mazowieckie, wołomiński, Marki

Informacja na temat Marek

Aktualnie w Markach dostępnych jest 431 ofert w 11 inwestycjach

mazowieckie, wołomiński, Marki

Marki to miasto usytuowane w powiecie wołomińskim, na północny wschód od Warszawy. Miasteczko zajmuje obszar o powierzchni 26 km2, który przecinają rzeki: Długa i Czarna oraz otaczają tereny leśne. Dogodna lokalizacja w odległości 14 km od centrum Warszawy sprawia, że w Markach mieszka ponad 29 tys. osób. Zabudowę mieszkaniową stanowią: domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne oraz czterokondygnacyjne bloki. Unikatowym obiektem urbanistycznym jest osiedle Briggsówka, gdzie znajdują się pozostałości fabryki Briggsów, zabytkowa rezydencja oraz tzw. familoki – dawne budynki mieszkalne dla robotników. Osią miasta jest Al. Józefa Piłsudskiego, zaś obszary zieleni to: Park Miejski i rezerwat Horowe Bagno. W Markach zlokalizowane jest Centrum Handlowe M1 oraz mieści się wiele cegielni i zakładów produkcyjnych, min.: Tchibo Manufacturing Poland i Komandor Warszawa S.A. Kursują tutaj autobusy warszawskiej komunikacji miejskiej, a ważną arterią jest droga krajowa nr 8 (Warszawa – Białystok).

Informacja o lokalizacji

Miasto Marki znajduje się w powiecie wołomińskim i należy do aglomeracji warszawskiej. Miasteczko zajmuje obszar o powierzchni 26 km2, na którym mieszka ponad 29 tys. osób. Niską zabudowę mieszkaniową stanowią: domy jednorodzinne i wielorodzinne oraz czterokondygnacyjne bloki. Zabytkową częścią miasta jest osiedle Briggsówka z pozostałościami fabryki Briggsów, zespołem pałacowo-parkowym oraz familokami. W Markach znajdują się liczne cegielnie i zakłady przemysłowe, a także Centrum Handlowe M1.

Na bazę placówek wychowawczych i edukacyjnych w Markach składają się: 3 przedszkola publiczne i 4 – prywatne, 6 szkół podstawowych, 4 gimnazja, 2 licea oraz niepubliczna szkoła podstawowa i gimnazjum Ad Astra. W mieście znajdują się również: Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna oraz Policealna Niepubliczna Szkoła Gastronomiczno-Hotelarska.

Usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej w ramach NFZ świadczy Centrum Medyczne Marki, w którym znajduje się: 9 poradni specjalistycznych, laboratorium diagnostyczne oraz pracownie, min. EKG i USG. W mieście zlokalizowane są również 2 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej: Marecki Ośrodek Zdrowia Sp. z o.o. oraz Esculap Sp. z o.o.

W Markach zlokalizowana jest największa w Polsce, składająca się z 5 kortów, hala tenisowa należąca do Klubu Tenisowego Marki. Ponadto w mieście znajdują się dwa kompleksy boisk Orlik, Lodowisko Biały Orlik oraz 4 szlaki rowerowe. Funkcję rekreacyjną pełni, znajdujące się na granicy z Zielonką, jezioro Czarne.

Największym skupiskiem punktów handlowych i usługowych w Markach jest Centrum Handlowe M1, zaś popularnymi miejscami zakupów są 2 miejskie bazary. Dzięki dogodnej lokalizacji mieszkańcy Marek mogą w niespełna 15 minut dotrzeć do galerii handlowych na warszawskim Targówku, zaś w pół godziny – do centrów handlowych w Śródmieściu.

Edukacją oraz popularyzacją kultury w mieście zajmuje się Marecki Ośrodek Kultury, w którym działają ogniska muzyczne i plastyczne oraz odbywają się zajęcia taneczne i edukacyjne, jak: trening pamięci i szybkiego czytania, robotyka czy język angielski. Ośrodek organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, a w jego ramach funkcjonują: Klub Przedszkolandia, Uniwersytet Dziecięcy i Klub Seniora. W Markach znajduje się również Biblioteka miejska z wypożyczalnią dla dzieci i dla dorosłych oraz 2 biblioteczne filie.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Markach mogą wybierać z pośród 11 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 378 mieszkań i 53 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Markach wahają się od 3 393 do 6 926 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Markach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Marek

Krajowi liderzy budownictwa to … Rzeszów, Marki i Kobyłka

,

Krajowi liderzy budownictwa to … Rzeszów, Marki i Kobyłka

Nawet bez sprawdzania dokładnych statystyk można być pewnym, że najwięcej nowych mieszkań ukończono w Warszawie. Sytuacja staje się mniej oczywista, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę ukończonych lokali i domów w przeliczeniu na 1000 osób. Po uwzględnieniu takiego wskaźnika, po...

Jest pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce!

,

Jest pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce!

6 czerwca 2015 r. Centrum Światowida Sp. z o.o. otrzymało pozwolenie od Prezydenta m.st. Warszawy na budowę Centrum Handlowego "Galeria Północna", zlokalizowaną na warszawskiej Białołęce.

Czy „M” pod Warszawą to tańsza alternatywa?

,

Czy „M” pod Warszawą to tańsza alternatywa?

Tytułowe pytanie tylko na pozór jest oczywiste. Odpowiedź na nie staje się dość skomplikowana, jeżeli nabywca mieszkania uwzględni koszty związane z dojazdem do pracy w Warszawie. Te wydatki w perspektywie następnych lat stopniowo redukują oszczędności związane z niższą ceną ...

Dom na Białołęce, Targówku czy może w Rembertowie?

,

Dom na Białołęce, Targówku czy może w Rembertowie?

Wielu z nas marzy o własnym domu z ogródkiem. Koniec sporów ze spółdzielnią mieszkaniową i płacenia comiesięcznego czynszu, brak części wspólnych, możliwość samodzielnego decydowania o wszystkim, co związane z mieszkaniem – któż by tego nie chciał. Niestety dom jednorod...