Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

     Szukasz nowe mieszkania Radom

     -12 ofertw 2 inwestycjach
     • Wars i Sawa

      Inwestycja Wars i Sawa znajduje się w Radomiu, ul. Warszawska 20 (3,3 km od centrum Radomia), została zrealizowana przez dewelopera Budopol Delta. Inwestycja Wars i Sawa została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 20 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 59 do 99 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Radom, ul. Warszawska 20 (3,3 km od centrum Radomia)

      Inwestycja polecana

      Wars i Sawa
      • Termin oddania: oddane do użytku
      • Liczba Mieszkań: 2
      • Powierzchnia: 59 - 99 m2
      • Liczba pokoi: 3 - 4
     • Osiedle IDEA

      Inwestycja Osiedle IDEA znajduje się w Radomiu, ul. Listopadowa (2 km od centrum Radomia), jest realizowana przez dewelopera Unidevelopment S.A.. Inwestycja Osiedle IDEA jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 46 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 43 do 91 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. W inwestycji Osiedle IDEA znajdują się 4 mieszkania, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

      Radom, ul. Listopadowa (2 km od centrum Radomia)
      Ceny od: 3 610 zł/m2

      Inwestycja polecana

      Osiedle IDEA
      • Termin oddania: 4 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 10
      • Powierzchnia: 43 - 91 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 4

     Wiadomości na temat Radomia

     Więcej wiadomości

     Radom to drugie najsłynniejsze miasto w województwie mazowieckim. Położony jest nad rzeką Mleczną, w widłach Wisły i Pilicy, ok. 1,5 h od Warszawy. Zajmuje 14 pozycję na liście największych miast w Polsce. To miejscowość, która intensywnie się rozwija od kilkunastu miast, zarówno pod kątem infrastruktury miejskiej, biznesowym, jak i kulturalnym. Dzięki temu stanowi świetne miejsce do życia dla właścicieli i najemców mieszkania. Radom ma duże znaczenie w skali kraju, chociażby z tego względu, że znajduje się tu wiele ośrodków administracyjnych województwa mazowieckiego, jak np. wojewódzki urząd skarbowy, sąd okręgowy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Mimo bliskości stolicy, miasto świetnie sobie radzi na polu biznesowym i kulturalnym, mając wiele do zaoferowania mieszkańcom. Słynie z kilku festiwali organizowanych tu cyklicznie, ale także z polityki proinwestycyjnej, którą wspiera wiele programów dedykowanych przedsiębiorcom. To ośrodek skupiający wiele dróg ważnych z punktu widzenia tranzytu. A jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości? Czy warto szukać mieszkania na sprzedaż w Radomiu?

     Mieszkania: Radom i inwestycje

     Miasto nie jest tak rozbudowane pod kątem nowych inwestycji, jak podobnej wielkości miejscowości. W 2017 r. na portalu rynekpierwotny.pl znalazły się 2 inwestycje, które zawierają łącznie 43 mieszkania w Radomiu. Nie oznacza to jednak, że rynek jest tu ubogi. Wiele inwestycji znajduje się dopiero na etapie budowy i oferty lokali można się spodziewać w późniejszych latach. W 2016 r. oddano do użytku 499 lokali, w tym 52,9% przeznaczono na cele indywidualne, 22% na sprzedaż lub wynajem, a aż 25,2% to nieruchomości spółdzielcze. Jak widać, panuje tu trend związany bardziej z kupowaniem własnego M, a nie inwestycji, na której właściciel chce dodatkowo zarobić poprzez najem czy sprzedaż. W ostatnich kilku latach rynek nieruchomości jest stabilny i utrzymuje się na podobnym poziomie. Rekordowa ilość sprzedaży mieszkania w Radomiu padła w 2010 roku, kiedy to oddano do użytku aż 1 177 lokali. Obecnie sprzedaje się znacznie mniej, a co jest dodatkowym utrudnieniem dla przyszłego właściciela, wiele ofert jest ogłaszanych lokalnie za pomocą przekazu offline, zamiast internetu.

     Cena mieszkania: Radom

     Koszty zakupu nowego lokalu nie są tu wcale wysokie, jeśli porównać to miasto z innymi o podobnym stopniu rozwoju i powierzchni. Średnia cena mieszkania w Radomiu wynosi ok. 3 300 zł/mkw. Oczywiście liczby te są ruchome, wiele zależy od standardu, lokalizacji i roku budowy. Nowe mieszkania w Radomiu można znaleźć zazwyczaj za ok. 3 500 zł/mkw. Wśród nich przeważają lokale dwupokojowe, choć nie brakuje też kawalerek i 3-, 4-pokojowych pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie niemal wszystkie nieruchomości mieszkalne na rynku pierwotnym wchodzą w skład nowoczesnych osiedli o niskiej zabudowie. Osiedla te tworzone są z myślą o wygodzie mieszkańca, w związku z czym posiadają wiele udogodnień, jak np. parkingi podziemne z dobrze ukrytymi wjazdami, szerokie aleje pełne zieleni, windy, przestrzenne mieszkania. Między niskimi blokami znajdują się duże odległości, dzięki czemu właściciel może poczuć się bardziej komfortowo - nikt nie zagląda mu do okien. Ponadto na wielu takich osiedlach najemca czy kupiec mieszkania w Radomiu może skorzystać z wybiegu dla psów i placów zabaw. Całodobowy monitoring oraz ogrodzenia przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. Wiele lokali to tzw. lokale bezczynszowe, co oznacza, że administruje nimi prywatna firma, a nie spółdzielnia mieszkaniowa.

     Wynajem czy sprzedaż mieszkania w Radomiu?

     Ze względu na to, że w tym mieście większą popularnością cieszy się przeznaczenie indywidualne, bardziej niż najem opłaca się odsprzedaż mieszkania w Radomiu. Mniejsza popularność wynajmu wynika chociażby stąd, że więcej osób poszukuje lokalu na własność, a są to osoby zazwyczaj w wieku ok. 30 lat. Radom nie jest popularnym ośrodkiem akademickim, a co za tym idzie, nie przyciąga ogromnej liczby studentów, którzy stanowią główną grupę wynajmujących. Wiele osób młodych przenosi się do Warszawy, w związku z czym popyt na wynajem jest tu niewielki. O wiele większą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż w Radomiu, których poszukuje wiele osób chcących założyć rodzinę. Oprócz tego do miasta przenoszą się także ludzie z okolicznych mniejszych miejscowości, którzy rozpoczęli tu pracę i zdecydowali się na stały pobyt. Na sprzedaży nowego lokalu można zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba jednak zorientować się, jakie wymagania mają osoby szukające mieszkania na sprzedaż w Radomiu. Najczęściej wśród wymienianych są dobry dojazd od centrum, rozwinięta infrastruktura miejska, podziemne garaże, konkurencyjna cena.

     Komunikacja w Radomiu

     Radom stanowi istotny punkt komunikacyjny w kraju, przez który przebiegają drogi łączące północ z południem oraz wschód z zachodem i odwrotnie. Właściciele mieszkania w Radomiu mogą skorzystać z międzynarodowych dróg 7, 9, 12 i odpowiednio dróg krajowych S7 i S12. Ponadto w mieście zbiegają się drogi wojewódzkie nr 737, 740, 744. Dzięki takiej ilości tras można bardzo szybko dotrzeć do Warszawy samochodem - w ok. 80 minut. W Radomiu rozwinięta jest także komunikacja wewnętrzna, w której skład wchodzi wiele linii autobusowych. Po mieście na stałych trasach jeździ codziennie ok. 130 autobusów. Ważny jest transport kolejowy, dzięki któremu można się szybko dostać do Warszawy, Krakowa, Tomaszowa Mazowieckiego. W Radomiu funkcjonuje również cywilny port lotniczy, na którym co dwa lata odbywają się międzynarodowe pokazy lotnicze w ramach Radom Air Show. Poza tym w i wokół miasta znajdują się również mniejsze lądowiska. Oprócz tradycyjnych środków transportu, warto zwrócić uwagę na bardziej ekologiczne rozwiązania. W miejscowości działa system wypożyczania rowerów, którymi można podróżować po wielu ścieżkach rowerowych.

     Rynek pracy i przemysł

     W Radomiu siedzibę swoją ma bardzo wiele znanych firm, w tym Fabryka Broni Łucznik, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Komandor S.A., Polski Tytoń, Zbyszko Company Sp. z o.o., Zakłady Automatyki Kolejowej „Kombud” S.A., eSky.pl S.A. W mieście znajduje się wiele firm usługowych. Dzięki polityce przyjaznej inwestorom, do miasta przybywa coraz więcej przedsiębiorstw. Największy sektor tworzą przemysł i budowlanka, w których pracuje ok. 30% zatrudnionych. Powoli dogania je sektor usługowy, który obecnie plasuje się na poziomie ok. 23%. Duża ilość firm przyciąga pracowników przede wszystkim z okolicznych miejscowości i to oni najczęściej poszukują mieszkania na sprzedaż w Radomiu. W roku 2016 więcej osób przyjechało do miasta w celu podjęcia pracy niż wyjechało do innych miejscowości, w tym Warszawy. Najwięcej ogłoszeń o pracę jest związanych z pracą nie wymagającą wyspecjalizowanych kwalifikacji w sektorze przemysłu i budownictwie, ale również w zawodach związanych z usługami.

     Atrakcje kulturalne

     W Radomiu znajduje się bardzo wiele obiektów związanych z kulturą i sportem. To miasto ciekawe pod kątem atrakcji miejskich, jak festiwale i wydarzenia. Z ciekawszych miejsc wartych odwiedzenia można polecić Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Teatr Poszukiwań w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” . Oprócz muzeów i teatrów znajduje się tu wiele ośrodków kultury, m. in. Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej. Właściciel nowego mieszkania w Radomiu może uczestniczyć w Międzynarodowym Pokazie Lotniczym Radom AIR SHOW, Radomskim Festiwalu Jazzowym, Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim. Z miastem jest związanych wiele znanych osób, zarówno ze świata kultury, historii, jak i polityki. Wystarczy wymienić nazwiska: Hubert Czuma, Edward Abramowicz, Dorota Chotecka, Józef Dąbrowski, Małgorzata Foremniak, Tomasz Karolak, Jacek Malczewski. W Radomiu kręcono filmy takie, jak W ukryciu, Przedwiośnie, Psy 2. Ostatnia krew.

     Radom: zabytki, parki

     Architektura Radomia jest bardzo zróżnicowana. Przeważają tu bloki z lat PRL-u oraz kamienice, choć pojawia się coraz więcej mieszkań w Radomiu na nowoczesnych osiedlach, w których budowie dużą rolę odgrywa szkło. Wiele zabytków architektonicznych urozmaica przestrzeń miasta. Wśród nich warto zobaczyć zwłaszcza Grodzisko Piotrówka, kościół farny św. Jana Chrzciciela, dawny Zamek Królewski, dom Esterki, dom Gąski, pałac Karschów i Wickenhagenów. Ukazują one rozwój miasta na przestrzeni wieków: od średniowiecza, aż po czasy dzisiejsze. Świetnie zachowane, pozwalają prześledzić style architektoniczne, które modne były kiedyś, a także dzisiejsze. Oprócz podziwiania miejskiej infrastruktury, warto wybrać się do jednego z dziewięciu parków, zwłaszcza do Starego Ogrodu, Leśniczówki i Parku im. Tadeusza Kościuszki, które są wpisane do rejestru zabytków. Bardzo blisko Radomia znajduje się Kozienicki Park Narodowy, a także wiele rzek i niewielkich jeziorek.

     Znajdziemy dla Ciebie