małopolskie, wielicki, Wieliczka

Informacja na temat Wieliczki

Aktualnie w Wieliczce dostępnych jest 294 oferty w 16 inwestycjach

małopolskie, wielicki, Wieliczka

Wieliczka to miasto powiatowe leżące w północnej części woj. małopolskiego i bezpośrednio sąsiadujące z Krakowem. Jego powierzchnia wynosi 13,4 km2 , a mieszka w nim 21 878 osób. Miejscowość słynie z zabytkowej kopalni soli, natomiast na co dzień jest to spokojna okolica z rozwiniętą infrastrukturą społeczną gwarantującą swoim mieszkańcom komfortowe życie. Działają tu przedszkola i szkoły dające bezproblemowy dostęp do oświaty oraz ośrodki zdrowia zapewniające podstawowe usługi medyczne. Dobrze rozwija się również wielicka infrastruktura sportowa. W mieście działa ponad 10 klubów i towarzystw sportowych, a amatorzy mogą korzystać z parku linowego. Na dzieci czeka Park Pinokio z mnóstwem atrakcji i małym parkiem linowym. Najważniejszymi terenami zielonymi w Wieliczce są Las Krzyszkowicki oraz park im. A. Mickiewicza. W okolicy bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja. Przez Wieliczkę przebiegają 2 drogi wojewódzkie (nr 964 i 966) oraz droga krajowa nr 94. Działa także kolej i PKS, a do miasta docierają krakowskie autobusy aglomeracyjne.

Informacja o lokalizacji

Wieliczka to miasto powiatowe bezpośrednio graniczące ze wschodnią częścią Krakowa i zajmujące 13,4 km2. Słynie głównie z zabytkowej kopalni soli. Swoim mieszkańcom Wieliczka zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury społecznej, w skład której wchodzą przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia i obiekty sportowe. Nie brakuje tu terenów zielonych, jak np. Las Krzyszkowicki i Park im. A. Mickiewicza. Przez miasto biegną 2 drogi wojewódzkie i droga krajowa. Dobra komunikacja to także zasługa kolei oraz autobusów.

Na terenie Wieliczki działa 14 przedszkoli oraz placówki gwarantujące dostęp do edukacji na różnych szczeblach. Są tu 4 szkoły podstawowe, gimnazjum, liceum ogólnokształcące oraz zespół szkół zawodowych. Dodatkowo na terenie miasta mieści się szkoła muzyczna I stopnia.

Mieszkańcy miasta mogą czuć się spokojni o swojej zdrowie, ponieważ znajduje się tu centrum medyczne, miejska przychodnia zdrowia, Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego i szereg prywatnych gabinetów lekarskich.

W mieście działa ponad 10 klubów i towarzystw sportowych, a do najciekawszych należą klub futsalu i klub brydżowy. Na terenie miasta znajduje się także Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, park linowy, a w ramach rekreacji można wybrać się do leżącego w północno-zachodniej części miasta Lasu Krzyszkowickiego lub położonego w centrum miasta Parku im. A. Mickiewicza. Dla dzieci świetną opcją jest Park Pinokio.

W Wieliczce nie brakuje popularnych sklepów sieciowych, takich jak Lidl czy Biedronka. Poza nimi można tu robić zakupy w wielu prywatnych punktach specjalistycznych i wielobranżowych, np. obuwniczych, motoryzacyjnych, spożywczych.

Najważniejszą placówką kulturalną w Wieliczce jest Centrum Kultury i Turystyki, jednak największą atrakcja jest zdecydowanie kopalnia soli. Znajduje się tu także Muzeum Żup Krakowskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Wieliczce mogą wybierać z pośród 16 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 241 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Wieliczce wahają się od 4 004 do 7 522 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Wieliczce

Inwestycje polecane