śląskie, Gliwice

Informacja na temat Gliwic

Aktualnie w Gliwicach dostępnych jest 817 ofert w 17 inwestycjach

śląskie, Gliwice

Gliwice są miastem powiatowym, należącym do Metropolii Silesia. Leżą w południowo-zachodniej części kraju, nad rzeką Kłodnicą. Ich obszar wynosi 134,2 km2, a zamieszkuje je ponad 190 000 osób. Zabudowa miasta ulega stałym modyfikacjom wskutek rozbudowy sektora mieszkalnego. Przybywa głównie domów jednorodzinnych. Jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne, to z reguły w ciekawy sposób adaptowane są do tych celów stare budynki. Gliwice to ośrodek przemysłowy, biznesowy, edukacyjny i kulturalny, oferujący mieszkańcom dostęp do wszystkich niezbędnych instytucji. Znajduje się tu cenione w Europie Centrum Onkologii, działa 18 galerii, 7 muzeów, ponad 80 szkół i 11 zespołów szkół, swoją siedzibę ma tu Politechnika Śląska. Miasto ma bogatą infrastrukturę sportową i handlową. W Gliwicach znajduje się największy polski węzeł autostradowy Gliwice-Sośnica. 43 km stąd mieści się lotnisko. Dzięki transportowi drogowemu, kolejowemu i wodnemu, obszar jest świetnie skomunikowany z resztą kraju, a 198 przystanków komunikacji miejskiej zapewnia doskonałe połączenia z resztą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Informacja o lokalizacji

Gliwice to jedno z miast należących do Metropolii Silesia lezącej w południowo-zachodniej części Polski. Ich obszar to 134,2 m2, a liczba mieszkańców to ok. 190 000 osób. Stare budynki atrakcyjnie łączone są tu z nowoczesną stylistyką. Stale rozbudowywany jest sektor mieszkalny. Miasto posiada mocno rozbudowaną infrastrukturę społeczną, na którą składa się m.in. ponad 80 szkół, Centrum Onkologii, 7 muzeów. Do głównych atutów Gliwic należy lokalizacja – w mieście znajduje się największy w kraju węzeł autostradowy.

Funkcjonuje tu ok. 30 przedszkoli publicznych, 28 szkół podstawowych i 21 gimnazjów, w tym jedno dla dorosłych. Edukację na szczeblu ponadgimnazjalnym oferuje 13 liceów ogólnokształcących, w tym dwa dla dorosłych oraz 10 szkół technicznych i 9 zasadniczych szkół zawodowych. W mieście jest też 11 zespołów szkół ogólnokształcących. Wykształcenie wyższe można zdobyć na Politechnice Śląskiej lub w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Mieszczą się tu także trzy instytuty Polskiej Akademii Nauk.

Leczenie szpitalne w Gliwicach oferuje 5 placówek medycznych, w tym cenione nie tylko w kraju, ale i zagranicą Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie. W mieście działa niemal 70 aptek.

Najważniejszymi obiektami sportowymi w Gliwicach są trzy stadiony piłkarskie. Poza nimi w mieście znajduje się 9 hal sportowych, kortów lub kompleksów kortów tenisowych, a także 8 pływalni oraz lodowisko. Można tu też skorzystać z ponad 30 tras rowerowych, a ciekawostką jest ponad 10 siłowni na świeżym powietrzu, które znajdują się w różnych punktach miasta.

Największymi obiektami handlowymi w Gliwicach są galeria Europa Centralna z ponad 100 punktami handlowymi i usługowymi oraz Park Handlowy Arena, w którym znajduje się 77 takich punktów. Są tu jeszcze trzy inne, duże centra handlowe i liczne markety, w tym Auchan, Polo, Tesco.

Kultury w Gliwicach można zaznać w dwóch teatrach, spośród których jeden jest muzyczny oraz w 7 muzeach i 18 galeriach. W mieście znajdują się również dwa kina, a jedno posiada scenę i może pełnić rolę teatru. Jest tu również Miejska Biblioteka Publiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Gliwicach mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 800 mieszkań i 17 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Gliwicach wahają się od 4 223 do 8 858 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W Gliwicach mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Gliwicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Gliwic

Nowa jakość w centrum Gliwic

,

Nowa jakość w centrum Gliwic

W Apartamentach Zygmunta już 20% mieszkań znalazło swoich nabywców. W styczniu ruszy sprzedaż nowego etapu

Gliwice stawiają na apartamenty premium

,

Gliwice stawiają na apartamenty premium

Nowe Apartamenty Zygmunta w Gliwicach z wyjątkową ofertą na start – 20 000 zł na wybrane mieszkanie!

Osiedle Stara Cegielnia startuje z II etapem!

,

Osiedle Stara Cegielnia startuje z II etapem!

18 mieszkań w segmentach C i D znajdzie się w ofercie II etapu, który do sprzedaży trafi z początkiem marca. Chętnych nie brakuje, ponieważ tylko te mieszkania znajdują się bezpośrednio nad jeziorem.

Rezydencja VIRIDI

,

Rezydencja VIRIDI

Sharin Estate Sp. z o.o. już z początkiem Nowego Roku ruszy z budową nowego projektu mieszkaniowo – usługowego o nazwie Rezydencja Viridi, który powstanie w Gliwicach przy ul. Janogórskiej 3, gdzie od wielu lat stoi zaniedbana willa miejska.

Mieszkanie Plus na Śląsku

,

Mieszkanie Plus na Śląsku

Na Śląsku program Mieszkanie Plus będzie realizowany w kilku największych miastach województwa. Mieszkania te wzbogacą ofertę lokalnych rynków nieruchomości, które w przypadku Górnego Śląska, już dysponują pokaźną ofertą na rynku pierwotnym jak i wtórnym.