W otoczeniu zieleni, czyli co Budimex zaplanował na ulicy Smolnej w Poznaniu

Magdalena Zdrenka
Magdalena Zdrenka
17.09.2013
W otoczeniu zieleni, czyli co Budimex zaplanował na ulicy Smolnej w Poznaniu
W niedalekim sąsiedztwie Starego Rynku i Ostrowa Tumskiego, w prestiżowej dzielnicy Nowe Miasto, firma Budimex oferuje w Poznaniu kolejne nowe osiedle mieszkaniowe. Tym razem poza dogodną lokalizacją, największym atutem inwestycji Na Smolnej są rozległe  tereny zielone, rozciągające się tuż przy klimatycznym Parku Nadolnik przy którym powstało osiedle. Jakiś czas temu oddano do użytku II etap. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej poznańskiej inwestycji.

W korzystnej cenie


W pierwszym etapie budowy, która rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, powstał nowoczesny czteropiętrowy budynek, oferujący 178 komfortowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu, od 30 do 117 metrów kwadratowych. Mieszkania na parterze mają tu bezpośrednie wyjście na malowniczy dzieciniec. Ponadto na parterze powstały tu także sprawnie działające lokale handlowo-usługowe. Aktualnie w ofercie z I etapu pozostały jedynie 2 mieszkania; jedno 3 i jedno 4 pokojowe, o powierzchni od 81 do 111 metrów kwadratowych, w całkiem przystępnej, jak na stolice Wielkopolski cenie, od 4 144 do 4 921 PLN brutto za metr kwadratowy.


Z widokiem na Park Nadolnik i rzekę Główna


W drugim etapie, który oddano właśnie do użytku, powstał czteropiętrowy budynek w kształcie litery U. Dziedziniec drugiego budynku skierowany jest w kierunku Parku Nadolnik i rzeki Główna. Tym razem wybudowano tu łącznie 61 mieszkań. Wśród nich znalazły się zarówno 1-pokojowe kawalerki , jak i prawie70 metrowe mieszkania 4 –pokojowe. Ponadto przyszli mieszkańcy mają do wyboru nie tylko widok, ale i balkon lub taras. Niestety cena mieszkań z II etapu jest nieco wyższa i wynosi, w zależności od standardu od 5 150 do 5 790 PLN brutto. Choć jak przekonują inwestorzy, korzystne ceny i powierzchnie mieszkań sprawiają, że są to mieszkania na każdą kieszeń.

Z ochroną


Z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla Na Smolnej powstały nowoczesne place zabaw. Dużym atutem osiedla jest fakt, iż jest on ogrodzony i przystosowany do całodobowej ochrony wraz z kontrolą dostępu, co z pewnością zwiększa wśród mieszkańców poczucie bezpieczeństwa.


Propozycja dla aktywnych


Inwestycja Na Smolnej z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom atrakcji na świeżym powietrzu. Znajdują się tu bowiem najróżniejsze ścieżki rowerowe, ścieżka spacerowa prowadząca nad Wartę, a także nieco dalej, pływalnia i korty tenisowe. W bliskiej odległości jest nie tylko poznańska starówka, ale i Jezioro Maltańskie.


Wysoka jakość


Warto dodać, że Budimex wybudował już kilka lat temu mieszkania po drugiej stronie Wary przy ul. Wilczak, oferując jakość mieszkań na wysokim poziomie . Także i w tym wypadku starannie wykończenie i wysokiej jakości materiały powodują, że przyszli mieszkańcy osiedla „Na Smolnej” nie powinni mieć zastrzeżeń do tej nowo powstałej inwestycji.

 

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: