Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Dzielnica Stare Miasto – najstarsza i zabytkowa część Wrocławia

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 27.12.2022, Data aktualizacji: 27.12.2022

14 minut czytania
Wrocławska dzielnica Stare Miasto
Stare Miasto to jedna z dzielnic Wrocławia, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób poszukujących mieszkania. Co warto wiedzieć o wrocławskim Starym Mieście? Sprawdź.

Stare Miasto należy do najbardziej reprezentacyjnych miejsc na mapie Wrocławia. Wizytówką prestiżowej dzielnicy jest rynek z historycznymi zabytkami oraz bogato zdobionym ratuszem. Wrocławskie Stare Miasto tętni życiem i słynie z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej, handlowej oraz gastronomicznej.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego dzielnica cieszy się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania
 • jak się mieszka na Starym Mieście
 • jakie są największe atuty tej lokalizacji

Stare Miasto – informacje ogólne

Stare Miasto to jedna z dawnych dzielnic Wrocławia, która jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami stolicy Dolnego Śląska. Obecnie wchodzi w skład 48 jednostek pomocniczych zwanych osiedlami. Wcześniejszy podział na 5 dzielnic Wrocławia zachował się jednak w świadomości mieszkańców i funkcjonuje w wielu statystykach. W opisie przywołana została poprzednia nomenklatura. Stare Miasto jest podzielone na następujące osiedla.

 • Przedmieście Świdnickie – w porównaniu z pozostałymi rejonami Wrocławia, zajmuje dość niewielki obszar. Na terenie osiedla przeważa zabudowa historyczna w postaci miejskich kamienic, jak również znajduje się wiele obiektów użyteczności publicznej oraz handlowej.
 • Stare Miasto – słynie z bogatej oferty turystycznej i rekreacyjnej oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury transportowej. Nie brakuje tu ciekawych zabytków, obiektów sakralnych, malowniczych kamienic czy lokali gastronomicznych.
 • Szczepin – rozciąga się na powierzchni ponad 4 km kw. Obecnie w zabudowie mieszkaniowej dominują blokowiska, powstaje coraz więcej nowych inwestycji deweloperskich.
Rynek we Wrocławiuwrocławski rynek

Położenie dzielnicy na mapie Wrocławia

Stare Miasto usytuowane jest w lewobrzeżnej części stolicy Dolnego Śląska. Sąsiaduje ze Śródmieściem i Grabiszynem. Wrocławskie Stare Miasto rozmieszczone jest na powierzchni 6,8 km kw.

Planowany rozwój dzielnicy

Obszar Starego Miasta cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Wielu deweloperów decyduje się na budowę nowoczesnych osiedli w granicach dzielnicy. Nowe inwestycje mieszkaniowe są usytuowane w bliskiej odległości od wrocławskiego rynku oraz bogatego zaplecza kulturalno-rozrywkowego. Wiele z nich wyróżnia się podwyższonym standardem i zapewnia dostęp do rozbudowanej przestrzeni użytkowej. Na terenie dzielnicy powstaje m.in. Lokum Porto, Quorum Apartments czy Centro Domini. Planowane oddanie do użytkowania nowych inwestycji przypada na 2023 r.

Zobacz inwestycję Lokum Porto

Na Starym Mieście powstanie nowy komisariat. W nowoczesnym budynku o powierzchni użytkowej prawie 7 tys. metrów kwadratowych będzie też siedziba Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Prawdopodobnie zacznie działać na przełomie 2023/2024 roku. Budowa nowej inwestycji ma kosztować ponad 112 milionów złotych.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Na obszarze dzielnicy znajdują się liczne zabytki architektury, ośrodki kulturalne oraz rozrywkowe. Mieszkańcy Starego Miasta mogą korzystać z wielu możliwości rozrywki i bogatej oferty handlowo-usługowej. Nie brakuje tu miejsc, które warto odwiedzić o każdej porze roku.

Dzielnica będąca wizytówką Wrocławia oferuje moc atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Na jej terenie odnajdą się zarówno seniorzy, jak i studenci czy rodziny z dziećmi. Na Starym Mieście każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.

 • Rynek we Wrocławiu – jest przepełniony perełkami architektury oraz historycznymi zabytkami. Prostokątny plac istnieje od 1240 r. i stanowi przykład budownictwa z okresu późnego średniowiecza. W okolicy znajduje się Muzeum Krasnoludków, a pośrodku usytuowany jest rynku trójnawowy gotycki ratusz.
 • Panorama Racławicka – to dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, które stanowi upamiętnienie zwycięskiej bitwy Polaków z Rosjanami pod Racławicami. Monumentalny obraz namalowany został w latach 1893-1894 r.
 • Muzeum Sztuki Mieszczańskiej – jeden z najlepiej zachowanych budynków historycznych mieści się przy ul. Rynek 50. Późnogotycki obiekt znajduje się na wrocławskim rynku. Od 2000 roku funkcjonuje jako Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia.
 • Pałac Królewski – jest zlokalizowane w późnobarokowym budynku, w południowej części Starego Miasta. Zespół pałacowy stanowił dawniej rezydencję pruskich królów. Obecnie jest siedzibą Muzeum Historycznego i Muzeum Sztuki Medalierskiej.
 • Bazylika św. Elżbiety we Wrocławiu – gotycki obiekt sakralny znajduje się w północno-zachodniej części wrocławskiego rynku. Góruje nad nim wieża o wysokości blisko 92 metrów. Bazylika pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej jest przykładem architektury sakralnej z XIV wieku.
 • MovieGate – znajduje się w pomieszczeniach dawnego schronu z czasów II wojny światowej. To muzeum z oryginalnymi rekwizytami i kostiumami, które pochodzą ze znanym produkcji filmowych. Miejsce to powstało z zamiłowania do kinematografii i usytuowane są w podziemiach Placu Solnego.
 • Park Staromiejski – powstał w II połowie XVIII wieku. Na jego terenie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, festiwale i pokazy. Ogród Staromiejski zajmuje powierzchnię 1,5 ha.
Muzeum Panorama RacławickaMuzeum Panorama Racławicka

Bezpieczeństwo dzielnicy

Policyjne statystyki wskazują, że sukcesywnie wzrasta tu poziom bezpieczeństwa. Odnotowywana jest mniejsza ilość groźnych przestępstw i włamań. Do najczęściej odnotowywanych incydentów na Starym Mieście należy zakłócanie ciszy nocnej oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Władze dzielnicy podejmują szereg działań prewencyjnych, dzięki którym mieszkańcy mogą poruszać się po zmroku bez większych obaw o własne bezpieczeństwo. W ramach prewencji zainstalowano monitoring, jak również zwiększona została częstotliwość patroli policyjnych.

Oferta dla dzieci

Najmłodsi mieszkańcy Starego Miasta mogą korzystać z wielu atrakcyjnych form rozrywki. Dzielnica wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi, które lubią aktywnie spędzać czas wolny. W Centrum Kultury WRO znajduje się Interaktywny Plac Zabaw z wieloma atrakcjami dla maluchów. W placówce odbywają się wystawy dla najmłodszej publiczności, których integralną częścią jest szeroki wybór klasycznej animacji z lat 60. oraz 70.

Na Starym Mieście znajdują się atrakcyjne przestrzenie dla dzieci w różnym wieku. Do najpopularniejszych można zaliczyć plac zabaw przy ul. Szewskiej oraz w Parku Staromiejskim. Nieopodal mieści się elektrycznie napędzana karuzela typu francuskiego, która została wyposażona w drewniane konie, gondole i ręcznie malowane wizerunki zabytków Wrocławia. Jednym z największych placów zabaw jest Bulwar Staromiejski, usytuowany ok. 600 metrów od wrocławskiego rynku.

