małopolskie, Kraków, Łagiewniki-Borek Fałęcki

Informacja na temat Łagiewnik-Borku Fałęckiego

Aktualnie w Łagiewnikach-Borku Fałęckim dostępnych jest 318 ofert w 10 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Łagiewniki-Borek Fałęcki

Łagiewniki są IX dzielnicą Krakowa. Ich powierzchnia, wraz z dołączonym Borkiem Fałęckim, wynosi 541,51 ha. Obie wsie włączono do miasta w 1941r. Teren zamieszkuje 14 859 osób. Krajobraz architektoniczny nie jest tu zbyt urozmaicony. Wśród zabudowań dominują niskie nieruchomości powstałe jeszcze w czasach przedwojennych. Dodatkiem do nich są osiedla mieszkaniowe z lat 60-tych i 70-tych XXw. Od dekad była to dzielnica wysoce zindustrializowana, w której już na początku minionego wieku funkcjonowała huta żelaza, a dzięki Grupie Solvay rozwijał się przemysł chemiczny. Mimo to nie brakuje tu terenów zielonych, takich jak Las Borkowski czy Park Solvay z 2 ogródkami jordanowskimi i placami zabaw. Łagiewniki słyną jednak głównie z wybudowanego pod koniec XIXw. sanktuarium, które jest dziś celem pielgrzymek tysięcy chrześcijan z Polski i ze świata. Dzielnica jest świetnie połączona z resztą miasta. Regularnie kursuje tu ponad 25 linii autobusowych i tramwajowych. Południowa granica Łagiewnik jest częścią drogi krajowej nr 7, w której skład na dalszym odcinku wchodzi „Zakopianka”.

Informacja o lokalizacji

Łagiewniki to IX dzielnica Krakowa, którą zamieszkuje 14 859 osób. Jej powierzchnia to 541,51 ha. Obejmuje ona 2 wsie przyłączone do miasta w 1941r. Już na przełomie XIX i XXw. na rozwijał się tu przemysł. Przełożyło się to na charakter widocznych dziś zabudowań, wśród których przeważają niskie, przedwojenne nieruchomości i osiedla mieszkaniowe z II połowy XXw. Występują tu tereny zielone w postaci Lasu Borkowskiego i Parku Solvay. Dzielnica słynie z sanktuarium będącego miejscem pielgrzymek. Dzięki komunikacji miejskiej, Łagiewniki są dobrze połączone z resztą miasta.

Na terenie Łagiewnik działają 2 przedszkola samorządowe, 1 gimnazjum samodzielne, zespół szkół ogólnokształcących, na który składa się szkoła podstawowa i gimnazjum, zespół szkół zawodowych z gimnazjum, liceum ogólnokształcącym oraz szkołą zawodową, a także zespół szkół ogólnokształcących integracyjnych.

Mieszkańcy Łagiewnik mogą dbać o swoje zdrowie, dzięki specjalistom zatrudnionym w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej lub w pobliskim Ośrodku Medycznym „Zdrowie”.

W Łagiewnikach funkcjonują 2 kluby sportowe, ośrodek sportu i rekreacji oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku. Mieści się tu też kompleks boiskowy Orlik i golfowy ośrodek treningowy. W ramach rekreacji mieszkańcy mogą skorzystać z 11-hektarowego Parku Solvay, w którym znajdują się 2 ogródki jordanowskie z placami zabaw. W dzielnicy znajduje się też Las Borkowski. Można tu również znaleźć Kemping Krakowianka.

Głównym punktem handlowym Łagiewnik jest CH Zakopianka, w którym znajdziemy 86 sklepów.

Najważniejszymi jednostkami kulturalnymi działającymi na terenie Łagiewnik są kino Cinema City w CH Zakopianka oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, w którym mieści się teatr i funkcjonuje sekcja taneczna oraz muzyczna. Centrum ma też własną orkiestrę dętą. W dzielnicy znajdziemy także 2 kulturalne kluby osiedlowe i Łagiewnickie Towarzystwo Kulturalne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Łagiewnikach-Borku Fałęckim mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 316 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Łagiewnikach-Borku Fałęckim wahają się od 6 500 do 11 500 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Łagiewnikach-Borku Fałęckim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Łagiewnik-Borku Fałęckiego

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" czeka na mieszkańców Krakowa? W których dzielnicach jest ich najwięcej? Zobacz!