Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Znamy laureatów Rankingu Inwestycji! Zobacz, kto zwyciężył w Twoim mieście!

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 22.04.2024, Data aktualizacji: 22.04.2024

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 79 głosów

Najlepsze inwestycje w polskich miastach: znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023!
Prezentujemy wyniki Rankingu Inwestycji w 2023 r. Czytaj dalej!

Największy portal nowych mieszkań i domów - RynekPierwotny.pl opublikował kolejną edycję Rankingu Inwestycji, w którym wybrano najpopularniejsze i najciekawsze projekty mieszkaniowe pod względem standardu wykończenia z największych polskich miast.

Ranking Inwestycji to zestawienie, które od 2016 roku wyróżnia inwestycje deweloperskie, cieszące się popularnością wśród osób szukających mieszkań. Formuła Rankingu do 2022 roku w całości była oparta o preferencje klientów, którzy m.in. wysyłając zapytania, dzwoniąc do biur sprzedaży czy przeglądając na portalu wizytówki poszczególnych inwestycji, w naturalny sposób wskazywali liderów popularności.

Najnowsza edycja bazuje również na zainteresowaniu użytkowników, choć nie jest to jedyne kryterium, które w tym roku zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień. Portal RynekPierwotny.pl postanowił dodatkowo ocenić standard wykończenia poszczególnych projektów, zwracając uwagę na detale, ważne z punktu widzenia mieszkańców (np. części wspólne, fasady budynku, balkony, tereny wokół inwestycji). Wykorzystano do tego metodologię Uniwersalnego Standardu Inwestycji (USI), czyli systemu oznaczeń jakości wykończenia budynków we współczesnych inwestycjach deweloperskich, który bierze pod uwagę rozpoznawalne, wizualne cechy budynków (np. zagospodarowanie terenu) i przypisuje im wartość w pięciopunktowej skali. 

Jak tłumaczy Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej “Odbieramy obrazy w sposób intuicyjny, rozumiemy otoczenie przez pryzmat własnego doświadczenia. Projekty budynków są bardziej przemawiające, gdy odwołują się przez zrozumiałe wzory, barwy i kształty do naszych emocji i wyobrażeń. Duże balkony i okna, nacisk na lepsze materiały, przekonanie o istotności życia w otoczeniu przyrody przekładają się na widoczny efekt. Na deweloperze i zaangażowanym przez niego projektancie spoczywa odpowiedzialność za połączenie ich w harmonijną i estetyczną całość składającą się na budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać”.

Finalnie w dziesięciu największych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Katowice wybrano po trzy najlepsze projekty oraz przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia.

Głównym celem Rankingu Inwestycji jest zwrócenie uwagi na najpopularniejsze projekty mieszkaniowe, które oprócz dostosowania swojej oferty do klienta, biorą pod uwagę również jego potrzeby związane z komfortem zamieszkania oraz estetyką wykończenia.  

Zwycięzcami Rankingu Inwestycji 2023 zostały inwestycje:

Urzecze
 
DOKI Living
 
Nadgórników 14
 
29. Aleja
 
Chodźi Residence
 
Osiedle Primo
 
kamienica przy Kinie
 
Aloha Residence
 
Osiedle Urbino
 
River Point
 
 

Szczegóły Rankingu Inwestycji oraz nagrodzonych projektów są dostępne na stronie najlepszych projektów deweloperskich serwisu RynekPierwotny.pl.

 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023