Komunikacja na Starym Mieście  

Za organizację transportu publicznego odpowiada MPK Wrocław. Mieszkańcy Starego Miasta mają do dyspozycji wiele linii tramwajowych i autobusowych, w tym dzienne oraz nocne. Komunikacja miejska została zaplanowana precyzyjnie i uwzględnia najdogodniejsze trasy. Mieszkańcy mogą dodatkowo korzystać z połączeń PKP oraz autobusów dalekobieżnych.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Podróż z obrzeży Starego Miasta do ścisłego centrum zajmuje średnio 10-20 minut. W godzinach szczytu można najszybciej dotrzeć tramwajem lub autobusem. Na dojazd samochodem w korkach trzeba przeznaczyć min. 30 minut.

Port Miejski, Stare Miasto, WrocławPort Miejski, Stare Miasto

Tramwaje

Przez wrocławskie Stare Miasto przebiega wiele linii tramwajowych. Do najważniejszych przystanków należy Rynek, Zamkowa, Świdnicka, Galeria Dominikańska. Spośród kluczowych linii tramwajowych na Starym Mieście warto wymienić:

 • 2 – (Biskupin – Urząd Wojewódzki Muzeum Narodowe – Galeria Dominikańska – Krzyki);
 • 3 – (Księże Małe – Galeria Dominikańska – Rynek – Leśnica);
 • 7 – (Poświętne – Uniwersytet Wrocławski – Rynek – Klecina);
 • 10 – (Biskupin – Świdnicka – Rynek – Leśnica);
 • 33 – (Sępolno – Urząd Wojewódzki Impart – Zamkowa – Pilczyce).

Autobusy

Uzupełnieniem komunikacji miejskiej na Starym Mieście są linie autobusowe. Wiele z nich przebiega przez Szczepin, Przedmieście Świdnickie, Dworzec Świebodzki. Do najważniejszych linii autobusowych na Starym Mieście można zaliczyć:

 • 103 – (Pl. Jana Pawła II – Szczepin – Główna);
 • 106 – (Dworzec Główny – Plac Orląt Lwowskich – Port Lotniczy);
 • 148 – (Dworzec Główny – Dworzec Świebodzki – Leśnica);
 • 243 – (Leśnica – Rynek – Księże Wielkie);
 • 914 – (Galeria Dominikańska – Wyszyńskiego – Pruszowice).

Metro

Na terenie Wrocławia nie kursuje metro. Do 2027 roku planowany jest dalszy rozwój komunikacji tramwajowej.

Dworce/ zajezdnie

Na granicy osiedla Przedmieście Świdnickie i Huby (w dzielnicy Krzyki) znajduje się stacja kolejowa Wrocław Główny. Z największego na Dolnym Śląsku dworca PKP odjeżdża ponad 200 pociągów w różnych kierunkach. Na terenie Starego Miasta funkcjonuje także stacja kolejowa Wrocław Szczepin oraz Wrocław Mikołajów. W bliskiej odległości od granic dzielnicy usytuowany jest nowoczesny dworzec autobusowy, który u zbiegu ul. Borowskiej i Ślężnej stanowi węzeł przesiadkowy dla autobusów miejskich.

Ścieżki rowerowe

Na terenie Starego Miasta znajduje się wiele stacji napraw i wypożyczalni rowerów miejskich. Cykliści mogą dotrzeć ze Szczepina do centrum ścieżką rowerową, która rozpoczyna się przy ul. Rybackiej. Trasa biegnie przez Plac Jana Pawła II, Ruską oraz św. Mikołaja i prowadzi do wrocławskiego rynku. Mieszkańcy os. Przedmieście Świdnickie mogą skorzystać ze ścieżki rozpoczynającej się przy ul. Kolejowej. Dalej przebiega wzdłuż Grabiszyńskiej oraz Piłsudskiego.

Mieszkańcy Starego Miasta zyskają też nową ścieżkę rowerową. Cykliści będą mogli przejechać wygodnie przez ulicę Bożego Ciała, Widok oraz skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego, dalej Szewską w kierunku Ossolineum. Dwukierunkowa droga dla rowerzystów zostanie wydzielona ze zwężonej jezdni i trawnika. Z nowej ścieżki rowerowej skorzystają osoby, które chcą odbyć podróż rowerem z północy na południe oraz Promenadą Staromiejską.

Korki – gdzie najczęściej występują?

W pobliżu Starego Miasta i wokół niego przebiegają ważne arterie komunikacyjne. Są nimi ulice, takie jak: Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat, Grodzka oraz droga krajowa nr 98. Spośród najważniejszych węzłów komunikacyjnych należy też wymienić tereny zlokalizowane w pobliżu Placu Orląt Lwowskich i wokół trasy W-Z, która rozpoczyna się przy Moście Grunwaldzkim. Największy ruch panuje w godzinach szczytu w wyżej wymienionych rejonach. Najbardziej zatłoczone są również okolice Placu Legionów.

Ulica Podwale, Wrocław Ulica Podwale, Wrocław

Planowane inwestycje drogowe

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapanował remont chodników na ul. Kolejowej i Prostej. W pierwszej kolejności mają być rozebrane płyty chodnikowe, obrzeża i krawężniki oraz wyregulowane studzienki. Następnie ułożone zostaną nowe płytki na odcinku od pl. Rozjezdnego do skrzyżowania z Grabiszyńską. Prace drogowe na Przedmieściu Świdnickim prawdopodobnie potrwają 3 miesiące i zakończą się w I kwartale 2023 r.

Edukacja na Starym Mieście

Na terenie prestiżowej dzielnicy Wrocławia usytuowane są liczne placówki edukacyjne. W tej części miasta znajduje się wiele publicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych. Funkcjonuje też kilka szkół średnich i uczelni wyższych, które zajmują wysokie miejsce w ogólnopolskich rankingach. Oferta edukacyjna jest na tyle bogata, że przyciąga rodziny z dziećmi i studentów.

Żłobki i przedszkola

Na Starym Mieście można znaleźć ponad 20 placówek edukacyjnych dla dzieci do 6. roku życia. Na terenie dzielnicy usytuowane są 2 żłobki publiczne, 4 prywatne oraz 2 kluby malucha. Oprócz tego funkcjonuje tu 10 przedszkoli publicznych oraz 5 prywatnych. Do popularnych placówek na Starym Mieście zalicza się:

 • Żłobek nr 6 przy ulicy Krowiej;
 • Żłobek nr 8 przy ul. Sądowej;
 • Przedszkole nr 30 Bajlandia przy pl. Muzealnym;
 • Przedszkole nr 33 Staromiejskie przy ul. Łąkowej;
 • Przedszkole nr 41 im. Jana Pawła II ul. Dobrej;
 • Przedszkole nr 43 Kolorowe przy ul. Tadeusza Kościuszki;
 • Przedszkole nr 65 Pod Wesołym Koziołkiem przy ul. Nożowniczej;
 • Przedszkole nr 87 Wrocławskie Dzieciaki przy ul. Pawłowa;
 • Przedszkole nr 99 przy ul. Inowrocławskiej;
 • Przedszkole nr 102 przy ul. Litomskiej;
 • Przedszkole nr 105 Szczepinek przy ul. Poznańskiej;
 • Przedszkole Integracyjne nr 125 im. Janusza Korczaka przy ul. Ścinawskiej.

Szkoły podstawowe

Oferta edukacyjna Starego Miasta jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na terenie dzielnicy funkcjonuje 9 szkół podstawowych publicznych oraz 5 niepublicznych, w tym 2 społeczne. Na liście placówek publicznych znajduje się:

 • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orła Białego;
 • Szkoła Podstawowa nr 18 przy ul. Poznańskiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 29 im. Konstytucji 3 Maja;
 • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 im. Polskich Olimpijczyków;
 • Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 67 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu;
 • Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru;
 • Szkoła Podstawowa nr 97 im. Jana Brzechwy;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 102 przy ul. Głogowskiej.
Edukacja - Stare Miasto, Wrocław

Licea i technika

Na Starym Mieście znajduje się ogółem 7 publicznych placówek edukacyjnych. Zaliczyć do nich można 5 liceów ogólnokształcących oraz 2 technika. Spośród placówek publicznych usytuowanych na Starym Mieście należy wymienić:

 • IX LO im. Juliusza Słowackiego;
 • XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego;
 • XVII LO im. Agnieszki Osieckiej;
 • Liceum Sztuk Plastycznych;
 • LO Sióstr Urszulanek;
 • Technikum w Zespole Szkół nr 1;
 • Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych.

Uczelnie wyższe

Dzielnica jest szczególnie przyjazna studentom. Na Starym Mieście znajduje się wiele uczelni wyższych. W północnej części wrocławskiej Starówki ciągnie się zespół budynków budynku głównego, jak również znajduje się m.in. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Oprócz tego funkcjonuje:

 • Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu;
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania;
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa;
 • Wyższa Szkoła Fizjoterapii.

Rekreacja na Starym Mieście

Na terenie dzielnicy nie brakuje terenów zielonych i rekreacyjnych. Mieszkańcy mogą wybrać się na spacer do okolicznych parków lub spędzić czas wolny na obszarze osiedlowych skwerów. Największą popularnością wśród mieszkańców i turystów cieszy się wrocławska Starówka, gdzie odbywa się wiele uroczystości oraz imprez kulturalno-rozrywkowych. Zabytkowa część Starego Miasta tętni życiem i oferuje moc atrakcji.

Tereny zielone

Atrakcyjnym miejscem na rodzinne spacery jest Ogród Staromiejski z wysokim, kutym ogrodzeniem oraz urokliwymi alejkami, które zostały odtworzone w XIX-wiecznym układzie. Na jego terenie znajduje się karuzela dla dzieci czynna od kwietnia do października.

W rejonie Starego Miasta usytuowany jest Park im. Juliusza Słowackiego, który zajmuje powierzchnię prawie 6 ha. Na jednym z większych kompleksów zieleni urządzonej znajdują się dwie fontanny oraz liczne ścieżki spacerowo-rowerowe. Pomiędzy ul. Szewską a przesmykiem od pl. Nankiera mieści się barokowy Ogród Ossolineum. W obrębie Starego Miasta i Śródmieścia położona jest Wyspa Słodowa.

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Mieszkańcy Starego Miasta mogą skorzystać z oferty „Fitness Academy Stare Miasto” w Galerii Dominikańskiej, „Siłowni McFIT” przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz „Calypso Fitness i Siłownia” przy ulicy Świdnickiej. Od wielkomiejskiego zgiełku mogą odpocząć na terenie Skweru św. o. Damiana de Veuster, który usytuowany jest w sercu Szczepina. W tym miejscu znajduje się nowoczesna siłownia plenerowa oraz drewniany plac zabaw dla starszych dzieci. Przy ulicy Ruskiej położona jest Akademia Ruchu, która organizuje zajęcia jogi.

Góra SzczepinskaGóra Szczepińska

Gastronomia i kultura

Stare Miasto jest turystycznym oraz gastronomicznym sercem Wrocławia. W okolicach wrocławskiego rynku znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które oferują dania z wielu zakątków świata. Dzielnica słynie nie tylko z rozbudowanego zaplecza gastronomicznego. Stare Miasto jest także ważnym centrum kulturalnym Wrocławia, na terenie którego nie brakuje ośrodków kultury, teatrów czy galerii sztuki. Na tym obszarze organizowane się najciekawsze wydarzenia, wystawy oraz jarmarki bożonarodzeniowe.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

W samym sercu wrocławskiego rynku została ponownie otwarta "Piwnica Świdnicka”. To jedna z najstarszych restauracji, której historia sięga czasów średniowiecznych. Polska i europejska kuchnia „Piwnicy Świdnickiego” bazuje na regionalnych oraz świeżych produktach.

Wyśmienitych potraw włoskich można spróbować w „Ristorante Pizzeria O Sole Mio”, „Corso Wine Bar” czy „Ristorante Pizzeria La Vita e Bella”. Na dania orientalne zaprasza „Kim Long”, „Dim Sum Garden” oraz „Dragon Box”. Smakosze kuchni amerykańskiej mogą się wybrać do „Whiskey in the Jar”, „Butchery & Grill” lub „Hard Rock Cafe”.

Rozrywka w dzielnicy

Na Starym Mieście znajduje się Ośrodek Kultury i Sztuki (OKiS), którego zadaniem jest współtworzenie tożsamości kulturalnej Dolnego Śląska. Placówka organizuje rocznie blisko 1000 przedsięwzięć artystyczno-kulturalnych. Oprócz tego prowadzi działalność wydawniczą, wystawienniczą, naukowo-badawczą oraz dokumentacyjną.

Na terenie dzielnicy mieści się także Teatr Polski – Scena im. J. Grzegorzewskiego, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich, Teatr Polski – Scena Kameralna, Opera Wrocławska oraz Wrocławski Teatr Komedia. Funkcjonuje również Kino Nowe Horyzonty i DCF Kino.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Mieszkańcy Starego Miasta mają dostęp do bogatej oferty handlowo-usługowej. Na terenie dzielnicy znajduje się Galeria Dominikańska, gdzie nie brakuje sklepów światowych marek. Oprócz tego funkcjonuje Centrum Handlowe Renoma oraz Dom Handlowy Podwale. Mieszkańcy mogą też skorzystać z oferty licznych supermarketów i sklepów wielobranżowych. Świeże warzywa i owoce są dostępne na Hali Targowej przy ul. Piaskowej. Natomiast w niedzielę funkcjonuje Plac Targowy Świebodzki, gdzie można dostać dosłownie wszystko.

Rynek we Wrocławiu Rynek we Wrocławiu

Zdrowie na Starym Mieście – oferta dzielnicy

Oferta medyczna w tym rejonie Wrocławia jest satysfakcjonująca dla większości mieszkańców. Na Starym Mieście znajduje się kilka placówek publicznych i prywatnych. Można tu skorzystać z oferty przychodni POZ oraz poradni specjalistycznych. Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele aptek. Niektóre z nich są czynne przez całą dobę. 

Jakość powietrza i wody

Ze względu na duże natężenie ruchu drogowego, niekiedy dochodzi tu do przekroczenia dopuszczalnych norm. Jakość powietrza na Starym Mieście jest oceniana jako umiarkowana. Problem smogu występuje zwłaszcza w miesiącach zimowych. Aktualny stan powietrza można sprawdzić przykładowo na platformie airly.org. Podobnie jak w pozostałych dzielnicach Wrocławia, kranówka jest dobrej jakości. Mieszkańcy mogą ją pić nawet bez przegotowania.

Oferta placówek medycznych

Na Starym Mieście funkcjonuje kilka przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Nie brakuje też poradni specjalistycznych. Do najbardziej popularnych placówek medycznych na wrocławskim Starym Mieście należy:

 • Przychodnia Stare Miasto. Wrocławskie Centrum Zdrowia;
 • Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy. ul. Sądowej;
 • Poradnia Lekarza POZ „Ziemo-Vita”;
 • Wrocławskie Centrum Zdrowia Samodzielny POZ przy Pl. Dominikańskim;
 • Dolnośląskie Centrum Medyczne „DOLMED”
 • LUX MED przy ul. Ks. Piotra Skargi;

Warto wiedzieć o wrocławskim Starym Mieście

Dzielnica jest doskonale skomunikowana z wszystkimi częściami stolicy Dolnego Śląska. Do najważniejszych atutów Starego Miasta zalicza się doskonale rozwiniętą komunikację miejską, bogatą ofertę handlowo-usługową oraz kulturalną. Z pewnością odnajdą się tu osoby, które doceniają wielkomiejski styl życia i dbają o aktywność fizyczną czy rozwój osobisty.

Spośród nielicznych minusów tej lokalizacji warto wymienić wysokie natężenie ruchu drogowego oraz korki tworzące się w godzinach szczytu, co niejednokrotnie przekłada się na przekraczanie dopuszczalnych norm PM2.5 i PM10.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023