Wiadomości mieszkaniowe

Duda Holding

Regionalne - Poznań - Łódź

13 października 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Odnowią dawny budynek warsztatowy: nowy projekt dewelopera z Poznania

Duda Development zajmie się również rewitalizacją budynku warsztatowego położonego na terenie inwestycji Diasfera. Sprawdź!

Odnowią dawny budynek warsztatowy: nowy projekt dewelopera z Poznania

Duda Development, poznańska firma realizująca w Łodzi swój największy jak dotąd projekt mieszkaniowy, Diasferę Łódzką, zajmie się również rewitalizacją położonego na terenie inwestycji budynku warsztatowego, znajdującego się na obszarze objętym ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Projekt Diasfera Łódzka, zlokalizowany pomiędzy ulicami Kilińskiego a Targową, rozplanowany jest na dwa etapy. W pierwszym, którego budowa dobiega końca powstało 199 mieszkań. W drugim natomiast 246 mieszkań uzupełnione zostanie o 12 punktów handlowo-usługowych. Znajdujący się na terenie inwestycji (bliżej ul. Targowej – w głębi działki) budynek warsztatowy, po odnowieniu i nadbudowaniu o dwie kondygnacje, będzie miał 24 mieszkania, o metrażach od 28 do 38 m kw.

Diasfera

Budynek po przebudowie zachowa swój industrialny charakter - niezmienione pozostaną kompozycja i podział frontu. Okna na parterze i drugiej kondygnacja zostaną obwiedzione parapetem i łukowym ceglanym nadprożem. Dla pozostałych pięter zaplanowano mansardowy dach, w który wpisane zostały lukarny. Wewnątrz budynku zachowana zostanie niestandardowa wysokość pomieszczeń na dwóch pierwszych kondygnacjach: parter to 351 cm, a 1 piętro 291 cm, piętro 2 oraz 3 uzyska wysokość 272 cm. W centralnej części budynku zostanie zamontowana hydrauliczna winda.

Przebudowa i rozbudowa obiektu przebiegać będzie pod nadzorem Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Planowany termin zakończenia prac to pierwszy kwartał 2022 r.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy