pomorskie, pucki

Informacja na temat powiatu puckiego

Aktualnie w powiecie puckim dostępnych jest 424 oferty w 17 inwestycjach

pomorskie, pucki

Powiat pucki to region o powierzchni 572 km2, leżący w północnej części woj. pomorskiego i liczący sobie ok. 82 400 mieszkańców. Składa się na niego 7 gmin, w których leżą cztery miasta. Stolicą regionu jest Puck. Powiat leży wyjątkowo malowniczym miejscu, od północy granicząc z Bałtykiem, od wschodu z Zatoką Pucką, od południa z Puszczą Darzlubską, Jeziorem Żarnowieckim i wzgórzami morenowymi. W jego granicach leży Półwysep Helski. Znaczna część zabudowy ma tu charakter małomiasteczkowy. Wiele budynków pełni jedynie funkcję turystyczną. W regionie działa szereg ośrodków i domów kultury oraz instytucji sportowych, co zapewnia mieszkańcom liczne rozrywki i daje dostęp do rozbudowanej infrastruktury sportowej. Dzięki plażom, trasom rowerowym i ścieżkom dydaktycznym, są to tereny o wysokich walorach rekreacyjnych. Znajduje się tu ok. 70 szkół różnego szczebla, a o zdrowie mieszkańców dbają lekarze z puckiego szpitala i 34 przychodni lekarskich. Biegną tędy 4 drogi wojewódzkie, kursuje linia kolejowa, a w Pucku mieści się port jachtowy.

Informacja o lokalizacji

Powiat pucki to teren o powierzchni 572 km2, zamieszkiwany przez ok. 82 400 osób. Stolicą regionu jest Puck, lecz mieszczą się tu także trzy inne miasta. Powiat bezpośrednio sąsiaduje z Bałtykiem, a jego częścią jest Półwysep Helski. Rozbudowana jest tu infrastruktura kulturalna i sportowa, co wynika głównie z turystycznego charakteru powiatu. Działa tu ok. 70 szkół, w Pucku znajduje się szpital. Przez powiat biegną 4 drogi wojewódzkie, linia kolejowa, a w Pucku jest port jachtowy.

Powiat pucki zaspokaja potrzebę edukacji mieszkańców, udostępniając dzieciom i młodzieży 34 szkoły podstawowe, 15 szkół gimnazjalnych oraz 21 jednostek ponadgimnazjalnych i policealnych.

Na terenie powiatu funkcjonują 34 przychodnie lekarskie, których ofertę uzupełniają prywatne gabinety specjalistyczne. Ponadto w Pucku mieści się szpital z 6 oddziałami i 8 poradniami specjalistycznymi.

Za tworzenie warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportu w powiecie puckim odpowiadają miejskie ośrodki kultury, sportu i rekreacji. Udostępniają swoje zaplecze, na które składają się m.in. hale sportowe, stadiony, boiska, siłownie, sale gimnastyczne. Poza tym w regionie panują świetne warunki rekreacyjne, które zawdzięczamy plażom, ścieżkom rowerowym, szlakom dydaktycznym.

W miastach zakupy można zrobić w popularnych sklepach, jak Biedronka, PoloMarket, Lewiatan. Jest tu też wiele punktów branżowych, a w mniejszych miejscowościach funkcjonują niewielkie sklepy prywatne.

Rozwój kulturalny powiatu możliwy jest, dzięki prężnie działającym tu instytucjom, takim jak miejskie i gminne ośrodki kultury, sportu i rekreacji oraz prowadzone przy nich orkiestry i koła zainteresowań. Jest tu też Muzeum Ziemi Puckiej. Na Helu znajduje się Fokarium.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie puckim mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 414 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie puckim wahają się od 4 400 do 25 201 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny W powiecie puckim mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje w powiecie puckim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu puckiego

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

,

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

Ile kosztuje apartament wakacyjny? Czy warto inwestować w to rozwiązanie? Analizujemy!

Komfortowe Osiedle Fourplex 2 w Dębogórzu gotowe do odbioru

,

Komfortowe Osiedle Fourplex 2 w Dębogórzu gotowe do odbioru

Fourplex 2 to kameralne osiedle domów czterorodzinnych w zabudowie bliźniaczej zlokalizowane w urokliwej części Kosakowa - Dębogórzu. Deweloper, DS Development, zadbał o oryginalną architekturę oraz innowacyjne i wygodne rozwiązania dla przyszłych mieszkańców.

Allcon Budownictwo podsumowuje półrocze w obszarze mieszkaniowym

,

Allcon Budownictwo podsumowuje półrocze w obszarze mieszkaniowym

Pomorska spółka Allcon Budownictwo podsumowała swoją działalność w obszarze budownictwa mieszkaniowego w pierwszej połowie 2017 roku. W tym okresie firma ukończyła budowę czterech obiektów mieszkaniowych, a obecnie prowadzi jeszcze pięć tego rodzaju realizacji. Do końca roku ...