Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 12.03.2024, Data aktualizacji: 18.03.2024

4 minuty czytania
Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu
Już niebawem odbędzie się wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

Zapraszamy na pierwszą w tym roku, wiosenną edycję Targów Mieszkań i Domów na terenie hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. 16 i 17 marca będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • dlaczego warto wziąć udział w Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu,
 • z ofertą jakich deweloperów będzie można zapoznać się podczas targów,
 • jakie atrakcje dla uczestników wydarzenia przewidział organizator.

Ubiegły rok na rynku mieszkaniowym był nieprzewidywalny. Po niepokojącym spowolnieniu w 2022 zmiany zapoczątkowało złagodzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zapisów Rekomendacji S – co znacznie poprawiło zdolność kredytową wielu potencjalnych nabywców. Potem temperatura już tylko rosła: zapowiedź nowego rządowego programu preferencyjnych kredytów hipotecznych przyspieszyła decyzje zakupowe inwestorów indywidualnych i osób, które już wyliczyły, że w obostrzeniach nowego projektu się nie zmieszczą. Słusznie przewidując, że start programu 1 lipca wydrenuje z oferty najciekawsze lokale, masowo ruszyli do biur sprzedaży. W bankach tymczasem ustawiły się dawno niewidziane kolejki po kredyty.

Szybko okazało się, że autorzy programu Bezpieczny Kredyt 2% sami nie spodziewali się takiego nim zainteresowania: optymistycznie założyli i zabezpieczyli środki na 50 000 kredytów do końca 2024 roku. Tymczasem tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy (do końca 2023) kredytów udzielono 56 000 – i tym samym wykorzystano wszystkie zabezpieczone w budżecie środki. Tak ogromny popyt przełożył się znacząco na ceny mieszkań, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. W zależności od lokalizacji, za metr kwadratowy zapłacić dziś trzeba od 14 do nawet 25% więcej niż jeszcze rok temu.

Tymczasem nowy rząd zapowiada nowy program wsparcia kredytobiorców. Mieszkanie na Start 2024 (choć nawet nazwa nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona) zapewne znów nakręci popyt. Obostrzeń dla ubiegających się o wsparcie w ramach nowego programu ma być co prawda więcej, ale nie zmienia to faktu, że znów umocni on przewagę popytu nad podażą. Rząd przeprowadza właśnie szeroko zakrojone konsultacje z analitykami, przedstawicielami środowiska deweloperów, ekonomistami – zapowiadając, że wsparcie kredytobiorców to tylko jedna z części kompleksowego planu poprawy sytuacji w polskim mieszkalnictwie. Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków jest więc stopniowo przesuwany (ostatnio słychać o jesieni).

Niezależnie jednak od tego, kiedy program nareszcie wystartuje, analitycy i doradcy są zgodni, że wobec tak przebranej po zeszłym roku oferty i niskiej podaży nowych inwestycji rynek na ponowne podsycanie popytu znów zareaguje podniesieniem cen. Czy warto zatem czekać z decyzją o zakupie? 

Na pewno warto szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych  i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na wiosennych Targach Mieszkań i Domów. 

targi mieszkaniowe w Poznaniu

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą wielkopolskich deweloperów (m.in. Akropol Inwestycje, ARTBUD Group, Chronos Development, COLIAN Developer, Duda Development, EBF Development, Future Building, Grupa Inwest, Grupa TOM, Konimpex- Invest, Linea, Łowiccy Grupa Deweloperska, MASTERM INVESTMENT, NICKEL DEVELOPMENT, Novaform Polska, PWD Deweloper, REDNET Investment, UWI Inwestycje S.A. i in.) i agencji nieruchomości (EcoProperty, HomeFlex, Makoni Nieruchomości, REMAX Experts, SpecHouse) także tych oferujących inwestycje zagraniczne  (m.in. Costa Dream Home, TM Real Estate Group). Wśród wystawców znajdą się też firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Brzechwa, DAGSWOOD, EverWood, Expobud, KUNERT Mobilheime, Omatalo,WOLF System. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. dr Hipoteka, Experci24, Lendi, mFinanse, NOTUS i Phinance. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy. 

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż 3 sale seminaryjne: Strefa Zakupu, Strefa Finansów i Strefa Inwestycji. W pierwszej z nich eksperci podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, jak je wykończyć i wyposażyć. W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej zapowiadanemu rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców. Strefa Inwestycji dedykowana jest wszystkim tym, którzy myślą o tym, aby zacząć inwestować w polskie i zagraniczne nieruchomości i na nich zarabiać. 

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate, dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.

Wiosennej edycji Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu towarzyszyć będzie kolejna edycja Targów Nieruchomości Inwestycyjnych INRE. Jeśli zatem myślisz o inwestowaniu w nieruchomości, niezależnie czy polskie czy bardziej odległe- koniecznie sprawdź co oferują Wystawcy Targów Nieruchomości Inwestycyjnych! A będzie z czego wybierać. W imprezie weźmie udział ponad 30 wystawców, którzy zaprezentują nieruchomości z różnych części Polski, Hiszpanii, Cypru, Grecji, Turcji, Włoch, Bułgarii, Gruzji, Szwajcarii, Austrii czy Belgii. Nie zabraknie też ofert z bardziej egzotycznych zakątków świata jak Dubaj i Dominikana. 

Targi w Poznaniu

Na stoiskach wystawców będzie można poznać najlepsze nieruchomości, obliczyć szacunkową opłacalność danej inwestycji, ustalić wstępny plan inwestycyjny oraz nawiązać współpracę. INRE to jednak nie tylko wystawa i stoiska- to również dawka wiedzy z zakresu inwestowania w postaci otwartych wykładów, prelekcji oraz dyskusji w panelach.  Eksperci branży, którzy od wielu lat aktywnie inwestują, doradzają i pomagają pomnażać kapitał spotkają się ze wszystkimi zainteresowanymi w dedykowanej Strefie Inwestycji. 

Wstęp na targi kosztuje 10 zł, ale po rejestracji jest bezpłatny! 

Dwie imprezy- jeden bilet! Zakup biletu upoważnia do wejścia na Targi Mieszkań i Domów oraz Targi Nieruchomości Inwestycyjnych INRE.

Szczegóły na temat targów mieszkaniowych w Poznaniu

targiinwestycyjne.pl

Targi Mieszkań i Domów
16-17 marca 2024 r.
sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3
ul. Głogowska 14

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: