mazowieckie, Radom

Informacja na temat Radomia

Aktualnie w Radomiu dostępnych jest 225 ofert w 5 inwestycjach

mazowieckie, Radom

Radom usytuowany jest w centralnej Polsce, na Nizinie Mazowieckiej, nad rzeką Mleczną. Miasto stanowi ważny ośrodek przemysłowo-usługowy, a na jego terenie o powierzchni 112 km2 mieszka ok. 218 tys. osób. Zabudowa mieszkaniowa jest zróżnicowana: przeważają osiedla bloków z wielkiej płyty oraz skupiska domów jednorodzinnych. W Śródmieściu znajdują się zabytkowe kamienice oraz reprezentacyjna ulica Żeromskiego, zaś na osiedlach Idalin i Obozisko występują niskie budynki wielorodzinne. Gołębiów I i II oraz Ustronie to tereny industrialne otoczone blokowiskami. Wśród największych zakładów produkcyjnych znajdują się m.in.: Fabryka Broni Łucznik, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Komandor S.A. czy Polski Tytoń. W mieście zlokalizowanych jest wiele hipermarketów, 5 galerii handlowych i 8 targowisk. Otoczone zielenią przestrzenie rekreacyjne to: Zalew Borki oraz 9 parków.

Informacja o lokalizacji

Na terenie miasta zlokalizowanych jest 14 szkół wyższych i oddziałów uczelni zamiejscowych, m.in.: Kolegium Licencjackie UMCS w Lublinie i Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego. Mieszczą się tu również 2 instytuty badawcze: Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Energetyki Oddział Techniki Grzewczej i Sanitarnej. Bazę edukacyjną dla dzieci i młodzieży współtworzą takie placówki, jak: 22 przedszkola publiczne i 27 – niepublicznych, 31 szkół podstawowych, 29 gimnazjów, 86 szkół ponadgimnazjalnych oraz 14 szkół językowych. Ciekawą instytucją jest także American Corner Radom, który popularyzuje wiedzę o Stanach Zjednoczonych.

Najważniejszymi placówkami opieki medycznej w Radomiu są 2 kompleksy szpitalne: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z 25 oddziałami i 38 poradniami specjalistycznymi oraz Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego, w ramach którego funkcjonuje 21 oddziałów specjalistycznych. Ponadto w mieście znajdują się: Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, 3 hospicja i 152 niepubliczne zakłady zdrowia.

Na obszarze miasta znajduje się 9 parków z terenami spacerowymi, liczne ścieżki rowerowe oraz zalew Borki z plażą, kąpieliskiem i wypożyczalnią wodnego sprzętu. Do obiektów sportowych należy: 27 boisk, m.in. stadion, boisko sztuczne i boisko lekkoatletyczne MOSiR, 11 hal sportowych, 3 kryte pływalnie, 2 aquaparki, lodowisko, 11 siłowni i sal fitness, 3 kompleksy kortów tenisowych oraz liczne place zabaw. Zimą w Borkach uruchomione zostaje lodowisko i górka saneczkowa, w pobliżu Galerii Słonecznej mieści się skatepark, a ponadto mieszkańcy mogą korzystać z kręgielni MK Bowling oraz Toru kartingowego Automobilklubu.

W Radomiu mieszczą się siedziby takich firm usługowych, jak: Biuro Podróży "Alfa Star", MNI Telecom S.A. czy eSky.pl S.A. Miasto słynie z bogactwa obiektów handlowych, bowiem zlokalizowanych jest w nim 6 centrów handlowych: Echo, M1, Street Mall Vis a Vis, E. Leclerc, Street Mall Hop Stop i Korej oraz 5 galerii handlowych: Słoneczna, Rosa, Feniks, Stokrotka i Atrium, a także liczne sieciowe hipermarkety, np. Carrefour, Real, Kaufland, Hypernova. Przy ul. Żeromskiego znajdują się ekskluzywne butiki, zaś popularnymi miejscami zakupów są miejskie targowiska, których na ternie Radomia jest 8.

Wysokiej klasy instytucją kultury w Radomiu jest Muzeum im. J. Malczewskiego z Oddziałem Muzeum Sztuki Współczesnej. Ponadto w mieście funkcjonuje Muzeum Wsi Radomskiej i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, zaś w pobliskim Orońsku znajduje się Centrum Rzeźby Polskiej. Spośród 8 galerii sztuki na uwagę zasługują: Akademicka Galeria Sztuki Rogatka, Galeria Resursa czy Galeria Bliżej. W Radomiu mieści się także Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, 4 teatry amatorskie i 3 kina. 17 placówek składa się na sieć bibliotek, a działalność kulturalną prowadzi także 7 ośrodków kultury, 2 miejskie i 4 osiedlowe kluby oraz liczne stowarzyszenia.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Radomiu mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 219 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Radomiu wahają się od 4 830 do 6 765 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Radomiu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Radomia

Rekordowa sprzedaż mieszkań Unidevelopment S.A. w 2017 roku

,

Rekordowa sprzedaż mieszkań Unidevelopment S.A. w 2017 roku

Unidevelopment S.A. po raz kolejny zwiększyła liczbę sprzedanych mieszkań. Sprawdź!

Wzrósł podatek od nieruchomości

,

Wzrósł podatek od nieruchomości

Od 2018 roku zaczęły obowiązywać wyższe stawki podatku od nieruchomości. Wzrosły one o wskaźnik inflacji, a więc o 1,9%. Ile trzeba będzie zapłacić, kiedy mija termin płatności i kogo dotyczy ta opłata?

Unidevelopment S.A. rozpoczął realizację inwestycji mieszkaniowej w Radomiu

,

Unidevelopment S.A. rozpoczął realizację inwestycji mieszkaniowej w Radomiu

Unidevelopment S.A., deweloper o ugruntowanej pozycji na rynku mieszkaniowym w Warszawie i w Poznaniu, rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji wielorodzinnej w Radomiu. Przy współpracy z lokalnym partnerem – RO.SA-Invest Sp. z o.o. – Unidevelopment buduje kameraln...

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

,

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Pierwsze samorządy podpisały porozumienia i listy intencyjne z BGK Nieruchomości zapowiadające przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Kluczowy projekt rządu ma umożliwić polskim rodzinom dostęp do tanich mieszkań na wynajem. Grunty pod budowę mają zapewnić samorządy.