Nowa Cukrownia – Suszarnia

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Dąbrowskiego, oferowane bezpośrednio przez

Alsecco Sp. z o.o sp.k.

Szczecin, Śródmieście, Nowe Miasto, ul. Dąbrowskiego

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 242 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Nowa Cukrownia – Suszarnia

3 zdjęcia

Nowa Cukrownia – Suszarnia
Nowa Cukrownia – Suszarnia
Nowa Cukrownia – Suszarnia

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 3 parki w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2023 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2025 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 86 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Nowa Cukrownia

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych szczecińskich inwestycji mieszkaniowych, której realizacja rozpoczęła się w 2014 r. Kompleks został zaprojektowany ze szczególną dbałością o jakość przestrzeni, wpływającej na komfort życia mieszkańców. Osiedle składa się z 15 budynków mieszkalnych i biurowca Cukrowa Office, znajdujących się na działce o powierzchni 9 ha. Mieszka na nim już ponad 2 tys. osób.

Suszarnia

Czterokondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Kwiatkowskiego. Powstał w wyniku przebudowy suszarni, będącej kiedyś częścią szczecińskiej cukrowni. Składa się z 86 mieszkań z podwyższonymi sufitami, wykończonych w standardzie „pod klucz” oraz umiejscowionych na parterze 12 lokali usługowych. Każda z trzech klatek schodowych została indywidualnie zaprojektowana, nawiązując do charakteru przebudowanego miejsca. Mieszkańcy mogą korzystać ze starannie wykończonego zielonego dziedzińca, gdzie znajdują się graby oraz jeden z symboli Szczecina – 9-metrowy platan. Dzięki podświetleniom, budynek szczególnie efektownie prezentuje się po zmierzchu.

Inwestycja Nowa Cukrownia – Suszarnia znajduje się w Nowym Mieście, ul. Dąbrowskiego (1.9 km od centrum Szczecina), jest realizowana przez Alsecco Sp. z o.o sp.k.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2025 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 86 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Alsecco Sp. z o.o sp.k. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia?

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 530 metrów od inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - stacja kolejowa.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia znajduje się 27 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: PUM Wydział lekarsto-stomatologiczny Samodzielna Pracownia Promocji Zdrowia w odległości 150 m, PUM WNoZ Zakład Nauk Humanistycznych w Medycynie w odległości 170 m, przedszkole w odległości 240 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Dermestetic w odległości 300 m, Tlenomed - komora hiperbaryczna i rehabilitacja w odległości 330 m, Medicover w odległości 650 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 270 m znajduje się sklep osiedlowy, w odległości 270 m znajduje się sklep z żywnością, w odległości 330 m znajduje się sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowa Cukrownia – Suszarnia w odległości 120 m znajduje się boisko / kort, w odległości 350 m znajduje się boisko / kort, w odległości 360 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 04.05.2023
Data aktualizacji: 03.10.2023

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: