Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda
541 ofert w 6 inwestycjach
Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 13 874 zł/m²
Sortuj
- Widok Warta to wyjątkowy projekt mieszkaniowy realizowany przy linii brzegowej Warty i sercu dzielnicy Starołęka w Poznaniu. Osiedle składa się z 4 budynków zlokalizowanych w drugiej linii zabudowy ul. Starołęckiej. I Etap inwestycji został oddany do odbioru w 2022 roku. Obecnie powstają 2 budynki mieszkalne inspirowane prostą formą modernistyczną. Kolorystyka elewacji to gra bieli i grafitu,
3 kwartał 2025
Poznań, Nowe Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, ul. Starołęcka 34
1-4 pokoje, Metraż 29-84 m2
- Vilda Arte to kameralny budynek o wysokim standardzie, zlokalizowany przy ul. Niedziałkowskiej 11 w prestiżowej części Poznania, która graniczy ze Starym Miastem. W budynku powstanie 58 mieszkań o metrażach od 29 do 133 mkw. i rozkładach od 1 do 5 pokoi. Na uwagę zasługują tarasy, które będą przynależały do mieszkań na ostatniej kondygnacji. Na parterze budynku znajdą się lokale usługowe. W
1 kwartał 2026
Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 11
1-5 pokoi, Metraż 28-133 m2
- Kolejova 1 to niepowtarzalna inwestycja, powstająca w samym sercu Poznania. Inwestycja łączy w sobie nowoczesność, zachowując przy tym niezwykłe odwołania do bogatej historii tego miejsca i zachowując unikatowy klimat Łazarza. Jest to niepowtarzalna inwestycja, która obejmuje także renowację wyjątkowych elementów architektonicznych tej lokalizacji. Zapoznaj się z historią i możliwościami jakie
4 kwartał 2026
Poznań, Grunwald, Łazarz, ul. Kolejowa 1
1-4 pokoje, Metraż 27-100 m2
- Dolna Górna Wilda to kameralne założenie znajdujące się przy granicy poznańskiej Wildy i ścisłego centrum miasta, które uzupełnia ważną lukę w urbanistycznej tkance historycznej dzielnicy. Trzy rozdzielone zielonymi dziedzińcami współczesne kamienice łączą ze sobą dwa charakterystyczne wildeckie światy – śródmiejski, XIX wieczny urbanistyczny klimat Górnej Wildy z pełnym powietrza, rekreacyjnym i
1 kwartał 2026
Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Górna Wilda
1-4 pokoje, Metraż 35-112 m2
gotowe
Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Gothilfa Bergera
2-4 pokoje, Metraż 48-98 m2
- Na inwestycję 28 Czerwca 1956 r. składać się będą cztery budynki mieszkalne. Z zewnątrz utrzymane w ciepłych kolorach i czerpiące z aktualnych trendów architektonicznych, by ładnie wpisywać się w zieloną i cechującą się stosunkowo niskim budownictwem okolicę. Do realizacji tej inwestycji zostaną użyte materiały o wysokiej jakości tak, by nie tylko mieszkania, ale także teren wspólny, mogły służyć
28 czerwca 1956 r.
od 11 000 zł/m²gotowe
Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. 28 Czerwca 1956 r. 346
1-4 pokoje, Metraż 28-117 m2
Wilda
Chcesz być na bieżąco z ofertami w tej lokalizacji?
Zapisz się na powiadomienia i otrzymuj ofetry zgodne z Twoimi preferencjami
Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Wilda
Wiadomości na temat Wildy:
Wilda jest obecnie jedną z części Poznania. Stanowi fragment zarówno jednostki administracyjnej Osiedle Wilda, jak i historyczne obszary wsi o tej samej nazwie, która została przyłączona do miasta w 1900 roku. Jak dziś wygląda Wilda? To obszar dość mocno zróżnicowany, stąd przez wielu dzielony na Górną oraz Dolną Wildę. Pierwsza część jest bardziej mieszkaniowa, jednolita, a jej układ urbanistyczny dobrze zaprojektowany wokół dwóch głównych ulic. Drugą część natomiast stanowi przede wszystkim bardzo mieszana zabudowa wraz z wieloma zakładami przemysłowymi. I tu, i tu buduje się nowe mieszkania. Na Wildzie w 2011 roku utworzono pomocniczą jednostkę administracyjną Osiedla Wilda, do której oprócz historycznych terenów Wildy włączono także Świerczewo i część Dębca. Mimo to, w mentalności mieszkańców nazwa ta będzie zawsze odnosiła się do terenów wzdłuż ulic 28 czerwca 1956 r., Dolnej Wildy i Górnej Wildy. Dębiec jest już zupełnie innym regionem.
Mieszkania w Poznaniu na Wildzie
Architektura tego rejonu stolicy Wielkopolski jest dość jednolita przy głównych arteriach drogowych i mieszana na uliczkach bocznych. Starsze budynki powstawały w stylu klasycystycznym urozmaicone o elementy z Bliskiego Wschodu, jak np. wykusze, czy modne wtedy boniowanie elewacji. Jednolitość zabudowy przez długi czas udało się utrzymać na tym samym poziomie, z czasem pojawiły się jednak osiedla robotnicze, a wraz z nimi nowe koncepcje dużych domów wielo- i jednorodzinnych. Obecnie powstają również nowocześnie zaprojektowane mieszkania. W Poznaniu na Wildzie widać zwłaszcza wiele starszych budynków z czerwonej cegły - niektóre nowe inwestycje zachowują ten koloryt, jednak większość stawia na beże i biele, znacznie wyróżniając się spośród krajobrazu. Powstające obecnie pojedyncze budynki mieszkalne mają wiele zalet, które są wręcz niezbędne na Wildzie. Mieszkania są bardziej przestronne i ciche, a do tego można dokupić miejsca parkingowe. Z parkowaniem w tak gęstej zabudowie może być problem, dlatego wielu deweloperów decyduje się umieścić w swojej ofercie garaże podziemne.
Cena mieszkania na sprzedaż: Poznań Wilda
W tej części miasta koszty zakupu nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od standardu, dokładnej lokalizacji, udogodnień. Zważywszy na to, że wartość nieruchomości stale rośnie, nie można się też spodziewać, że cena spadnie. W porównaniu do innych części miasta, koszty zakupu nieruchomości są tu dość atrakcyjne. Wilda znajduje się blisko centrum, posiada również dobrze zorganizowaną infrastrukturę miejską. Dlatego koszty zakupu mieszkania w tym rejonie mogą wydawać się stosunkowo niskie na tle innych dzielnic.
Czy warto zainwestować w mieszkania do wynajęcia, w Poznaniu na Wildzie?
Wilda jest atrakcyjną dzielnicą. Dużo się tu dzieje pod kątem kulturalno-sportowym, a ponadto mają tu siedziby uczelnie i przedsiębiorstwa. Bliskość do centrum również nie jest bez znaczenia. Z powyższych względów można się pokusić o sprawdzenie opłacalności inwestycji w mieszkania do wynajęcia. Wilda jest jeszcze stosunkowo tanio, w przeciwieństwie do innych dzielnic znajdujących się blisko Starego Rynku. To zachęca wielu studentów, pracowników i rodzin do poszukiwania lokalu właśnie tutaj. Wielu z nich woli wynająć M w nowym budownictwie, z miejscem parkingowym i innymi udogodnieniami. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę są oczywiście standard, np. luksusowe wyposażenie oraz lokalizacja, np. w otoczeniu zieleni. Istotna jest także bliskość infrastruktury miejskiej.
Komunikacja
Ten rejon jest świetnie skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Przebiegają tu dwie drogi wojewódzkie, Ponadto głównymi drogami dzielnicy są te o dużym znaczeniu dla całego miasta. Należą do nich: Dolna Wilda, Górna Wilda, Droga Dębińska, 18 czerwca 1958 r., Wierzbięcice. Gęsta sieć dróg ułatwia przemieszczanie się po Wildzie, a także rozładowywanie korków w czasie godzin szczytu. Ponadto w większości są to drogi dobrze zachowane i regularnie remontowane.
Osoby szukające mieszkania na sprzedaż, na Wildzie nie mają o co się martwić również w kwestii komunikacji miejskiej. Odpowiedzialny za nią jest Zakład Komunikacji Miejskiej. W tej części Poznania obsługuje on kilka linii tramwajowych oraz linii autobusowych miejskich. Na terenie Wildy znajduje się również dworzec kolejowy PKP obsługujący linie krajowe i regionalne. Istotnym i zyskującym coraz większe znaczenie środkiem transportu jest również rower. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają dotrzeć do celu, unikając korków.
Dlaczego warto zamieszkać na Wildzie?
Wilda jest bardzo klimatycznym miejscem ze swoją historią. Znaczący jej rozwój nastąpił w drugiej połowie XX wieku, choć obecnie odzyskuje swój dawny blask. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze miejskiej oraz atrakcyjnym cenom nieruchomości przyciąga studentów, rodziny, pracujących. Centrum stanowi tu Rynek Wildecki, przy którym znajduje się jedno z największych targowisk w Poznaniu. Niedaleko funkcjonują Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego oraz poszczególne wydziały wraz z rektoratem Politechniki Poznańskiej.
Wilda zachwyca mieszkańców ilością zieleni: Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich, Park im. Jana Pawła II, ogródki działkowe. Ponadto w dzielnicy otwarte dla mieszkańców są liczne obiekty sportowo-rekreacyjne: stadion im. Edmunda Szyca, korty tenisowe, pływalnia. Wilda jest przyjemną dzielnicą do mieszkania, na której zobaczyć można wiele zabytków, ciekawych architektonicznie budynków i słynne Zakłady im. Hipolita Cegielskiego.
Nowe mieszkania na sprzedaż na Wildzie
Na Wildzie dostępnych jest 568 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 6 inwestycjach deweloperskich.
Deweloperzy na Wildzie mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 27 do 133 m², w tym:
- kawalerki - 40 lokali
- mieszkania 2-pokojowe - 189 lokali
- mieszkania 3-pokojowe - 236 lokali
- mieszkania 4-pokojowe - 74 lokale
- mieszkania 5-pokojowe i więcej - 2 lokale
Ile kosztuje nowe mieszkanie na Wildzie?
Najtańsze nowe mieszkanie na Wildzie dostępne w sprzedaży kosztuje 344 400 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania na Wildzie wynosi 13 874 zł.
Aktualnie na rynku pierwotnym na Wildzie nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.
Wilda - mieszkania gotowe do odbioru
Obecnie deweloperzy na Wildzie oddali do użytku 183 lokale mieszkalne. 183 lokale mieszkalne zostaną oddane do 3 miesięcy. 183 lokale mieszkalne zostaną oddane do 6 miesięcy. 271 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do roku.
Oferty dostępne na portalu
Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań na Wildzie, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:
- mieszkania na parterze - 63 lokale
- mieszkania na parterze z ogródkiem - 19 lokali
- mieszkania na niskich piętrach - 400 lokali
- mieszkania na wysokich piętrach - 105 lokali
- mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
- mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali
Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów na Wildzie i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.