Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Góra Kalwaria

Znaleziono 137 ofert w 4 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 540 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Etiuda
  Oferta archiwalna

  Etiuda

  Klondaik Polska

  Mieszkanie Góra Kalwaria
  ul. Chopina
  14.8 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Rodzinna Przystań
  Oferta archiwalna

  Rodzinna Przystań

  P.B Eko-Dom Sławomir Wojtun

  Mieszkanie Góra Kalwaria
  ul. 16 Stycznia
  15.1 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Rezydencja Góra Kalwaria
  Oferta archiwalna

  Rezydencja Góra Kalwaria

  Bud-Extra Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Góra Kalwaria
  ul. Wyszyńskiego
  14.2 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • New Fort
  Oferta archiwalna

  New Fort

  Klinkier - Bud Developer

  Mieszkanie Góra Kalwaria
  ul. Porucznika Jana Białka 7
  16 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Góry Kalwarii:

Góra Kalwaria to niewielkie miasteczko o powierzchni 13,7 km2 w województwie mazowieckim, ok. 34 km od centrum Warszawy. Posiada bogatą historię, szczególnie związaną z kulturą katolicką oraz żydowską. W XVII wieku tereny te należały do biskupa poznańskiego Stefana Wierzbowskiego, który udostępnił je pod założenie wielu ośrodków zakonnych, w tym dominikanów, dominikanek, franciszkanów obserwantów, bernardynów, pijarów i marianów. W tym czasie miasto było w pełni katolickie, a mieszkania w Górze Kalwarii nie mogły być sprzedawane osobom innego wyznania, przede wszystkim Żydom. Zmieniło się to dopiero na początku XIX wieku. W krótkim czasie zlikwidowano większość kościołów i kaplic, miejscowość stała się centrum chasydyzmu i utraciła prawa miejskie, które zostały przywrócone po I wojnie światowej. Tak bogata historia odcisnęła się na architekturze miasta Góra Kalwaria. Mieszkania w większości zostały zniszczone w czasie wojen, niemniej ocalały synagogi, kaplice, kościoły, niektóre budynki w stylu klasycystycznym. Obecnie do miejscowości przeprowadza się wiele osób z dużych miast, jak Warszawa. Czy warto kupić lub wynająć mieszkanie w Górze Kalwarii?

Mieszkania Góra Kalwaria: nowe inwestycje

W mieście stopniowo przybywa nowych osiedli, w większości typowo rodzinnych. W 2016 roku oddano do użytku 56 mieszkań w Górze Kalwarii, z czego ponad 70% zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż, a ok. 27% na cele indywidualne. Jest to spory wzrost w stosunku do lat poprzednich, w których średnia ilość mieszkań wynosiła ok. 20. W tej miejscowości, tak jak w wielu innych podwarszawskich, popularne są inwestycje w nieruchomości, szczególnie w celu dalszej odsprzedaży. 56 lokali to niedużo w porównaniu z ościennymi miastami, niemniej jak na tak małe miasteczko, jak Góra Kalwaria, mieszkania te stanowią spory odsetek zabudowy rodzinnej. Obecnie sytuacja ma się podobnie: na portalu RynekPierwotny.pl dostępne są 3 inwestycje, w tym 59 ofert. Charakteryzuje je niska zabudowa, stonowana kolorystyka i wiele udogodnień dla mieszkańców. Wiele z nich ma na wyposażeniu garaże podziemne i naziemne, place zabaw, monitoring, ochronę. Większość mieszkań w Górze Kalwarii, w nowych inwestycjach, jest bezczynszowa, co oznacza, że nie przynależą one do spółdzielni mieszkaniowej. Są zarządzane albo przez wspólnoty mieszkaniowe, albo prywatne firmy administracyjne.

Cena mieszkania: Góra Kalwaria

Koszt zakupu nieruchomości w miejscowościach podwarszawskich nie jest mały w porównaniu do miast o podobnych parametrach i stopniu rozwoju. Średnia cena mieszkania w Górze Kalwarii wynosi ok. 4 000 zł/mkw. Na szczęście można znaleźć wiele ofert o wiele tańszych bez straty na standardzie. Główną rolę odgrywa oczywiście lokalizacja, ale także jakość budownictwa i udogodnienia. Bez problemu uda się znaleźć nowe mieszkania w Górze Kalwarii już za ok. 3 200 zł/mkw. Warto zaznaczyć, że wiele z nich można kupić z dopłatą z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Dopłata ta znacznie zwiększyła dynamikę rynku nieruchomości, z którego szybko znikają lokale nią objęte. Podobnie dzieje się w okolicznych miastach. W wyniku tego poszukujący mieszkania w Górze Kalwarii muszą przyspieszyć podjęcie decyzji, ponieważ wiele ofert znika bardzo szybko. Zdarza się, że na jeden lokal jest nawet 10 chętnych. Lokale te mają różną powierzchnię: od ok. 30 do nawet 130 mkw. Przeważają 2- i 3-pokojowe, choć z łatwością można znaleźć 5-pokojowe. Przynależą do nich przestronne balkony, loggie lub ogródki. Odpowiednio zaaranżowane, mogą stanowić dodatkową powierzchnię użytkową lub wypoczynkową.

Wynajem czy sprzedaż mieszkania w Górze Kalwarii?

W tym niewielkim miasteczku przeważa zabudowa typowo rodzinna i właśnie taki charakter ma cała miejscowość. Mieszkania w Górze Kalwarii są najczęściej kupowane przez rodziny z okolicznych miejscowości oraz dużych miast, jak Warszawa. Większość z nich to wymarzone M na lata i tylko niewielka część zostaje przeznaczona na wynajem. Najem jest stosunkowo tani: dwupokojowy lokal można wynająć w cenie ok. 1 200 zł/miesiąc. Naturalnie mieszkania do wynajęcia w Górze Kalwarii o lepszym standardzie to koszt wyższy, bo ok. 1 800-2 000 zł/mies. Tych cen nie można porównywać z warszawskimi, gdzie niewielka kawalerka kosztuje średnio ok. 1 600 zł za miesiąc. To jest jeden z wielu powodów, dla których niektóre osoby decydują się przenieść do mniejszego miasta, takiego jak Góra Kalwaria. Mieszkania tu są zdecydowanie tańsze, a dojazd nie stanowi problemu. Rynek nieruchomości opiera się tu głównie na sprzedaży mieszkań, wynajem jest mało popularny. Inwestycję tego typu warto dobrze przemyśleć i poprzedzić ją badaniami rynku.

Komunikacja

Miasto jest świetnie skomunikowane, zwłaszcza ze stolicą. Dojazd z Góry Kalwarii do Warszawy zajmuje zaledwie ok. 50 minut, czyli tyle, ile wynosi średni czas dojazdu do pracy w stolicy. Przez Górę Kalwarię przebiegają dwie drogi krajowe: nr 79, która prowadzi przez Katowice, Kraków i Warszawę, a także nr 50 - przebiega ona w całości przez woj. mazowieckie. W mieście działają linie autobusowe w ramach ZTM Warszawa, które kursują między stolicą, okolicznymi miasteczkami oraz Górą Kalwaria. Dodatkowo niezbędnym środkiem komunikacji jest pociąg w ramach Kolei Mazowieckich. Kursują tu także PKSy. Niedaleko znajduje się lądowisko Sobienie Szlacheckie, a także port rzeczny, ponieważ Góra Kalwaria leży tuż przy Wiśle. Właściciele mieszkania w Górze Kalwarii mają blisko nie tylko do Warszawy, ale także do innych miast: Piaseczna, Mińska Mazowieckiego, Radomia. Ponadto można się stąd dostać szybko do państw zza wschodniej granicy.

Rynek pracy i gospodarka

Gospodarka miasta opiera się w większej mierze na sektorze usługowym, w którym pracuje ponad 30% wszystkich pracujących. Należą do niego takie dziedziny, jak handel, naprawa pojazdów, transport, gastronomia, zakwaterowanie, komunikacja. Kolejną popularną branżą jest przemysł i budownictwo, a następnie rolnictwo. Wiele osób wyjeżdża do pracy, do innych miast, w tym większość do Warszawy. Gospodarka miasta opiera się właśnie na wyżej wymienionych sektorach. Góra Kalwaria przyciąga nowych inwestorów, którym oferuje preferencyjne warunki prowadzenia biznesu, a także darmowe szkolenia, samorządowy fundusz poręczenia kredytu, czy inne programy ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej. Dzięki temu miasto stopniowo się rozwija, mogąc oferować swoim mieszkańcom wiele udogodnień, remontować drogi i konserwować zabytki.

Atrakcje

Miasto oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji kulturalno-sportowych. Najbardziej znane jest z gier ASG, a także świetnych tras dla motocykli i samochodów terenowych, które mieszczą się na byłym poligonie wojskowym przy ul. Strzeleckiej. Znajduje się tu także basen, wiele boisk do gry w piłke nożną lub siatkówkę, a także stadion miejski. Poza atrakcjami sportowymi, warto zwrócić uwagę na liczne zabytki mieszczące się w obrębie gminy Góra Kalwarii. Należą do nich: kościół pw. Podwyższenia Krzyża, kościół parafialny, kaplica kalwaryjska Zwiastowania, dawny kościół marianów, tzw. „Wieczernik”, dawne kolegium zakonu Pijarów, ratusz (Witkowski, Marconi), jatki, synagogi, Kirkut, dwór Cadyka Altera. W mieście funkcjonuje wiele ośrodków kultury, a także grupa teatralna Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna oraz stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Młodych. W mieście i wokół niego jest wiele terenów zielonych, które zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej. Góra Kalwarii jest znana z odbywającego się co roku przedstawienia Misterium Męki Pańskiej.

Informacje O Górze Kalwarii

W Górze Kalwarii dostępnych jest 137 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 4 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Górze Kalwarii mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 33 do 80 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (2 mieszkania).
 • 2-pokojowe (67 mieszkań).
 • 3-pokojowe (66 mieszkań).
 • 4-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Górze Kalwarii nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Górze Kalwarii kosztuje 199 620 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: