Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Szczecin, Zachód, Pogodno - 46 ofert w 3 inwestycjach

 • Wojska Polskiego 187

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Arkońskie-Niemierzyn, Al. Wojska Polskiego 187 (2.9 km od centrum Szczecina)
  Ceny od: 7 700 brutto/m2
  Wojska Polskiego 187
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 16
  Powierzchnia: 55 - 95 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa „Modehpolmo” Sp. z o.o.
 • Apartamenty Pogodno

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Pogodno, ul. Sadowskiego 8/10 (4.5 km od centrum Szczecina)
  Ceny od: 6 467/m2
  Apartamenty Pogodno
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 19
  Powierzchnia: 51 - 87 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Sowińskiego 72 Sp. z o.o.
 • Małe Pogodno

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Zawadzkiego-Klonowica, ul. Zakładowa 11 (3.8 km od centrum Szczecina)
  Ceny od: 6 900/m2
  Małe Pogodno
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 11
  Powierzchnia: 53 - 90 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa „Modehpolmo” Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Pogodne

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Pogodno, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 8 (4.3 km od centrum Szczecina)
  Archiwalna
  Osiedle Pogodne

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa „Modehpolmo” Sp. z o.o.
 • Osiedle Chabrowe I

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Krzekowo-Bezrzecze, ul. Żniwna (4.8 km od centrum Szczecina)
  Archiwalna
  Osiedle Chabrowe I

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.
 • Witkiewicza

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Pogodno, ul. Witkiewicza (2.7 km od centrum Szczecina)
  Archiwalna
  Witkiewicza

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa „Modehpolmo” Sp. z o.o.
 • Osiedle Mickiewicza

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Zachód, Pogodno, ul. Mickiewicza (2.6 km od centrum Szczecina)
  Archiwalna
  Osiedle Mickiewicza

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Idea-Inwest Sp. z o.o.

Pogodno to osiedle położone w dzielnicy Zachód, w Szczecinie, która leży na północnym zachodzie miasta. Najbardziej kojarzone jest z zespołem o tej samej nazwie, który wywodzi się właśnie ze stolicy Pomorza Zachodniego. Pogodno graniczy z takimi osiedlami, jak: Zawadzkiego-Klonowica, Arkońskie-Niemierzyn, Łękno, Turzyn, Świerczewo i Gumieńce, Krzekowo-Bezrzecze. To stosunkowo dobrze zagospodarowany teren pod kątem infrastruktury miejskiej. Powstają tam również nowe mieszkania. Szczecin Pogodno słynie z dobrego położenia: wokół niego znajduje się wiele terenów zielonych, a do centrum można dojechać nawet w 12 minut samochodem. Dzięki temu staje się ono atrakcyjne dla mieszkańców oraz inwestorów. Poza tym Pogodno słynie z wielu świetnie zachowanych zabytkowych willi, które zachwycają swoją architekturą - jedna z nich przypomina nawet niewielki zamek. Z tego względu bywa nazywane najpiękniejszym willowym osiedlem w Polsce. Będąc na Pogodnie warto zwrócić uwagę na detale - to one przesądziły o nietypowym i klimatycznym charakterze tego miejsca!

Nowe mieszkania: Szczecin Pogodno łączy tradycję z nowoczesnością

Najbardziej znaną częścią osiedla jest właśnie ta willowa, której początki datuje się na koniec XIX i początek XX wieku, kiedy to tereny te nie należały jeszcze do Szczecina. Wille powstawały stopniowo aż do II wojny światowej. Z czasem zabudowa zaczęła przypominać tę o charakterze robotniczym. Następnie w okresie komunizmu powstały nowe mieszkania w Szczecinie. Pogodno zapełniło się wysokimi osiedlami z blokami, z wielkiej płyty. Obecnie swoją cegiełkę dokładają również współcześni deweloperzy. Osiedle to jest zatem świetnym przykładem połączenia wielu rodzajów zabudowy.

Współcześnie firmy deweloperskie chcące budować mieszkania na Pogodnie muszą dostosować się do panujących tu warunków i zasad. Część terenu jest usytuowana w strefie ochrony krajobrazu, co oznacza, że deweloperzy nie mogą naruszać występującej tam zieleni. Z tego względu współczesne osiedla są bogate w obszary pełne roślinności, co pozytywnie wpływa na komfort życia mieszkańców. Poza tym inwestycje charakteryzują się wieloma rozwiązaniami mającymi polepszyć jakość mieszkania. Pogodno jest jednym z najpopularniejszych miejsc zwłaszcza wśród osób, które poszukują bardzo klimatycznego miejsca. Stąd nie powinna dziwić również nietypowa architektura oraz elewacja budynków nowych osiedli, która coraz częściej pojawia się tu zamiast standardowych rozwiązań.

Cena mieszkania na sprzedaż: Szczecin a Pogodno

Rynek nieruchomości w stolicy Pomorza Zachodniego nie jest tak dynamiczny, jak w przypadku Wrocławia, Krakowa czy Warszawy. Domy i mieszkania są tu znacznie tańsze - średnia cena M w stolicy Pomorza Zachodniego wynosi ok. 4 900 zł/mkw, podczas gdy w Warszawie czy Krakowie już ponad 2 000 zł/mkw. drożej. Oczywiście wartości nieruchomości w Szczecinie różnią się od siebie w zależności od standardu i lokalizacji. Przykładowo, na Starym Mieście za własny lokal zapłaci się średnio ok. 5 400 zł/mkw. Na tym tle mieszkania na sprzedaż w Szczecinie na Pogodnie plasują się na środkowej pozycji ze średnią ceną ok. 5 200 zł/mkw. Apartamenty zaczynają się tu od ok. 5 500 zł/mkw. Można zatem nabyć lokal o podwyższonym standardzie w cenie podobnej do kosztu zwykłego M, ale znajdującego się w ścisłym centrum miasta.

Co kupiec zyskuje, decydując się na lepszy standard? Przede wszystkim dużo zieleni oraz przestrzeni. Na Starym Mieście najczęściej pojawiają się pojedyncze budynki, natomiast w innych dzielnicach - osiedla z dziedzińcami, ścieżkami spacerowymi, placami zabaw. Osiedla te są najczęściej zamknięte i monitorowane, a oprócz parkingów podziemnych posiadają również naziemne, co likwiduje problem znalezienia miejsca parkingowego przez gości. W cenie mieszkania na sprzedaż w Szczecinie na Pogodnie mieszkańcy zyskują wiele udogodnień ułatwiających życie. Zwłaszcza, jeśli osiedle usytuowane jest w niewielkiej odległości od centrum.

Czy opłaca się inwestować w mieszkania na Pogodnie?

Ze względu na dogodne położenie oraz rozwiniętą infrastrukturę, lokalu lub pokoju w tej części Dzielnicy Zachodniej poszukuje wiele osób. Najczęściej są to studenci (ze względu na obecność wydziałów ZUT, PUM itd.) oraz młode osoby, którym zależy na bliskości centrum. Nowe mieszkanie na Pogodnie można wynająć za ok. 1 100 zł/mies. w przypadku kawalerki oraz ok. 1 600 zł/mies. - 2 pokoje. Ceny te są uśrednione - zależą bowiem od standardu i dokładnej lokalizacji. Największą popularnością cieszą się rejony między ulicami Mickiewicza a Traugutta i Poniatowskiego od strony centrum. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania na Pogodnie? Nawet do 4% wartości lokalu w skali roku. To bardziej opłacalne niż lokata. Oprócz wynajmu długoterminowego, można zająć się krótkoterminowym - na okres kilku dni. tygodni, miesięcy. W tym przypadku przy pełnym obłożeniu zarobki mogą wzrosnąć nawet do 8% wartości mieszkania w skali roku.

A czy opłaca się kupić mieszkanie na sprzedaż? W Szczecinie na Pogodnie pojawia się stosunkowo mało nowych inwestycji, co wynika m.in. z tego, że istnieje tam obszar chronionego krajobrazu. Mało jest także terenów zdatnych pod budowę osiedla czy bloku. Dlatego wartość nieruchomości usytuowanych na Pogodnie będzie rosła, zwłaszcza tych nowoczesnych w dobrym standardzie. Zanim zainwestuje się w taki lokal, warto jednak zrobić badania rynku. Na odsprzedaży mieszkania na Pogodnie można zarobić nawet kilkadziesiąt złotych.

Jak dojechać i wyjechać?

Osiedle przecinają 4 bardzo duże arterie drogowe: Mickiewicza, Żołnierska, Taczaka oraz aleja Wojska Polskiego będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 115. Stosunkowo blisko z Pogodna jest także do drogi krajowej nr 10. Innymi ważnymi drogami są te na granicy osiedla: Unii Lubelskiej, Sebastiana Klonowica, Bracka, Księdza Jerzego Popiełuszki, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Henryka Sienkiewicza _i _Jana Kochanowskiego. Ułatwienie komunikacyjne stanowią również drogi wewnątrzosiedlowe, z których do największych należą: Traugutta, Poniatowskiego, Klemensa Janickiego, Wernyhory, Waleriana Łukasińskiego, Czorsztyńska i Reduty Ordona. Samochodem na Stare Miasto z centrum Pogodna można dotrzeć w ok. 12 min.

Komunikacja publiczna na opisywanym tu osiedlu obejmuje linie autobusowe i tramwajowe, w tym dzienne i nocne. Z Zajezdni Pogodno na Stare Miasto dojazd tramwajem zajmuje ok. 25 minut. Można także skorzystać z wielu ścieżek rowerowych, co jest lepszym rozwiązaniem zwłaszcza w godzinach szczytu. Najbliższy port lotniczy znajduje się koło Goleniowa, a więc dość daleko. Dojazd samochodem trwa ok. godzinę.

Co zobaczyć, co robić?

Pogodno jest świetnym centrum rekreacyjnym samo w sobie. Najważniejszym obiektem pod tym względem jest Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, na którym mecze rozgrywa drużyna piłkarska Pogoń Szczecin. Niedaleko funkcjonuje Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny. Oprócz tego Pogodno słynie z bardzo rozbudowanej infrastruktury miejskiej: kawiarni, centrów handlowych, restauracji czy lokali kosmetycznych. Ważnymi miejscami spotkań i imprez są: Plac Waleriana Pawłowskiego, Plac Jakuba Wujka oraz Wzgórze Napoleona.

Znajduje się tu również wiele ważnych instytucji, m.in. konsulat Królestwa Szwecji oraz Kwatera Główna Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód - jednego z dziewięciu NATOwskich Korpusów Zróżnicowanej Gotowości. Na Pogodnie funkcjonują także przychodnie i Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Do ważniejszych placówek edukacyjnych należą: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także Wydziały Informatyki, Budownictwa i Architektury oraz Ekonomiczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Korzystna lokalizacja mieszkania na Pogodnie to jeden z najczęstszych argumentów, którymi kierują się potencjalni kupcy oraz najemcy. I nic dziwnego - krótka droga na uczelnię, do ścisłego centrum, bezproblemowa komunikacja miejska i rozwinięta infrastruktura, a także specyficzny klimat sprawiają, że coraz więcej osób chce mieszkać na Pogodnie.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij