dolna Górna Wilda znajduje się na Wildzie, ul. Górna Wilda (1 km od centrum Poznania), jest realizowana przez OKRE Development Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2026 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 93 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Dolna Górna Wilda w sprzedaży są 93 nowe mieszkania o powierzchni od 33 do 113 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców OKRE Development Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie 63 szt w budynku A i 15 w hali plus 4 zależne z miejscami postojowymi.

Lokalizacja inwestycji

Wilda to poznańska dzielnica ograniczona od wschodu rzeką Wartą, od północy ul. Królowej Jadwigi, od zachodu linią kolejową a od południa granicą ogrodów działkowych. Dzielnicę przecina z zachodu na wschód ul. Hetmańska a z północy na południe droga wojewódzka nr 430, krzyżująca się na południu z Autostradą Wolności. Na powierzchni 7 km kw żyje tu ok.6,8 tys. osób. Na zabudowę Wildy składają się w większości stare, poprzemysłowe kamienice, z których wiele wpisanych jest na listę zabytków. Po Wildzie kursuje 6 linii tramwajowych i 12 autobusowych. Na terenie dzielnicy działają liczne przedszkola, szkoły i szkoły wyższe, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości i Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu. Ma tu siedzibę również Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. Do największych parków dzielnicy należy Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II a zieleń uzupełniają też ogródki działkowe.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda?

Przy północnej granicy dzielnicy działa główna stacja kolejowa poznania Poznań Główny, poza tym na terenie dzielnicy znajduje się stacja Poznań Dębiec. Główne drogi dzielnicy to ul. Hetmańska i Autostrada Wolności, umożliwiająca dojazd do zachodnich granic kraju. Na terenie dzielnicy kursuje 6 tramwajów, 10 autobusów dziennych i 2 nocne.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Dolna Górna Wilda mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 970 metrów od inwestycji Dolna Górna Wilda znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Poznań Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Dolna Górna Wilda znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda znajduje się 40 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół nr 5 im. Bolesława Chrobrego w odległości 80 m, szkoła w odległości 100 m, Przedszkole nr 115 w odległości 130 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Dolna Górna Wilda jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Credus Clinic w odległości 80 m, Medicover w odległości 330 m, Lux Med w odległości 400 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Dolna Górna Wilda składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 30 m znajduje się Żabka, w odległości 40 m znajduje się Netto, w odległości 60 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda w odległości 80 m znajduje się boisko / kort, w odległości 110 m znajduje się boisko / kort, w odległości 190 m znajduje się FitSwim.

Data publikacji: 01.08.2023
Data aktualizacji: 20.11.2023
OKRE Development Sp. z o.o. logo

OKRE Development Sp. z o.o.

Adres biura sprzedaży:

ul. Paderewskiego 7 61-770 Poznań

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: