Co oferuje poznańska dzielnica Nowe Miasto?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 21.12.2022, Data aktualizacji: 21.12.2022

14 minut czytania
Poznańska dzielnica Nowe Miasto
Nowe Miasto to jedna z dzielnic Poznania, która przyciąga nie tylko konkurencyjnymi cenami nieruchomości. Dlaczego cieszy się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania? Co warto wiedzieć o poznańskim Nowym Mieście? Przeczytaj.

Nowe Miasto to jedna z największych dzielnic Poznania, która rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Słynie z doskonałej lokalizacji oraz bogactwa terenów przeznaczonych do rekreacji. Mieszkańcy mogą tutaj korzystać z licznych kompleksów zieleni i obiektów rekreacyjnych oraz doskonale rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej i edukacyjnej.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • jakie osiedla cieszą się największą popularnością wśród osób poszukujących nieruchomości
 • jak się żyje w dzielnicy
 • o wadach i zaletach opisywanej lokalizacji

Dzielnica Nowe Miasto – informacje ogólne

Nowe Miasto to jedna z dawnych poznańskich dzielnic, która jest dobrze skomunikowana ze ścisłym centrum i pozostałymi rejonami Poznania. Od 2011 roku wchodzi w skład 42 jednostek administracyjnych zwanych osiedlami. W świadomości mieszkańców Poznania zachował się jednak podział obowiązujący do 1990 roku, dlatego w opisie wykorzystana została poprzednia nomenklatura. W skład Nowego Miasta w Poznaniu wchodzi 11 osiedli.

 • Główna – zajmuje powierzchnię prawie 7 km kwadratowych. Na jednym z najstarszych osiedli Poznania przeważa zabudowa wysoka, w tym bloki wybudowane w latach 60.
 • Ostrów Tumski–Śródka–Zawady–Komandoria – w tej części dzielnicy znajdują się liczne zabytki oraz placówki edukacyjne. Nie brakuje tutaj apartamentowców oraz starych domów szkieletowych.
 • Warszawskie–Pomet–Maltańskie – na powierzchni blisko 6 km kw. usytuowane są liczne tereny rekreacyjne. Osiedle składa się głównie z klasycystycznych willi, domów w modernistycznej stylistyce oraz niskich bloków.
 • Antoninek–Zieleniec–Kobylepole – na terenie osiedla znajdują się rozległe tereny leśne i rekreacyjne oraz zakłady pracy. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna, można też znaleźć budynki wielorodzinne.
 • Szczepankowo–Spławie–Krzesinki – na osiedlu zachowały się tereny o charakterze ogrodniczym i magazyny przemysłowe. W zabudowie przeważają domy jednorodzinne oraz wille.
 • Starołęka–Minikowo–Marlewo – osiedle rozmieszczone jest na powierzchni ponad 13 km kwadratowych. Charakteryzuje się zabudową mieszkalno-przemysłową.
 • Krzesiny–Pokrzywno–Garaszewo – na obszarze 10 km kw. można znaleźć niewielkie zakłady przemysłowe oraz bazę lotniczą. Dominuje tutaj zabudowa jednorodzinna i szeregowa.
 • Chartowo – na tym obszarze usytuowane są ciekawe obiekty architektoniczne, m.in. Mauzoleum Mielochów czy Kopiec Wolności. Na przeważającym terenie dominuje typowa zabudowa PRL, czyli tzw. bloki z wielkiej płyty.
 • Rataje – na osiedlu położone są liczne placówki edukacyjne. W zabudowie przeważają duże i nowoczesne kompleksy, w tym apartamentowce.
 • Żegrze – przez ten obszar biegnie Trasa Katowicka. Osiedle zostało intensywnie rozbudowane w połowie lat 90., a na jego terenie dominuje zabudowa bloków wielopiętrowych.
 • Głuszyna – można tu znaleźć zabytkowe pamiątki przeszłości, m.in. XIII-wieczny kościół św. Jakuba czy kapliczki pochodzące sprzed I wojny światowej. Przeważają tutaj osiedla mieszkaniowe o charakterze podmiejskim i willowym.
Ulica Boleslawa Krzywoustego galeria posnania nowe miasto PoznanUlica Boleslawa Krzywoustego, Galeria Posnanianowe, Poznań

Położenie dzielnicy Nowe Miasto na mapie Poznania

Nowe Miasto znajduje się na prawym brzegu Warty. Dzielnica położona jest we wschodniej części Poznania. Od północy graniczy z Koziegłowami, od południa z Daszewicami, od zachodu z os. Wilda i Łęgami Dębińskimi, a od wschodu ze Swarzędziem. Najbardziej zaludnionym osiedlem w dzielnicy jest Chartowo.

Planowany rozwój dzielnicy Nowe Miasto

Na terenie Nowego Miasta powstaje coraz więcej inwestycji, które mają na celu zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Niektóre z nich są realizowane w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa weryfikacja głosów oddanych na projekty, takie jak: pole do disc golfa w Parku Tysiąclecia, wymiana nawierzchni przy schronisku ul. Kobylepole oraz budowa bezpiecznej ścieżki rowerowej na os. Tysiąclecia, boiska do siatkówki na Nadolniku, nowego skateparku nad Maltą.

Potencjał lokalizacyjny dzielnicy doceniają inwestorzy. Wiele nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych powstaje w bliskim otoczeniu Jeziora Maltańskiego. Jednym z najnowocześniejszych osiedli będzie „Lune de Malta” na działce przy ulicy Milczańskiej. Na jego terenie znajdzie się zielona strefa relaksu, wielofunkcyjne boisko, zewnętrzna ładowarka do samochodów elektrycznych. Budowa potrwa prawdopodobnie do 2024 roku.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Nowe Miasto jest zaliczane do dzielnic atrakcyjnych do zamieszkania. Na jej terenie znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne. Nie brakuje też atrakcji oraz miejsc wartych odwiedzenia. Na os. Śródka organizowane są okazjonalne jarmarki, na których można nabyć różne produkty żywnościowe i rękodzieła. Sporo atrakcji znajduje się nad Jeziorem Maltańskim oraz na Ostrowie Tumskim.

 • Nowe Zoo – to drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny, który spodoba się każdemu miłośnikowi zwierząt. Na jego terenie znajdują się obszerne wybiegi dostosowane do różnorodnych gatunków. Na odwiedzających to miejsce czeka moc atrakcji, m.in. przejazdy kolejką, mini park linowy oraz plac zabaw dla dzieci.
 • Ostrów Tumski w Poznaniu – w tej części miasta usytuowane są zabytkowe obiekty sakralne, np. Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła czy Kościół Najświętszej Marii Panny. To jedno z najciekawszych turystycznie miejsc w dzielnicy, które znajduje się na północny-wschód od centrum Poznania.
 • Rezerwat Archeologiczny Genius Loci – zlokalizowany jest na terenie Ostrowa Tumskiego. W tym miejscu znajduje się dobrze zachowana konstrukcja wału obronnego z X wieku oraz wiele eksponatów, które mają związek z początkami państwowości. Obiekt organizuje też liczne wystawy multimedialne i lekcje muzealne dla grup szkolnych.
 • Jezioro Maltańskie – usytuowane jest przy prawym brzegu Warty. Po północnej stronie zbiornika wodnego znajdują się restauracje, pola campingowe i termy, gdzie mieści się kompleks basenów, jacuzzi, solankowe leżanki czy sauny. Jezioro Maltańskie jest znanym centrum rekreacyjnym z torem regatowym i saneczkowym, mini golfem, placem zabaw oraz stokiem narciarskim.
 • Brama Poznania to muzeum bez eksponatów, które znajduje się nad brzegiem rzeki Cybiny. Na terenie obiektu wyświetlane są multimedia, które przedstawiają historię pierwszych Piastów. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego można zwiedzać dzięki multimediom, efektom świetlnym oraz dźwiękowym.
Jezioro MaltańskieJezioro Maltańskie

Bezpieczeństwo dzielnicy Nowe Miasto

Na poznańskim Nowym Mieście żyje się wygodnie i dość spokojnie. Dochodzi tutaj do znacznie mniejszej liczby przestępstw niż przed laty. Kradzieże i rozboje zdarzały się najczęściej na os. Warszawskim, Orła Białego, Żegrze oraz Chartów. Obecnie za najbardziej uciążliwe incydenty uznaje się zakłócenia ciszy nocnej. Najwięcej włamań ma miejsce na wielkich blokowiskach. Większość mieszkańców czuje się jednak bezpiecznie na Nowym Mieście. Na spadek przestępczości w dzielnicy duży wpływ miały inwestycje w monitoring.

Oferta dla dzieci

Dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców cieszą się okolice Jeziora Maltańskiego. Na poznańskiej Malcie znajdują się atrakcyjne ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów. Na południowym brzegu jeziora położony jest m.in. całoroczny stok narciarski, tor saneczkowy czy kolejka górska. Dzieci mogą też skorzystać z atrakcyjnej oferty Nowego Zoo. Szczególnie popularne są przejazdy kolejką „Maltanka” oraz mini park linowy Zoolandia.

Place zabaw znajdują się na praktycznie każdym osiedlu Nowego Miasta. Większość z nich została wyposażona w konstrukcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Najbardziej atrakcyjny plac zabaw mieści się przed Kopcem Wolności oraz przy parku linowym.

Komunikacja w dzielnicy Nowym Mieście  

Przez dzielnicę biegnie wiele ważnych arterii Poznania oraz kilka dróg krajowych. Nowe Miasto stale rozwija się komunikacyjnie. Mieszkańcy mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacji miejskiej. Przybywa tu nowych linii, część z nich została zmodernizowana. Za najlepiej skomunikowane osiedle uznaje się Rataje.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Najszybciej można tam dotrzeć z osiedla Śródka i Ostrów Tumski. Podróż do centrum miasta zajmuje 10-15 min. Czas dojazdu z samego serca Nowego Miasta może się wydłużyć do ok. 60 minut. W godzinach szczytu warto skorzystać ze sprawnej komunikacji tramwajowej.

komunikacja miejska w Poznaniu - Nowe Miasto

Tramwaje

Wiele linii tramwajowych rozpoczyna kurs z pętli Franowo lub Starołęka. Do najważniejszych połączeń można zaliczyć:

 • 1 – (Franowo – Rondo Starołęka – Junikowo);
 • 5 – (Unii Lubelskiej – Rondo Żegrze – Górczyn PKM);
 • 12 – (Połabska – Rondo Starołęka – Starołęka PKM);
 • 13 – (Aleje Marcinkowskiego – Starołęka Mała – Starołęka PKM).

Autobusy

Wiele tras prowadzi z przystanku Rondo Rataje lub Śródka. Mieszkańcy peryferyjnych osiedli mogą też korzystać z połączeń organizowanych przez Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe. Spośród najważniejszych linii przebiegających przez dzielnicę warto wymienić:

 • 154 – (Rondo Rataje – Wiatraczna – Spławie);
 • 157 – (Rondo Śródka – Osiedle Przemysława – Mogileńska);
 • 162 – (Rondo Rataje – Krzesiny – Wiatraczna – Rondo Rataje);
 • 173 – (Rondo Śródka – Główna – Janikowo).

Metro

Na terenie Poznania nie kursuje metro. Mieszkańcy mogą jednak korzystać z Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST).

Dworce/ zajezdnie

Na terenie Nowego Miasta znajduje się stacja kolejowa Poznań Wschód. Po modernizacji jest zdalnie sterowana i posiada odnowione perony oraz przejścia podziemne. Dwutorowa linia prowadzi m.in. przez Inowrocław, Gniezno, Toruń oraz Olsztyn. Większość pociągów przejeżdża przez dworzec Poznań Główny oraz Poznań Garbary. W dzielnicy funkcjonuje Zajezdnia Tramwajowa Franowo i Forteczna oraz autobusowa MPK Warszawska.

Ścieżki rowerowe

Nowe Miasto jest przyjaznym miejscem dla cyklistów. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka kilometrów ścieżek rowerowych. Jedna z najbardziej atrakcyjnych usytuowana jest wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Ponad 5-kilometrowa trasa prowadzi w okolicy kolejki „Maltanka”, zakładów spirytusowych oraz Term Maltańskich. Na mecie znajduje się tor regatowy i obszerny kompleks leśny. W obrębie dzielnicy położona jest także Rowerowa Trasa Kórnicka oraz ścieżka wzdłuż ul. Zawady.

Nowe Miasto - ścieżki rowerowe

Korki – gdzie najczęściej występują?

Na terenie Nowego Miasta krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne. Duży ruch panuje na ul. Bałtyckiej i Gdyńskiej. Wymienione arterie komunikacyjne wchodzą w skład DK nr 92 oraz nr 196. Zakorkowane są często ul. Główna i Zawady, będącej fragmentem drogi krajowej nr 5. W rozładowaniu korków w godzinach szczytu ma pomóc budowa III ramy komunikacyjnej. Planowana dwu- lub trzypasmowa droga szybkiego ruchu to nadal niezrealizowana koncepcja, która mogłaby ułatwić komunikację między dzielnicami Poznania.

Planowane inwestycje drogowe

Gruntownego remontu wymaga nawierzchnia ulic Śródka i Ostrówek. Prawdopodobnie zostanie też zrealizowany projekt „Bezpieczny chodnik ul. Kobylepole i Borówki”. Zakłada on przebudowę ciągu pieszego oraz wymianę starej nawierzchni z płyt betonowych. Celem nowych inwestycji drogowych jest zwiększenie bezpieczeństwa w pobliżu ruchliwego odcinka drogi i wygody poruszania się po ulicach zlokalizowanych nieopodal osiedli mieszkaniowych.

Ulica Bolesława Krzywoustego Nowe Miasto Ulica Boleslawa Krzywoustego, Nowe Miasto

Edukacja w dzielnicy Nowe Miasto

Placówki edukacyjne są rozlokowane w różnych częściach dzielnicy. Dużą popularnością cieszą się prywatne szkoły podstawowe oraz publiczne licea ogólnokształcące. Poziom edukacji na Nowym Mieście można uznać za bardzo wysoki. Uczniowe osiągają satysfakcjonujące wyniki w ogólnopolskich testach, które sprawdzają wiedzę po zakończeniu edukacji podstawowej.

Żłobki i przedszkola

Na Nowym Mieście znajduje się ogółem 18 żłobków, większość z nich to placówki niepubliczne. Oprócz tego działa ponad 30 przedszkoli publicznych. Z grona najpopularniejszych placówek na Nowym Mieście warto wymienić:

 • Żłobek Michałki na os. Czecha;
 • Żłobek Przemko przy ul. Rzeczypospolitej;
 • Prywatny Żłobek „Słoneczko” przy Bohaterów II Wojny Światowej;
 • Przedszkole nr 6 im. Polne Kwiatki;
 • Przedszkole nr 9 im. Zbyszka i Jagienki;
 • Przedszkole nr 10 im. Bolka, Lolka i Toli;
 • Przedszkole nr 20 Śmiałka Umiałka;
 • Przedszkole Mała Biedronka nr 195.

Szkoły podstawowe

Oferta dydaktyczna jest ciekawa dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na Nowym Mieście funkcjonuje ponad 20 szkół podstawowych publicznych oraz kilka prywatnych. Do najpopularniejszych placówek na Nowym Mieście zalicza się:

 • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 przy os. Oświecenia;
 • Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa;
 • Prywatna Szkoła Podstawowa Anglojęzyczna British International School;
 • Horyzonty Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik;
 • Prywatna Szkoła Podstawowa Gaudium Et Studium;
 • Skrzydła Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik
 • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi;
 • Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
edukacja - Poznań - Nowe Miasto

Licea i technika

Na Nowym Mieście dostępne są zarówno placówki publiczne, jak i prywatne. Tutejsze szkoły średnie uznaje się za jedne z najlepszych w województwie. Spośród placówek dostępnych na poznańskim Nowym Mieście warto wymienić:

 • X Licem Ogólnokształcące im. Przemysława II;
 • XIV LO im. Kazimierza Wielkiego;
 • XVI Liceum Ogólnokształcące im. Charles de Gaulle’s;
 • XVII LO w ZSO nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera;
 • Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące;
 • Technikum Samochodowe im. inż. T. Tańskiego.

Uczelnie wyższe

Nowe Miasto to dzielnica, która jest przyjazna do życia dla studentów. W tej części Poznania znajdują się następujące uczelnie wyższe:

 • Wydziały Politechniki Poznańskiej (m.in. architektury oraz inżynierii lądowej i zarządzania);
 • Wydziały Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu;
 • Collegium Humanum – filia w Poznaniu;
 • Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii.

Rekreacja w dzielnicy Nowe Miasto

Dzielnica jest uznawana za „zielone płuca” Poznania. Skwery i parki miejskie znajdują się praktycznie na każdym osiedlu. Dzielnica słynie też z licznych terenów rekreacyjnych, które skupione są wokół Jeziora Maltańskiego. Obszar akwenu wodnego zajmuje powierzchnię blisko 68 kilometrów kwadratowych i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Nowego Miasta. Miejsce to spodoba się nie tylko osobom poszukującym spokojnego odpoczynku, ale też miłośnikom aktywnego spędzania czasu wolnego.

Tereny zielone

Mieszkańcy Nowego Miasta mogą korzystać z walorów przyrodniczych Parku Rataje, który został oddany do użytku w 2018 roku. Jego powierzchnia 14,67 ha została podzielona na dziewięć stref tematycznych. Na tym terenie mieści się niezliczona ilość atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Oprócz skansenu kolejowego można tu znaleźć tor rowerowy z przeszkodami, kolorową fontannę, ogród zmysłów oraz liczne place typu street workout. Na terenie dzielnicy usytuowany jest również Park Tysiąclecia (pomiędzy ul. Warszawską a Jeziorem Maltańskim) oraz Park nad Wartą (na os. Rataje).

Ogrody Działkowe pod Kasztanami Ogrody Działkowe pod Kasztanami

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Na obszarze Nowego Miasta rozsiane są liczne siłownie i kluby fitness. Największą popularnością cieszą się placówki, takie jak: „Organic Fitness Poznań” przy CH Pasaż Rondo, „Just GYM”, „36 Minut”, „Remplus RehaFit” czy „Przystań Posnania” przy ulicy Wioślarskiej. Nieograniczone możliwości rekreacyjne stwarzają tereny wokół Jeziora Maltańskiego. Jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku jest znanym centrum sportów wodnych i zimowych. Funkcjonuje tutaj zespół basenów i saun o nazwie Termy Maltańskie.

Gastronomia i kultura – dzielnica Nowe Miasto

Najwięcej popularnych kawiarni i pubów znajduje się w pobliżu os. Ostrów Tumski, Malta oraz Śródka. Na Nowym Świecie usytuowane są liczne restauracje, w którym można zamówić smaczne dania na miejscu lub na wynos. Lokale gastronomiczne oferują szeroki wybór potraw z całego świata. Oferta kulturalna Nowego Miasta jest nieco uboższa niż w ścisłym centrum Poznania, ale dość atrakcyjna. Mieszkańcy mają dostęp do kin, teatrów, muzeów, centrów kultury oraz filii Biblioteki Raczyńskich.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

Na Nowym Mieście znajduje się bogaty wybór lokali gastronomicznych. Przy os. Oświecenia funkcjonuje „Sky Pizza Rataje”, gdzie można zamówić nie tylko dania kuchnia kuchni włoskiej, ale też staropolskiej. Szereg potraw z Półwyspu Apenińskiego oferuje także „Pizzeria Tivoli”, która usytuowana jest przy os. Lecha. Przy ul. Wiankowej mieści się restauracja indyjska „Taj India”. Można tu spróbować dań kuchni azjatyckiej. Natomiast lokal „HumHum” serwuje głównie potrawy orientalne oraz libańskie. Szybko i tanio można zjeść w „Burgerowni Ranczo” na os. Stare Żegrze lub „Bydlak Burger” przy ul. Katowickiej.

Rozrywka w dzielnicy

Na Nowym Mieście funkcjonuje kino Cinema City, Helios oraz Multikino. Usytuowane są także placówki kulturalne, tj.: Asz.Teatr (przy Starołęckiej), Teatr Promyk (os. Stare Zegrze) i Wariate (przy ul. Katowickiej). Mieszkańcy Nowego Miasta mogą też skorzystać z oferty Domu Kultury „Na Skarpie” (os. Piastowskie), „Na Pięterku” (os. Orła Białego), „Jubilat” (os. Tysiąclecia) czy Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury (Główna). Na terenie dzielnicy organizowany jest w okresie letnim Malta Festival, który trwa przez ok. 10 dni.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Oferta na Nowym Mieście handlowo-usługowa jest bogata i dość zróżnicowana. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy w centrum handlowym M1, Posnania, Galerii Malta lub Pasażu Rondo. W wymienionych placówkach znajdują się liczne sklepy odzieżowe oraz supermarkety. Na Nowym Mieście funkcjonują również lokalne bazary i targi. Nie brakuje też małych sklepów osiedlowych. Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszy się Targowisko na os. Jagiellońskim.

Nowe Miasto

Zdrowie na Nowym Mieście – oferta dzielnicy

Mieszkańcy nie mają powodów do narzekań, jeśli chodzi o dostęp do placówek medycznych. Na terenie dzielnicy rozmieszczone są zarówno przychodnie POZ, jak i specjalistyczne. Na Nowym Mieście funkcjonują również szpitale publiczne. Oprócz tego znajdują się liczne apteki, które są gęsto rozmieszczone na poszczególnych osiedlach.

Jakość powietrza i wody

Z problemem smogu w sezonie jesienno-zimowym zmaga się praktycznie każda dzielnica Poznania. Zła jakość powietrza występuje też często na Nowym Mieście. Do przekroczenia norm dochodzi nie tylko w miesiącach zimowych, ale też ze względu na duże uprzemysłowienie dzielnicy. Z aktualnym stanem powietrza warto zapoznać się np. na airly.org. Podobnie jak w pozostałych dzielnicach Poznania, woda kranowa jest dobrej jakości. Poznańska kranówka nadaje się do picia bez przegotowania.

Ogrody Działkowe pod KasztanamiOgrody Działkowe pod Kasztanami

Oferta placówek medycznych

Na Nowym Mieście funkcjonuje kilkadziesiąt przychodni podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradni specjalistycznych. Spośród dostępnych placówek medycznych w dzielnicy warto wymienić, takie jak:

 • Przychodnia Rejonowa Zespołu Opieki Zdrowotnej Poznań-Nowe Miasto;
 • Da-Med Specjalistyczne Poradnie Lekarskie;
 • NZOZ. Przychodnia Lekarza Rodzinnego;
 • Euromed na os. Piastowskim;
 • Szpital św. Wojciecha;
 • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia.

Warto wiedzieć o dzielnicy Nowe Miasto

Dzielnica jest zaliczana do grona najatrakcyjniejszych rejonów Poznania. Nowe Miasto cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i studentów. Młode pary najchętniej wybierają os. Rataje, gdzie ceny nieruchomości są najbardziej preferencyjne. Studenci i single poszukują najczęściej mieszkania na poznańskich osiedlach Ostrów Tumski lub Śródka, które znajdują się w bliskiej odległości od centrum. Dużym atutem Nowego Miasta jest bogata oferta handlowa i edukacyjna, liczne parki oraz tereny rekreacyjne, atrakcyjne ścieżki rowerowe, nowoczesne nieruchomości. Z minusów lokalizacji warto wymienić korki i częste przekraczanie dopuszczalnych norm PM10 czy PM2.5.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: