Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Wilda

Znaleziono 96 ofert w 4 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 10 299 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Hermes
  od: 8 480 zł/m2
  Pod wynajem

  Osiedle Hermes

  Osiedle Hermes

  Mieszkanie Starołęka-Minikowo-Marlewo, Nowe Miasto, Poznań
  ul. Starołęcka 36/40
  3.9 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 47-89 m2
  • Mieszkań: 30
  • Pokoje: 2-4
 • Widok Warta

  Widok Warta

  Widok Warta

  Mieszkanie Starołęka-Minikowo-Marlewo, Nowe Miasto, Poznań
  ul. Starołęcka 34
  3.9 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 31-72 m2
  • Mieszkań: 13
  • Pokoje: 1-4
 • Apartamenty na Łazarzu
  od: 8 100 zł/m2
  Pod wynajem

  Apartamenty na Łazarzu

  Apartamenty na Łazarzu Sp. z o.o.

  Mieszkanie Łazarz, Grunwald, Poznań
  ul. Kanałowa 11
  1.7 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 25-70 m2
  • Mieszkań: 19
  • Pokoje: 1-4
 • Wilda Corner
  od: 9 200 zł/m2
  Pod wynajem

  Wilda Corner

  Grupa Inwest

  Mieszkanie Osiedle Wilda, Wilda, Poznań
  ul. Czarnieckiego 3
  1.5 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 34-87 m2
  • Mieszkań: 31
  • Pokoje: 1-4
 • Polecane nieruchomości
  Zobacz 3 dostępne mieszkania i domy
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Wildy:

Wilda jest obecnie jedną z części Poznania. Stanowi fragment zarówno jednostki administracyjnej Osiedle Wilda, jak i historyczne obszary wsi o tej samej nazwie, która została przyłączona do miasta w 1900 roku. Jej bogata historia i atrakcyjna lokalizacja sprawiły, że obrosła wieloma mitami i legendami. Mowa tu zwłaszcza o słynnym Poznańskim Czerwcu, który zapoczątkował bunt przeciw władzy komunistycznej, a którego głównymi uczestnikami byli robotnicy Zakładu im. Stalina, później przekształconego w Zakłady im. Hipolita Cegielskiego. Jak dziś wygląda Wilda? To obszar dość mocno zróżnicowany, stąd przez wielu dzielony na Górną oraz Dolną Wildę. Pierwsza część jest bardziej mieszkaniowa, jednolita, a jej układ urbanistyczny dobrze zaprojektowany wokół dwóch głównych ulic. Drugą część natomiast stanowi przede wszystkim bardzo mieszana zabudowa wraz z wieloma zakładami przemysłowymi. I tu, i tu buduje się nowe mieszkania na Wildzie. W 2011 roku utworzono pomocniczą jednostkę administracyjną Osiedla Wilda, do której oprócz historycznych terenów Wildy włączono także Świerczewo i część Dębca. Mimo to, w mentalności mieszkańców nazwa ta będzie zawsze odnosiła się do terenów wzdłuż ulic 28 czerwca 1956 r., Dolnej Wildy i Górnej Wildy. Dębiec jest już zupełnie innym regionem.

Mieszkania w Poznaniu na Wildzie

Architektura tego rejonu stolicy Wielkopolski jest dość jednolita przy głównych arteriach drogowych i mieszana na uliczkach bocznych. Starsze budynki powstawały w stylu klasycystycznym urozmaicone o elementy z Bliskiego Wschodu, jak np. wykusze, czy modne wtedy boniowanie elewacji. Jednolitość zabudowy przez długi czas udało się utrzymać na tym samym poziomie, z czasem pojawiły się jednak osiedla robotnicze, a wraz z nimi nowe koncepcje dużych domów wielo- i jednorodzinnych. Obecnie powstają również nowocześnie zaprojektowane mieszkania. W Poznaniu na Wildzie widać zwłaszcza wiele starszych budynków z czerwonej cegły - niektóre nowe inwestycje zachowują ten koloryt, jednak większość stawia na beże i biele, znacznie wyróżniając się spośród krajobrazu. Powstające obecnie pojedyncze budynki mieszkalne mają wiele zalet, które są wręcz niezbędne na Wildzie w Poznaniu. Mieszkania są bardziej przestronne i ciche, a do tego można dokupić miejsca parkingowe. Z parkowaniem w tak gęstej zabudowie może być problem, dlatego wielu deweloperów decyduje się umieścić w swojej ofercie miejsca w garażach podziemnych.

Cena mieszkania na sprzedaż: Poznań Wilda

W tej części miasta koszty zakupu nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od standardu, dokładnej lokalizacji, udogodnień. Średnia cena mieszkania w Poznaniu na Wildzie wynosi 5 700 zł/m kw. Jednak jest to tylko orientacyjna kwota, ponieważ można się spotkać zarówno z cenami znacznie wyższymi, nawet ok. 7 000 zł/ m kw., jak i niższymi, np. 5 300 zł/m kw. Niemniej rzadko kiedy w ofercie deweloperów pojawiają się mieszkania w Poznaniu na Wildzie, w cenie niższej niż 5 000 zł/m kw. Zważywszy na to, że wartość nieruchomości stale rośnie, nie można się też spodziewać, że cena spadnie. W porównaniu do innych części miasta, koszty zakupu nieruchomości są tu dość atrakcyjne. Średnia cena lokali w stolicy Wielkopolski wynosi ok. 6 200 zł/m kw.; oczywiście im popularniejsza dzielnica, tym drożej. Wilda znajduje się blisko centrum, posiada również dobrze zorganizowaną infrastrukturę miejską. Dlatego koszty zakupu nieruchomości w tym rejonie mogą wydawać się stosunkowo niskie na tle innych dzielnic.

Czy warto zainwestować w mieszkania do wynajęcia, w Poznaniu na Wildzie?

Wilda jest atrakcyjną dzielnicą. Dużo się tu dzieje pod kątem kulturalno-sportowym, a ponadto mają tu siedziby uczelnie i przedsiębiorstwa. Bliskość do centrum również nie jest bez znaczenia. Z powyższych względów można się pokusić o sprawdzenie opłacalności inwestycji w mieszkania do wynajęcia. W Poznaniu na Wildzie jest jeszcze stosunkowo tanio, w przeciwieństwie do innych dzielnic znajdujących się blisko Starego Rynku. To zachęca wielu studentów, pracowników i rodzin do poszukiwania lokalu właśnie tutaj. Wielu z nich woli wynająć M w nowym budownictwie, z miejscem parkingowym i innymi udogodnieniami. Ceny nowego mieszkania do wynajęcia w Poznaniu na Wildzie wahają się od ok. 1 400 do nawet 2 300 zł za miesiąc, za kawalerkę. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę są oczywiście standard, np. luksusowe wyposażenie, oraz lokalizacja, np. w otoczeniu zieleni. Istotna jest bliskość infrastruktury miejskiej. Dwupokojowy lokal można znaleźć w podobnych cenach: od ok. 1 500 do 2 800 zł za miesiąc. Co istotne, czynsze w Poznaniu nie są tak wysokie, można zatem zyskać niemały stały miesięczny przychód z wynajmu.

Komunikacja

Ten rejon jest świetnie skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Przebiegają tu dwie drogi wojewódzkie: nr 196 i nr 430. Ponadto głównymi drogami dzielnicy są te o dużym znaczeniu dla całego miasta. Należą do nich: Dolna Wilda, Górna Wilda, Droga Dębińska, 18 czerwca 1958 r., Wierzbięcice. Gęsta sieć dróg ułatwia przemieszczanie się po Wildzie, a także rozładowywanie korków w czasie godzin szczytu. Ponadto w większości są to drogi dobrze zachowane i regularnie remontowane. Osoby szukające mieszkania na sprzedaż, na Wildzie w Poznaniu nie mają o co się martwić również w kwestii komunikacji miejskiej. Odpowiedzialny za nią jest Zakład Komunikacji Miejskiej. W tej części Poznania obsługuje on 5 linii tramwajowych oraz 11 linii autobusowych miejskich, w tym 4 dzienne i 7 nocnych. Ponadto funkcjonują również dwie linie autobusowe podmiejskie do Lubonia i Chludowa. Warto zwrócić uwagę na system biletowy obowiązujący na terenie całego miasta. Każdy mieszkaniec powinien mieć Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną, którą odbija po wejściu i przed wyjściem z autobusu lub tramwaju. Na terenie Wildy znajduje się również dworzec kolejowy PKP obsługujący linie krajowe i regionalne. Istotnym i zyskującym coraz większe znaczenie środkiem transportu jest również rower. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają dotrzeć do celu, unikając korków.

Dlaczego warto zamieszkać na Wildzie?

Wilda jest bardzo klimatycznym miejscem ze swoją historią. Znaczący jej rozwój nastąpił w drugiej połowie XX wieku, choć obecnie odzyskuje swój dawny blask. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze miejskiej oraz atrakcyjnym cenom nieruchomości przyciąga studentów, rodziny, pracujących. Centrum stanowi tu Rynek Wildecki, przy którym znajduje się jedno z największych targowisk w Poznaniu. Niedaleko funkcjonują Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego oraz poszczególne wydziały wraz z rektoratem Politechniki Poznańskiej. Wilda zachwyca mieszkańców ilością zieleni: Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich, Park im. Jana Pawła II, duża ilość ogródków działkowych. Ponadto w dzielnicy otwarte dla mieszkańców są liczne obiekty sportowo-rekreacyjne: stadion im. Edmunda Szyca, korty tenisowe, lodowisko “Chwiałka”, pływalnia. Aktywnie działa tu Klub Sportowy Warta. Z obiektów kulturalnych warto wymienić filie Biblioteki Raczyńskich. Organizowane są tu liczne spotkania literackie i warsztaty dla dzieci. Wilda jest przyjemną dzielnicą do mieszkania, na której zobaczyć można wiele zabytków, ciekawych architektonicznie budynków i słynne Zakłady im. Hipolita Cegielskiego.

Informacje o Wildzie

Na Wildzie dostępnych jest 100 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 5 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Wildzie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 89 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (12 mieszkań).
 • 2-pokojowe (28 mieszkań).
 • 3-pokojowe (33 mieszkania).
 • 4-pokojowe (23 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Wildzie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 116 do 133 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Wildzie kosztuje 266 595 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 853 825 zł.

W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: