zachodniopomorskie, Szczecin, Zachód

Informacja na temat Szczecina Zachodniego

Aktualnie w Szczecinie Zachodnim dostępnych jest 697 ofert w 27 inwestycjach

zachodniopomorskie, Szczecin, Zachód

Szczecin Zachód to dzielnica miasta zamieszkana przez ok. 117 000 osób. Budownictwo mieszkalne skupione jest w jej południowej części, a łącznie na Zachodzie jest 9 osiedli mieszkalnych. Północ jest w dużym stopniu zalesiona, znajduje się tam m.in. Park Leśny Głębokie. Pojawiają się też enklawy osiedli domów jednorodzinnych. Zewnętrzne części dzielnicy to dawne wsie, co determinuje występowanie rozległych obszarów zabudowy jednorodzinnej. Południe jest wysoce zurbanizowane, sąsiaduje bezpośrednio ze Śródmieściem i stanowi jego dobre uzupełnienie pod względem usługowym. Występują tu zarówno budynki mieszkalne jedno-, jak i wielorodzinne. Szczecin Zachód daje mieszkańcom dostęp do 4 szpitali i niemal 20 przychodni lekarskich. Działa tu ponad 40 szkół i mieszczą się dwa wydziały Politechniki Szczecińskiej. Czas wolny można spędzić np. w domu kultury, nad jednym z dwóch kąpielisk lub w parku rekreacyjnym. Przez Szczecin Zachód biegną trzy drogi krajowe i droga wojewódzka. Znajduje się tu 6 stacji kolejowych i regularnie kursują autobusy miejskie. Dociera tu 10 linii tramwajowych.

Informacja o lokalizacji

Szczecin Zachód to dzielnica, w której mieszka ok. 177 000 osób. Na północy jest silnie zalesiona, znajduje się tam Park Leśny Głębokie. Południe jest wyraźnie zurbanizowane, spełnia rolę usługowo-komercyjną Zachodu, na co wpływ ma sąsiedztwo Śródmieścia. W zabudowie dzielnicy dominują osiedla domów jednorodzinnych. Znajdują się tu 4 szpitale, 20 przychodni lekarskich, ponad 40 szkół, dwa kąpieliska i park rekreacyjny. Biegną tędy trzy drogi krajowe i droga wojewódzka. Do dzielnicy docierają autobusy miejskie i 10 linii tramwajowych.

W zachodniej dzielnicy Szczecina funkcjonuje 14 przedszkoli publicznych. Poza tym znajduje się tu 14 szkół podstawowych i 17 gimnazjów. Wśród szkół ponadgimnazjalnych wyróżnić można 8 liceów ogólnokształcących, 4 zasadnicze szkoły zawodowe, a także trzy licea profilowane. Dodatkowo mieści się tu 7 zespołów szkół i działają dwa wydziały Politechniki Szczecińskiej.

W dzielnicy Szczecin Zachód działają cztery szpitale, w tym dwa kliniczne i jeden wojewódzki. Jest tu też 16 publicznych przychodni lekarskich, których ofertę uzupełniają medycy prowadzący prywatne gabinety. Do dyspozycji mieszkańców jest 26 aptek.

Głównym obiektem sportowym Szczecina Zachodu jest Stadion im. Floriana Krygiera. Na aktywny odpoczynek pozwala m.in. międzyosiedlowy park rekreacyjny, polana sportowa oraz kąpieliska Arkonka i Głębokie. Znajduje się tu również park linowy, stadnina koni i ogród botaniczny.

W dzielnicy mieszczą się dwa centra handlowe, w tym liczące sobie ok. 40 punktów handlowych i usługowych Atrium Molo. Działają tu także powszechnie znane sklepy sieciowe, np. Żabka, Lidl, Tesco. Uzupełnieniem ich oferty są liczne sklepy specjalistyczne, m.in. sklep elektryczny, meblowy, zoologiczny.

W dzielnicy działa dom kultury organizujący m.in. zajęcia muzyczne i wokalne. Przy zachodniej granicy zachodniej części Szczecina mieści się Teatr Kobra. Znajduje się Ru również 12 bibliotek.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Szczecinie Zachodnim mogą wybierać z pośród 27 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 656 mieszkań i 39 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Szczecinie Zachodnim wahają się od 4 776 do 12 300 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Szczecinie Zachodnim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Szczecina Zachodniego

Ponad 60% mieszkań sprzedanych w III etapie osiedla Ku Słońcu w Szczecinie

,

Ponad 60% mieszkań sprzedanych w III etapie osiedla Ku Słońcu w Szczecinie

Szczecińska inwestycja Polnordu, osiedle „Ku Słońcu” cieszy się ogromną popularnością wśród nabywców – sprzedano już ponad 60% mieszkań w ramach realizowanego III etapu osiedla.