Młyn Maria

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Staromłyńska, oferowane bezpośrednio przez

RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o.

Wrocław, Śródmieście, ul. Staromłyńska 4

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 699 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Młyn Maria

22 zdjęcia

Młyn Maria
Młyn Maria
Młyn Maria
Młyn Maria

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 8 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2021 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada od 2 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 100 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Opis inwestycji

Młyn Maria logo

POZNAJ MŁYN MARIA

• Wszystkie mieszkania w Młynie Maria są wykończone – klient otrzymuje drewniane podłogi, łazienki wraz z ceramiką i armaturą, kuchnie w zabudowie wraz ze sprzętem AGD, drzwi wewnętrzne, szafy oraz system inteligentnego zarządzania,

• Cena obejmuje kompleksowe wykończenie,

• Budynek jest gotowy - w sierpniu 2021 obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie,

• Młyn Maria położony jest w centrum Wrocławia, dzięki czemu na bezpośredni dostęp do bogatej oferty kulturalnej i biznesowej,

• Młyn Maria to wyjątkowy budynek o niepowtarzalnej historii, położony bezpośrednio nad Odrą,

• W ofercie znajdują się jeszcze funkcjonalne mieszkania 1- i 2-pokojowe, doskonałe pod wynajem oraz lokale usługowe położone na parterze, wzdłuż ciągów pieszych lub z widokiem na wodę.

ODKRYJ WYJĄTKOWE MIEJSCE

To właśnie tutaj bije serce Wrocławia, a Odra oplata śródmiejsko położone wyspy. To stąd Ostrów Tumski i Rynek są na wyciągnięcie ręki, a rozległe tereny zielone i bulwary tworzą oazę spokoju. To wyjątkowe miejsce jest propozycją dla tych, którzy kochają miejski styl życia, lubią spontaniczne spotkania z przyjaciółmi, wypady na zakupy, do kina, teatru czy restauracji, a przy tym szukają kontaktu z naturą.

POZNAJ HISTORIĘ, JAKICH MAŁO

Historia budynków Młyna Maria przez wieki splatała się z dziejami miasta. Gdy w 1562 roku autor planu miasta umieszczał na mapie Wrocławia kanały młyńskie, nie zdawał sobie sprawy, że niemal 500 lat później, za sprawą rewitalizacji, Młyn Maria stanie się jednym z najbardziej prestiżowych budynków nad Odrą. Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach miasta wygasił podstawową, produkcyjną funkcję młyna. przez długie stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie.

ODKRYJ NOWE OBLICZE MŁYNA MARIA

Za sprawą rewitalizacji pofabryczne, opustoszałe pomieszczenia Młyna Maria nabrały nowego charakteru. W niezmienionym kształcie zostały zachowane najważniejsze elementy architektury Młyna Maria, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Poziomy stropów zostały precyzyjnie zgrane z poziomami okien, a industrialne przestrzenie - doświetlone specjalnie zaprojektowanymi oknami. W miejsce maszyn młyńskich, silosów i magazynów zaprojektowano apartamenty i lokale usługowe, które harmonijnie wpisały się w zabytkowe mury.

Inwestycja Młyn Maria znajduje się w Śródmieściu, ul. Staromłyńska 4 (0.9 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o.

Inwestycja Młyn Maria została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 100 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 2 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Młyn Maria nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W planach jest również uruchomienie Wrocławskiego Tramwaju Wodnego.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Młyn Maria?

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Młyn Maria mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1226 metrów od inwestycji Młyn Maria znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Wrocław Nadodrze.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Młyn Maria znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Młyn Maria znajduje się 117 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: szkoła wyższa w odległości 90 m, Wyższa Szkoła Prawa w odległości 95 m, Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna w odległości 108 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Młyn Maria jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 283 m, LuksDent w odległości 460 m, NZOZ Multi Medyk w odległości 562 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Młyn Maria składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 148 m znajduje się Żabka, w odległości 155 m znajduje się Piekarnia na Bema, w odległości 161 m znajduje się Kubuś.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Młyn Maria w odległości 202 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 387 m znajduje się boisko / kort, w odległości 392 m znajduje się Kwatera Główna - centrum gry Laser Tag.

Data publikacji: 23.01.2019
Data aktualizacji: 09.01.2023

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: