mazowieckie, warszawski zachodni

Informacja na temat powiatu warszawskiego zachodniego

Aktualnie w powiecie warszawskim zachodnim dostępnych jest 679 ofert w 37 inwestycjach

mazowieckie, warszawski zachodni

Powiat warszawski zachodni usytuowany jest w środkowej części województwa mazowieckiego i zajmuje obszar o powierzchni 533 km2, na którym mieszka ponad 100 tys. osób. Na atrakcyjność lokalizacji wpływa zarówno niewielka odległość od Warszawy, jak i obecność Puszczy Kampinoskiej. Do terytorium powiatu należą gminy miejsko-wiejskie: Łomianki, Błonie i Ożarów Mazowiecki oraz obszary wiejskie: Izabelin, Kampinos, Leszno i Stare Babice. Południową cześć zajmują grunty uprawne, a w Broniszach znajduje się – jeden z największych w kraju – Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy. Bliskość stolicy oraz zielone, zaciszne okolice wpływają na rozwój architektury mieszkalnej: domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych. Przemysł rozwija się w Ożarowie Mazowieckim oraz w Błoniach, gdzie mieszczą się Zakłady Mechaniczno-Precyzyjne. Miejscami zakupów są: 2 galerie i centrum handlowe. Przez powiat przebiegają drogi krajowe: nr 2 (Warszawa – Poznań), nr 7 (Gdańsk – Chyżne) i nr 92 (Rzepin – Warszawa).

Informacja o lokalizacji

Powiat warszawski zachodni położony jest w centrum województwa mazowieckiego, na zachód od stolicy kraju. W obrębie powiatu znajdują się gminy miejsko-wiejskie: Łomianki, Błonie i Ożarów Mazowiecki oraz 4 gminy wiejskie. Warszawski zachodni zajmuje obszar wielkości 533 km2, a 33% tej powierzchni stanowią tereny Kampinoskiego Parku Narodowego. Do zabudowy mieszkaniowej należą niskie budynki jedno- i wielorodzinne. Dużą strefą handlową jest Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach, zaś ośrodkiem przemysłu – Zakłady Mechaniczno-Precyzyjne w Błoniach.

W powiecie warszawskim zachodnim zlokalizowane są 33 przedszkola, a wśród nich placówki: językowe, sportowe i katolickie. Bazę oświatową tworzą: 22 szkoły podstawowe, 18 gimnazjów, 8 liceów, 5 szkół technicznych i 3 – zawodowe. Ponadto w powiecie funkcjonuje 5 szkół muzycznych, 3 szkoły językowe oraz Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

Największą placówką medyczną w powiecie jest Wojewódzki Szpital Dziecięcy PZOZ w Dziekanowie Leśnym. Nieodpłatne usługi medyczne w poradniach internistycznych i specjalistycznych zapewniają: Samodzielny Gminny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Błoniach oraz Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim. Pacjenci z Łomianek mogą korzystać z opieki zdrowotnej świadczonej przez SPZZLO Warszawa-Żoliborz, a ponadto w całym powiecie dostępne są ok. 22 niepubliczne ośrodki zdrowia oraz kilka publicznych przychodni.

Puszcza Kampinoska to popularne miejsce rekreacji i rowerowych wycieczek. W Łomiankach zlokalizowane jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II, w którym znajdują się: pływalnia, stadion, hala sportowa, strzelnica oraz sale: szermiercza i fitness. W baseny sportowe i rekreacyjne oraz wodne atrakcje wyposażona jest Pływalnia Miejska GOSiR w Ożarowie Mazowieckim. W powiecie działają ponadto kluby tenisowe i jeździeckie, które udostępniają korty czy tereny do jazdy konnej.

Na terenie powiatu znajdują się 3 duże kompleksy handlowo-usługowe: Galeria Handlowa Łomianki Park, Galeria Handlowa Ożarów oraz Centrum Handlowe Auchan. Popularnym miejscem robienia zakupów są sieciowe hipermarkety: Carrefour, Biedronka, MarcPol oraz lokalne bazary. W Broniszach zlokalizowany jest, jeden z największych w kraju, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy, zaś niewielka odległość od Warszawy umożliwia wyjazd na zakupy do stołecznych centrów handlowych.

Popularyzacją kultury w powiecie zajmuje się 5 ośrodków kultury oraz 7 bibliotek i 10 filii bibliotecznych. Działalność artystyczną prowadzą zespoły pieśni i tańca: Tęcza, Ożarowiacy i Leśni, a także pracownie: Gliniarnia Ceramika Artystyczna i Centrum Artystyczne FEN. W Pilaszkowie mieści się Muzeum Dworu Polskiego oraz Muzeum Pojazdów Konnych, zaś w Łomiankach znajdują się kluby: Jazz Cafe oraz Centrum Sztuki i Tańca – Klub Kokko Art. Cyklicznie odbywają się wydarzenia muzyczne, m.in.: Letni Festiwal W krainie Chopina, Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka w Barwach Jesieni, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie warszawskim zachodnim mogą wybierać z pośród 37 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 516 mieszkań i 163 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie warszawskim zachodnim wahają się od 3 977 do 10 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W powiecie warszawskim zachodnim mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute oraz 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje w powiecie warszawskim zachodnim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu warszawskiego zachodniego

Rekuperacja w domu

,

Rekuperacja w domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co to jest rekuperacja? Wentylacja z rekuperacją stała się już wyznacznikiem nowoczesnej inwestycji. Jakie są jej zalety?

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Ponad tysiąc projektów i 5,5 mld zł przychodów – Skanska podsumowuje kolejny dobry rok w Polsce

,

Ponad tysiąc projektów i 5,5 mld zł przychodów – Skanska podsumowuje kolejny dobry rok w Polsce

2015 był kolejnym udanym rokiem dla Skanska w Polsce. W sumie Grupa podniosła zyskowność o ponad 18% w stosunku do roku poprzedniego, wyprodukowaną przez 12 miesięcy mieszanką mineralno-asfaltową mogłaby połączyć północ i południe Polski, a w nowoczesną przestrzeń biurową zam...

Łomianki nowa jakość lepszy wybór

,

Łomianki nowa jakość lepszy wybór

Podwarszawskie miasto położone zaledwie 16 km od centrum stolicy w ostatnich latach całkowicie zmieniło swoje oblicze. Głównie za sprawą licznych inwestycji i modernizacji istniejącej infrastruktury, Łomianki stają się jedną z najprężniej rozwijających się podwarszawskich mi...

Mieszkania na osiedlu Naturalis w programie MdM

,

Mieszkania na osiedlu Naturalis w programie MdM

Od 1 kwietnia bieżącego roku część mieszkań w inwestycji Naturalis w Łomiankach została objęta rządowym wsparciem kredytobiorców „Mieszkanie dla Młodych” (MdM). Naturalis jest pierwszą inwestycją firmy Ronson w Warszawie i okolicach oferowaną w ramach tego programu.