pomorskie, Sopot

Informacja na temat Sopotu

Aktualnie w Sopocie dostępnych jest 68 ofert w 4 inwestycjach

pomorskie, Sopot

Sopot to miasto w województwie pomorskim, środkowe i najmniejsze z trzech miast tworzących Trójmiasto. Od południa sąsiaduje z gdańską dzielnicą Jelitkowo, od północy z gdyńskim Orłowem, od wschodu z Morzem Bałtyckim a od zachodu z Lasami Sopockimi, które stanowią ok. 50 % powierzchni miasta. Ofertę sportową uzupełnia Aquapark Sopot, prywatne centra fitness i sztuk walki a także Ergo Arena, która leży przy południowej granicy miasta. Na powierzchni 17 km kw mieszka tu ok. 35 tys. mieszkańców. W mieście działają liczne uniwersytety, m.in. Sopocka Szkoła Wyższa, Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości, Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Sopocka Szkoła Zarządzania. Najważniejsze muzea to Państwowa Galeria Sztuki i Muzeum Sopotu. Miasto najbardziej znane jest z tutejszego zespołu uzdrowiskowego, drewnianego molo i letniego festiwalu piosenki.

Informacja o lokalizacji

Sopot to miasto o powierzchni 17 km kw, w dużej mierze pokryte Lasem Sopockim. Z drugiej strony rozciąga się plaża z miejskimi kąpieliskami a także Morze Bałtyckie. Sopot jest słynny dzięki zespołowi uzdrowiskowemu i Festiwalowi Piosenki w Sopocie. Tutejsze szkoły wyższe to m.in. Sopocka Szkoła Wyższa, Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości, Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Sopocka Szkoła Zarządzania a uprawianie sportu umożliwia położony na północy Aquapark Sopot. Sopot ma własny dworzec PKP i trzy stacje SKM, łączące go z resztą Trójmiasta.

W Sopocie znajduje się 14 przedszkoli, 5 szkół podstawowych, 5 gimnazjów i 4 licea. Działa tu też Szkoła Handlowa. W Sopocie działają też 2 oddziały Uniwersytetu Gdańskiego, Sopocka Szkoła Wyższa, Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości.

W Sopocie znajduje się uzdrowisko, w skład którego wchodzi 5 zakładów leczniczych. Działa tu też Wojewódzki Zespół Reumatologiczny i Centrum Kardiotel. Działa tu też 12 aptek.

Sopot to wymarzone miasto do uprawiania sportu z uwagi na położone na zachodzie Lasy Sopockie w których można uprawiać jogging czy jazdę na rowerze a także położone na wschodzie plaże i Morze Bałtyckie, idealne do uprawiania sportów wodnych. Na północy miasta znaleźć można Aquapark Sopot a na granicy z Gdańskiem na południu leży Ergo Arena, gdzie można oglądać mecze piłkarskie.

Największe centrum handlowe to Dom Handlowy Monte przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Działają tu również supermarkety Alma, Carrefour Express i InterMarche i kilkadziesiąt sklepów osiedlowych.

Symbolem Sopotu jest drewniane molo (najdłuższe w Europie) i Festiwal Piosenki w Sopocie. Znajdują się tu zabytki: Latarnia Morska, Opera Leśna i „krzywy domek” przy ul. Bohaterów Monte Cassino, przy której znajduje się większość tutejszych klubów i restauracji. Działa tu też Muzeum Sopotu i Państwowa Galeria Sztuki.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Sopocie mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 68 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Sopocie wahają się od 11 248 do 12 431 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Sopocie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Sopotu

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.

Mieszkania podrożały w całym kraju

,

Mieszkania podrożały w całym kraju

Analizy rynku mieszkaniowego najczęściej dotyczą pięciu - sześciu największych metropolii, które upodobali sobie deweloperzy. Nie można jednak zapominać o pozostałych rynkach skupiających około 45% - 50% wartości obrotu mieszkaniami w Polsce. Dzięki niedawno opublikowanym sta...

Coraz więcej Polaków stać na drogie mieszkania

,

Coraz więcej Polaków stać na drogie mieszkania

Apartamenty z najwyższej półki nie budzą już takich emocji jak jeszcze kilka lat temu. Polskie społeczeństwo się bogaci, rosną wymagania, co do jakości wykończenia, lokalizacji oraz atrakcyjnych udogodnień. Eksperci wskazują, że trend ten będzie się nasilał.

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

,

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

Ścisłe centra miast bądź rejony z nimi sąsiadujące, okolice terenów rekreacyjnych – parków, rzek, osiedla willowe – w takie lokalizacje „celują” firmy deweloperskie, budujące mieszkania o podwyższonym standardzie lub apartamenty. Właściciel mieszkaniowego luksusu musi poczuć ...

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

,

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

Sprawdź ranking warunków mieszkaniowych opracowany przez portal RynekPierwotny.pl i dowiedź się w których miastach żyje się najlepiej.