Kamienice Księcia Witolda

Pod wynajem

Mieszkania na sprzedaż ul. Księcia Witolda, oferowane bezpośrednio przez P.B.K. Castellum Sp. z o.o.

Wrocław, Śródmieście, Nadodrze, ul. Księcia Witolda 42, 44
Ceny od: 12 664 zł brutto/m2
Kamienice Księcia Witolda

10 zdjęć

Kamienice Księcia Witolda
Kamienice Księcia Witolda
Kamienice Księcia Witolda
Kamienice Księcia Witolda

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Kamienice Księcia Witolda dostępne są 4 oferty

  • Lista
  • Rzuty
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Filtruj listę
Rzut
Numer
Pokoje
Metraż
Piętro
Cena
44/7
2
41,05 m²
2
520 000 zł
44/4
2
60,8 m²
3
770 000 zł
42/6
2
54,14 m²
3
770 000 zł
44/12
3
65,78 m²
3
860 000 zł

Opis Inwestycji

Kamienice Księcia Witolda logo

Poznaj dwie luksusowe kamienice w unikatowej lokalizacji. Pod względem potencjału inwestycja może śmiało konkurować z atrakcyjnymi nieruchomościami czeskiej Pragi, Drezna czy Krakowa. Po brukowanej uliczce chodzili tu kiedyś zamożni kupcy i właściciele nadrzecznych zabudowań. Dziś okolica staje się oazą ekskluzywnych apartamentowców oraz nowoczesnych adaptacji. Kamienice Witolda są wśród nich perełką wyznaczającą najwyższy standard architektury i komfortu życia.

Obiekt łączy najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z klasyczną formą i szacunkiem dla zastanej przestrzeni. W sercu historycznej części Wrocławia oferuje zaciszny azyl spełniający oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Będzie wymarzonym domem dla małych rodzin i singli, a także doskonałą lokatą kapitału. Tradycja i ślady dawnej świetności na każdym kroku spotykają się tu z wyczuwalną energia miasta kochającego życie. Razem tworzą kreatywne połączenie, które przesądza o niepowtarzalnym charakterze tego miejsca.

Architektura

Klasyczne piękno zawsze jest w cenie. Wiążą się z nim ponadczasowy styl, elegancja i niezwykła dbałość o detale. Żadna inna estetyka nie potrafi tak dobrze odpowiedzieć na uniwersalne wyobrażenia o domu kojarzone z poczuciem ładu i bezpieczeństwa. Ale Kamienice Witolda oferują znacznie więcej. Inżynierowie wzięli to, co najlepsze z zastanych budynków, i wzbogacili je o rozwiązania odpowiadające najnowszym standardom i nabardziej wyśrubowanym oczekiwaniom współczesnego odbiorcy. W ten sposób powstał rozbudowany, supernowoczesny obiekt, który łączy kameralny klimat dawnej kamienicy z ostatnimi trendami współczesnej architektury.

Zadbano o funkcjonalny układ pomieszczeń i najwyższą jakość przestrzeni wspólnych. Niezwykłe wrażenie robi piękna klatka schodowa wykończona najwyższej jakości materiałami z metalu, drewna i kamienia. Dla wygody mieszkańców w kamienicach zainstalowano windę z częściowymi przeszkleniami. Szkło dominuje też na tylnej ścianie budynku od strony wewnętrznego skweru, gdzie razem z aluminium i płytami Cor-Ten® tworzy awangardową elewację otwartą na zieleń i światło słoneczne. Zastosowane technologie pozwalają na stworzenie w tym miejscu ogrodu wertykalnego i pokrycie budynku żywą roślinnością.

Mieszkania

W kamienicach przeważają wygodne mieszkania dwupokojowe. W trakcie przebudowy zadbano o dostosowanie ich rozkładów do oczekiwań współczesnego mieszkańca dużego miasta. Wnętrza zachwycają funkcjonalnością i szerokimi możliwościami aranżacji. Zróżnicowanie metraży pozwala wybrać mieszkanie idealnie dopasowane do potrzeb. Powierzchnie lokali dwupokojowych zaczynają się od ok. 42, a kończą na niemal 60 m2. Wszystkie mieszkania na wyższych kondygnacjach posiadają balkony. Na dwóch pierwszych piętrach dostępne są zarówno lokale z balkonami, jak i bez nich.

Na najbardziej wymagających klientów czekają dwa mieszkania trzypokojowe ulokowane na trzecim piętrze. Większe z nich to luksusowy apartament o powierzchni ponad 81 m2 z dużym tarasem (ponad 36 m2). Lokal daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji, które zyskują jeszcze więcej dzięki wewnętrznej antresoli. Mniejsze mieszkanie zajmuje powierzchnię 71 m2. Pod względem funkcjonalności i jakości wykonania w niczym mu nie ustępuje pierwszemu. Ono także posiada antresolę i zachwyca możliwościami urządzenia przestrzeni. Ma jednak jednak nieco mniejszy balkon i metraż własny.

Oprócz mieszkań Kamienice Witolda oferują cztery atrakcyjne lokale usługowe na parterze. Ich powierzchnia waha się od niecałych 28 do ponad 96 m2. Znajdzie się miejsce zarówno dla mniejszych, jak i większych przedsięwzięć. Prestiżowa lokalizacja w centrum stanowi coraz rzadsze dobro na rynku lokali komercyjnych. W przypadku Kamienic Witolda będzie ogromnym atutem zarówno dla klientów szukających miejsca dla własnej działalności, jak i inwestorów zainteresowanych kupnem powierzchni pod wynajem. Ponadto miejsce oferuje dobry dojazd i dogodniejsze warunki dla kierowców niż sąsiednia, zatłoczona starówka.

Inwestycja Kamienice Księcia Witolda znajduje się na Nadodrzu, ul. Księcia Witolda 42, 44 (1.4 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez P.B.K. Castellum Sp. z o.o.

Inwestycja Kamienice Księcia Witolda została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2020 roku.

Cały projekt składa się z 16 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Kamienice Księcia Witolda w sprzedaży 4 nowe mieszkania o powierzchni od 41 do 66 metrów kwadratowych, w cenie od 12 664 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

  • 2-pokojowe o powierzchni od 41 do 61 m2 w cenie od 520 000 zł (3 mieszkania)
  • 3-pokojowe o powierzchni 66 m2 w cenie od 860 000 zł (1 mieszkanie)

Dla przyszłych mieszkańców P.B.K. Castellum Sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

W inwestycji znajduje się 10 komórek lokatorskich.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2020 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 16 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada (10)
Miejsca postojowe:
w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Udogodnienia:
internet, winda, patio / dziedziniec
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępne są 4 mieszkania.
Powierzchnie mieszkań:
od 41 do 66 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 2, 3-pokojowe.
Ceny mieszkań:
  • kształtują się w zakresie od 520 000 do 860 000 zł.
  • koszt metra kwadratowego wynosi od 12 664 do 14 222 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Kamienice Księcia Witolda znajdują się 2 oferty rekomendowane do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Położenie Kamienic Witolda czyni je unikatem na skalę europejską. Scalone budynki znajdują się na Kępie Mieszczańskiej - centralnej wrocławskiej wyspie połączonej z miastem pięcioma zespołami mostów. Przed wiekami dominowały tu zabudowania gospodarcze. Obecnie historia wyspy pisana jest na nowo. Powstają na niej prestiżowe obiekty mieszkaniowe, odnawia się nadrzeczne bulwary, a zielone skwery zapraszają do odpoczynku. Nieopodal funkcjonuje marina, przy której miłośnicy sportów wodnych cumują swoje łodzie. Kolejne inwestycje z górnej półki sprawiają, że w szybkim tempie wyrasta tu nowa mini-dzielnica i jednocześnie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli Odra jest krwioobiegiem Wrocławia, to Kępa Mieszczańska jest jego sercem. Na południu, po drugiej stronie rzeki, tętni życiem wrocławska starówka. To miejsce niezliczonych klubów, restauracji, kafejek, a jednocześnie najbardziej reprezentacyjna część miasta z Ratuszem i średniowiecznym Rynkiem. Swoje siedziby mają tu najważniejsze urzędy, instytucje kultury oraz Uniwersytet Wrocławski, do którego można dojść spacerem w zaledwie kilka minut. Rynek i jego okolice to także przestrzeń renomowanych biur, agencji reklamowych, kancelarii prawnych, sklepów i galerii sztuki. Zawsze pełno tu interesantów, studentów, turystów i spacerowiczów. Północna strona rzeki to zupełnie inny świat. Królują tu przedwojenne kamienice i schowane przed ciekawskimi spojrzeniami podwórka. Dawniej Nadodrze było dzielnicą o szemranej reputacji, dziś mówi się o modnym miejscu porównywanym do warszawskiej Pragi. W okolicy wciąż można spotkać zakłady tradycyjnego rzemiosła, pomiędzy którymi chętnie zakładają swoje pracownie młodzi artyści. Funkcjonuje tu bodaj ostatnie prawdziwe targowisko we Wrocławiu, a lokalne sklepiki zapraszają nie tylko na zakupy, ale i na świeże ploteczki. Warto się z tym miejscem zaprzyjaźnić, bo dla wielu może się okazać ciekawsze niż atrakcje z pierwszych stron turystycznych przewodników. Centralne położenie ma atuty, których nie mogą zaoferować inne lokalizacje. Odległości są krótsze, a doskonałe połączenia pozwalają łatwo przemieszczać się w dowolnych kierunkach. W sąsiedztwie Kępy Mieszczańskiej znajdują się węzłowe punkty komunikacyjne Wrocławia. Trudno zliczyć wszystkie dostępne połączenia tramwajowe i autobusowe. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą skorzystać z gęstej sieci ścieżek rowerowych, z których słynie stolica Dolnego Śląska. W wielu przypadkach żaden dodatkowy środek transportu nie będzie jednak potrzebny. Mieszkając na ul. Księcia Witolda, wystarczy kilkuminutowy spacer, aby załatwić większość codziennych spraw.

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W planach jest również uruchomienie Wrocławskiego Tramwaju Wodnego.

Komunikacja

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Kamienice Księcia Witolda?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kamienice Księcia Witolda mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 90 metrów od inwestycji Kamienice Księcia Witolda znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Dmowskiego.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Kamienice Księcia Witolda znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienice Księcia Witolda znajduje się się 5 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Lokomotywa - Niepubliczny Punkt Przedszkolny nr 2 we Wrocławiu w odległości 90 m, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w odległości 460 m, Przedszkole nr 97 w odległości 460 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kamienice Księcia Witolda jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Endo-Med w odległości 430 m, Ośrodek Profilaktyczno-Leczniczy Chorób Zakaźnych i Terapii Uzależnień w odległości 450 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kamienice Księcia Witolda składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 60 m znajduje się O!Shop, w odległości 160 m znajduje się Żabka, w odległości 200 m znajduje się Bio Family.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienice Księcia Witolda w odległości 180 m znajduje się Hala Sportowa Kosynierka, w odległości 480 m znajduje się Boisko, w odległości 480 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 13.01.2020
Data aktualizacji: 23.11.2021
Kamienice Księcia Witolda logo

Natalia Milejska-Rak

OPIEKUN INWESTYCJI

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

ul. Kiełbasnicza 24 50-110 Wrocław

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: