Cukrownia Apartamenty

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Krygiera, oferowane bezpośrednio przez

Budnex

Szczecin, Zachód, Gumieńce, ul. Krygiera

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 13 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Cukrownia Apartamenty

8 zdjęć

Cukrownia Apartamenty
Cukrownia Apartamenty
Cukrownia Apartamenty
Cukrownia Apartamenty

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Przyroda w okolicy

  • rezerwat przyrody

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 200 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (179)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne : zewnętrzne
  • miejsca postojowe podziemne : indywidualne garaże

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się rzeka, rezerwat przyrody

Opis inwestycji

Cukrownia Apartamenty to gruntownie przemyślana koncepcja rewitalizacji terenów należących niegdyś do szczecińskiej cukrowni, której rodowód sięga przełomu XIX i XX wieku. Projekt Budnex zakłada przekształcenie do niedawna zaniedbanych, pofabrycznych obszarów w tętniące życiem nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Cukrownia Apartamenty łączyć będzie w sobie zalety miejskiego stylu życia w postaci rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego i dogodnej infrastruktury komunikacyjnej z funkcjonalną przestrzenią osiedla, w której nie zabraknie terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

W ramach Cukrownia Apartamenty powstaje spójna architektonicznie przestrzeń, na którą docelowo złoży się 7 budynków wielorodzinnych z blisko 700 mieszkaniami. Do tego miejsca postojowe wraz z niezbędną infrastrukturą komunikacyjną, a także nowe tereny rekreacyjne wraz z każdym kolejnym etapem osiedla. Całość dopełnią liczne nasadzenia drzew i krzewów. Wszystko po to by zaaranżować nietuzinkową przestrzeń do życia dla mieszańców w każdym wieku.

W ramach pierwszego etapu Cukrownia Apartamenty, który będzie gotowy już w na początku IV kwartału 2023, powstanie funkcjonalny budynek w kształcie litery U, w którym planowanych jest 120 lokali. W ofercie dostępne znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 79 m. kw. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 3,5 do 9 m. kw. Ponadto w ofercie znalazły się mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami. Pierwszy etap to: - 128 komórek lokatorskich, - indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 50 m kw. - ogólnodostępne miejsca postojowe przed budynkiem.

W ramach drugiego etapu Cukrownia Apartamenty, który będzie gotowy już w III kwartale 2024, powstanie budynek w kształcie litery L, w którym planowanych jest 80 lokali. W ofercie dostępne znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 79 m. kw. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 4 do 9 m. kw. Ponadto w ofercie znalazły się mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami nawet o powierzchni 21 m2. Drugi etap to: - 51 komórek lokatorskich, - indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 59 m kw., - ogólnodostępne miejsca postojowe przed budynkiem.

Cukrownia Apartamenty to miejska inwestycja, która oddalona jest od zgiełku śródmieścia, ale jej położenie sprawia, że wszystko masz pod ręką. Lokale zostały zaprojektowane w taki sposób, by oferowały swoim mieszkańcom optymalną przestrzeń życiową. Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca, dajemy Ci możliwość łączenia kilku lokali w jeden, tak by stworzyć swoje wymarzone mieszkanie, w którym będzie zarówno miejsce do wspólnego spędzania czasu, pracy w domu czy prywatności, której każdy z nas potrzebuje. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach w każdym etapie przewidziany jest plac zabaw.

Inwestycja Cukrownia Apartamenty znajduje się na Gumieńcach, ul. Krygiera (5.4 km od centrum Szczecina), jest realizowana przez Budnex.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 200 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Cukrownia Apartamenty nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Budnex przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne
  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajduje się 179 komórek lokatorskich.

Lokalizacja inwestycji

Prężnie rozwijająca się okolica oraz dogodna komunikacja z centrum to świetne miejsce dla młodych osób, które szukają swojego miejsca w Szczecinie. Warto zaznaczyć, że również w II etapie, połowa lokali to najbardziej pożądane mieszkania 2 pokojowe o mniejszym metrażu. Nie bez znaczenia jest też sąsiedztwo dwóch wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydział Humanistyczny przy ul. Krakowskiej oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług przy ul. Cukrowej położone są niespełna 2 km od inwestycji Cukrownia Apartamenty.

Ta cześć Gumieniec choć ma poprzemysłowy rodowód, prócz istniejącej tu niegdyś Cukrowni, kojarzy się z dynamicznie rozwijającą się tkanką miejską, która przyciąga w tą część Szczecina nowych mieszkańców. Duży potencjał okolicy przyciąga inwestorów. Wiodąca do niedawna prym zabudowa jednorodzinna ustępuje nowoczesnym budynkom wielorodzinnym i powstającym na potrzeby mieszkańców obiektom handlowym. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdziemy - Rondo Hakena Park – nowe centrum handlowe bezpośrednio sąsiaduje z Cukrownia Apartamenty, - IKEA Szczecin – ok. 2,5 km, - Auchan i Leroy Merlin - ok 1,5 km, - Castorama – ok 1,5 km, - Atrium Molo – ok. 3 km.

Dogodna lokalizacja to nie tylko sąsiedztwo infrastruktury handlowo-usługowej. Cukrownia Apartamenty zlokalizowana jest w południowej części miasta na lewobrzeżu Odry w Dzielnicy Gumieńce. Niesie to za sobą łatwość wyjazdu z miasta jak i sprawny dojazd do jego centrum: - w sąsiedztwie 7 linii autobusowych w tym 2 nocne, - Dworzec kolejowy Gumieńce, - lokalizacja przy drodze Krajowej nr 13. zapewnia dogodny dojazd w stronę przejść granicznych z Niemcami (Kołbaskowie i Rosówko), - pobliska droga Krajowa nr 31 zapewnia sprawny wyjazd z miasta i dogodną komunikację z autostradą A6 oraz drogą ekspresową S3, - w najbliższej przyszłości inwestycja będzie również skomunikowana z Zachodnią Obwodnicą Szczecina z dojazdem do dwóch węzłów – Będargowo i Kołbaskowo (realizacja obwodnicy Szczecina planowana jest na lata 2021 – 2028).

Szczecin Zachód to dzielnica miasta zamieszkana przez ok. 117 000 osób. Budownictwo mieszkalne skupione jest w jej południowej części, a łącznie na Zachodzie jest 9 osiedli mieszkalnych. Północ jest w dużym stopniu zalesiona, znajduje się tam m.in. Park Leśny Głębokie. Pojawiają się też enklawy osiedli domów jednorodzinnych. Zewnętrzne części dzielnicy to dawne wsie, co determinuje występowanie rozległych obszarów zabudowy jednorodzinnej. Południe jest wysoce zurbanizowane, sąsiaduje bezpośrednio ze Śródmieściem i stanowi jego dobre uzupełnienie pod względem usługowym. Występują tu zarówno budynki mieszkalne jedno-, jak i wielorodzinne. Szczecin Zachód daje mieszkańcom dostęp do 4 szpitali i niemal 20 przychodni lekarskich. Działa tu ponad 40 szkół i mieszczą się dwa wydziały Politechniki Szczecińskiej. Czas wolny można spędzić np. w domu kultury, nad jednym z dwóch kąpielisk lub w parku rekreacyjnym. Przez Szczecin Zachód biegną trzy drogi krajowe i droga wojewódzka. Znajduje się tu 6 stacji kolejowych i regularnie kursują autobusy miejskie. Dociera tu 10 linii tramwajowych.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Cukrownia Apartamenty?

Przez terytorium dzielnicy Szczecin Zachód biegną drogi krajowe nr 10 i nr 13, a jej południową granicę wyznacza droga krajowa nr 31. W ułożeniu niemal południkowym przebiega tędy również droga wojewódzka nr 115. Kursują tu linie autobusów miejskich i 10 linii tramwajowych. Funkcjonuje też transport kolejowy – w dzielnicy mieści się 6 stacji kolejowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Cukrownia Apartamenty mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 423 metrów od inwestycji Cukrownia Apartamenty znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Szczecin Gumieńce.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Cukrownia Apartamenty znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Cukrownia Apartamenty znajduje się 1 placówka edukacyjna. Najbliżej położone to: Uniwersytet Szczeciński - Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania w odległości 944 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Cukrownia Apartamenty jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Novum Ortopedia w odległości 294 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Cukrownia Apartamenty składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 156 m znajduje się Kaufland, w odległości 309 m znajduje się Maxan, w odległości 315 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Cukrownia Apartamenty w odległości 211 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 335 m znajduje się boisko / kort, w odległości 493 m znajduje się Silver Gokart Center.

Data publikacji: 29.03.2022
Data aktualizacji: 27.06.2023

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: