dolnośląskie, Wrocław, Stare Miasto

Informacja na temat Starego Miasta

Aktualnie na Starym Mieście dostępnych jest 1 087 ofert w 24 inwestycjach

dolnośląskie, Wrocław, Stare Miasto

Wrocławskie Stare Miasto to najstarsza część lewobrzeżnej części miasta. Zajmuje prawie 7 km2 i zamieszkuje ją nieco ponad 52 tysiące osób. Do dzielnicy należą osiedla takie jak: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie oraz Szczepin. Przeważa tu architektura zabytkowa, jednak najmłodsze z osiedli, Szczepin to głównie wysokie, nowoczesne bloki mieszkalne. Na Starym Mieście znajduje się gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz blisko 20 innych szkół wyższych. Swoją siedzibę mają tu wszystkie ważniejsze teatry oraz Opera Dolnośląska. Stare Miasto to główny punkt wycieczek turystycznych we Wrocławiu, dlatego posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową oraz kulturalną. To tu występuje największe skupisko zabytków we Wrocławiu – z Panoramą Racławicką i Ratuszem na czele. Na Stare Miasto można dostać się zarówno tramwajem wodnym jak i tramwajami czy autobusami. W dzielnicy znajduję się także znany park Juliusza Słowackiego.

Informacja o lokalizacji

Stare Miasto we Wrocławiu to najbardziej urokliwa część miasta. Położone nad Odrą jest najmniejszą dzielnicą. Znajdują się tu trzy większe osiedla mieszkaniowe oraz liczne zabytki architektoniczne – takie jak Ratusz, Panorama Racławicka czy kompleks sukiennic. Stare Miasto jest bardzo dobrze połączone z każdą inną dzielnicą Wrocławia autobusami i tramwajami. Mieszkańcy odpoczywać mogą zarówno w Parku Słowackiego jak i na bulwarach nadodrzańskich.

Na Starym Mieście we Wrocławiu znajdują się 5 szkół podstawowych, 4 gimnazja i 4 licea ogólnokształcące . Wrocławskie Stare Miasto to także siedziba wydziałów Uniwersytetów Wrocławskiego i Przyrodniczego a także innych, blisko 20 szkół wyższych.

Mieszkańcy Starego Miasta mogą korzystać z usług 9 placówek opieki zdrowotnej: 4 niepublicznych, 3 publicznych oraz dwóch specjalistycznych. Szpitale znajdują się w innych dzielnicach, najbliższy to Szpital MSW przy ul. Grabiszyńskiej.

Na Starym Mieście brakuje większych terenów rekreacyjnych, głównie jest to dzielnica turystyczna. Mimo to mieszkańcy mogą się odprężyć na wyremontowanych bulwarach nadodrzańskich oraz w Parku Słowackiego. Tutaj znajduje się popularny Rynek Główny, na którym zobaczyć można mnóstwo odrestaurowanych, barokowych kamienic, Plac Solny czy Panoramę Racławicką.

W tej dzielnicy znajdują się dwa większe centra handlowe – Galeria Dominikańska i umieszczona w centralnym punkcie starówki galeria Fenix. Funkcjonuje tu również wiele sklepów stacjonarnych popularnych marek odzieżowych. Zakupy można zrobić w dyskoncie Biedronka przy ul. Szewskiej lub w hipermarkecie Carrefour, który znajduje się w Galerii Dominikańskiej.

Na Starym Mieście siedzibę mają wszystkie najważniejsze teatry w mieście takie jak: Teatr Polski, Teatr Współczesny czy Teatr Komedia. Znajduje się tu także Filharmonia Narodowa. Jest to dzielnica turystyczna dlatego odbywają się tu liczne koncerty i festiwale. Raz w roku ma miejsce ważne wydarzenie kultury filmowej jakim jest festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty. Ciekawym wydarzeniem jest także pobijanie gitarowego rekordu Guinessa , organizowane co roku w maju.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Starym Mieście mogą wybierać z pośród 24 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 039 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Starym Mieście wahają się od 8 529 do 23 471 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Starym Mieście

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Starego Miasta

Zobacz jak wygląda gotowy penthouse w OVO Wrocław

,

Zobacz jak wygląda gotowy penthouse w OVO Wrocław

Ma 120 mkw. powierzchni i tak samo przestronny taras, z jego okien rozciąga się spektakularna panorama miasta, a sypialnię od łazienki oddziela szyba o zmiennej przeźroczystości. To pierwszy penthouse wykończony w OVO Wrocław. Ze 170 apartamentów sprzedanych zostało 95% - w o...

Do centrum o krok

,

Do centrum o krok

Są osoby, dla których bezpośrednia bliskość centrum jest podstawowym kryterium przy poszukiwaniach własnego lokum. Zalety takiej lokalizacji doceniają przede wszystkim młode, aktywne osoby, które chcą mieć stały dostęp do miejskich atrakcji, ale także ci, którzy myślą o zakup...

Odra Tower we Wrocławiu

,

Odra Tower we Wrocławiu

Odra Towers dewelopera Gant powstaje w pobliżu Ostrowa Tumskiego. Sprawdź, jak będzie wyglądał wrocławski drapacz chmur!

Zamieszkaj w Odra Tower we Wrocławiu

,

Zamieszkaj w Odra Tower we Wrocławiu

Mieszkanie w administracyjnym i turystycznym centrum dużego miasta ma niezaprzeczalne zalety: dogodne połączenia komunikacyjne, bliskość sklepów, restauracji, miejsc rozrywki, a także licznych przedszkoli i szkół dla dzieci. Niegdyś sporym problemem był nadmierny hałas, zwłas...