Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku, zaciągając Kredyt 2 procent?

Marta Gług
Marta Gług

Data publikacji: 24.07.2023, Data aktualizacji: 01.08.2023

6 minut czytania
Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku, zaciągając Kredyt 2 procent?
Program „Bezpieczny Kredyt 2 procent" zachęca do zakupu pierwszej nieruchomości. Gdzie kupić mieszkanie w Gdański i której dzielnicy Trójmiasta warto zamieszkać?

Gdańsk to szóste pod względem wielkości miasto w Polsce. Stolica Pomorza jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym i gospodarczym. Bliskość morza, plaże i czyste powietrze sprawiają, że miasto jest pozytywnie oceniane przez swoich mieszkańców, a popyt na zakup mieszkań stale rośnie. Do ożywienia na trójmiejskim rynku nieruchomości przyczynia się także program „Bezpieczny Kredyt 2 procent". Gdzie najlepiej kupić mieszkanie i jak korzystnie znaleźć lokal, który odpowiada założeniom programu? 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie kupić mieszkanie nad morzem,
 • jakie są dzielnice Gdańska,
 • w której dzielnicy Gdańska są najtańsze mieszkania,
 • gdzie za nieruchomości trzeba zapłacić najwięcej,
 • jak znaleźć lokal, który spełnia warunki programu "Bezpieczny Kredyt 2 procent",
 • które dzielnice są najlepsze dla rodzin i singli,
 • gdzie kupić mieszkanie pod wynajem.

Gdzie zamieszkać nad morzem?

Własne mieszkanie nad morzem to marzenie wielu Polaków. Czyste powietrze, piękne bałtyckie plaże i bliskość morza stwarzają wyjątkowe warunki do wypoczynku i rekreacji na co dzień. Gdańsk wraz z pozostałymi miastami Trójmiasta wyróżnia się na tle innych miejscowości. Miasto nie tylko stanowi popularny cel wakacyjnych wyjazdów, ale także stwarza świetne warunki do życia na co dzień. Duża w tym zasługa Uniwersytetu i Politechniki Gdańskiej, świetnie rozwiniętego przemysłu oraz wielu atrakcyjnych miejsc pracy.

Wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania znajdują się przede wszystkim ludzie młodzie, którzy kupują swoje pierwsze mieszkanie w Gdańsku lub nabywają kolejne w związku z powiększeniem się rodziny lub chęcią podwyższenia komfortu. Zakupem zainteresowani są także dojrzali inwestorzy i cudzoziemcy, którzy w gdańskich nieruchomościach widzą bezpieczny sposób na ulokowanie swoich oszczędności,

Ceny nieruchomości w Gdańsku

Duży popyt na mieszkania i świetna lokalizacja sprawiają, że nieruchomości w Gdańsku należą do najdroższych w Polsce. Ceny mieszkań różnią się ze względu na lokalizację, standard, a nawet piętro nieruchomości, Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice Gdańska to Śródmieście, Zaspa i Przymorze. Ceny mieszkań znacznie przewyższają tu krajową średnią i zależą m.in. od widoku z okna, kondygnacji i dodatkowych udogodnień jak portier, ochrona, miejsca parkingowe czy odległość zejścia na plaże. Do tańszych adresów należy m.in. gdański Zakoniczyn, Kowale i Jasień. 

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent w Zakoniczynie w Gdańsku

To stosunkowo młode dzielnice, w których dominuje zabudowa deweloperska. Każda z nich oferuje dużą ilość terenów zielonych, dobrą komunikację z centrum oraz rozwiniętą architekturę. To właśnie tutaj najczęściej kupują mieszkania osoby młode, a więc m.in. beneficjenci programu „Bezpieczny Kredyt 2 procent". Na czym polega i jakie warunki trzeba spełniać, aby mód z niego skorzystać?

Kredyt 2 procent na zakup mieszkania. Jakie warunki musi spełniać inwestycja?

Program „Bezpieczny Kredyt 2 procent" jest dedykowany osobom do 45 roku życia, które planują zakup pierwszej nieruchomości. Dofinansowanie kredytu pozwala obniżyć wysokość spłacanych odsetek do 2% miesięcznie. Jest to stała wartość, niezależna od czasu trwania kredytu. Regulamin programu nie wprowadza ograniczeń względem metrażu, ceny za metr kwadratowy lub miesięcznych dochodów beneficjentów. Wartość kupionej nieruchomości nie może jednak przekraczać sumy kredytu i wkładu własnego, które wynoszą  500 tys. zł dla singli i 600 tys. złotych dla par oraz 200 tys. wkładu własnego w obu przypadkach. Czytaj więcej: Kredyt 2 procent: sprawdź, co musisz wiedzieć.  

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent w Gdańsku

Wprowadzenie powyższych ograniczeń  sprawia, że wybór mieszkania lub domu jest w praktyce zawężony do nieruchomości o wartości 700 lub 800 tys. zł. W przypadku Gdańska, który jest drogim miastem, oznacza to, że osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania kredytu, muszą szukać mieszkania raczej poza ścisłym centrum miasta, w tańszych, mieszkalnych dzielnicach. Wybierając mieszkanie w Zakoniczynie, na Jasieniu lub we Wrzeszczu mogą w ramach programu nabyć komfortowe, średniej wielkości mieszkanie.

Warto mieć tu na uwadze, że większe metraże często są tańsze w przeliczeniu na metr kwadratowy. Wynika to z ogromnego popytu na kawalerki, które najłatwiej wynająć studentom lub turystom. Gdzie znaleźć komfortową nieruchomość, która spełnia warunki programu?

Gdzie szukać mieszkania do kupna, zaciągając Kredyt 2 procent? Sprawdź również

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Trójmieście? Dzielnice Gdańska

Gdańsk składa się z 35 dzielnic. Każda z nich posiada swoją specyfikę oraz ma do zaoferowania mieszkańcom inne walory. Do najchętniej wybieranych adresów należą Wrzeszcz, Śródmieście, Oliwa, Jasień oraz Zaspa-Młyniec i Zaspa-Rozstaje. W każdej z nich w zależności od metrażu i standardu lokalizacji znajdziemy nieruchomości, które pozwolą na skorzystanie z preferencyjnego kredytu. 

Gdańsk Oliwa

Dawna wieś Oliwa to obecnie jedna z najstarszych i największych dzielnic Miasta. Rozciąga się od Sopotu po Strzyżę, a połowę jej obszaru zajmują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Spokojna i zielona okolica oferuje mieszkańcom bogatą infrastrukturę i stale rozrasta się o nowe inwestycje, w tym coraz większą ilość biurowców. Dzielnica chętnie wybierana jest przez rodziny z dziećmi, osoby starsze i studentów pobliskiego Uniwersytetu Gdańskiego.

Gdańsk Oliwa

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Oliwie

Zaspa-Młyniec i Zaspa-Rozstaje

Obie części dzielnicy mają charakter mieszkalny. Znajdują się tu bloki z ogródkami działkowymi oraz zabudowa wielokondygnacyjna. Atutem dzielnicy jest dobra komunikacja z innymi częściami miasta oraz niższe ceny nieruchomości, dzięki czemu łatwiej kupić tu mieszkanie o większym metrażu. Mieszkańcy wysoko oceniają także dostępność usług i punktów handlowych. 

Gdańsk Zaspa

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Zaspie

Jasień 

Położony 10 km od centrum Jasień jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Gdańska. Dominuje w niej budownictwo wielorodzinne oraz powstają liczne nowe inwestycje mieszkaniowe. Dzielnica ma świetną infrastrukturę handlowo-usługową. Na jej terenie znajdują się liczne przedszkola i żłobki, przez co chętnie wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Niższe ceny nieruchomości pozwalają na zakup większego metrażu w lepszym standardzie niż w Śródmieściu lub Wrzeszczu. Minusem jest konieczność dojazdów.

Gdańsk Jasień

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Jasieniu

Wrzeszcz

Wrzeszcz łączy doskonałą lokalizację z dużą ilością zieleni oraz tradycję z nowoczesnością. Znajduje się tu mieszkania w kamienicach, blokach oraz osiedla domów jednorodzinnych. Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele knajpek, klubów oraz placówek sportowych i edukacyjnych. Atutem jest także szeroka oferta handlowa oraz doskonałe połączenia z centrum miasta, Spotem i Gdynią. Dzielnicę chętnie wybierają studenci, single, rodziny z dziećmi oraz seniorzy.

Gdańsk Wrzeszcz

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent we Wrzeszczu

Śródmieście

Śródmieście to dzielnica, która zapewnia najlepszą lokalizację. Do zakupu mieszkania w centrum zachęca zabytkowa architektura, przestronne metraże starego budownictwa oraz bliskość oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta. Dominują tu przede wszystkim lokale z rynku wtórnego o różnym standardzie, choć zdarzają się też nowe inwestycje. Jest to zdecydowanie najdroższa dzielnica Gdańska.  

Gdańsk Śródmieście

Sprawdź mieszkania w kredycie 2 procent na Śródmieściu

Gdzie w Gdańsku kupić mieszkanie na wynajem?

Program „Bezpieczny Kredyt 2 procent" zakłada dofinansowanie do spłaty kredytu na lokal kupiony na cele mieszkaniowe własne. Nie brakuje także inwestorów, którzy szukają nieruchomości z myślą o późniejszym najmie lub odsprzedaży. W przypadku nieruchomości kupionej inwestycyjnie największe znaczenie mają lokalizacja i standard. Prym wiodą tu lokale położone w Śródmieściu lub na Starym Mieście, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów i studentów - dwóch największych grup najemców. Obie dzielnice zapewniają dogodny dojazd na uczelnie i bliskość zabytków. Stabilny wzrost wartości mieszkań czyni zakup dobrą i perspektywiczną inwestycją.

Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku: podsumowanie

Szukasz wymarzonego mieszkania lub planujesz rozpocząć pracę, lub studia w Gdańsku? Stolica Pomorza zapewnia szeroki wybór mieszkań, które spełnią oczekiwania studentów, singli i rodzin z dziećmi oraz seniorów.  Zróżnicowany przedział cen zależy od lokalizacji i standardu nieruchomości. Wybierając mniejszy metraż w centrum lub większe lokum w bardziej oddalonych dzielnicach, możesz skorzystać z dofinansowania do kredytu w ramach „Bezpieczny Kredyt 2 procent".

Co warto wiedzieć o programie Bezpieczny Kredyt 2%? Czytaj więcej

Marta Gług
Marta Gług

Copywriterka i redaktorka z kilkuletnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Interesuje się urbanistyką i architekturą. Uwielbia podejmować trudne tematy i przybliżać je w przystępny i praktyczny sposób. Specjalizuje się w tekstach z zakresu nieruchomości, aranżacji wnętrz, prawa i finansów.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: